Saçının rengi sağlığınız hakkında çok şey söyleyebilir - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

saç renginin kalıtsal olarak belirlenir ve pigmentasyon sorumlu protein melanindir. tip ve teller bulunan melanin miktarı bağlı olarak, saçın doğal rengini tanımlayabilirsiniz.

Siyah ve kahverengi saç eumelanin, bir koyu renkli bir pigment ihtiva ederler. kırmızı ve sarışın gelince pheomelanin denilen parlak pigment vardır. beyazlar hiçbiri varken gri saçlar ise melanin miktarı düşüktür.

Melanin ayrıca ciltte davranır gibi koyu tenli insanlar koyu saç ve açık ten insanları, ışık saç sahip olma eğilimi böylece, genel olarak, doğal saç rengi, ten rengi doğrudan ilişkilidir.

kimyasallar ve boyalar tedaviler kadar çok bir yana, saçınızın doğal rengi ne unutmadan sonunda, ama kesinlikle koyu kırmızı veya ışığa doğru eğilimi hatırlarsınız. Bunu bilerek, her grupla ilişkili ve bunu önlemek sağlık riskleri olduğunu öğrenmek.

Siyah ve kahverengi saçlı

Siyah gözler ve kahverengi saçlı insanlar sigaranın bağımlılığı için daha yüksek bir eğilimi var. faktörlerden biri karaciğer hızlı toksinleri metabolize önler ve toksinler bağımlılık yapan, vücutta uzun süre kalmak neden olur melanin yüksek oranda vardır.

Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, C vitamini için her zaman karaciğer işlevini korumak için bir dost olduğunu göstermektedir. Eğer sigara içen ve siyah veya kahverengi kilitleri varsa Yani, ideal bir yarım portakal bulduğu eşdeğer günde A vitamini en az 75 mcg, tüketmektir.

daha yağlı cilde sahip olduğundan, esmerler sivilce geliştirmek daha kolay olabilir, ama karşılığında, aynı yağlar yaş belirtileri sonradan görünür sebep olma eğilimindedir.

eğilimi de melazma kahverengi telleri olan kadınlarda daha yüksektir olarak bilinen güneş lekeleri geliştirmek. noktalar görünür sonra, lighteners kullanımını tavsiye edilir. seboreik keratoz görünümünü, cilde siğil kendini göstermesi, özellikle 50 yaşından sonra, aynı zamanda yaygın olmakla birlikte koterizasyon ile ekstre edilebilir.

Onlar kalın saç çünkü esmer ve Kızıllar Saç dökülmesi daha belirgindir. sorunla mücadele etmek için, vitamin B7 zengin günde et amino asit kaynağı ve çinko, 250 g ve 200 g veya 100 gr badem, yer fıstığı yağı, tüketiminin önerilir.

sarı saçları

Sarışın kadınlar genetik olarak AMD (yaşa bağlı maküler dejenerasyon), merkezi görme kaybına neden olan bir hastalığa karşı daha duyarlıdır. Koyu yeşil sebzelerde bulunan doğal bileşikler açısından zengin bir diyet harika müttefikleri olabilir.

sarışın daha güneş saldırıya maruz deri cilt ve saç haline yapar Melanin daha küçük bir miktarda üretir. Melanin, deri renginde görev yapmanın yanısıra, aynı zamanda UV ışınlarına karşı korur. Eğer sarışın ve açık cilt varsa, bir koruma 30 faktör ve mümkün güneşe maruz kalma, kullanım şapkalı güneş kremi görevden yoktur.

esmer farklı olarak, sarışınlar kırışıklık ve rozasea oluşturmak için güçlü bir eğilimi, tekrar, kızarıklığa neden olur ve neden olan bir kronik enflamasyon, melanin eksikliği vardır. hile kırışık önleyici kremler ve hipoalerjenik pes etmektir.

kızıl saç

Harvard Üniversitesi, ABD 2009 yılında yapılan bir araştırma, kızıllar% 90 daha Parkinson hastalığı geliştirme olasılığı olduğunu bulmuşlardır. Saç rengini değiştiren aynı genetik mutasyon hastalığa yatkınlığın sorumlu olması mümkündür. ıspanak (tercih edilen ham) gibi folik asit ve ekşi meyveler ile gıda tüketimi önlemeye yardımcı olabilir.

Eğer redhead, ödenecek kızıllar lokal anestezi daha dirençli neden olan bir genetik mutasyon için acıya karşı daha duyarlı olabilir. Kızıl saçlı olan kişiler kumral veya sarışınlar% 20 daha fazla sakinleştirici kadar gerek.

Redhead mavi gözlü, güneşlenme ziyade, Deri kanseri gibi hastalıklara yakalanma olasılığını artırarak, yanma sonunda. Dahası, güneş çilleri özelliklerinin görünümünü artırabilir.

Ne yazık ki, saçını boyamak veya tomurcuk halinde kötülüğü kesmek için denemek için anlamı yok. çözümü her zaman önleyici tedaviler yapmak, sağlık, kullanım ürünleri ve gerektiğinde özenli olmaktır. Herhangi şüpheli, güven bir doktora danışın ve her zaman en önemli ve en güzel o saç rengi sağlıklı bir kadın olduğunu unutmayın.