Mutfakta başarılı olmak için 15 şaşırtıcı ipuçları - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

mutfakta ve yemek pişirmek için geldiğinde, çoğumuz bir hile ve başka biliyorum, ama biz her zaman soba içine girişim başlıyor, özellikle öğrenmek için daha fazla bir şey olduğunu biliyoruz. Aşağıdaki size mutfakta hayatınızı kolaylaştıracak ve bir "ana aşçı" pişirme hissetmeye yardımcı olacak bazı ipuçları veriyor:

1. Yeni bir tabak yapmaya başlamadan önce internette veya televizyonda tarifi aldı ve tarifi çalışma. Eğer cozinhança başlamadan önce her adımı anlamak ve gerekli tüm maddeler vardır emin olmak için bu şarttır.

2. tüm ayrı malzemeyi edelim ve tarifi başlamadan önce hazırladı. Mümkünse, onlar tarifi eklenecektir sırayla zaten ayırın. , Malzemeyi kesmek miktarını ölçmeye ve dolapta malzemeyi bulmak zaman alabilir ve siz ancak önce, tarifi yapmak iken yapılmamalıdır şeylerdir.

3. Get (ve tutun) evde iyi ve çok keskin bıçak. Bu gerçekten iyi bıçaklar daha pahalı mal oldu ama onlar buna değer bir yatırım olduğunu olabilir. Kötü bir bıçakla hiç et Cut Hayattan ortadan kaldırmak için gereken bir acı olduğunu. İyi bıçak yatırım yapın ve gerektiğinde onları kızdırmak.

4. sebzeler, örneğin havuç, patates, kuşkonmaz ve kereviz gibi kolayca duygusal çevirmek 45 dakika buzdolabında buzlu su dolu bir kaba onları bırakmak daha hayat vermek.

5. Eğer altın kahverengi soğan ve sarımsak, ilk etapta soğan ve onlar noktada neredeyse olduğunda sarımsak eklediğinizde. Birlikte hem koyarsanız en hızlı kızarmış sarımsak gibi, sarımsak yanan sona erebilir.

6. Eğer salata ve yemeklerde limon her kullandığınızda, limon organik üretim tercih ederim. Böylece, organik olmayan limon üretiminde kullanılan pestisitler plaka ulaşmak ve sağlığınıza zarar kaçının.

7. domates kurşun gelirler asitliğini azaltmak için, birkaç havuç dilimleri ekleyin. soslar ve salata gibi yemekler havuç eklenmesiyle daha nötr olacak.

8. senin salata hantal olmaz için, bu hizmet öncesi bir rafa koyun veya kullanılmış sos akışını sağlayan bir kapta servis yapın. Yani, salata baharat tadı kaybetmeden hafif olacak.

9. Kullanmadan önce peynir bırakma kolay rende için rende üzerinde pişirme yağı hafif bir tabaka uygulayın.

10. tuzsuz tereyağı veya margarin ile pişirme tercih edin. Dolayısıyla bunu yemeklere katacak tuz aynı miktarda kontrol eder.

11. bitkisel baharat (kuru) aromasını artırmak için, bunları kullanmadan önce birkaç saniye sıcak su koyun.

12. Hala pişirme ve en geç sosunda esnada makarna tuz eklemek tercih edin. Böylece, erişte fazla tuz sürmez ve bu baharat bulunan sodyum yüksek seviyelerinden vücudunuzu kurtaracak.

13. Bazı tarifleri pişirme beklerken, mutfak ve temiz organize etmek ve hazırlanmasında kullanılan eşyaları bazı yıkamak için zaman ayırın. Zaten, hizmet etmektedir ve pişirme sonrası temizlemek için daha az tembel olacaktır Bu şekilde bir kaç kirli maddeler için kalacaktır.

14. bunların omlet daha kalın için, ayrı ayrı beyazlar ve sarısı yendi ve sonra fırına karışım getirmeden önce bunları birleştirme.

15. Güçlü kollar, ısı, su ile birine başvurmadan o sıkı pot açın ve kapağında dökmek için. Dikkatle kapak ve cam arasında boşluk açmak için bir tablo bıçak kullanır, bu nedenle vakum almak ve normalde pot açabilmek. Kapak sıcak olacağını unutma, böylece açmak için bir bez kullanmayın.

    Ayrıca bakınız: 10 Tricks Büyükanne mutfakta kullanılacak