Nasıl ağlama çocuğun her tür işlemek gerekir? - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Bir bebek, anne, bebek bakıcısı, dedesi ve başka kim etrafında oluyor ve nasıl durdurmak için işe yaradığını anlamak için denemek için bir misyon başlar ağladığında. ve gözyaşı küçük tutmak için - Genç bebek, o kadar zorlaşır aklın çığlığını tespit etmek olacaktır.

Bebekler farklı nedenlerle cry ve bilim hala hepsini açıklayamam. Ancak bazı uzmanlar bu yönde çalışmalar geliştirdik ve bazı başarılar elde ettiler. davranışsal nörobilimci Minnesota Üniversitesi Tıp Fakültesi Michael Potegal göre, ağlayan bir bebeği tetikleyebilir üç temel nedeni vardır: eylem bir nesneyi veya türünü almak için, dikkatini çekmek için deneyin ya gelen bir emir kaçmayı deneyin yetişkin bir. Nasıl Bu durumların her işlemek için?

dikkat çekin

çocuk başladığında Sıklıkla, belki o sadece etrafında var, muhtemelen ebeveynleri veya yakın arkadaşlar dikkat çekmek istiyor, artık bu kadar genç bir bebek, özellikle sebepsiz ağlama. bu tür bir davranış yepyeni olarak değilseniz ve zaten çevrelerindeki uzayın bazı duygusu var bebeklerde esas olarak.

Potegal için, böyle bir durumda yapılacak en iyi şey bebek ile yanlış bir şey gerçekten var olduğundan emin olun ve sonra kasten göz ardı etmektir. O anne çocuk bu yüzden önümüzdeki zamanlarda etkili olarak bu tür davranışları anlamıyor iddia ediyor önem vermek gerektiğini söyledi.

Bir nesne veya bir işlem talep

veya belirli bir aktiviteyi gerçekleştirmek için izni - - oyuncak gibi - Böyle için, bir masanın üzerine tırmanma babasının arabasını veya TV kanalı değiştirmek olarak diğer yaygın bir durum çocuk angarya ona bir nesne vermek için olmasıdır örnek. Potegal o bebek sağlamasına dikkat ediniz ağladığı durum için kullanıldığı gibi ebeveynlerin reaksiyon bu durumda aynı olması gerektiğini belirtmektedir.

"Izninizi almak için çocuğun onu öğretmek ağlayan doğru şekilde için verilmesi skandalı etmek," uzman söyledi. Bu süpermarket katında oynayan çocuklar örneğin bir çikolata kazanmak için görmek için bu epik utanç birçok anne açan ünlü "sabah" dir.

Bir yetişkin tarafından verilen bir emre Kaçış

çocuk bir yetişkin alınan bir emre itaat değil ağladığı diğer ağlama davranışları aksine - nasıl bir duş, uyku çekmek veya yemek gitmek - bu göz ardı edilmemelidir. ağlayan bu tür Potegal bilinçsizce de olsa alınan sırayla yürütülmesini ertelemek için bir yoldur.

Çocuk bu şekilde hareket ettiğinde, ebeveynler verilen sipariş hemen uyum sağlayacak bir yol bulmalıyız. Potegal yetişkin sabah varsa o üçe kadar say çocuğun elinden tutup onunla işi yapacağım ki ağlayan başlamadan önce çocuğa açıklamak düşündürmektedir. Neuroscientist "bunlardan özerklik engeller çünkü çocukların nefret ediyorum." Diye açıklıyor Ancak, her şey şiddet olmadan yapılmalıdır veya tonda hatta agresif. Buna ek olarak, tantrum açıklama şey yardımcı olmaz çok önemli başlamışsa.