Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bazen arzu sadece dengeli bir diyet ve fiziksel egzersiz ile başarılı olmaz vücudun bir parçası veya daha fazla bölümlerinde "zahmetli lokalize yağ" ortadan kaldırmak için. Buna paralel olarak, kişi "model" gibi hissetmek ve hatta bazı vücut parçaları artabilir. Bu durumda, daha sonra liposuction belirtilebilir.

sırayla Vücudun çeşitli bölgelerinden gelen "Bu liposuction vücut kontur için daha ahenkli vermek. Bazı özel durumlarda, ayrıca hastanın yağdan alınan otogreft kullanılan "Marcelo Moreira, Plastik Cerrahi Brezilyalı Derneği (SBCP) bir plastik cerrah ve üye söyledi.

Moreira liposuction vücudun hemen hemen her yerinde yapılabilir olduğunu açıklar. "Ana koşul doğru hasta memnun değil yağ lokalize ve o egzersiz veya vücut parçalarının uyum eksikliği kaldıramadı yani" diyor.

İdeal ağırlıkta bile şişman olmak lokalize veya ona yakın ve aynı zamanda, vücudun başka bir alanda hacim eksikliği var insanlar: liposuction için iyi bir aday olduğunu söylenebilir. Cerrahinin bu tip vücuda yeniden şekillendirmek için yapılır, ancak kilo vermek değil unutmayın.

Ameliyat nasıl?

"sanatsal cerrahisi," Bu tip prosedürde olarak görülen, cerrah alanları düzeltmek için kullanılan yağ emdi bir süreç yoluyla, bazı durumlarda, fazla (liposuction yapmak) ve sahip bölgelerde, gelen yağ kaldırır girintiler artan eğrileri ve (eğer işaret edilirse) alt boyutu vurgulama, örneğin, hastaya uygun vücut hatlarını geliştirmek ve.

Ayrıca okuyun: silikon yaklaşık 10 ilginç gerçekler

Moreira genellikle cerrahi emilmesine yağ miktarına bağlı olarak bir ila üç saat arasında sürer açıklar.

"Kanüller liposuction yağ kullanılmaktadır. Her vücut parçası belirli bir kanül vardır. Örneğin, arka kullanılan kanül 5 mm. karın içinde 3, 4 mm arasındadır. Yarım santimetre insizyon yapılır ve kanül vakum sokulur. Sonra, gerekirse hastanın kendi yağ grefti yürütülür, "Moreira açıklıyor.

"Genel anestezi genellikle yerine çoğu insan ne düşündüğünü, sedasyon ile lokal anestezi için daha güvenli anestezi olduğunu kullanılmaktadır. kalış süresi genellikle 24 saattir, "cerrah söyledi.

Yaralar küçük olma eğilimindedir ve genellikle meme oluk, göbek içinde marka bikini altında, örneğin, "gizli yerlerde" bulunmaktadır.

Her ameliyatta olduğu gibi, liposuction riskleri sunuyor. "Bu nedenle, yoğun bakım desteği ile hastanede yapılmalıdır ve aynı zamanda o plastik cerrahlar tarafından yapılır anahtardır, Plastik Cerrahi Brezilyalı Derneği üyeleri," Moreira diyor.

Ayrıca Oku: yakında hazır olacak güzellik ürünlerinde 8 yenilikleri

Araştırmamıza göre, liposuction arasındaki $ 5000 R $ 12.000 mal olabilir. Ama fiyat ölçüde cerrahi yapılacaktır yere bağlı olarak değişiklik göstermesi dikkat çekicidir. Buna ek olarak, plastik cerrahlar değerleri hakkında konuşamam, CFM kuralları (Tıp Federal Konseyi).

Ön ve postoperatif: hazırlanması ve bakımı

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Moreira birinci danışarak, uzun ve ayrıntılı cerrah hastanın istek ve arzuları hakkında konuşmak gerektiğini açıklıyor. "Bu bize bağlı, doktorlar, bir teşhis yapmak ve bir cerrahi veya tıbbi tedaviyi önermek," diyor.

Daha sonra, Moreira göre, ilgili ameliyat öncesi testleri talep hazırlanmasına sürekliliğini sağlar.

Ana preoperatif bakım

Moreira vurgulamaktadır:

Ayrıca okuyun: sigarayı bırakmak için 10 harika nedenler

 • Güç doymuş yağ, rafine şeker ve işlenmiş ürünlerde dengeli ve düşük olmalıdır.
 • ile elde edilebilir, örneğin A, E, B1, C, magnezyum ve çinko gibi iyileşme süreci için uygun bazı besin maddeleri, tüketilmesi gerekir: havuç, peynir, karaciğer, balkabağı, sardalya, yumurta sarısı, mango, domates, ayçiçeği, pamuk, soya fasulyesi, aspur yağı, soya fasulyesi yağı, zeytin yağı, muz, lahana, tereyağı, fındık, et, yer fıstığı, hindistan cevizi yağı, susam, keten tohumu.
 • Bu bakım postoperatif kramplar ve kabızlık başlangıcını (meyve, sebze, kepekli ekmek, fındık, baklagiller, tam tahıllar ve kepek) önler için diyet, bol lif içermelidir.
 • yiyeceklerle demir kansızlığı ve zorluk iyileşmesini engellemek için tüketilmelidir.
 • Papaya tüketimi meyvelerde bulunan papain dolaşımı için iyidir, çünkü iyi bir şey olduğunu ve aynı zamanda şifa özellikleri vardır.
 • Su tüketimi uygun miktarda çok uygundur.
 • onlar sıvı tutulumunu (caienas ve biber biber, soğan, sarımsak, turp, zencefil, genel olarak baharatlı gıdalar) neden sorumlu olduğu için kaçınılması tuzlu veya baharatlı gıdalar olmalıdır.
 • onlar iyileşme sürecini engelleyen çünkü tatlılar (pasta, turta, çikolata) kaçınılmalıdır.
 • muhtemelen ameliyattan önce bir ay süreyle kullanılmaktadır ilaçları (iştah) zayıflama kullanılmamalıdır.
 • alkollü içecekler tüketilmemelidir.
 • sigaralar en az 15 gün ile durdurmak cerrahi ve cerrahi sonuçlarını değiştirebilir bazı ilaçların süspansiyon önce önerilir. Bu tür ilaçlar doktor tarafından bilgi verilecektir.
 • Oruç tıbbi rehber olarak, hafif bir akşam yemeğinden sonra ameliyattan önceki gece yapılmalıdır.

Başlıca postoperatif bakım

Post-operatif ana yol gösterici olarak Moreira dışarı:

 • Büyük miktarlarda sindirim ve teklif yağ ve şekerler katkısı olmayan gıdalar olarak, tatlılar ve çikolata kaçının. Yine kolajen üretimine müdahale ve sarkma artırmaya yardımcı olur.
 • kabızlık, gaz yapar ve sahne gerekli besinlerin emilimini engelleyebilir süt ürünleri kaçının.
 • atıştırmalıklar, patates cipsi, en margarinler, mikrodalga mısır, kek, börek ve dolma işlenmiş gofret bir paket olarak, doymuş yağlardan veya trans tüketiminden kaçının.
 • kafein (kahve, kola, siyah çay) kaçının.
 • Bu, sindirim engelleyen rahatsızlığına neden, böbrekler ve karaciğer boğan ve bağırsaktaki (kabızlık yol açan) yaşayan iyi ve zararlı bakterilerin arasındaki dengesizlik oluşturur gibi kırmızı et tüketiminden kaçının.
 • fasulye, mercimek, piliç-bezelye, lahana ve makarna gibi fermantasyon yiyeceklerden kaçının.
 • alkol ve ilaç karışmaz çünkü alkollü içecekler içmeyin! Ağız yoluyla, ilaçların etkisini değiştiren istenmeyen reaksiyonlara yol açan özelliklerini geliştirmek veya sadece çalışmıyor olabilir.
 • tuz (sosis, füme, hazır soslar) kaçının.
 • ağırlıklı olarak çilek, portakal, guava, kiraz ve limon içinde meyvelerde bulunan tüketen C vitamini, ve sebzeler, yeşil biber ve domateste.
 • kavun, ananas ve karpuz suyu, doğal meyve suları, tüketen. Böyle içecekler sıvı kaybını telafi ve şişliği azaltmak için vücudu nemlendirmek yardımcı olur.
 • Bağırsak flora dengesini yardımcı mikroorganizmaları taşıyabilme tüketen probiyotikler (yoğurt ve fermente süt).
 • protein sağlar yumurta, Yeme (ameliyat sırasında kaybedilen yeniden dokuyu olun).
 • (Plastik sırasında ortaya çıkan) serbest radikallerin etkisini bloke antioksidan özelliği olan varlıklar açısından zengin gıdalar kabak, havuç, kayısı, mango, ıspanak, lahana, domates ve üzüm, tüketen.
 • selenyum, güçlü antioksidan eleman getiriyor, Brezilya fındık yiyin.
 • somon ve ton balığı gibi protein içeren çok tüketen, iltihap önlemeye yardımcı Omega 3 açısından zengin iyi yağlar, sağlarlar.
 • kolesterol seviyelerinin azaltılmasına ek olarak, bağırsak fonksiyonu geliştirmek lifleri tüketmek. İyi seçimler: sebzeler, papaya, erik, nektarin ve tam tahıllar.
 • Günde iki-üç litre hakkında yeterli su alın.

Bulgular: liposculpture ne olacağını?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Moreira hasta vücudunun bir daha uyumlu bir sonuç bekleyebilirsiniz belirtiyor.

Marco Cassol, karşısında uzman plastik cerrah, kişinin liposuction kilo ameliyat genellikle olmadığını bilmesi önemlidir olduğuna işaret ediyor. "Hasta lokalize yağ kaldırılmasını sağlamak için ideal bir ağırlıkta olması gerekir" diyor.

Ayrıca Cassol göre, liposculpture sonucu dört ay sonra, ortalama olarak, görünür.

Ayrıca Oku: kırışıklıklara neden 8 alışkanlıkları

"Biz yağlı bir sürü aldı yerlerde bu yağ birikimi hiç olur. Öyle olsa bile, hasta ameliyatın sonucunu korumaya yardımcı olmak için yüksek proteinli diyet sürdürmek gerektiğini "Cassol diyor.

liposculpture ile ilgili sorular ve cevaplar

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Liposuction hakkında ana şüphe için açıklamalar kontrol edin:

1. liposuction ve liposculpture arasındaki fark nedir?

"Liposculpture yağ vücutta yere aşılama ile liposuction olduğunu. Yani bir yerden zengin ölmek ve başka koymak vardır. Liposuction sadece emme kanüller ile yağ çıkarılması anlamına gelir "Cassol diyor.

Liposculpture belirtilir 2.?

"Öncelikle vücut ve yağ ile yüze yere doldurmak için gereken hastalar için endikedir," Cassol diyor.

Liposuction ve Liposculpture ameliyatları kilo vermek isteyenler için tavsiye edilmez vurgulamak değer. kişi belirli vücut bölgelerinde lokalize yağ çıkarmak için ideal bir ağırlıkta olması gerekir.

3. Liposculpture ağrıyor? Ve ameliyat sonrası?

Kurtarma Cassol göre, liposuction kurtarma benzer. "Rahatsızlık yağ çıkarılması ile orantılıdır. daha biz talip, rahatsızlık daha "diyor.

Acı ve rahatsızlık fikri çok göreceli olduğu dikkat çekicidir. Bazı insanlar daha hissedebilir; Diğerleri, daha az.

4. Liposuction (örneğin silikon yerleştirilmesi gibi) diğer cerrahi ile ilişkili olabilir?

Genellikle Cassol göre, diğer liposuction ameliyatı ile ilişkili değildir.

Marcelo Moreira örneğin aynı operasyonda, hatta mümkün, silikon yerleştirme açıklar. "Ama sadece klinik deneyler tamamlandıktan ve klinik yayımlanmasından sonra ayarlanır" diyor.

5. liposuction sonrası drenaj gerekiyor mu?

"Bu Söndür ve yağ modelleme yardımcı olduğu Lenfatik drenaj daima postoperatif dönemde gösterilir," Cassol söyledi.

6. minilipo nedir?

"Minilipo tam sadece ve lokal anestezi (hasta uyanıkken ve tüm manipülasyon duygu) (bir hastanenin bakım olmadan) ofisinde düzenlenen, liposuction ile aynıdır," Cassol diyor.

Bu liposuctioned düşük hacimli parçalar tarafından gerçekleştirilen küçük Liposuction olarak kabul edilir.

Eğer hamile kalmadan önce 7. Liposculpture miyim?

Bu Cassol göre, gerektiği. "En iyi fiziksel durumda gebeliği başlamadan hastalar hamilelik sonrası en iyi sonucu ve kurtarma tutabilir" diyor.

Birkaç kilo sonra kilo ise 8. liposuction sonucunu kaybedecek?

"Çok yağ dokusu çekildiği için sonuç, kaybetme, doku asla eskisi gibi geri büyür. Ama vücudun diğer alanlarda yağ birikimi acı sonu, "Cassol söyledi.

9. liposuction dan komplikasyon riski nedir?

"En şiddetli ve en nadir pulmoner emboli olduğunu. Ama diğer küçük riskler hep Her ameliyatta olduğu gibi, mevcuttur. Yani uzman anestezist ve nitelikli plastik cerrah ile hazırlanan hastanede liposuction yapmak bakımı, "plastik cerrah Cassol diyor.

10. Ne zaman liposuction sonra işine dönebilir?

Cassol göre, ameliyattan sonra iki ay civarında.

11. Ne zaman liposuction sonra işine dönebilir?

Cassol göre ameliyattan sonra bir hafta, civarında.

liposculpture üzerine iddiaya olanlardan Görüşler

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Maria Cristina Deronsi, 43, manikür, ameliyat oldu ve sessiz ameliyat öncesi düşündü. "Temelde, ben genel anestezi almak zorunda çünkü oruç kalmak zorunda kaldı. Ama postoperatif dönemde, 'canavar yakalar': Cilt yanmış gibi 'seğirmesi' olduğunu görünüyor. Neredeyse dokuz ay oldu ve hala asılarak cilt hissediyorum, "diyor.

"İki ay boyunca basınç ayraç kullanmak zorunda kaldı. Ama aslında, çok acı bir şey değil, ama rahatsız edici bir duygu, "Maria Cristina söyledi.

Rafaela Maria Roncato, 30 gazeteci, 15 kilo kaybettikten sonra, o henüz vücuda tam olarak memnun değildi, çünkü liposuction yaptım raporlar. "Ben diyet ve egzersizle kilo kaybetti. Ama yine de özellikle karın, bacak ve kollarda, beni rahatsız bazı flab vardı. Onun benim vücudun geri kalanına orantılı olmadığını düşündük, çünkü aynı zamanda benim popo rahatsız olmuştur. lipo ile ben curvier ve harika hissediyorum, ben sonuca ekledi. Ben ne istediğinizi emin olduğunda hepsi buna değer olduğunu düşünüyorum, "diyor.

Eğer bir liposuction yapmak isterseniz, ilk olarak, Brezilyalı Derneği Plastik Cerrahi üyesi bir plastik cerrah almalıdır, bunu unutma. açıkça tüm soruları alıp onların beklentileri hakkında konuşurken yanı sıra dikkatle onun tarafından geçirilen tüm yönleri ve bilgi dinleme, onunla konuş. Bu önlemler güvenliğini sağlamak için gerekli olan ve cerrahinin sonucunda o, aslında, olumlu ol.