Onun doğurganlık hakkında bilmiyordum 10 şey

Fotoğraf: Thinkstock

Doğurganlık çok kadınlar için doktor ofislerinde sorgulandığı bir konudur. Ama bilgi çoğu hala bilinmeyen bir sürü. onlar portalı Huffington Post göre, ne bilgi:

 1. Bunların doğurganlık esas olarak genetik belirlenir
  Doktorlar doğumda bulunan yumurta sayısı bereketli kalacaktır süreyi belirler inanıyoruz. Doğumda, kadınların yumurtalık yaklaşık iki milyon yumurta var. Onların üreme çağında ovulated her yumurta için yaklaşık 1.000 yumurta programlanmış hücre ölümü.
 2. Normal menstrüel normal yumurtlama sinyalidir
  Çoğu kadın 24 ve 35 gün arasında süren düzenli döngüleri var. Bu genellikle normal yumurtlama bir işaretidir. yumurtlamak yok kadınlar düzenli düzensiz adet döngüleri var. yumurtlamak olmayanlar genetik bir hastalığa denir polikistik yumurtalık sendromu (PCOS) sahip olabilir.
 3. Bazal sıcaklık tabloları yumurtlamayı tahmin yok
  yumurtlama takibi en eski yöntem yataktan önce sözlü vücut sıcaklığı her sabah ölçümlerini içerir. Bu Bazal gövde sıcaklığı, olarak adlandırılır. Bu yöntem, progesteron üretilen bir işareti olan bazal bir sıcaklık artışına, tespit etmek için kullanılır. Bu yöntemi kullanarak, ana problem, sıcaklık yumurtlamadan sonra yükselir olmasıdır.
 4. bloke fallop tüpleri ile Çoğu kadın ömrü boyunca bir pelvik enfeksiyonu geçirmiş olabileceğini tamamen habersiz
  infertilite vakalarının yaklaşık% 10'u tüplerin bir arızaya neden tüp hastalığı, ya da tam tıkanma veya pelvik skar kaynaklanmaktadır. tubal hastalık en sık nedenleri ise böyle klamidya gibi cinsel yolla bulaşan hastalıktan önceki pelvik enfeksiyondur.
 5. Çoğu durumda, stres kısırlığa neden olmaz
  Aşırı fiziksel veya duygusal sıkıntı nadir durumlar dışında, kadınlar düzenli yumurtluyor devam edecektir.
 6. yaş 44, çoğu kadınlar hala düzenli yumurtluyorum bile, kısırdır
  doğurganlık tedavisi zaten oldukça gelişti olsa bile, gebelik oranları 43 yıl sonra çok düşüktür. doğurganlık tedavisi ile gebelik gebe Çoğu kadın genç kadınlar tarafından bağışlanan yumurta kullanıyor.
 7. Geçmişte bir hamilelik babası mı insanın doğurganlığı garanti etmez
  sperm sayısı zamanla biraz değişebilir, yüzden bir hamilelik öncesinde bereketli sperm sağlar varsaymak yanlıştır. Sperm analizi elde sperm hala sağlıklı olduğundan emin olmak için tek yoldur.
 8. Çoğu durumda, diyet doğurganlık ile ilgisi az veya hiçbir ilgisi yoktur
  Popüler basında rağmen özel bir diyet veya gıda doğurganlığı teşvik ettiğini gösteren çok az bilimsel veri yoktur, aksini söylüyor.
 9. D vitamini doğurganlık tedavileri Sonuçları artırabilir
  Güney Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan son çalışmada doğurganlık tedavileri geçirmiş, ancak D vitamini düşük seviyelerde oldu kadınlar daha düşük gebelik oranları olabileceğini öne sürdü. Bu vitamin ayrıca hamilelik sırasında çok önemlidir.
 10. kilolu ya da aşırı kilolu açıkça daha düşük doğurganlık seviyelerinde bağlanabilir olmak
  Son yıllarda Kanıt obezite açıkça anlayışı ulaşmak için daha yüksek bir take ile ilişkili olmasıdır. Hamilelik sırasında yumurtlama ve gebe sorunlarının yanı sıra, sorunları ile ilişkilidir 32'den daha vücut kitle indeksi 18'den daha düşük ya da daha yüksek var.