rengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bu ayırma, ön yıkama, yıkama, eğirme ve elbise kurutma yana zaman ve bir sürü karıştırmak gibi rutin ev işleri arasında, yıkama, en takdir parçası değildir giysi.

mevcut teknoloji (çamaşır makinesi canlı!), Bugün işi biraz daha kolay olduğu için teşekkürler. Yine de, giysi doğru ayrılması ve ön-yıkama işlemi, giysi dayanıklılık ve renk bakımı için kritik öneme sahiptir.

bakım kontrol edin - kurutma ayrılması - Eğer renkli çamaşır yıkamak için zaman gerekir.

giysiler ayırmak için nasıl

giysi yıkama önce yapmanız gereken ilk şey rengi ile ayırın olduğunu. aşağıdaki gibi kişisel ajanda Adriani Gonçalves göre, ayırma yapılmalıdır: "açık renkler (beyaz, bej, gri), koyu renkler (siyah, lacivert) ve ara renkler (kırmızı, turuncu)" Ayrı ayrı her bir grubu yıkamak için gereklidir.

Tür iç çamaşırı, viskoz, triko, yün, ipek, işlemeli kumaşlar ve dantel gibi hassas ürün, ayrı için de gereklidir. Adriani göre, iplik eğirme makinesinin işlem, bazı dokularda fiberleri bozan ve parça elle yıkanacak önerilir.

kirli ya da kil parçaları, çok kirli ise, ayırma, bu durumda da olduğu gibi, bu zaman makine üzerinde sos, bir ihtiyaç vardır, yapılmalıdır.

çamaşır yıkamak için: adım adım

senin renkli parçaları yıkayıp noktalar ve bu süreçte renk solmasına önlemek için yönergeleri izleyin.

1. ön yıkama

rengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçlarırengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçları

Çamaşır çok kirlenmiş ya da lekelenmiş olan zaman, elle ön yıkama gerçekleştirmek için idealdir. Çamaşır makinesi, çamaşır yıkamak için bir yardımcı olduğuna dikkat etmek önemlidir, ancak tüm kir almak için bir yeteneği vardır. Bu nedenle, ön-yıkama işlemi çok önemlidir.

kolaylık sağlamak için, makinede giysiler koymadan önce, aşağıdaki öğeleri kontrol ederek teker teker inceleyelim:

 • lekeleri alın ve makineye iş parçasının yerleştirmeden önce Hindistan cevizi sabunu, nötr ya da ön-yıkama maddesi ile birlikte kaba kirleri temizlemek;
 • Çamaşırhane çok kirli ise, 30 dakika veya daha fazla ıslatma;
 • Yakın fermuar, düğme ve diğer parçaların bozulmadan önlemek için kancaları;
 • kablolarını ve sıkı değil kemerleri bağlayın;
 • Tüm cepler inceleyin ve tüm bunların içindeki var kaldırmak;
 • gömlek kolları açın.

2. Yıkama ve santrifüj

rengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçlarırengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçları

ön yıkama yaptıktan sonra, maksimum sınırı saygı makinesinde giysiler koymak. Bu çamaşır iyice yıkanır Yani, onlar taşımak için oda istiyorum. Yani pulu aşırı doldurmayın.

Bundan sonra çamaşırın hacmine göre makinenin su seviyesini ayarlamak için bir zaman. Bu seviye, her yıkama göre değişir. Makine çalışmaya başladıktan sonra su miktarı yeterli olup olmadığını görmek için geri gelir. giysi suyla kaplı değilse, seviye yükseltmek.

Başka uç giysilerde leke önlemek için makineyi koymadan önce su içinde toz sabun çözülmesidir.

3. Kurutma

rengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçlarırengini kaybetmeden yıkama renkli giysiler gibi - Kadınlar İpuçları

Rüzgar kolayca dolaşımını böylece aralarındaki boşluk vererek hat üzerinde kıyafet asın. Adriani kılavuzlar, her zaman gölgede, içinde dışarı uzanan ve koyu renkli giysiler. Gömlekler ve bluzlar tercihen askı üzerinde, genişlemelidir.

Evinizde bir elbise kurutma makinesi sahibi, bu işi kolaylaştırmak, ama tiftik filtresi temizlik kontrol ediniz olacaktır. Ayrıca bunun içinde giysi miktarını abartmak değil unutmayın.

8 ipucu solmaz ve giysileri ile ekstra bakım

 1. giysi rengini korumak için yarım sirke kap veya her bir yıkama döngüsü için tuz beş çorba kaşığı ekleyin. Adriani'nin göre, bu prosedür, tuz ve sirke maddeler sabitleme gibi, renk dayanıklılığı verir;
 2. yumuşatma makinesi bu ayrı bir rezervuar sahip olup olmadığı, su içinde seyreltilmelidir. Fazla kumaş yumuşatıcı lekeler ve yıkama bakımını engel;
 3. Açık renkli giysiler yardımcı olacaktır yıkama suyuna ev amonyak yarım fincan ekleyin;
 4. koyu renkli giysiler durumunda ve yıkama solmaya önlemeye yardımcı olmak için önce iç giysi edecek;
 5. narin giysiler durumlarda polyester çanta yaptı ve onlar elbiselerini korumaya hizmet kullanılabilir. Bu durum makinesi ile yıkanmakta, ancak korunmaya ihtiyacı olabilir giysi içindir. Adriani Gonçalves, kişisel organizer, ucu koruyucu torba ile aynı fonksiyonu yerine tersine çevirmek için kullanılabilir yastık durumlarda kullanmaktır;
 6. Leke çıkarmak için sadece klorsuz ağartıcı temelli ve oksijen kullanılması önerilir;
 7. kumaş yumuşatıcı parfüm alerjisi olan insan için, sirke iyi bir alternatif;
 8. renkli kısmının arkasında bir kısmını ıslatmak ve sonra üstüne bir kuru beyaz koyun: gevşek boya aşağıdaki test parçasını renklendirmek doğrulamak için. bez üzerine sıcak demir geçirin. "Kumaş benekli hale gelirse, bu kumaş, seyrek boyalann ve iş parçası birbirinden ayrı yıkanmalıdır belirtir," Adriani öğretir.

Eğer yorumlar için uzayda bizimle ayırma, ön yıkama, yıkama, eğirme ve kurutma giysi payı bakımında daha fazla önerileriniz varsa.