Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

kolay bir tatlı hazırlamak ve lezzetli olmanın yanı sıra jelatin, ayrıca sağlığınız için büyük bir müttefik olabilir. Jelatin az veya hiç şeker ile sağlıklı tarifler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde, tatlar ve tarifler, içinde tüketilebilir.

tatlı jelatin tüketiminin avantajlarından biri de hangi kişinin kaybı diyetleri ağırlık katkıda aşırı yemek arzusu yoktur yapar, çabuk tokluk hissi sağlamasıdır.

jelatin, çünkü doku esnekliği ve tırnaklar ve saç mukavemeti olmasından sorumlu gövde, maddenin kollajen sentezi özellikleri yardımıyla güzelliği ekler. Ama süpermarketlerde satın alınabilir geleneksel jelatin vücutta kolajen oluşumuna az katkıda bulunur olduğunu. Bir gıda suplementeo olarak toz biçiminde jelatin buna göre daha fazla sonuç temin etmektedir.

Bu estetik yararlar arasında, kolajen, böylece, örneğin osteoartrit ve osteoporoz gibi hastalıklarla mücadele için yardımcı kemik sur ve eklemlerde yardımcı olur. Jelatin vücudun çeşitli yerlerinde sarkma ve bir daha tonlu gövde ulaşılmasına katkıda azalan, ton kas ve yağsız vücut kitlesinin oluşmasına katkıda proteinlerden oluşur.

jelatin porsiyon başına en az on kalori olabilirken geleneksel jelatin Normal bölümleri yetmiş seksen kalori diyeti arasında olabilir. Bu diyet kalori tüketimini azaltmak için ihtiyacı olanlar için, yüksek kalorili tatlılar yerine hafif bir tatlı, jelatin hale getirir.

Eğer kendi menüsünde jelatin dahil diğer nedeni hiçbir kontrendikasyon vardır ve şeker ile jelatin sadece aşırı tüketimi tavsiye edilmez olmasıdır.

jelatin tüketiminin tüm olumlu yönlerini göz önüne alındığında bu tatlı onların yiyecek bir parçası olması gerektiği açıktır. Çocuk sahibi olanlar hala çocuklarınızla jelatin ailesini hazırlamak ve birlikte eğlenmek için yararlanabilirler.