Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Çoğu insan emzirme önemi hakkında duymuş. Ama pratikte, birçok insan hala bu konuda şüphelerim var. bir fikir edinmek için, dünya çapında önlenebilir nedenlerden, beş yaşından küçük çocuklarda ölümlerin% 13'ünü önleyebilir olduğu tahmin edilmektedir.

"Emzirme Çocuk ölümlerinin azaltılması üzerinde strateji fazla etki olarak kabul edilir. Brezilya'da, São Paulo 14 belediyede, darbe 2003 araştırmasında ortalama% 9,3 oldu, "Fabia QUEIROGA Oliveira, çocuk doktoru ve Hastane Santa Lucia Süt Bankası gözetmen diyor.

Buna ek olarak, emzirme, bir besin ortamı daha ilk fiziksel anne ve çocuk arasındaki iletişim ve bebeğin hayatının ilk aylarında bu önemli aile bağları ve sevgiyi güçlendirmek için ana yollardan da biridir.

Eğer emzirme tüm avantajlarını biliyor ve konuyla ilgili ana şüpheler açıklık görebilirsiniz. kontrol değer!

Emzirmenin Yararları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

emzirme ana avantajları tanışın:

Ayrıca okuyun: "Meme-besleme" - emziren anneler yardımcı yeni bir uygulama

1. İdeal Süt

"Memelilerin bütün türlerin yavru köpeğinizin gelişimi için süt ideali üretmek gibi, insan türünün farklı değil: Bebeğe ideal bir süt üretir," Fabia diyor.

"İnsan sütü doğumdan sonraki ilk saatten tüketimi ve bebeğin gelişimi için idealdir dengeli besin, oluşmaktadır. kalori, yağ, protein ve laktoz miktarı çocuğun gelişiminin her aşaması için en iyi şekilde adapte edilmiştir, "diye ekliyor.

2. Hastalık koruma

Fabia insan sütü enfeksiyonları ve alerji önlemede son derece önemli kılan bağışıklık sistemi, sayısız bileşeni olduğunu açıklar. "IgA, IgM, IgG, makrofajların, T lenfositleri, bu koruyucu faktörler arasında yer almaktadır. O anne sütü çocukları birçok hastalıktan korumak için olsun ilk aşı olduğunu söyleyebiliriz "diyor.

"Bugün hala iyi böyle hipertansiyon, obezite ve diyabet gibi kronik hastalıkların önlenmesinde emzirme önemini bilinir," doktor ekler.

Bağırsak florasının 3. Gelişme

"İnsan sütünde doğal probiyotikler Yeni doğan bebeğin bağırsak florasının mükemmel gelişiminde yardımcı olacak" Fabia diyor.

"Beslenme ve savunma önemi için, anne sütü çocuk ölümlerini azaltmada çok önemli," diyor doktor.

anne-bebek bağının 4. güçlendirilmesi

emzirme başka büyük önemi, Fabia göre, çocuk doğdu ve anneleriyle cilde cilt yerleştirilir hemen sonra başlar anne-çocuk bağını, güçlendirmektir.

anne için 5. Faydaları

"Anne için, doğumdan sonra ilk bir saat içinde emzirme kasılıp doğum sonrası kanamayı azaltmak için rahim yardımcı olur. Ayrıca emzirmek anne meme kanseri için daha düşük risk, "Fabia diyor.

Anne sütü Aşamaları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Eğer anne sütü emzirme döneminde de yapısını, renk, tutarlılık değiştirir biliyor muydunuz? varyasyonlarını tanışın:

İlk aşama: "İlk dört beş gün, kolostrum denilen, su ve protein ve bağışıklık hücrelerinde zengin bir daha akıcı süt, ise," Fabia diyor.

İkinci Aşama: Bu geçiş sütü denir. Bu kolostrum besleme ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir hacme sahiptir. Süt süt özelliklerini olgun kolostrum arasında kademeli beslenme değişiklikleri uğrar hangi aşamasıdır. Meydana, örneğin, protein seviyeleri ve daha yüksek yağ ve karbonhidrat indirilmesi.

Üçüncü aşama: Süt olgun denir. Bu aşama, Fabia göre, 10 gün civarında başlar. "Süt nedenle tokluk büyük bir anlam vermek ve kilo alma hızı artacak, kolostrum oranla daha fazla yağ vardır ve," diyor doktor.

"Her bir aşama çocuğun sindirim kapasitesi ve zaman bebeğin ihtiyacı için planlanan," Fabia diyor.

"DSÖ onlar tamamlayıcı beslenme getirilmelidir ve iki yıla kadar emziren takviye muhafaza edildiğinde çocukların münhasıran, altı aya kadar annelerin göğüslerinde emzirilmelidir önerir" diyor doktor.

Times, sıklığı ve süt miktarı: İdeal nedir?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Fabia çocuk zaman kısıtlaması olmadan, yani istediğinde emzirilen gerektiğini açıklar. "Ve su, çay, meyve suları ve süt formülleri tanıtan olmadan bazı özel bir nedenden dolayı doktor tarafından reçete sürece," diyor.

"Genel olarak, ortalama 8-12 kez bir bebek mama günde. O büyüdükçe daha uzun aralıklarla vermek eğilimindedir, "dedi doktor.

"Kolostrum, örneğin, çok hızlı sindirilebilirliği sahiptir ve bu nedenle, çok kısa aralıklarla meme yaşamın ilk haftasında genellikle bebek ve ayrıca geceleri daha genellikle meme - süt üretimi başlangıçta yüksek olduğu için gece, "diye ekliyor.

öneri, Fabia göre, anne çocuğun yaşamına uyum sağlıyor ve bu gün bile olsa çocuk uyurken zamanlarda dinlenmeye denemektir.

"Emzirme süresi de öngörülen edilmemelidir. Genellikle çocuk kontrolü vardır ve verir tokluk sinyalleri ve göğsü bırakır. Bu anne, tüm meme boşaltmak için çocuğu izin sabır sahip olması önemlidir, bu yüzden daha fazla yağ alacak - besleme sonunda çıkan bileşenidir - tatmin olacak ve dolayısıyla, "Fabia yol gösterir.

"Bu nedenle biz de anne 10 gün doğumdan sonra yani zaten olgun süt feed içindeki değişen olmayın önerilir. Bir meme açlık çocuğu tatmin Çoğu zaman, "doktor ekler.

emzirme döneminde Besleme

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bebek emziren anneler dengeli bir diyet ve düzenli programları var olması önemlidir. emzirme aç sağlayabilir Çünkü anne (miktar abartma ve tokluğu tanıtmak için daha fazla yağlı gıdalar için görüneceğini) gıda için çok uzun beklemek gerekir.

Sağlıklı beslenme için bazı ipuçları şunlardır:

 • İyi bir kahvaltı: tahıl veya tam tahıl ekmek, az yağlı peynirler ve meyve suları ile.
 • Sabah atıştırma: bir meyve iyi bir ucu.
 • Kontinental kahvaltı: örnek, pirinç veya patates veya makarna, fasulye, sebze ve yağsız et için.
 • Öğleden sonra aperatif: örneğin, kahvaltı yiyecekleri tekrar edilebilir.
 • Akşam yemeği: örneğin tam bir yemek, pilav, sebze ve yağsız et ile.
 • Akşam: bütün tahıl ile meyve veya yoğurt.

içme sütü alışkanlığı var bazı kadınlar bebekler krampları hissetmeye yorumunu yaptı. Ama gerçekte, her anne, yemeğine, (fizyolojik kolik ek olarak normal, bu yaşamın ilk üç ayını sunar) çocuklarda rahatsızlık neyin sebep göreceksiniz.

Ayrıca kızarmış ve işlenmiş gıdalar, süt ve tüm türevleri ve yağlı kırmızı etler bulunan (trans ve doymuş) kötü yağların dikkatli olmaları gerekiyor. İyi değil, hatta (kahve bulundu, siyah çay, kola meşrubat vs.) kafein alımını aşırıya. Moderation anahtar kelimedir.

"Başlangıçta, yiyecek bir şey kaldırmak önermiyoruz. Anne de haber çok 'icat' olmamalı, yemek için kullanılan güç tutmalı. Önemli olan sağlıklı, iyi beslemek için ve kaliteli süt ve iyi miktarda üretmek için bol sıvı almaktır, "Fabia yol gösterir.

anne sütü saklama

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Fabia bunun kendi tüketimi için veya bağış için insan sütünü saklamak mümkün olduğunu açıklar. "Anne dirsek yüksekliği, masaj besleme için ellerinizi yıkayın, yüzük ve maske kullanarak, ağız ve saç korumak ve sağım yapmak gerekir. teknik emzirme ile çalışmak profesyoneller tarafından öğretilir, "dedi.

"Süt, daha önce sterilize cam ve plastik kapak önüne alınmalıdır. dondurucuda camına tarihi ve mağaza koyun. tüketim için geçerliliği 15 gündür. Bu dönemde kullanılan Değilse 15 güne kadar pastörize, eğer 6 ay boyunca geçerli olacak ve yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yatan bebeklerin tarafından tüketilebilir çünkü, bir süt bankası bağışlanan edilebilir "Doktor ekler.

"Ayrıca çapraz teşvik veya bir anne çocuğunuz değil başka bir çocuk emzirme kontrendike olarak Çiğ süt kendi oğlu tarafından tüketilebilir, o başka bebeğe çiğ insan sütü (pastörize edilmemiş) sunmaz," Fabia diyor .

Galeride toplamak ürünleri ve mağaza süt örnekleri görebilirsiniz aşağıda. Ama unutmayın: Bu prosedür hakkında sorularınız varsa, her zaman güvendiğiniz bir profesyonel danışın.

denizaltı R tarafından $ 20.32 Savemilk toplama anne sütü için şişeler

denizaltı R tarafından $ 20.32 Savemilk toplama anne sütü için şişeler

R anne sütü saklama kaplar Pur Dergisi Luiza $ 29.90

R anne sütü saklama kaplar Pur Dergisi Luiza $ 29.90

ABD'de $ 39.90 için Promillus süt için saksılar

ABD'de $ 39.90 için Promillus süt için saksılar

ABD'deki $ 26.91 için annesütüne Konteyner Lillo 90

ABD'deki $ 26.91 için annesütüne Konteyner Lillo 90

ABD'de $ 168,89 için Elektrikli Pompa şerit-Anne Sütü

ABD'de $ 168,89 için Elektrikli Pompa şerit-Anne Sütü

R tarafından Termal torba Medela Ekstra içinde $ 209,90

R tarafından Termal torba Medela Ekstra içinde $ 209,90

Abracadabra $ 59.88 için anne sütü saklama torbaları

Abracadabra $ 59.88 için anne sütü saklama torbaları

Shoptime içinde $ 49.41 için Birlikte ile 5 kavanoz

Shoptime içinde $ 49.41 için Birlikte ile 5 kavanoz

Medjet içinde $ 83,70 için Pompa şerit kılavuzu anne sütü

Medjet içinde $ 83,70 için Pompa şerit kılavuzu anne sütü

R Şerit Süt Lillo Ekstra içinde $ 29.61

R Şerit Süt Lillo Ekstra içinde $ 29.61

donör bugün

Herkes buna donör annenin sağlığını hem sağlamak için pastörize edilmesi olmadan insan sütü dağıtılmasına izin verilmez, insan sütü bankaları, eski fonksiyonu "ıslak hemşire" düzenleyen, bugünlerde farkında olduğunu, ancak bebek gibi.

Bir donör olmak için, bir kadın gerekir:

 • Sen Bebeğinizi emziriyorsanız;
 • emzirme kontrendike bir hastalığı bulunmamak;
 • Bebeğiniz ihtiyacı olandan daha fazla süt üreten olun;
 • Bu bağışı ücretsiz yapma;
 • Ve, tercihen sigara içen olmamak.

pastörizasyon için toplanan süt dondurucuda veya dondurucuda saklanmalıdır.

insan sütü dağıtımı için öncelik her zaman reçete veya beslenme ile, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde kabul düşük doğum ağırlığı prematüre ve yeni doğan bebekler vardır.

Bir kadın senin şehirde bir süt bankanıza başvurun ve mutlaka birçok yaşamlarında bir fark yaratacak prosedürü hakkında bilgi sahibi olmalıdır bağış yapmak ise.

emzirme Kupa: bu nedir?

Fotoğraf: Oynatma / Kupası'nı İçki

Fotoğraf: Oynatma / Kupası'nı İçki

onlar birkaç saat evden olacak çünkü ya, bunlar örneğin, işe alacak ya çünkü emzirme fincan anne, nedense, emzirmek edemez çocuk vermek için şişeye bir alternatiftir.

Şişe, ancak, bebek sütü vermek en çok kullanılan nesnedir o meme karışıklığa neden en olası araçtır çünkü çoğunlukla bazı tartışmalara üretir. Bu bebek şişede olan emme annesinin göğüslerinde olana benzer, ancak onun faydaları olmadan vardır. Ve, şişe gibi süt emmek için daha kolay bir seçenek sunabilir ve bu bebek göğüsler emme zaman yapmanız gereken hareket ve gücü ile daha sonra karıştırılmamalıdır neden olabilir.

Tüm bebeklerle olmaz, fakat olabilir doğrudur. Yani pek çok anne hemşirelik fincan kullanma imkanı kabul var.

"Biz çeşitli nedenlerle emzirilmeyerek tamamlamak için süt temin etmek fincan not edin. Çocukların meme ilgilerini kaybederler Yani biz daha az şansı olacak; fincan meme karışıklığa neden olmaz. Ama fincan kullanmanın doğru yolunu biliyor olmalı, "Fabia söyledi.

videoda aşağıda teknik fincan Sağılan süt idaresi nasıl olmalı için yönergeler vardır. Ama İdeal hep güvendiğiniz bir uzmanına danışmanızı etmektir.

fincan meme karışıklığı önler ancak profesyonel rehberlik ve eğitim olmadan kullanılmamalıdır unutmayın.

annenin göğüslerini Bakım

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Dermatologlar Aşağıda sırasında ve emzirme sonrasında, önce anne meme için cilt bakımı için önemli ipuçları verir.

emzirme öncesi

 • Helena Costa, Rio de Janeiro'da dermatolog ve üye Tıpta Lazer Brezilyalı Derneği'nin ve Cerrahisi ve Klinik Helena Costa Direktörü, ilk ucu 10'da önce ve 16 saat sonra 10 dakika boyunca göğüslerinde her gün güneşlenmek etmektir. "Bu cilt güçlendirmeye yardımcı olur, bu alanda çok ince" diyor.
 • "Orada söylenenlerin aksine, bir savunma mekanizması olarak da areola deri kalınlaşır olacaktır, çalı veya havlu gitmek daha sık çatlaklar eğilimi," Helen ekler.
 • Renata Domingues, Dermatoloji Brezilyalı Derneği'nin dermatolog ve üye genellikle emzirme hakkında çok şey okudum ve emzirilen kadınlarla konuşmak gelecek anneler için tavsiye söyler. "Hamile olmadan önce, İdeal kadın duygusal ve fiziksel olarak hazırlanmak yani" diyor.
 • "Çatlakların görünümü için bir risk faktörü aşırı kilo alımı, yani bir besin izleme çok yardımcı olabilir," Renata ekler.
 • Hidrat göğüsler, Helen göre, çatlaklarının görünümünü engelleyen cildi hazırlamak için de çok önemlidir.
 • "Gebelik ve emzirme (gece dahil) boyunca sütyen kullanımı meme ağırlığı daha da meme destek ligament streç önler, ayrıca ptosis (sarkma) önlenmesi," Helena söyledi.

emzirme sırasında

 • Helena kremler lanolin tabanı ile sulu areola tutmak önerir. "Kolay ve kullanışlı ipucu hayvansal yağ olduğunu - Yağ nemlendirme tutar bakteri hayvansal yağ çoğalır vermediği için, bebeğin sağlığına zararlı değil kontaminasyon riski değil," diyor.
 • Renata göğüsler hala bebek tarafından talep sütün hacmine adapte edildiğinde, banyo çok sıcak su büyük ölçüde süt üretimi artırmak ve rahatsızlığa neden olabilir açıklar. "O zaman kadın rahatlama hissediyor, ama süper uyaran kısa bir süre sonra tıkanıklık kötüleşen biter. ideal olarak drenaj gibi masaj meme, meme başının meme tabanına doğru, formlar ve canaliculus 'taş' birikir süt önlemek için "diyor.
 • "Bazı sıkıştırma ile uygun sutyen kullanımı da yardımcı olur. Aşırı kilo da kaçınılmalıdır Bu noktada, "Renata ekler.

emzirme sonrası

 • "En kısa sürede kadın fiziksel aktivite devam etmesi gerekir. ağırlık çalışması egzersizleri sizin kolları zor bir yolculuk güçlendirmek ve aynı zamanda destek meme iyileştirilmesine yardımcı olacaktır, "Renata diyor.
 • "Uygun teknoloji ile Kremler meme sertliği yardımcı olabilir," dermatolog Renata ekler.

Meme iltihabı: nasıl önlemek için ne olduğunu ve know

"Meme iltihabı genellikle örneğin, herhangi bir giriş limanı için girebilir ve bu bakterinin meme içinde anne sütü birikmesi ve kirlenme nedeniyle bir enfeksiyondur, meme çatlaklar" Fabia açıklıyor.

çocuk doktoruna göre, mastit önlemek için, "o göğüsler düzgün memeyi emerek boşaltılmış olması önemlidir ve bu mümkün olup olmadığının aşırı süt sağma, yeterli değil".

"Bu beslenme sırasında doğru bir kavrayışa gözlemleyerek, çatlamış ve onlara bakan düzgün çatlama eğer önlemek için önemlidir," Fabia ekler.

"Mastit anne ve daha iyi dönüşmeye olabilir böylece meme boşaltılmasını teşvik etmek bebeği emzirmeye ve gerektiği olabilir," diyor doktor.

emzirme ile ilgili sorular ve cevaplar

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Aşağıda, çocuk doktoru Fabia emzirme ile ilgili genel soruları açıklık getirmektedir.

1. Hangi yaşta kadar anne sütü ile yalnızca anne sütü yapılmalıdır?

Fabia QUEIROGA Oliveira: Bebek münhasıran altı aylıktan kadar anne sütü anne sütü verilmelidir.

2. Ya bebek reflü varsa? Bu normal mi?

Fabia QUEIROGA Oliveira: Çoğu bebek ağzını ulaşan ya da olmasın, yemek borusuna mide gelen mide içeriğinin geri dönüşüdür gastroözofageal reflü, bir ölçüde var. "Vana" mide çıkış yemek borusu küçük bebeklerde beceriksiz sürdürdüğü kapalı gibi, yaklaşık dört ay fizyolojik olduğunu. Ve bu nedenle, herhangi bir artış karın basıncında, örneğin, süt mideden yemek borusuna geri dönüşünü yapacak onların çocuk bezi değiştirmek için bacakları yükseltmek. besleme sonra dik biraz daha zaman terk;: Biz antireflü postural tedbirler bu gibi durumlarda tavsiye beslendikten sonra Yatarken baş yükselmiş tutmak; besleme sonra ilk saat içinde pek çok kullanım, uyaranlara veya çocuk bezinin değiştirilmesinin önlenmesi. Çocuk doktoru çocuğun gelişimi için önemli belirtileri ve bozukluklara neden olan bir durum için fizyolojik çerçeveyi sol belirlediğinde ilaç kullanımı gerektiren reflü hastalığıdır.

3. emzirme, anne kilo doğrudur?

Fabia QUEIROGA Oliveira: Evet, emzirme ağırlığı daha hızlı gebelik öncesi dönmek için anne yardımcı olur.

4. Emzirme saç kaybına neden olur?

Fabia QUEIROGA Oliveira: emzirme ve saç kaybı arasında bir ilişki yoktur. Bu efsanedir.

Anneler deneyimlerini rapor

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Glauciane Mata, blogger ve Matthew annesi zaten hamileliği, doğum öncesi ziyaretlerin birinde, bir jinekolog / doğum uzmanı o vardı çünkü emzirmek bazı zorluklar olacağını söyledi diyor "Meme kısa koynunda." "Zorluk imkansızlık değil! Bebeğimi emzirmeye arzum herhangi bariyer çok daha büyük ... Ve bu sadece ilk oldu. Onun beni daha az alanda güneşlenmek için verdikleri yönergeleri takip ve bu konuda daha fazla bilgi için beklemek zaman aldı "diyor.

o takip etmeye başarısız olduğunu tam olarak açıklama söz konusu ikinci zorluk: "Askeri baba ve çekingen annenin kızı, ben vücudumun kategorisi maruz süper utangaç oldu. , Güneşlenen görülüyor düşüncesi utanç öldü Yani, "diyor.

Matthew doğduğunda, sadece zaman, dördüncü, Glauciane bile herkesin önünde, izin istemeden bir hemşire, sadece onun elbiselerini açtı ve "onu meme bebeği ittirdi hesabından duyguların bütün kasırga ortasında ". "Bu benim ilk çocuk olduğunu düşünerek durdurmak zor oldu, ben emzirme hiç deneyimi yoktu ve kimse odaya oldu ilk beslenmeyi yaşamaya tercih olabilir?" Diyor.

o şişeyi deneyimli duymuş gibi, ben meme istemem için "Üç gün sonra ve çok sonra, kap aracılığıyla (benim süt 'indi', başka hemşire arada bebeğim beslendi formülü öğrenmek o zaman, ben nihayet üretilen sütün tarafından beslenen, kollarımda ona sahip olmak his var) korkmuştu. Bu anı açıklamak için tek bir kelime var: Magic! Bu bir başarı oldu? Elbette değil! Ama unutulmaz bir başlangıç ​​oldu! "Glauciane söyledi.

"Orada biz kesinlikle bebeğimi emzirmek olmadığına karar güne itibaren, birçok ve hoş olmayan durumlarla geçti: bebek beslemeye ağlamadım; yorum ve hiçbir şey yardımcı olduğunu eleştiriler; başkalarına zarar çatlaklar; ağrılı masaj ve soğuk kompres fazla süt üretiminin neden Metal İşleri rahatlatmak; sap kolaylaştırmak için silikon ucunun kullanılması; geri akış; insanlar Matthew emme izlemek isteyen ... Ama ona bakacak arzum herhangi bariyer daha güçlüydü! "Glauciane ekler.

Anne sadece bir engel olmadığını söylüyor: Matthew emmek istemiyordu! "Ama erken keşfetti değil ... Onu artık emmeye yapmak için başarısız girişimleri ay sürdü" diyor.

o emziren oldu zaman, o bilmiyordu, o kadar tepki - Yıllar sonra Glauciane Matthew laktoz intoleransı olduğunu bulmuşlardır.

"Bu dönemde ben, bütün zorluk, çaba ve azim sonra, Matthew bir yıl ve bir buçuk emzirmeye olabilir görmek ve anne sütü teklifleri tüm avantajlarını sağlamaktı sevindirici" Glauciane söyledi.

"Bu anneliğin ilk büyük ders zenginleştirici geçerli: aşk da birbirine saygı var! Bakiye emzirme dengesi çok olumlu oldu ve herkese tavsiye! Ama hiçbir şey iyi veya emzirme olabilir dayatılan! veya emzirmek istemeyen edemeyen - - O annenin empoze edilemez ama ne de daha ziyade diğer gıdaları tercih edebilir çocuk, empoze edilebilir. İş sağlıklı büyümesi için besin yeni kaynaklar arıyor. tüm bizim için çocuk değil emzirmeliyim sonra gerisi, makyaj ise, "Glauciane diyor.

Bárbara Ferraz, Bia sekreter ve annesi daha iyi ulaşmak bebeğinizi emzirmek profesyonel rehberlik vardı raporlar. kızım doğduğunda beri", onu hemşire ağrıları hissetti. Çocuk doktoru daha kolay çıkıp bir merhem, bir kabuk, silikon meme başı yardımına yanı sıra süt için bir çare kullanmayı tavsiye etti. Bütün bunlar bana çok yardımcı oldu "diyor.

"Benim için kızımı emzirmeye çok ödüllendirici oldu; Bu, bana göre, büyük ölçüde anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirmek. Tüm bebek bekleyen annelere tavsiye: onlar sevgi bu önemli eylemi gerçekleştirmek, böylece bile, ilke emzirmek uzman yardımı almanız için bazı zorluk bulmak, "Barbara varır.

Yani unutmayın: Anne sütü bebek için en eksiksiz gıda olarak kabul edilir. Bu protein, vitaminler, yağ ve su gibi besin açısından zengindir. genel olarak bebeğin sağlığı için tamamen önemli olmasının yanı sıra, anne ve çocuk arasındaki bağlantıyı güçlendirir ve aynı zamanda kadın sağlığına koruma sağlar.