Tüm ilgili Thalidomide - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Thalidomide bir uyuşturucu Almanya'da geliştirilen ve bir sakinleştirici olarak ilk başta kullanılır. Kullanımı Hamilelikte kadınların tarafından yutulduğunda doğum kusurları ile ilişkili sonra tartışma odağı haline geldi.

tarih

Thalidomide yeni antibiyotik ilaçlar bulma amaçlı laboratuvar araştırma sırasında Alman ilaç firması Chemie Grünenthal tarafından 1954 yılında keşfedilmiştir. Bu işlemde, araştırmacılar, glutamik asit ve daha sonra adı verilen Thalidomide türetilen ftaloilisoglutamina adı verilen bir madde üretmek sona erdi. Ancak, antibiyotik olarak uygulamalara sahip olmadığı kanıtlanmıştır ve vücut üzerindeki etkileri kontrol etmek için hayvanlarda test edilecek etmiştir.

Laboratuvar testlerinde, sedatif talidomid gösterememiştir veya hayvanlarda kullanılan, ancak aynı zamanda çok düşük toksisite indeksi sahip hatta antitümör etkileri, bilim adamları insanlarda bunu denemeye karar verdi. Bu yeni testler yeni ilaç insanlarda büyük bir sedatif yeteneği olduğunu göstermiştir. o minimal toksik olmasından ile birlikte bu avantaj, Thalidomide Contergan® adı altında, 1957 yılında Alman pazarında başlatıldı yaptı.

Hemen yaygın anksiyete, uykusuzluk ve gebelik özelliklerinin bile bulantı mücadele için başarılı bir alternatif olarak hamilelikte kadınlar tarafından kullanılır oldu. ilaç Talidomid almak için bir doktor tarafından imzalanan bir reçete olması gerekli olmadığı için dünya çapında yaklaşık 40 farklı kupürler halinde bulunamadı.

Thalidomide Etkileri

İlk cenin malformasyon haberler ilk çalışmalar araştırma yoluyla bu tür bulgudur belli doğum kusurları ile anneler ve çocuklar üzerindeki binayı gerçekleştirilmiştir 1960 yılında 1950'lerin sonlarında kadar uzanmaktadır, bu doğuştan sorunlar ve kullanımı arasındaki ilişki Thalidomide. Bu olaylar pazarlama sadece 1965 yılında kesildi Brezilya gibi bazı ülkelerde hariç 1961 yılında raflardan ilaç kesilmesini gerektirir.

Nedeniyle hamile kadınlar ve Thalidomide, Brezilya gibi birçok ülkede, şu anda hükümetin etkilerinin bebekler kurbanlarının uğradığı bozuklukların ciddiyetine, onların tüketimini kanıtlayabilirim herkese bir aylık tazminat sağlar.

On binden fazla çocuk ilaçtan etkilenmiş olabileceğini tahmin edilmektedir ve kürtaj bir anlatılmamış sayısı muhtemelen aynı yol açtığı.

Son zamanlarda, Thalidomide kanıtlanmış zararlı yan etkilere rağmen, lupus, cüzzam, AIDS, Crohn hastalığı ve bazı kanserlerin tedavisinde doktorlar tarafından kullanılmak üzere geri döndü. Araştırmacılar bu sorunların tedavi için aynı potansiyele sunan sentetik maddelerin gelişmesine kendilerini adamış, ancak yan etkileri olmadan var.

Hamilelikte Riskler

Başlangıçta özellikle gebeliğin ilk üç ayında, sabah bulantısı tedavisi için belirtilen, talidomid tıp tarihinin en büyük felaket olarak kabul edilir.

İnsanlarda, üyesinin oluşumu ve gelişimi süreci 4. ve 9. haftalarda veya 23 ve gebeliğin 55 gün arasındadır. Hala kontrol edilir gebe kadınlarda fetüs üzerindeki etkileri 20. ve gebeliğin 36 gün arasında tek tablet Thalidomide mideye sahip.

Thalidomide Sendromu

kusurlar daha ciddi vakalarda, eklemler (Amelia) 'in bir tam olmaması şeklinde ekstremitede (focomelia) veya parmak kaybı bir kısaltma tezahür edebilir. Dahası, madde omurga ve bazen sindirim problemleri, görsel, kusurları işitme neden olabilir. Bazı hastalar da kalp sorunları var.

Semptomların Bu set tıp camiası "Thalidomide ait Sendromu" çağırır. Bir kişinin taşıyıcı sendromu dikkate alınması gereken Ancak, tabii ki, gebelikte annenin ilaç alımını kanıtlamak için gereklidir.

Thalidomide yasa

Sayılı 7070 göre, Aralık 20, 1982, Brezilya hükümeti Thalidomide kurbanları ömür boyu nafaka sağlamak için gereklidir. Bu kart, affectation derecesine göre, yarım ve dört asgari ücret arasında değişken değerlere sahiptir. Bu hesaplamada dikkate alınması faktörler, tımar yürüme ve çalışma yetersizlik, besleme vardır.

1994 yılında bir Emir No. 63, çocuk doğurma çağındaki her kadın için Thalidomide kullanımını yasaklayan. Daha sonra 1997 yılında, Emir No. 354 maddeye dayalı ürünlerin üretimi, kayıt, pazarlama, reçete ve dağıtılmasını düzenleyen, yayınlanır.

16 Nisan 2003'te, ülkedeki Thalidomide kullanımının kontrolünü düzenleyen sayılı Kanunu 10651, yürürlüğe konması halinde. İlacın gelişigüzel kullanımı kurbanları - manevi zararlardan bu kez - Son olarak 2010 yılında, yeni tazminat verilmesi, Kanun No. 12190 yürürlüğe konması halinde.

Daha fazla bilgi için Thalidomide ait Bull ziyaret edin.