Şişmiş göbek: Sorunun olası nedenleri ne olduğunu - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Her gün iyi hissetmek için şarttır. Tabii ki, bir sıkıntı, örneğin, kafa veya vücut gün ya da başka küçük bir ağrı, çeşitli nedenlerle oluşabilir; ancak uzun süre devam ederse veya sık tekrarlanması her belirti, araştırılmalıdır.

Bu herhangi bir hastalık veya sağlık sorunu belirtilerden biri olabileceğinden gerçeği, göbek örneğin da göz ardı edilmemelidir, şişmiş olduğuna dikkat etmek.

Kadınlar için, genellikle şişmiş göbek hemen adetin ile ilişkilidir. Eduardo Grecco, Gastroenterolog Leforte Hastanesi, adet tarihine göre bu belirti yol açan daha büyük sıvı tutma vardır, çünkü bu.

şişme adetin ucuyla doğal olarak ortadan kalkma eğilimi gibi, semptomlar genellikle dert etmeyin. rahatsızlık bu durumlarda büyük Ancak, bir ucu örneği, yeşil çay için, bir diüretik çay alıyor.

Şişmiş karın fakir bir diyet ya da belirli gıdalara hatta bir hoşgörüsüzlük nereden geldiğini Öte yandan, durumlar vardır. Bu sorunu yaşadı varsa Yani, bilerek değer, aşağıda, bu belirti neden olabilecek bazı faktörler. Ama sadece bir doktor davanız ne teşhis ve iyi tedavi verebilir dikkat çekicidir.

bağırsak gazı

Birçok kişi, bu nedenle göbek biraz (veya çok) şişmiş, ortak belirti bağırsak gazı ile gözlenebilir. Bu bir "ortak" sorunu olarak kabul edilebilir olmasıdır.

"Genel olarak, onlar düzensiz ve dengesiz beslenme ile ilişkilidir," gastroenterolog Eduardo Grecco diyor.

Ayrıca doktor göre, herhangi bir bağırsak gazı önlemek için, belirli gıdalar kaçınılmalıdır. Bunlar:

  • Süt ve krema. Ve durum laktoz intoleransı bile kötüdür.
  • , su teresi, pazı, sarımsak, soğan, brokoli, lahana, karnabahar, lahana, tatlı patates, zencefil, mısır, salatalık, şalgam, turp, biber ve biber gibi bazı sebzeler.
  • Böyle bezelye, fasulye, mercimek, bezelye, soya fasulyesi gibi Baklagiller.
  • Böyle cüce muz, kaju, Trabzon hurması, avokado, guava, elma, jackfruit, JABUTICABA, kavun gibi bazı meyve.
  • yüksek yağlı peynirler.
  • guava macun, marmelat, çikolata gibi tatlılar. "Şeker fermentasyon ve atık yapar," Eduardo Grecco söyledi.
  • Alkolsüz içecekler, kahve ve alkolsüz içecekler.
  • Böyle (fazla maya yoktur) kırıntı, Panettone, ev yapımı ekmek, kruvasan, sandviç kurabiye, un ile ekmek gibi bazı karbonhidratlar.
  • örneğin ayna biftek, kuzu, kaburga, kas, domuz ve dana gibi yağ et.
  • Soğuk keser ve sosis.

gastroenterolog Grecco yağlı bir sürü içeren bir diyet, gazların artan oluşumuna ek olarak, yukarıda ve ünlü "aşk kolları" yan bir obeziteyi üreten kadar sona erebilir ekler.

Laktoz İntoleransı

dikkate alınması gereken bir nokta da süt ve süt ürünleri, bazı kişilerde, neden, yani bağlı laktoz ve süt proteini (kasein ve beta-laktoglobülin) vücutta enflamatuar süreçler. Bu şişlik, mide rahatsızlığı ve aşırı gaz neden olur. Süt menüsünden kaldırıldığında, bu belirtiler kaybolur.

Bu bir tıbbi tavsiye ise, ancak süt ve türevlerinin menüden giderilmelidir. Ve aslında laktoz intoleransı olan insanlar söz konusu olduğunda, diyet bir profesyonel tarafından tasarlanmalıdır.

glutene Hoşgörüsüzlük

Gluten eklem ağrısı, mide-bağırsak sorunları, baş ağrısı, halsizlik ve şiş ile sonuçlanan bazı insanlarda iltihaplanmasına yol açabilir bir proteindir. Genellikle bu semptomlar ile hoşgörüsüzlüğü veya Çölyak gluten kişiler tarafından hissedilir.

Bu insanların maddenin menüsünün çekilmesi, ancak, belirtileri ortadan kaldırır laktoz olduğu gibi, bu eliminasyon diyeti glüten sadece tıbbi tavsiyeler aşağıdaki diyetisyen yardımıyla veya gerçekleşmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Şişmiş karın gebelik belirtisi olabilir?

Şişmiş göbek: Sorunun olası nedenleri ne olduğunu - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

göbek aşağı daha şişmiş göbek almaya başlamak ve adet görme birkaç gün gecikirse, iki faktör birlikte gebeliğin bir işareti olabilir. Böylece en iyi yolu bir test yapmak ve / veya gerekli bütün talimat almayı mümkün en hızlı güvenilir doktora danışın etmektir.

Ne zaman tıbbi yardım isteyin?

bu durumda, şişmiş göbek - - sağlık problemi ya da hastalığı teşhis etmek mümkün değildir Yukarıda belirtilen tüm bu olgular dikkate tek belirti alarak, o zaman, sadece olasılıklar olduğu dikkat çekicidir.

gastroenterolog Grecco hatta bazı durumlarda daha ciddi bir sağlık sorununun işareti olabilir şişlik belirtiyor. "Bir şey olağandışı olduğunu hisseder her Yani, tıbbi yardım daha ihtiyatlı değerlendirmek edebilmek için olsun" diye bağlıyor.

Şimdi diğer belirtiler ile ilişkili, özellikle de görünüşte sadece küçük bir rahatsızlık şişlik nedeni, vaka değerlendirilmesi gerekir ne olursa olsun, biliyorum.

sık sık göbek şişmiş olduğunu fark ederseniz, bir gastroenterolog veya gastrocirurgião aramaya çekinmeyin. Sonuçta, sağlık alay edilmez ile!