güzelliği lehine suyu sıcaklığını kullanma - Kadınlar İpuçları

Biz su düşünmeden güzellik düşünemiyorum. Her şeyden önce, hatta kozmetik bileşim içinde, gün yemek sıvı miktarı mevcut bulunmaktadır. her gün yaptığımız güzellik ve hijyen hemen hepsi ritüelleri su kullanımı ile mümkün bulunmaktadır. Ama hiç değil tüm sıcaklıklar bizim güzelliğine olumlu olduğunu düşünmek durduruldu?

Bu her şeyden önce, gerekli, cilt tipinizi bilmek ve sizin için ürünler ideale tercih vermek.

soğuk su

Kışın o bizim cilde buzlu su menfaatlerini düşünmek zor değil mi? Ancak, su çok soğuk durumunda mümkün olan bazı güzellik hile vardır.

O daldırma elinizi soğuk suyla bir kapta biliyor muydunuz emaye kurutma işlemini, özellikle koyu renkler hızlandırır? Evet, çok düşük bir sıcaklıkta su çivi üzerine emaye renkler sabitleme yardımcı olur.

soğuk su

Sağlık ve yüz cilt güzelliği bu su sıcaklığına bağlıdır. çift ​​yüzlü günlük safsızlıkları uzaklaştırmak için soğuk su ve sabun nötr pH en uygun olanıdır.

, Gözenekleri kapatarak yağ ve akne görünümünü önlemeye ek olarak, soğuk su da yüzün bazı alanlarda mevcut kızarıklığa azaltarak kan damarlarını neden olur.

hafif ılık su

Bu sıcaklık saç durulama için idealdir. yani bizim yüz gözenekleri, bunlar kapalı olması düşük bir sıcaklığa ihtiyaç olarak saç kütikülleri hareket ederler. Ve sonuç ne biliyor musunuz? Saç daha parlak ve daha az kabarmayı. ipliklerden yağ aynı zamanda büyük ölçüde suda sıcaklığa bağlıdır. olasılık saç büyüktür, daha sıcak yağlı olsun ve kılcal dermatite görünür.

Morna

o deride kuruluğa önlediğinden ılık su yüzmek için idealdir. Bu sıcaklık aynı zamanda, yüz gözenekler ve çivi derisini yumuşatmak için en uygun olanıdır.

sıcak su

Bu kışın uzun banyoları için en lezzetli sıcaklığı değil mi? Ancak, bu cildimize zarar verir biridir. Sıcak su vücudun bazı spesifik alanlarda kuru görünümlü bir cilt ve kızarıklığa bırakır cildin doğal koruyucu tabakasını sona erebilir. Daha yüksek su sıcaklığı bizim güzelliği yana olduğunu bir istisna vardır. tıraş bıçağı kullanma alışkanlığı var olanlar için, ısı böylece daha yakın mahkemeyi terk gözenekleri yumuşatmaya yardımcı olur.

Bazı mevsimlerde hangi su sıcaklığı kullanımını belirtmek daha karmaşıktır. yüz cilt vücudun daha duyarlı olduğundan, bu yüz bölgesinde düşük sıcaklıklarda tercih vermek: Ama önemli kuralı hatırlayın.