Sağlık için kalsiyum faydaları - Kadınlar İpuçları

sağlığı korumak için, bedenlerimiz dahil günlük vitamin dozları ve ayrıca mineraller, gerek kalsiyum.

kemik ve dişlerin korunması bilinen fonksiyonuna ek olarak, bu besin bizim vücut için başka faydalar sağlar.

K vitamini ile birlikte, kalsiyum kan pıhtılaşması ve kan basıncı regülasyonunda yardım. hipertansiyonu da listesinde geliyor Sağlık için kalsiyum faydaları.

Mineral daha kilo mücadelede biraz gaz verdi besinlerin listesinde göründüğünü unutmadan olmadan. varlığı beslemede kalsiyum yüksek protein, doyma uzatma tüketimini uyarır ve daha az karbonhidrat yemek için bir kişiyi neden olur.

Kalsiyum kaynakları

Biz bahsederken kalsiyum ile gıdalar, Biz süt ve süt ürünleri hatırlıyorum. Diyet bu gıdalar dahil etmek esastır, ancak kötüye ve ayrıca mineral kaynaklarıdır başkalarını tüketmek değil tercih edilir: kepekli tahıllar, fasulye, badem, somon ve sardalya gibi brokoli, balık gibi koyu yeşil sebzeler.

günlük kalsiyum alımı bir yetişkin için önerilen 1000 mg ise. Uzmanlara göre, miktar hastalığını önlemek ve daha sağlıklı bir yaşam sağlamak yardımcı olmak için yeterlidir.

günlük doz sağlamak için kalsiyum, Özellikle kahvaltıda, güçlendirilmiş gıdalar tercih ederim. öğün aralarında atıştırmalık içinde yoğurt veya peynir ekleyin ve yatmadan önce bir bardak süt içerim.

Bir başka ipucu, kırmızı et gibi demir içeren gıdalar, yedikten sonra süt ve süt yemek için iki saat beklemek. demir vücut tarafından kalsiyumun kullanımını engelleyen olmasıdır.