MDF mobilya saklamak için nasıl - Kadınlar İpuçları

Şu anda MDF (MaDeFibra) mobilya en Brezilyalı evlerde mevcuttur. Ancak bu malzeme ahşap daha kırılgan olduğu ve daha fazla olan onun süresi ve korunması için özel dikkat gerektirir. Eğer uygulamaya koymak ve sahip olmak için Böylece, ipuçları seçilmiş uzun süre güzel mobilya.

Ana birisi bakım MDF mobilya ile alınmalıdır Bu güneş ışığına maruz kalmasını önlemek olduğunu. Güneş ışığı parçası rengi değişmiş ve özellikleri de etkilenebilir neden olabilir. Yani bu tür koruyucu filmler veya perdeler ile gözlük olarak güneş ışığı düşmez yerler veya bariyerlerin içinde tutulması mobilyalarınızı korumak için unutma.

diğer bakım Eğer MDF mobilya ile olmalıdır neme karşı korumasıdır. Bu yüzden banyo ve mutfakta mobilya özel dikkat ve her zaman herhangi infiltrations fark duvarlara göz kulak gerekir. Gerekirse, mobil kullanım mühürler birlikte batar ve nemi birikebilir diğer nesneleri için. Ayrıca, kendi MDF mobilya havlu ve diğer ıslak parçaları uzatmak kaçının.

Ayrıca boyalar gibi bazı maddeler, MDF da kalem ile temasını engellemek. Bu maddeler mobilya onarılamaz hasara neden olabilir. Böyle mobilya kullanılmak üzere temizlik ürünleri seçerken dikkatli ol. etiketini okuyun ve ürün ile uyumlu olup olmadığını bilmek için dikkatli olması MDF mobilya.

ABIPA (Ahşap Paneller Sanayi Brezilyalı Derneği) göre, bitmiş ahşap paneller temizleme Su damlacıkları bırakmaz kadar yabancı maddeler, kuru veya hafif su ve sabun ile nemlendirilmiş ve bükülmüş serbest temizlenmesi ve yumuşak yapılmalıdır. Bu tür çelik yünü veya keskin nesneler gibi aşındırıcı kullanılmamalıdır. lekeleri çıkarmak için kullanımı kumaş eşit parçaya alkol çözeltisi ve su ile ıslatılmış.

Bu mobil çok fazla ağırlık koymak veya daha yüksek zeminde nesneleri ulaşmak için onlara kalmamaya çalışın. Bu düzensizlikler ile üniteyi terk hatta parçasını kırabilir. Evde çocuk varsa bunlar genellikle onları tırmanmaya destek olarak mobilya ve çekmeceler kullandıkları için, özel dikkat gösterin.

koymak için çalışın MDF mobilya üzerine sıcak nesneler, O mobilya izleri bırakabilir çünkü. kaydırmak için maddi destek korumak için tercih ve böylece cep daha fazla zarar gelmemesi.

Ayrıca, bu mobil bıçak ve stilettos gibi keskin nesneler kullanımını önlemek, bu kayma ve markalama veya MDF bir parça kesme sona erebilir.

O "dikkatle" bu mobil tedavi etmek esastır. Dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve diğer mobilya ile çarpışır o kaçınmaya çalışın. Onlar daha kırılgan olduğu için, artık değişmiş form veya pasta ile bırakabilirsiniz mobil MDF karşı basit bir itme olarak reform ve değişiklikler için bakım artırmaya esastır. Yani büyük özen olduğunu.

onun MDF mobilya daha kolay olur ve bu tedbirleri benimseyerek, şekil, sertlik ve güzellik tutmak. Bu nedenle, hak ettikleri dikkatle mobilyalarınızı tedavi öder ve yakında yeni mobilya satın gerekmez.