Hemorajik İnme tehlikesi - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

İnme hemorajik, hemorajik inme veya hemorajik inme Brezilya'da öldürür hastalıktır. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir araştırmaya göre, hastalığı olan gençlerin sayısı artıyor: 45 yaşından küçük 62 270 kişi 2000 ve 2010 yılları arasında Brezilya'da öldü.

Gençlerde hemorajik inme insidansı bu artış sağlığı için bakım eksikliği ve bu grubun bazı kötü alışkanlıkları risk faktörleridir kaynaklanmaktadır.

Arteriyel hipertansiyon, diyabet ve kalp hastalığı olmayan kontrol; sigara ile kombine hormonal kontraseptif kullanımı; aşırı alkol alımı; sedanter; Böyle amfetaminler fenproporeks ve amfepramon olarak obezite ve uyuşturucu kullanımı ve yasaklı iştah; gençlerin geçmesi ve hemorajik inme ve hafif sürümü, iskemi daha yüksek insidansı katkıda bulunduğunu tehlikeleri bazı örneklerdir.

Rutin tarama Bu kazayı acı olasılığını kaçmak isteyenler için esastır. kişi motorlu sekeller, anormal konuşma gücünü yitirme sahip olduğunda "basit rutin testler olmadan, tanı, hemorajik inme sonra gelir. sosyal yaşam için Kurtarma birçok yönden son derece pahalı - psikolojik, duygusal ve finansal, "Till Antonio Carlos Worms, Vita Check-up Merkezi kurucusu diyor.

Bu nedir ve nasıl Hemorajik Stroke yapar

Hemorajik inme, bir kan damarının kopması sonucu, beynin bir bölümünün kanama ile karakterize edilir.

Bu kanamaların iki biçimi vardır öğelerde gerçekleştiğini şunlardır:

  • Subaraknoid: Beyin yüzey kaymalarının bir kap, beyin ve kafatası arasındaki boşluk içine kan dökülmesini;
  • intraserebral kanama: Kan dökülme beyin dokusu ortasındadır.

İşaretler ve beyindeki kan damarı yırtılması belirtileri her zaman ani bulunmaktadır. Genellikle vücudun bir tarafında, duyu veya birinin görme alanında veya her iki gözde, baş dönmesi, sıkıntı konuşma veya basit kelimeleri ve bilinç ya da nöbet bile kaybının anlaşılması kaybı zayıflığını olabilir AVCH tarafından mağdur kim.

Yukarıdaki belirtiler dile getirdi bir hastada hemorajik inme olası bir durum teşhis etmek, doktorlar hemen hastanenin acil servisine vardığınızda, bu tür BT veya MR gibi testlerin nörogörüntüleme gerçekleştirin. Bu testler kanama yerini ve büyüklüğünü göstermek edebiliyoruz.

Nasıl birinin tedavi AVCH tarafından mağdur edilmektedir

Tedavi lezyon hacmi, konumu ve hastanın klinik durumuna bağlı olarak tıbbi veya cerrahi olabilir. Cerrahi işlem klinik amaçlar tansiyon, böyle nöbetler ve enfeksiyonlar gibi komplikasyonların kontrol etmek beri, beynin içine kanı çıkarmak istiyor.

Hastanın durumu stabil olduktan sonra, nörolojik veya tıbbi duruma riski olmadan da rehabilitasyon başlar. nörolojik sekel dayalı Konuşma terapistleri, fizyoterapistler, hemşireler ve uğraşı terapisi, AVCH tarafından değiştirilmiş yeteneklerini kurtarmak ve hastaların yaşam kalitesini sağlamak için tedaviler geliştirmek.

Bir hemorajik inme kendinizi önlemek için çok basit Nasıl bu hastalık genç Brezilyalılar kadar sık ​​olmamalıdır. Tıbbi muayene ve düzenli ve uygun bir diyet egzersiz ile aktif ve sağlıklı rutin koruyun sorunu önleme anahtarıdır. Ve sen, bu olumsuz istatistiğe girmeyelim özen istemektedir?