„Mój chłopak powiedział, że bardzo mnie kochał, a następnego dnia mieliśmy głupią walkę i zakończył to wszystko. Teraz wiem, że już się z kimś i używane pretekst, aby zakończyć. Spotkanie z nimi na co dzień w szkole, nie wiem co robić, myślałem o kończąc moje życie. nie może znieść tyle cierpień. " Czytelnik, São Paulo SP

Co zrobić, gdy związek się kończy? - Kobiety Porady

koniec relacji To jest zawsze trudne, bez względu na to, który zakończył się, kto kocha albo kto nie kocha, kwestia jest taka, że ​​wiele osób ma trudności z kończącą relację, to nie jest rzadkością, aby znaleźć ludzi, którzy oczekują drugiej położyć kres relacji lub zakończyć telefon, e-mail, MSN, etc ... Być może w tym celu jest „mniej” bolesne. Więc dlaczego ktoś powie: „Kocham cię bardzo” w przeddzień opuszczenia? To naprawdę trudno powiedzieć, ale jest prawdopodobne, że nadal istnieje miłość, ale z pewnymi modyfikacjami, czyli miłość może okazały przyjaźń i miłość może nadal istnieć. Co ja mówię, jest to, że gdy związek kończy się tam nie jest dobre (zajęło jeden out) i zła (co dało się), nie jest osobą, która nie kocha innego i będzie korzystać z zasobów trzeba umieścić koniec, czy spokojny lub zmartwiony, to jest sposób, że osoba okaże się radzić sobie z sytuacją.

Podobnie jak niektórzy ludzie uważają, że trudniej zakończyć związek, niektóre mają więcej trudności czynienia z tego celu, to nie znaczy, że ci, którzy cierpią najbardziej, to dlatego, że kocha najbardziej i który cierpi mniej, ponieważ kochał mniej, każdy ma reakcji (jak niektórzy ludzie czują się chłodniej niż inne, na przykład). Oczywiście tracimy tych, których kochamy może spowodować wiele cierpienia, nie jest to tylko strata fizyczne, ale wszystko, co obejmował zależność: połączeń telefonicznych, rutynowe wycieczki, harmonogramy, rodziny, przyjaciół, itp

Dlatego mówimy, że wszystko jest strata walka (w niektórych przypadkach ból może być oddzielone większych niż śmierć bólu), a zatem do czynienia pewnych etapach:

1-ty ShockKiedy pierwszy moment mamy żadnej reakcji;
2-ty DenialKiedy nie chcemy wierzyć, że strata jest prawdziwe;
3-te AngerKiedy kładziemy winy nasze niezadowolenie z drugiej strony;
4-ty DepresjaJest to najważniejszy etap, kiedy stajemy się świadomi rzeczywistości i naszych błędów;
5-te akceptacjiKiedy wznawiamy nasze życie i jesteśmy świadomi, że musimy iść dalej.

Wszystkie te etapy są normalne i nie powinno być pominięte, należy zwrócić uwagę tylko wtedy, gdy sytuacja jest wydłużony, tak jak w przypadku pacjenta, który przyszedł na terapię, bo cierpiała 18 lat temu wraz z końcem ich zaangażowania.

Jeśli stoją w podobnej sytuacji i nie jest w stanie chodzić samodzielnie, wezwać fachowca. Niezależnie od miłości czujesz do tej osoby, twoja samoocena musi być większe, znacznie większe, zwłaszcza sobie sprawę, że cierpi i potrzebuje opieki. Walczy o lepszą samoocenę!