Nasıl Hamilelikte grip başa - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Onların bağışıklık sistemi fetusun gelişimi için en iyi koşulları sağlamak için zayıflar çünkü hamile kadınlar soğuk algınlığı ve grip çok yaygın geliştirmek edilir. Bu hastalığı olan hiçbir önemli kaygılar bulunmasına rağmen, bunların gelişmekte bebeğin gelişimi ve sağlığı inhibe yapılan tedaviler değildir bu yüzden bazı önlemler almak önemlidir.

hamile kadın bildirimi grip belirtileri doktora başvurun ve kötü grip için bakım bir örneğin zatürree gibi tehlikeli ikincil enfeksiyonların gelişmesini neden olabilir, çünkü hamilelik hakkında sizi uyarmak gerektiğini bir kez.

Sadece doktor, kadının hamile olduğunu farkında olduğunu, bu alabilir ne çareler yeterince gösterebilir. bile çareler karşıtı grip gibi, hamile tarafından kullanılmamalıdır, zararsız görünüyor çünkü Dikkat, çok önemlidir.

"Bu ilaçlar basınç düşüşüne yol ve gebe kadınlarda taşikardi hangi yanı epinefrin vazokonstriktörler içerirler," jinekolog ve doğum uzmanı Lizandra Marcondes diyor.

sağlıklı bir diyet sürdürmek besinler iyi yemek enfeksiyonları ile mücadelede büyük bir müttefik olduğu için, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir. , Bol bol dinlenin stresi önlemek ve aynı zamanda büyük yardımı olabilir bol miktarda sıvı.

güvenli ve doğal İpuçları gebe kadınlarda grip semptomlarını hafifletmek için

  • Bu besinler, vitaminler, mineraller, karbonhidratlar, proteinler ve vücut ve grip mücadele için buna bağlı olarak güç güçlenmesine katkıda yağların doğal kaynaklarıdır çünkü meyve ve sebze dahil, dengeli yemek ile bir rutin tutun;
  • akışkanların, özellikle su, doğal meyve suları, Hindistan cevizi suyu ve çeşitli çaylar tüketin. çayları soğuk algınlığına rahatlama duygusu vermek özellikle iyi, ama kafein içermez önemlidir;
  • Burun engellenirse, burun açıcı kullanmak sadece tuz ile bir teneffüs çalışmayın. Evde bir inhaler yoksa, çözüme yakın yüzünün nefes, okaliptüs yağı ya da nane ve başının üzerinde bir havlu ile iki veya üç damla, bir kase sıcak su koyun;
  • Eğer sürekli öksürme ve duygu boğaz ağrısı ile yorgun bedenle ise, dinlenmek ve zahmetli rahatlatmak için, bal ve limon ile bir papatya çayı hazırlamak;
  • en şiddetli boğaz enfeksiyonlarına yardım etmek tuzlu su ile gargara;
  • sinüs durumlarda, bir eşarp içinde mercanköşk uçucu yağ iki damla yerleştirmeyi deneyin ve genellikle size ilham;
  • uyku kurtarmak için vücut yardımcı olur, çünkü kadar olabildiğince dinlendirin.

Kadının hamilelik boyunca onların sağlık durumunu izlemek için ideal kişi olarak, doktorunuz sık temas tutmak sorunlardan kaçınmak, etkin ve hamile anne ve bebeğine riski olmadan tatsız belirtiler ve mücadele hastalıkları rahatlatmak esastır .

herhangi bir ihtiyaç varsa hamilelik sırasında, herhangi bir bağlamda yardımcı böylece onların birlikteliği önemlidir gelen aile üyeleri, iş arkadaşları ve insanlar için güvenilir doktor kişileri verin.