Nasıl Evde belgeleri düzenlemek ve arşiv için - Kadınlar İpuçları

teknik yardım için alınması gereken bir ürün Faturaya rollerin bir çok arayan kim görmemiştir? Ya bugün kazanır ve ihtiyacı fatura kartının arayışında vakit ve enerji mutlaka ödenecek? Eh, onlar kimseyi stres durumları, ama bu kolayca bazı yararlı ipuçlarını takip ederek önlenebilir Evde belgeleri nasıl düzenleneceğine.

böylece faturaları, kişisel belgelerin, makbuzlar, gelir vergisi iadesi ve: İlk adım ayrı konular için evrak organize etmektir. Bir ipucu klasörlere farklı renkler kullanmaktır mağaza belgeler. etiketlerle her tanımlayın, sen, örneğin, "Ödenecek hesaplar" bir klasör, başka bir "faturalarını ödeyen" ve sadece "kişisel belgelerin" yönelik olabilir.

klasörler sekmeler varsa, daha spesifik ve her belge için kategoriler oluşturmak için zaman ayırın. "Faturalarını ödeyen" klasörü su, elektrik, kredi kartı, kat mülkiyeti, telefon, okul ücretleri ayrılabilir. bölücüler ile klasörler için başka öneri ayda ayıran, öncelikle hesaplarını dosya etmektir.

bilmek ne kadar her belgeyi tutmak için Başka çok önemli bir ipucu olduğunu. kira makbuzları, banka dekontları ve su faturaları, beş yıl süreyle saklanmalıdır aynı emlak vergisi ve gelir vergisi için de geçerli. durumunda servis sağlayıcıları tarafından gerekli olabilecek Zaten para cezaları, elektrik faturaları, telefon ve kredi kartı, en az iki yıl süreyle muhafaza edilmelidir sen, şikayette bulunmak için gereken herhangi bir revizyon veya değişiklik isteğinde.

lincenciamento ve zorunlu otomobil sigorta ile ilgili belgeler için zaman kısa, en az bir yıldır. Roller sigortası, evin hayatı, araba ya da ev, irade ve envanter Yenileme sonrasında ortadan veya yükseltme edilip edilemeyeceğini.

Yüksek değerli alımlar, elektronik notları, teknik yardım sözleşmeleri veya garanti ve araç belgesi için faturaların durumunda, ürün, satılan bağışlanan kadar bu belgeler muhafaza tutmak ya da yararlılığını kaybetmeye tamamdır.

Bir öneri boşa gitmeli değer hala neyi bilmek tüm evrak gözden geçirmek için her yıl sonundadır. tutarak gereksiz kağıtları kalan tek yer kaplar ve dosyaları görmek için zamanında karışıklık sona erebilir.

tüm ayrı ve organize sonra bir yer bulmak Evde belgeleri tutmak. Bir çekmece masa köşesi, bir bölen kabine veya organize kutuları kullanarak olabilir. Önemli olan sırayla evrak tutmak ve bir belgede ihtiyaç olarak zaman kazanmak için kolay erişilebilir klasörlerde her zaman yerel, organizasyon ihmal değildir.