yalınayak yürüme faydaları - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bulutların bakarak, kum yatan çok iyi hissettiğini neden hiç merak ettiniz mi? Ya da, lezzetli ne kadar, sıcak bir gün, ayakkabısız çimlerin üzerinde yürümek?!

Clinton Ober ve Martin Zucker tarafından "Toprak" adlı bir kitaba göre, kişinin sağlığı ve refahı için birçok faydalar getirebilir kendi bedenine, bağlanmak için yeryüzünün enerji akışını yaşıyorlardı.

Dünya ile temas faydaları

Birçok kişi duymuş olarak "Toprak terapisi", basit ve ücretsizdir. Sadece Earth ile doğrudan çıplak ayaklarını bağlamak ve hatta kitaba göre yararlarını şunlardır:

 • enflamasyon ile ilişkili hastalıklarda önemli gelişmeler;
 • kronik ağrı ile ilgili olarak önemli gelişmeler;
 • uyku bozuklukları İyileştirme;
 • enerji artmıştır;
 • Gerilme azaltılması;
 • kas gerginliği azalma;
 • baş ağrısı Rölyef;
 • diğer avantajların yanı sıra hormonal ve menstrüel belirtileri azaltır.

senin "topraklama" Make

fikri sevdim ya da "topraklama terapisi" aslında sonuçlar veren olmadığını görmek istiyorum?!

bazı ipuçlarına göz atın:

 • otururken veya çim, kum veya beton boyanmamış yatarken, ayakta başlayın. Tüm bu yüzeyler Dünya enerjisini aktarır.
 • Başlamadan önce nasıl hissettiğini dikkat edin. Ayrıca sonradan zamanla iyileşme sürecini değerlendirmek için, "günlük" Eğer fiziksel ve duygusal olarak nasıl hissettiğimizi bu bilgilerin bir tür not edebilirsiniz.
 • Gözlerinizi kapatın ve hiç acı bırakmadan konsantre veya hissediyorsun olabilir stres. Eğer yerde yatan varsa, gözlerinizi açın ve hayal gücünüzü bulut oluşumları ile "oynamak" olsun.
 • Bu mekan (ayakta, oturarak veya yatarak) en az yarım saat kalmak ve etrafındaki dünyayı çevirin. düşüncelerinizi ol ve ne yaptığını konsantre olun.
 • 30 dakika kadar sonra, dönüş "Şu." Bedenin ve zihnin etkinliği anında başladığı zamana kıyasla, şimdi ne kadar dikkat edin.
 • Ya da sadece bir kenara yalınayak yürümek ve bunlar zevk için faydaları Gününüzü dışında biraz zaman set!

profesyonel bir görüş

Ama mantıklı bile topraklama bu fikir?

Roberto Ranzini, Tıp Fakültesi, Sao Paulo Üniversitesi ortopedistim ve spor hekim (USP), Ortopedi ve Travmatoloji (SBot) Brezilya Derneği ve profesyonel Hastanesi Israelita Albert Einstein ve Hastane Alemão Oswaldo Cruz üyesi göre, bilimsel açıdan, hakkında somut bir şey yok "Toprak terapi." Ancak insanlar, evet, zaman zaman, genel bir öneri olarak, yalınayak yürüme gerekir.

"Yalınayak yürüme aslında faydalıdır. Bir bütün olarak ayağın duyarlılığını ve propriosepsiyon diyoruz eklem hareketini Yana "diyor. "Ama ortopedik tıbbi açıdan, Uzun sürecek düzenli toprakta olmadıkça, ayakkabısız yürür tavsiye edilmez, aşındırıcı olmayan ve çim gibi yumuşak," ortopedist, spor hekimi söyledi.

Bize yalınayak yürümeye sağlığımızı tehlikeye atmadan, biz düzenlilik ve toprağın sertlik göz önüne almalıyız için Roberto Ranzini diyor. "Başka bir deyişle, bir asfalt ve taş gibi çok sert bir çok usulsüzlük (delikler ve boşluklar) ile karada uzun mesafeler yürümek ve olmamalı" diye açıklıyor.

fiziksel aktivite

ayakkabısız - Böyle tempolu yürüyüş veya bir vadede olarak - ne fiziksel faaliyetler hakkında, bunlardan bazılarını uygulama olabilir?

ortopedist, spor hekimi göre, tüm genel olarak, uygun ayakkabı olmadan darbe bir sürü oluşturur yarış kontrendikedir, kişinin uyum bağlıdır, ancak. "Yaralanmalar bile bunları kullanarak çok yaygındır. ayak ek olarak, alt ekstremitenin bütün yapıları büyük etkileri desteklemek ve ayakkabılarla bu minimize edilir, "diye açıklıyor.

Yani tüm uygun kurallar ve bu uygulamanın olası riskleri geçirebileceği, ilk güvendiğiniz bir profesyonel danışmadan yalınayak fiziksel aktiviteler yapmak şansa bırakma.

Fikir ayakkabısız sadece kısa bir yürüyüş yapmak Ama eğer ertelemek yok! Mutlaka iyi zamanlarda ve sağlık için bazı faydalar sağlayacağını!