günlük temizlik kontrol listesi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

etkin bir evde temizlik günden günün acele bir sorun olabilir. Çoğu zaman, opsiyon kir birikmesi ve karışıklık rahatsızlık oluşturmak beri, ne ve yorucu, bu stresli bir görev haline gelebilir bir defada tüm temizlemek için tek bir gün seçmektir ve bu yüzden son derece insanları bırakarak sona tahriş. Ama bütün kayıp değildir.

Günlük yapıldığında bazı görevler, zaman kazanmak ve rahatsızlık kaçının. Bu nedenle, ev ve mükemmel temizlik günlük temizlik organize etmek ideal bir ev temizlik takvimi hazırlamasının, ya kontrol listesi, görevlerle o 30 dakikadan fazla sürmez. Kontrol edin.

mutfak

Temiz ve düzenli bir mutfak tutmak için ilk adım boş lavabo tutmaktır. Yani kirli bulaşıklar biriktiriyorum ve genellikle sabah Bunu yapmak için günün zamanını belirlemesi için istemiyoruz.

Başka bir öneri, kir birikimini önlemek için nemli bir bez ile dolapları, fırın ve lavabo temizleme, mutfakta bir hafif temizlik çalıştırmaktır. , Kap kacak kaldırarak dolaplarının içini temizlemek Yalnızca kapağını ve kapıları silmek için zahmet etmeyin.

Ayrıca, çöp alıp yani "marka sorunu" imha, silme hızla daha pislik birikebilir zemine veya yağ noktalarında şey dökmüş olan kaynaklanır lekesi. paspas veya hafta sonu mutfak zemin yıkama bırakın.

Bu nedenle, mutfakta, unutmayın:

 • bulaşıkları yıkamak;
 • Işık temizleme dolapları, fırın ve lavabo gerçekleştirir;
 • çöpü;
 • "Sorun noktalar" ortadan kaldırın.

banyo

Dişlerinizi fırçalarken ve sabah yüzünüzü yıkayın sonra banyo lavabo temizlemek için zaman ayırın. İdeal hep dolaba saklanan bu amaç için kullanılabilen bir bez veya kağıt havlu, bırakın. Hızlı bir temizlik yapın.

Her ne zaman aynaya diş macunu ve diğer tuvalet ihbar kalıntıları, bunları temizleyin. Sen lavabo temizliği için kullanılan aynı bez veya kağıt havlu kullanabilirsiniz.

Bu amaçla kendi fırça kullanarak, ayrıca tuvaleti temizlemek için banyoda zaman ayırın. Ayrıca, bez lavabo ve koltuk temizlemek için ayna aynı kullanmak, ancak, son temizlemek için bırakın.

Banyoda, unutmayın:

 • lavabo ve ayna temizleyin;
 • tuvalet ve koltuk temizlenmesi.

Odaların

Birinci adım: yatak yapmak. Bu görev 30'dan fazla saniye sürebilir ve dağınık odanın izlenim kaynaklanan rahatsızlıklardan kaçınmak gerekir. Bundan sonra, depolamak ve giysi asmak ve küpe ve kolye gibi nesneleri, onlar dağılmış. hafif gözlükler ve mutfak ve mağaza gözlük şişe su ve okuma kitapları: Son olarak, masana bir nokta yapmak. havalandırmak ve mümkün elektronik tozlama için pencere açmak unutmayın.

Odalarda, unutmayın:

 • yatak yapmak;
 • giysiler ve nesneleri saklama;
 • komidin düzenlemek;
 • Pencereleri açın;
 • Toz.

Salas

Oturma odasında, mobil biriken cisimleri kırıntıları ve kir kaldırarak, kanepe düzenlemektedir. yastıkları düzenlemek için de keyfini çıkarın. Bundan sonra, bu tür sehpa, kitaplık ve diğer dolapları gibi diğer mobilyadan kir ortadan kaldırarak odaklanır. toz ve diğer enkaz nemli bezler geçen bir ışık temizlik çalıştırın. Örneğin, TV gibi elektronik, temizlemek gerekir.

Son olarak, odalarda, unutmayın:

 • Organize ve koltuk temizlemek;
 • mobilya kiri ortadan kaldırın;
 • Şeffaf elektronik.

Bu gibi küçük görevler gün be gün kolaylaştırmak ve dağınık bir ev kaynaklanan kir ve rahatsızlık birikimini önlemek. Ancak, daha ayrıntılı temizlik de yapılması gerektiğini hatırlamak önemlidir. , Banyo yıkayın dolapları ve aletleri, çamaşır perdeler ve yastıklar temel görevler temizlemek, ancak, daha fazla zaman ve tercihen hafta sonları yapılmalıdır.