Jak zachowywać się przy stole - Women Porady

Istnieje wiele pytań na temat etykiety, które powstają, gdy jesteś zaproszony na kolację do restauracji grzywny lub gdy to się nazywa na eleganckim przyjęciu. Więc nie przechodzą Chwyty tych wyrafinowanych środowisk i nauczyć się zachowywać, zdecydowaliśmy się na ten temat 10 kluczowych pytań dotyczących tego tematu.

1 - Czy mogę usiąść tam, gdzie chcę?

Kiedy jesteś gościem w czyimś domu, czekać na osobę, aby dać sygnał do gości, aby poczuć się jak w tabeli. Jednakże, nie ma potrzeby uruchamiania przerywać miejsce zbyt wiele.

Iść spokojnie do stołu i wybrać miejsce inne niż na końcach, ponieważ są one zastrzeżone dla gospodarzy. Staraj się nie siedzieć w pary lub rodziny nie, aby je rozdzielić, może się wydawać niegrzeczne.

2 - Gdzie należy umieścić tkanki serwetka?

Podpaska tkanina powinna być umieszczona na kolanach więc siedzieć przy stole. Aby uniknąć szminki plamy na kubki i serwetki tkanki, naciśnij papierowy worek tkanek, aby usunąć nadmiar szminki przed siadając przy stole.

Jeszcze jedna rada: nigdy położyć serwetkę na szyi jak śliniak. Śliniaki są dozwolone tylko dla niemowląt.

3 - Jak należy ustawić się przy stole?

Ustaw się w fotelu z wyprostowanym kręgosłupem, nie rozwodzić się nad stołem. Nie należy dotykać rękami i łokciami o krawędź stołu, tylko uchwyt może być lekko opierając się o stół.

4 - Kiedy należy zacząć jeść?

Zacznij jeść, gdy zaczynają gospodarz lub zaprosić, lub gdy jego towarzysze przy stole rozpoczęła również.

5 - Co to jest każdy srebra?

Jest to specyficzny rodzaj srebra dla każdego naczynia i jedzenie, to znaczy, nawet do wejścia, nie może być więcej niż jeden rodzaj srebra dostępna dla tego posiłku. Więc nie zapamiętać każdy i nie pomylić, start z pierwszego posiłku bliżej sztućce dłoni i dalej od tablicy.

Mieć podstawową wiedzę na temat przydatności poszczególnych narzędzi, które będą określonymi w tabeli, należy sprawdzić na poniższej ilustracji.

Jak zachowywać się przy stole - Women Porady

6 - W jaki sposób należy obsługiwać sztućce?

Nóż powinien być stosowany w prawej ręce i widelec w lewo. Co do produktów, które wymagają tylko kawałek sztućce, użyj go w prawej ręce. Podczas cięcia żywności, uniknąć kłuć kilka kawałków mięsa lub sałatkę raz. Wytnij je jak jesz. Inna ważna wskazówka: podczas przenoszenia jedzenia do ust, nie przechylić ciało na stole. Ale tak, aby przynieść sztućce ustach.

7 - Co z okularami i kubki?

Generalnie, najczęściej stosowane są miski z wina i wody. Jednak w szczególnych przypadkach można zauważyć obecność kieliszkiem szampana na stole, jest wysoki i szczupły. Trzymać je przez macierzystych, zwłaszcza zimne lub zimne napoje. Przed wypiciem miskę, upewnij się, że twoje usta są wolne od resztek jedzenia i nadmiar szminki.

Jak zachowywać się przy stole - Women Porady

8 - Co należy zrobić, aby zakończyć posiłek?

do dokończyć posiłek, Utrzymać potrawę, gdzie jesteś i nigdy go przenieść z dala od mówiąc, że jest zadowolony lub pełne. Niech nóż i widelec razem, umieszczone obok siebie ukośnie na płytce - jak pokazano na rysunku. Podpaska powinien powrócić obok, gdzie był, lewa strona płyty bez ich zniszczenia.

9 - Czy mogę użyć wykałaczki?

Wykałaczka nie powinien być stosowany w żadnych okolicznościach. Jeśli pod koniec posiłku, zdajesz sobie sprawę, że może być coś w zębach lub jakiś kawałek jedzenia, że ​​przeszkadza Ci, zapytać licencję i usunąć z łazienki.

10 - Co zrobić, jeśli spadnie lub rozlać coś?

Zachowaj spokój i przeprosić za to, co się stało, zwłaszcza jeśli kogoś uderzyć. Jeżeli katastrofa jest małe, czyste serwetką samego. Jeżeli uszkodzenie jest zbyt duże, iść do łazienki lub poprosić kelnera lub właściciela domu podać większy szmatki. W przypadku spalania stukowego sztućce, pozostawić go na podłodze i prosić innych dyskretnie wyciągnąć mniej uwagi.