Bez bebek bezi ya da tek kullanımlık bebek bezi, en iyi seçenek nedir? - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Tek kullanımlık çocuk bezleri fikri Amerikan Kimya mühendisi Vic Mills bir aile yolculuktan sonra geldi 50'li onun yeni doğan torunu çocuk bezi yıkamak zor bir görev haline cesaret' dan büyük çapta üretilmeye başlandı. Görev ne kadar zor oldu gören Mills, bir emici ürün sızıntı engelledi geliştirilen temiz ve kuru ve kullanımdan sonra atılacak olabilir bebek bırakmış. Amaç anneler için hayatı kolaylaştırmak için oldu.

Yıllar boyunca, bir zamanlar lüks bir öğesi çoğu ailelerin hayatlarında vazgeçilmez hale gelmiştir edildi. satış mamul tek kullanımlık çocuk bezleri kolaylık Brezilya tüketici tercihine% 90 bir yüzde ulaşmıştır. Ancak çevre ve çöp dair endişeler, tek kullanımlık çocuk bezi etkisi hakkında tartışmalar üretmek başladı.

Unicamp İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Mimarlık ve Şehircilik tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tek kullanımlık bebek bezi doğada ayrıştırmak için ortalama 600 yıl alır. Ayrıca, tek kullanımlık kaderi depolama alanları bulunmaktadır. Tek kullanımlık çocuk bezleri imalatı için bu tür yağı, ağaç ve su gibi kaynakların kullanımı olduğu gerçeği bu eklendi.

Bu nedenlerle, bez bebek bezleri yine tek kullanımlık çocuk bezleri çevreye neden olduğu etkinin farkında ailelere alternatif olarak son yıllarda kullanılmaktadır.

Ana Paula Silva, bebek bezleri Bebekler Ekolojik yaratıcısı göre 2009 yılında kurulan Adres Orman hattı, son dört yıl talep bez bebek bezi seçeneği beri daha sürdürülebilir bir tutum oluşur" büyüyen olmuştur ve üretim büyük günlük anlamına ve tek kullanımlık çocuk bezleri tarafından üretilen atık büyük miktarda üretme değildir. "

tek kullanımlık çocuk bezleri: pratiklik

tek kullanımlık bebek bezi kullanın anneler arasında uzlaşma pratik ve kullanışlı. Zaman tasarrufu seçiminde en önemli faktörlerden biridir. , Kolay erişilebilir yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda kullanımı kolay olan popülerlik katkıda bulunur.

Ayrıca, kullanılıp atılabilir bir çocuk bezini kullanmanın yararlarını biri, imal edildiği jel içinde olduğu. Bir jel oluşturabilen - tek kullanımlık çocuk bezleri polietilen bir dış tabaka ve kağıt hamuru, poliakrilat ve su, bir iç tabaka oluşur. Bu jel Bebek iyi sequinho yaprakları çok yüksek bir emme kapasitesine sahiptir.

Bez bebek bezleri: çevre dostu

çevreyi korumak için bir yolu Kumaştan yeniden modelleri ile atılan çocuk bezleri, değiştirilmesidir.

Bez bebek bezi ya da tek kullanımlık bebek bezi, en iyi seçenek nedir? - Kadınlar İpuçları

mağaza Bio bezi de $ 35.60 için Bezi bebek bezi. Fotoğraf: İfşa

Bu geleneksel modeli unutun: bez parçası pimleri ile sıkışmış ve plastik pantolon sarılmış! Şimdi, bez bebek bezi daha pratik ve kilitler düğmeleri veya cırt ayarlanabilir var.

ya da yıkama için çıkarılabilir veya olmayabilir, emici dolgu (pamuk şeritleri) ile sürümü vardır. Dış tabaka da değişir: bunun avantajı kuru hızlı "bez çocuk bezi olan kuru Fit ve poliamid gibi örneğin% 100 pamuk veya spor kumaşlar seçenekleri sunan farklı malzeme confeccionas, pamuk, peluş, örgü ya da polyester, makinede yıkama kumaş ve direnç çabuk kuruyan "Ana Paula söyledi.

Buna ek olarak, bez bebek bezi kullanımı bebeğin hassas cilt kimyasalları ve zararlı maddelerle temas etmez sağlar.

Ekonomi: matematik

Tahminlere göre, beş kilo bebek sekiz çocuk bezi, bir gün veya bir yıl içinde ayın sonunda 240 ve yaklaşık 3000 kullanır. Bebeğin hayatının ilk iki yıl içinde 6000 fiili ulaşılabilecek üzerinde harcama, bez başına bir gerçek ortalama maliyetini göz önüne alındığında.

Öte yandan, Ana Paula bez çocuk bezi kullanılarak ortalama harcama 2.000 gerçek, "bir boyut desfralde için yeni doğan bebeğin kullanım ihtiyacını tedarik sadece 20 çocuk bezi" aşmaması olacağını söylüyor. Ayrıca uzman göre, "bez bebek bezi seçimi de ekonomik tasarruf sağlar ve aynı zamanda yerel ekonomi ve sürdürülebilir iş uygulamalarını teşvik eder."

Nerede bez çocuk bezi satın almak?

Internet üzerinde bez çocuk bezi satan bazı Brezilyalı mağazalar tanışın:

  • biyo Bezleri
  • Toprak teli
  • Bonita çocuk bezi
  • Ekolojik bezi