Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Eğer imzalayabilir veya gazete satın alma alışkanlığı varsa genellikle zaten evinizde oluşturdular eski gazetelerin büyük bir kazık olabilir. Sadece çöpe atıyorlar önce, ancak, bir gazetenin kullanılması bilgileri okuyarak daha ötesine giden düşünün!

Evde hayvan büyük dostu olarak eski gazete düşünebilir var kim. Sen yürümek çizgi kafesleri ve doğru yerde ihtiyaçlarınızı yapmak için hata göstermek kapsayacak şekilde kullanabilirsiniz. dergi kağıdı daima sequinhos bu yerleri tutmak ve serbest kıyameti yardımcı kokuların ve nem güçlü emici vardır.

Bu özellikler aynı zamanda daha hızlı kurumasını gerek plastik bir saksı veya ayakkabının çıkmıyor yiyecek kokusu gibi gündelik ev problemlerinin iyi bir dizi çözmeye yardımcı.

Tırnaklarınla ​​gibi tüm duvarlar ve dizüstü örtüleri, hatta basit şeyler ve hatta daha kişisel, gelen - Kağıt ayrıca çeşitli nesneler üzerinde daha dekoratif bir dokunuş vermek ve evinizin görünümünü yenilemek için kullanılabilir.

Buna ek olarak, eski gazete ekonomik olarak avantajlı olduğunu ve atık üretimini azaltmak ve satın alınması gereken öğeleri değiştirmek için bir yol olduğundan, ayrıca çevre dostudur yeniden kullanın.

Ayrıca Oku: Eski çerçeveleri yeniden 10 yolu

günlük olarak eski gazeteleri kullanmak için aşağıdaki 23 yollarını inceleyin:

1. Duvar kağıdı

Fotoğraf: Oynatma / Márcia Nejaim

Fotoğraf: Oynatma / Márcia Nejaim

bir gazete ile kaplı bir duvarın etkisi çok serin ve basit bir alternatif ve bir odanın dekorunun değişmesine ucuzdur. Duvara kağıdı uygulamak için, duvar kağıdı için kendi tutkal kullanabilirsiniz.

2. reupholster dizüstü

Bir başka yol dekoratif bir şey olarak gazete uygulamak! Yeni öğeler üzerinde harcamak zorunda kalmadan, özelleştirme ve örneğin, okul malzemelerinden çehresini değiştirmek için büyük bir şans. En gazete ile kaplı olduğunda daha basit dizüstü bir çekicilik kazanabilirsiniz.

3. koku ortadan kaldırın

Gazete kötü koku karşı büyük silahtır: kağıt ve mürekkep kokuları emme yeteneğine sahip. Yani, çöp kutuları satır eski gazeteleri kullanabilirsiniz örneğin gıda kokusu ile olan iç ayakkabı ve tencere, koyabilirsiniz. işlerini birkaç gün kağıdı yapmak bırakarak, koku pürüzsüz hale getirilecektir.

4. Kuru ayakkabı

Fotoğraf: Oynatma / Yaratıcı Bug

Fotoğraf: Oynatma / Yaratıcı Bug

emici koku ilave olarak, gazetenin rolü de nem iyi emicidir. o iç ayakkabı kullanarak, yıkama sonrası kurutma hızlandırabilir veya yağmurlu günlerde nem kurtulmak.

Ayrıca okuyun: Kağıt ruloları yeniden 9 yaratıcı yollar

5. parlatılması ayakkabı

Sadece cila aksesuarlara bir gazete kullanın: parlaklık ve iyi görünümlü siyah ayakkabı geri yüklemeniz gerekir ve gres anında erişim yok olanlar için hızlı ve pratik bir alternatif. Ama dikkat! Sadece sadece siyah mürekkep, hiçbir renk mürekkep içeren levhalar kullanmak.

6. Bitki tohumları ve fideler

Fotoğraf: Mel Oynatma / Maceraları

Fotoğraf: Mel Oynatma / Maceraları

Sen "örümcek damarlar" gazetesinde bir bahçe ya da bir sebze bahçesi başlayabilirsiniz. bunları yapmak için, sadece bir bardak etrafında gazete şekillendirmek ve fincan kaldırıldığında biçimi doğrayın kalmaması altını bükme. Sonra sadece ne istersen toprak ve bitki ile gazete fincan doldurun. Bitkiler çok fazla büyümek varsa, gazete sökmeden kat veya daha büyük bir pot aktarabilirsiniz.

Bahçede 7.

Eğer bir sebze bahçesi yetiştirmek veya bahçe ve yabani ot büyümesi ile ilgili sorunlar vardı çalıştık varsa, gazete harika bir çözüm olduğunu biliyoruz! Sadece su ile sulama, gazete ile toprak kapağı ve organik gübre ile örtün. gübre gelişmeye diğer bitkiler yardımcı olurken Böylece gazete, otlar engellemek ve büyümeye de engeller.

8. domates olgunlaşmasını hızlandırılması

Fotoğraf: Frank ve Fern itibaren Oynatma / Düşünceler

Fotoğraf: Frank ve Fern itibaren Oynatma / Düşünceler

Ne olursa olsun domates hızlı olgun hale? gazete ile onları sarın! Rol sürecinin hızlandırılması yardımcı olacaktır ve ürün noktasında nerede olacak normalden daha yüksek hız.

9. tutun sıcaklığı

Gazetenin rolü iyi koruyucu sıcaklıkları olduğunu. Eğer sıcak veya daha uzun soğuk bir şey tutmak gerekiyorsa, birkaç kat gazete ile öğeyi sarın.

10. buzdolabında sebze tutun

Fotoğraf: Oynatma / Bizim Basit Hayat

Fotoğraf: Oynatma / Bizim Basit Hayat

Yine, gazete, emme özellikleri gıda muhafaza yardımcı çok yararlı olabilir. buzdolabı çekmecesinin alt satırında veya nemsiz çekmeceyi ve hiçbir koku tutmak için koymadan önce kendi sebze paketi.

11. meyve tutun

Hatta buzdolabından, gazetede paketlenmiş mağaza meyve ürünlerinin korunması yardım ve kolayca çürür önlenmesi, nem uzak tutacak.

Evcil hayvanlar için 12. Altlık küçük yatak

Fotoğraf: Oynatma / Huntingdon İnsan Toplum

Fotoğraf: Oynatma / Huntingdon İnsan Toplum

Gazete evcil hayvan sequinho, koku içermeyen, sıcak tutmak uyur ve hala bakteri oluşumunu mücadele yardımcı olmak için harika bir yer yapacaktır.

13. Öğretim hayvan çiş

Özellikle daireler veya hiç bahçesi olan evlerde yaşayanlar için ucuz bir alternatif ve çok pratik. ihtiyaçlarına hayvan için doğru yeri işaretlemek için gazete kullanın. Temizleme pratiktir ve gazete de kokuları azaltmaya yardımcı olur.

14. Altlık kafesleri

Evcil hayvanlar için bir başka iş günü! gazete ile Çizgi kuş kafesleri, hamster, tavşan ve hatta taşıma evler köpekler ve kediler nemsiz tutmak ve kokuları absorbe. Buna ek olarak, gazete en hızlı ve pratik nesnenin temizliğini yapacaktır.

15. sarma hediyeler

Fotoğraf: Oynatma / tilki kuyruğu + Moss

Fotoğraf: Oynatma / tilki kuyruğu + Moss

ambalaj kağıdı, ekolojik ve ucuz bir alternatiftir beklenen fonksiyonu yerine getirir ve pakete kişiliğe ekler olarak eski gazetelerin yararlanın.

16. Temiz pencereler

daha da paçavra kullanmaktan daha - pencereleri temizlemek için gazete kullanın camı çizilmeye için bir şans önlemek için iyi bir seçimdir! Bunun için, gazete çözümleri ve temizlik ürünleri banyosu yapabilirsiniz. renk olmadan mürekkep levhalar iyi çalışır.

17. sanitize ızgara ve barbekü

dergi barbekü bir gün sonra temizlik kolaylaştırabilir. Su ile kağıt Islak ve temizlenmesi gereken ızgara veya ızgara plakası üzerine yerleştirin. Kağıt daha sonra çıkarın ve normalde temiz bitirmek, en az bir saat boyunca hareket edelim.

18. Koru halı

gazete ile zemin Hat sonra yanlarına mat koydu. nemden serbest tutarak halı korumaya yardımcı yanısıra, gazeteler daha az kaydırın yapacaktır. Benzer bir çizgi ardından, otomobil halı satır gazete kullanabilirsiniz.

19. yapma kağıt torbalar

Fotoğraf: Orange Hakkında Nasıl / Çal

Fotoğraf: Orange Hakkında Nasıl / Çal

Sen bir kağıt torba yapım yine yararlı bir şey haline eski gazeteleri açabilirsiniz. Bunun için bir takviye edilmiş alt oluşturmak için zaman mükemmelleştirmek, doğru biçimde katlayın ve beyaz tutkal ile yapıştırın.

20. aksesuarlar formatını tutun

kalabalık dolapları, genellikle ufak parçalar elde sonunda. giysi hızla bir demirle geri yüklenebilir olsa da, çanta ve ayakkabı her zaman kendi orijinal biçimlere kadar kolay geri gelmez. Form korunur ve her zaman güzel ve kullanıma hazır olduğunu gazete yardımıyla döşeme aksesuarları kaydedin.

21. Sabitleme yüzeyleri

Bu popüler bir ipucu, ama hatırlamaya değer olduğunu. gazeteler Kapak yüzeyi örneğin mobilya ve mürekkep lekeleri veya toz zeminleri korumak için harika bir yoldur. Eğer bir yenileme planlıyorsanız, eski gazeteler çok faydalı olacak!

22. Paketleme cam parçasının

Fotoğraf: Oynatma / Borç Ücretsiz, Up & Laughing paraya

Fotoğraf: Oynatma / Borç Ücretsiz, Yukarı paraya & gülme

Gazete bir değişim geçiriyor veya postada hassas bir öğeyi göndermek gerekir olanlar için büyük bir müttefiktir. taşınma sırasında cam, porselen veya seramik parçaları kırmak için riskini azaltmak için, gazetede bunları paketi. Benzer şekilde, çizikler ve risklerin nesneleri önlemek için gazete kullanabilirsiniz.

çöpe 23. Çal gözlük

Yaşadığınız yere takdirde hiçbir seçici bir koleksiyona sahiptir ve cam iyi bir alternatif olabilir gazetesi ile paketi, diğer malzemeler ile birlikte çöpe atılır. Nedenle, cam kırılmış veya zaten kırık ise, parçalar çöp torbası yırtılma sonunda önlemek mümkündür.

ipuçları gibi mi? Yani sadece eski gazeteleri dışarı atmak önce iki kez düşünmek unutmayın! evde bazı kopyalarını kaydedilmiş olması çok faydalı ve günlük görevlere gün içinde joker olarak hizmet verebilir.