Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Muhtemelen (ayrıca Aloe vera olarak da bilinir) aloe üzerinde bir gün duydum. Bu şampuan formülasyonları, saç kremi, güneş sonrası losyonlar, nemlendiriciler vb mevcuttur Ama gerçek insanların çoğu aloe vera kullanmak için doğru şekilde bilmiyorum, ne de yarar ki, aslında, sunmaktadır. İncelemeler Aşağıda konu ile ilgili tüm sorularınıza olsun:

aloe vera nedir ve faydaları nelerdir?

Karina Altieri, beslenme uzmanı Onödera Estetik, aloe vera da kuzeydoğu Brezilya'da vahşi büyür ve yüksekliği bir metre ulaşabilir Aloe vera olarak bilinen şifalı bitki olduğunu söyler. "Bu, tıbbi kozmetik ve süs amaçlı yetiştirildiği," profesyonel diyor.

kuaför Ana Paula Nesi Studio Güzellik Sonia Nesi aloe vera "Bitkinin güzelliği" çok dolu olduğu için "diye proteinin oluşması için gerekli on sekiz amino asitler vardır denir söylüyor. Ayrıca, A vitamini, C, E, B1, B2, B3, B6, B12 ve B13 açısından zengindir. Bu detoks ve harekete canlandırıcı, rejeneratif ile nemlendirici özelliği vardır, "diyor.

beslenme uzmanı Karina Altieri da şifa ve aloe vera antimikrobiyal özelliklerinin altını çizmektedir. "O iyi estetik yararları için bilinir. Jel yaprak içinde bulunan deri hücrelerinin hızlanan ve rejeneratif güce sahiptir. Bu nedenle, bitki yaygın cildin erken yaşlanmasına karşı hareket, aktifleri kaldıraç hidrasyon ve şifa olarak, kremler, losyonlar ve merhem kullanılır, "açıklıyor.

Ayrıca beslenme Karina göre, aloe vera jeli içinde mevcut besin büyük besin değerine sahip ve bileşim vardır: manganez, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, selenyum, vitaminler (B kompleksi, C ve E) - ile antioksidan özellikleri.

"Meyve suyu olarak tüketilen bu avantajlara ek olarak, aloe vera, şifalı eylem için, sindirim sürecinde yardımcı mukozayı yararlanan eylemler," Karina Altieri ekler.

aloe vera ile Ev tarifleri

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

saçlar için aloe vera

Ana Paula Nesi (kozmetiklerde ve ev yapımı tarifler her ikisi) besinler nerede olduğunu, çünkü saç sağlayabilir vera aloe hamuru kullanmak yararlarını ise dikkat çekiyor.

kuaför öğretir Aşağıda nasıl telleri nemlendirmek için aloe vera ile ev yapımı tarifi yapmak için:

 1. 100 ml su ile, bir aloe yaprak hamuru Karışım;
 2. Her zamanki gibi saç yıkama işleminden sonra, bir hidrasyon, tellerin üzerine karışımın uygulanması;
 3. Yaklaşık 20 dakika boyunca bırakın;
 4. Geçen süre, normalde saçınızı yıkayın ve tüm aloe telleri kaldırarak.

"Bu hidrasyon 15 ila 15 gün içinde yapılabilir. aloe vera yanı parlaklık ve canlılık olarak, saç garanti emin için, nemlendirici ve rekonstrüktif faydalar göreceksiniz, "Ana Paula Nesi diyor.

Cilt bakımı için aloe vera

aloe vera yaygın erken cilt yaşlanmasına karşı etkili, aktifleri kaldıraç hidrasyon ve şifa olarak, kremler, losyonlar ve merhem olarak kullanılır. Ama aynı zamanda bitkinin yararlarını isteyenler için bazı ev yapımı tarifler seçenek vardır. Gördüğünüz Aşağıda iki tanınmış:

Sütlü aloe 1. Maske

 1. aloe jel çıkarın;
 2. Bir kapta, süt ve 1/2 limon suyuyla aloe jel 2 yemek kaşığı () karıştırın;
 3. Akşam, gözlerinin içine düşmek için dikkatli olmak, yüzü geçen;
 4. bütün gece bırakın;
 5. Bir sonraki gün, soğuk su ve yumuşak bir havlu ile kuru ile yıkayın;
 6. favori nemlendirici ve iyi bir güneş kremi ile bitirin.

Bal ile 2. Maske aloe

 1. aloe jel çıkarın;
 2. Bir kapta, 3 yemek kaşığı (çay) bal ve yarım limon suyu ile aloe jel 2 yemek kaşığı () karıştırın;
 3. Geceleri, yüzün etrafında maske uygulamak;
 4. 15 dakika boyunca bırakın;
 5. İyice durulayın.

aloe vera suyu tüketimi

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Bunun yanı sıra, formül şampuanlar ve saç kremleri, aloe vera jeli, meyve suyu olarak kullanılan daha büyük bir sağlık yararları sağlayan olabilir mevcut olduğu, topikal kullanım için kremler ve losyonlar kullanılmaktadır. Check out:

kilo kaybına yardımcı olur: Vücut desinche neden - Aloe Vera suyu tüketimi, daha iyi bir besin emilmesi ve anti-enflamatuar etkilerine ek olarak toksinlerin daha bertaraf edilmesidir.

Geliştirilmiş bağışıklık sistemi: aloe gerekli rezervleri ihtiyaca göre kullanmak için vücudu verir. Düzenli olarak Yani tüketen aloe vera suyu bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ağız sağlığına katkıda: aloe vera suyu tüketimi diş ve diş eti sağlığına mükemmel katkıda bulunabilir.

Aids sindirim: aloe vera suyu sağlıklı sindirim sistemi bakım gıda besin hücreler tarafından absorbe edilecek olmasını sağlar sunuyor. aloe vera da özelliklerini detoksifiye dengede bağırsak florasını tutmaya yardımcı olur ve onun tüketim hazımsızlık ve diğer sindirim problemlerini gidermek için yardımcı olur.

erken yaşlanmasına karşı mücadele: aloe suyu tüketimi de, çünkü sağlıklı ve güzel bir cilde muhafaza aloe vera besinleri kullanarak katkıda cilt erken yaşlanma etkilerini daha verimli mücadele.

Kadınların güzelliğine ekler: gibi aloe vera suyu vücudun iyi işlemesini sağlar, cilt değil, aynı zamanda saç ve tırnaklar sadece daha güzel ve sağlıklı hale gelir.

Bu sağlıklı bir kalp korumaya yardımcı olur: bazı yeni çalışmalar aloe vera suyu sirkülasyonu, düşük kolesterol, trigliserid ve kan lipitlerinin yağlı düzeylerini artırmak yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca kan basıncını düşürmek ve sağlıklı bir kalp tutmaya yardımcı, stres rahatlama sağlayabilir.

Bu aloe vera suyu tüketimini yapılmalıdır?

beslenme uzmanı Karina Altieri ancak günde en fazla 100 ml alımını tavsiye edilmez, aloe vera suyu tüketiminin günlük olabileceğini açıklıyor. sindirim sisteminin işleyişini değiştiren maddeler içerdiğinden "budur. Buna ek olarak, meyve suyu özel mağazalar ve güvenilir üreticilerden satın alınması gereken, "dedi.

"Bu aloe vera dış kabuğu için, aloe vera tüketimi için ev yapımı tarifler tavsiye edilmez dikkat çekicidir ciddi mide zehirlenmesi sorunları tetikleyebilir toksik maddeler vardır", profesyonel ekler.

aloe vera 11 şaşırtıcı kullanımları

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Eğer Aloe vera ve ona tapıyorum daha iyi nedenler henüz şaşırtıcı kullanımlarını bilmek Aşağıda:

küçük yanıklar ve güneş yanığı 1. Tedavi: Jel ferahlatıcı, nemlendirici ve iyileştirici etkiye sahip olduğu, sadece bir yaprak açıp acil yardım bulmak için derinin içini ovmak gerekir. Gerçekten büyük bir güneş sonrası losyon olduğunu!

böcek ısırması 2. Rölyef: anti-inflamatuar etkileri ve ferahlatıcı aloe yardım ve böcek ısırıkları kaşıntı rahatlatmak.

3. rahatlatıcı masaj: Rahatlatıcı bir vücut masajı kendinizi ödüllendirin. Sadece banyo öncesi vücut üzerinde aloe yaprağı içini geçmektedir.

ayak 4. Fırça: yulaf yarım fincan, mısır unu, dört aloe vera jeli çorba kaşığı ve kokusuz bir vücut losyonu yarım bardak yarım fincan karıştırın. karışımı ile ayaklarına masaj ve ardından durulayın.

kabarcıkları 5. Kabartma: kabartma ve daha hızlı bir iyileşme için, örneğin aloe vera jeli, biraz bu kabarcıkları ayak geçmektedir.

6. Cilt Nem: aloe vera jeli, kuru cilde sahip olanlar için tercih edilen bir çok doğal bir nemlendirici olabilir.

izleri ve cilt çatlaklarının 7. Önlenmesi: böyle bacaklar, mide, kalça olarak daha yatkın vücut bölgelerinde, aloe vera jeli kullanılır.

siğiller 8. Tedavi: bazı durumlarda, aloe vera jeli siğil azaltmaya yardımcı olabilir geçerlidir.

saçın büyüme 9. Yardım: sadece 30 dakika boyunca hareket eder ve daha sonra durulanır bırakarak kafa derisi üzerinde aloe vera jeli masaj.

10. Makyaj Temizleme: Yüzüne biraz jel uygulamak gözlerin bakımı ve sonra durulayın.

astım semptomlarının 11. Kabartma: Bir tavada biraz su ve aloe vera jeli kaynatın ve astım semptomlarını rahatlatmak için buhar nefes.

ipuçları gibi mi? Şimdi aloe vera sunabileceği sayısız faydaları biliyoruz. Ama unutmayın: tüketebileceğinden seçerseniz, aloe vera suyu özel mağazalar ve güvenilen üreticileri içinde satın alınmalıdır. aloe dış deri toksik maddeler ihtiva ettiği, bu konuda ev yapımı tarifleri tamamen kontrendikedir.