Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Bu uçucu yağlar genel olarak sağlığın gibi büyük müttefiklerini, görünen bugün değil. biberiye, örneğin, dünyanın en zengin uçucu yağlar biri olarak kabul edilir, eski çağlardan, yemek tarifleri, dini ritüeller ve doğal tıp beri kullanılmakta olan.

Ancak yıllar içinde, popülerliği sadece artmıştır; Paul Edson Reis Neto Jacob, herbalist ve öğretmen Zenith Grubu söylediği gibi ve bugün, bu, cilt bakımı ve saç dahil çok önemli bir madde haline gelmiştir.

Roseli Siqueira, güzellik ve güzellik uzmanı, biberiye yağı, antioksidan kaynağıdır bağışıklık sistemini güçlendirir ve güzellik ve sağlık içinde çeşitli şekillerde hareket ettiğini işaret eder.

sunduğu yardımlardan yararlanmaları için bu şaşırtıcı petrol ve hakkında daha fazla bilgi edinmek ister? Aşağıdaki uzmanlardan ipuçlarına göz atın.

biberiye yağı 11 inanılmaz faydaları

biberiye yağı çok kullanım için, su veya yağ baz ile seyreltilmelidir, dikkat edin. Bu konsantre şeklinde alınır ve çok az miktarlarda kullanılmalıdır çünkü. bilinen bir temel yağların bazıları, avokado, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı, mum Macadamia ve fındık.

Ayrıca Oku: güzel bir cilt elde etmek nasıl 10 ipucu

Aşağıda biberiye yağı ve nasıl kullanılacağını kullanmanın avantajları göz atın:

1. uyarıcı beyin

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto aromaterapide, biberiye yağı yaygın bellek ve zihinsel berraklık iyileştirme beyin teşvik etmek amacıyla kullanıldığını açıklar.

Nasıl kullanılır: Eğer bir bardak su kaynatın içinde biberiye yağı birkaç damla damla ve günde derinden bir kaç kez nefes alabilir. Bir diğer ucu spreyi kullanmaktır.

solunum 2. Geliştirme

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

solunum problemlerinin tedavisinde biberiye yağı faydaları da iyi araştırılmış ve desteklenmektedir. Yağ inhalasyon boğaz, solunum alerji, soğuk algınlığı ve grip semptomlarının konjesyonu gideren sunuyor olmasıdır.

Nasıl kullanılır: içinde biberiye yağı birkaç damla ekleyin ve derinden gündüzleri kokusunu solumak, bir fincan suyu kaynatın. Soğuk algınlığı ve grip belirtileri hafifletmeye yardımcı olmak için, hala göğüs ve boyun her üç saatte üzerindeki yağın bir veya iki damla ovmak olabilir.

Ayrıca okuyun: 11 kanıtlanmış avokado faydaları

3. kırışıklıkların azaltılması ve genellikle cildin geliştirmek

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto biberiye yağı faydaları kollajen gelişmesini teşvik etmek cildi nemlendirme ve serbest radikalleri mücadele arasında değişen söylüyor. "Biberiye antioksidan varlığı serbest (sırayla, cildi desteklemeye taahhüt, kırışıklıklara yol, sarkmış, lekeler ve cilt genel yaşlanma) radikallerin yol açtığı zararı ortadan kaldırmak için yardımcı olmasıdır" diyor.

Roseli bir nörotransmiter olarak biberiye yağı davranır aroması duyusal cilt girer ve asetilkolin serbest, deri savunma yardımcı olan bir madde sinir uçlarını rahatlamak için yardımcı olduğuna işaret etmektedir. "Ve sonuç kırışıklıkları ve ifade çizgilerini, gerginlik, stres ve yorgunluk nedeniyle özellikle en aza indirmek için yardımcı olmasıdır" diyor.

Bir güzellik uzmanı ve güzellik uzmanı da biberiye yağı yaygın Akdeniz'de kullanıldığını işaret eder. "İnsanlar güzel bir cilde sahip ve güneş kremi kullanmayın. o güneş radyasyonuna karşı direnç veren cildi güçlendirmeye yardımcı olmasıdır "diyor.

Nasıl kullanılır: biberiye yağı su içinde ya da bir baz yağ içinde seyreltilir ve dikkatli bir şekilde masaj yüzü geçmektedir. Daha sonra, sıcak su ile nemli bir bezle fazlalığı silin.

minör yaralar, yanıklar ve hatta akne 4. Tedavi

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

ciltte bakteri, mantar ve virüsleri öldürerek, biberiye yağı bile akne küçük yaralar, yanıklar ve iyileşmek için zaman içinde büyük bir müttefik olabilir.

Ayrıca okuyun: Gün onların gün hindistan cevizi yağı kullanmak 40 akıllı yollar

Nasıl kullanılır: su içinde ya da bir baz yağı olarak bir yağ seyreltildi ve dikkatli bir şekilde etkilenen bölgeye masaj geçmektedir. Daha sonra, bir bezle (sıcak su) ile aşırı silin. Yağlı cilde sahip insanlar, ancak, "evde bakım" bu tür karşı dikkatli olmalı ve böylece resmin daha da kötüye kaçınarak, yüzünde bu veya başka yağ kullanmadan önce bir dermatolog başvurmalısınız.

5. Artan kan dolaşımı ve indirgenmiş selülit ve çatlaklar

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Roseli biberiye yağı da dolaşımı için mükemmeldir ve streç işaretleri ve selülit en aza indirmek için bu şekilde yardımcı olduğuna dikkat çekiyor.

Jacob Neto bu anlamda, biberiye yağı da tedavi kas krampları ve kas ağrıları yardımcı olabilir, vurgulamaktadır.

Nasıl kullanılır: bitki yetiştirme ucu düzenli etkilenen alanlarda (örneğin, hindistan cevizi yağı, badem veya zeytin yağı) bir baz yağı içinde seyreltilmiş bir küçük masaj biberiye yağıdır.

5. toksinlerin bağışıklık sistemi ve eleme güçlendirilmesi

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip, biberiye yağı, özellikle sıcaklık çok varyasyon ile zamanlarında bağışıklık sistemini güçlendirmek için önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Ayrıca okuyun: kuaför 10 Sırları hep sağlıklı bir saçlara sahip olmak

Nasıl kullanılır: Roseli aynı zamanda detoks için çalıştığı için, yağ lenf düğümlerinde (bezleri) içine masaj olmalıdır, toksinleri ortadan kaldırmak için, açıklıyor. Başka bir seçenek stresi azaltmada ve dolayısıyla bağışıklık sistemini iyileştirmede yardımcı olacaktır biberiye yağı ile banyo, katılmaktır.

6. Savaş baş ağrısı

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Debra oldukça aromatik bir yağ olarak, biberiye yağı baş ağrısı karşı kullanılabilir, açıklar.

Nasıl kullanılır: "Yüzünün önünde koyun ve derin nefes, avuç içi iki damla sürün. Sonra tapınak", uzman rehberler daire şeklinde masaj.

7. Geliştirilmiş sindirim

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto biberiye yağı hazımsızlık semptomları (şişkinlik, mide ağrısı, kabızlık, şişkinlik) hafifletmek için (dıştan) kullanılabileceğini açıklar.

Nasıl kullanılır: herbalist birleştiren bir yağ bazı ile biberiye yağı yönlendirir ve karın bölgesi masaj yapar. Hala suda bu yağın birkaç damla kullanarak bir banyo yapabilirsiniz.

8. Masaj, banyodan sonra cilde nemlendirici ve ferahlatıcı bir dokunuş

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

su veya yağ tabanında seyreltilmiş biberiye yağı nemlendirici ve banyodan sonra vücut cildi serinletici dokunuş için kullanılabilir. Hala vücut masajları kullanılabilir.

Nasıl kullanılır: Debra her bacak için yer kollarında iki damlacıkları (önceden seyreltilmiş yağ), iki kılavuz ve böylece tüm vücudu geçmektedir. "Biberiye yağı ile masaj böyle baobab gibi diğer yağlar, serpiştirilmiş olmalıdır - A vitamini mükemmel bir antioksidan ve kaynağını (iyi cilt, saç ve tırnaklar güçlendirilmesi için) - susam yağı ve tohum üzüm. İdeal kuyu da cilde gitmek vitaminler kadar değişir gibi, yağların kullanımını değiştirmektir "diye açıklıyor.

Sağlık ve saç güzelliği 9. önemli yardım

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

biberiye yağı saç sağladığı yararları şaşırtıcı. Stüdyo Tez Marcela Buchaim, ilaç ve biyokimyasal uzman triolojik kılcal tedavisi ve Saç Spa idealize sorumlu, bu yağ antioksidan, anti-inflamatuar, şifa ve anti-kepek sahip olduğunu açıklar. "Bu kafa derisinde dolaşımı çalışmaya parmak uçlarınızla masaj kullanılır Yani," diyor.

"Başka bir girişim bu yağ muharebe yağlılık, o zaman kepek için çok etkili olmasıdır. Ama, konuşma tam tersi, o beyaz saç görünümünü önlemek saça rengini dönmek ve değil gelmez dikkat çekicidir, "uzman açıklıyor.

Nasıl kullanılır: saçlar için biberiye yağı yararlarını Marcela, teller, haftada bir ya da 15 günde bir yıkama kafa derisi üzerinde parmak uçları ile masaj yapmadan önce birkaç damla kullanmak yönlendirir. Sonra, sadece şampuan ve saç kremi ile yıkadıktan.

10. Müttefik ağız hijyeni

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto nedeniyle antimikrobiyal özelliklere, biberiye yağı diş çürümesi ve periodontal hastalıktan sorumlu bakterileri öldürmek yardımcı olabilir ve iyi nefes katkıda bulunduğunu açıklıyor.

Nasıl kullanılır: bitki uzmanı oryantasyonu biberiye yağı, yaklaşık 20 damla bir bardak su karışımı ve günlük gargara yapmaktır. Ama gerçekten etkili sonuçlara ideal daima bir diş hekimi rehberliğinde güvenebilir edilir.

Evde bakımda 11. Yardım

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

Jacob Neto biberiye yağı sivrisinek ve diğer böcekler püskürtmek için kullanılabileceğini açıklar. Ayrıca ticari ortamlarda Flavors yerini alabilir.

aktara "Yine de, çünkü anti-mantar ve antiseptik antibakteriyel, ve, yağ genel olarak yüzeyleri temizlemek için su ilave edilebilir."

Nasıl kullanılır: Jacob Neto suyla sprey biberiye yağı, nane yağı ve karanfil yağı 10 damla karıştırma "ev kovucu" make yönlendirir. Sonra sadece böcekler vardır çevreye püskürten. yüzeylerin temizlenmesi için, karıştırma ucu ayrıca bir sprey şişesi içinde, biberiye, su ve sirke 12 düşmesi.

pek çok avantajı olmasına rağmen, biberiye yağı kullanımı tercihen profesyonel rehberlik etmelidir, böylece, aslında, onun yararları zevk ve ürün herhangi bir şekilde, sağlık riskleri de sağlamaz.

Ev yapımı biberiye yağı nasıl yapılır

Jacob Neto biberiye yağı kolayca evde yapılabilir söylüyor:

  • bir cam kavanoza de Alecrim iki kuru ramos yükleyin;
  • Bir baz yağını ekleyin;
  • Kapak ve yavaşça, ardından yaklaşık iki hafta boyunca sıcak, karanlık bir yerde kavanoz saklamak sallayın.
  • Bu sefer, zorlanma sonra ve cam kavanoz içine yağ çevirin.

İsterseniz Ancak, sağlık gıda mağazalarında ve hatta internet üzerinden satışı biberiye yağı bulabilirsiniz.

Bakım ve kontrendikasyonlar

Biberiye yağı: En inanılmaz faydaları ve kullanım yollarını bilmek

Fotoğraf: iStock

güzellik Debra biberiye yağı, kullanımdan önce seyreltilmesi gereken vurgular. "Onlar tek başına kullanıldığı gibi, suda seyreltilmiş gereken cilt yakmak, çünkü saf uçucu yağlar ile çok dikkatli olun." Uyarır.

"Her zaman doğal ürünlerin evde, güven yerde satın, bu garantilidir. Aksi takdirde, yağlar petrol ürünleri ile harmanlanabilir ve güzellik uzmanı ekler", yağ özelliklerini bozar.

Çocuklar, hamile ve / veya emzirme da biberiye yağı kullanmamalıdır.

Son olarak, sağlık ve güzellik için sağlayabilir birçok faydalar rağmen idealdir sadece profesyonel rehberlik sonra biberiye yağı kullanmaktır, her zaman hatırlamak iyidir.