Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Są twoje największe pomocnicy codziennie, ale są także często cierpią najbardziej! Jest rękoma postrzegasz świat i wykonuje dużą liczbę i działania, i musimy dbać o nich.

W zależności od rutyny, ich zwyczaje i klimat, w którym mieszkasz, twoje ręce mogą cierpieć na tyle - na przykład, mogą one stać się spieczony, szorstki, a nawet zranić. Ale to wszystko można uniknąć dzięki właściwej pielęgnacji.

Rozmawialiśmy z dermatologiem Renata Ayd na jak dbać o swoje ręce, aby były zdrowe, miękkie i piękne przez cały rok. Sprawdź 9 przykazań zawsze miękkich rąk:

1. Chroń siebie zrobić sprzątanie domu

„Ważne jest, aby używać rękawic przy obchodzeniu się z chemikaliami. Zaleca się również po wyjęciu i usunąć cały proszek, które mogły być w kontakcie ze skórą, stosować nawilżające. "

2. Zainwestuj w nawilżające mydła

„Nawilżenie mydła w pasku lub cieczy, są istotne dla utrzymania integralności skóry. Pomagają one tworzą barierę, która chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami codziennego życia i utrudnia występowanie alergii. masło roślinne są w porządku dla nawodnienia. "

Przeczytaj także: Kremy do rąk najlepsza dla blogerów

3. Warto nawilżają dłonie po umyciu

„Każdy składnik czyszczący taśmy lipidy skóry, osłabienie ich funkcji bariery ochronnej. Nawilżacze i oleje pomóc i je zdobyć. "

4. Pamiętaj, aby nawilżać swoje ręce przez cały dzień

„Hydration ręki utrzymuje skórę bez pęknięć, co ogranicza wystąpienia alergii. Kremy baza mocznik, masło shea i olej z pestek winogron jest dobrym wyborem, aby zachować uwodniony rękę w ciągu dnia. "

5. Zainwestuj w nocy nawodnienia

„W przypadku bardziej sucha, idealnie jest przepisanie więcej produktów olejowych. Dobra wskazówka jest zastosować grubą warstwę i owinąć rękę folią (jednego tego samego pokarmu) i dobrze spać. Temperatura wzrasta z tworzywa sztucznego i zwiększa wnikanie aktywny ".

6. Ręce należy również ochrony przeciwsłonecznej!

„Ciemne plamy na grzbiecie dłoni pojawiają się dopiero po długim czasie ekspozycji na słońce. Zastosowanie warty jest niezbędna, aby uniknąć ich i nadal zapobiegać powstawaniu zmian nowotworowych. Inaczej niż w przypadku twarzy, rąk, produkty bardziej oleiste można stosować bez obawy, ponieważ cała wilgoć jest mile widziany w tym regionie. "

7. Unikaj gorącej wody

„Ciepła woda jest bardziej ścierny i usuwa tłuszcz łatwiej ręce. Dlatego należy unikać w maksymalnym długiej ekspozycji na ciepłą wodę. "

Przeczytaj także: Relaksujący masaż dla rąk

8. pić dużo wody

„Tak. Woda przechodzi do wszystkich części ciała, w tym rąk. Najbardziej pozbawionej skórki są pozostawione z plisowaną wygląd. W takich przypadkach, zastosowanie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania do uwodnienia jest bardzo odpowiedni. Aplikacja może być co miesiąc, z doskonałymi wynikami. "

9. domowe peelingi może dać dobre rezultaty

„Zarośla powinny być rzadkie, ale kiedy wykonane, muszą być przestrzegane przez wiele nawilżające. A homemade wskazówka jest wymieszać miód z cukru złuszczają i wykorzystać dobry balsam folią spać. Jest to mieszanina, który może być również stosowany do obcasie ".

Produkty zawsze mają miękkie ręce

Dermatolodzy Murilo Drummond i Renata Domingues wskazują niektóre produkty o właściwościach nawilżających i substancji - takich jak mleczan amonu i mocznika - zapewnić gładszą i zdrowszą skórę. Sprawdź:

Ciecz Fisiogel mydło przez R $ 54,63 w Onofre

Ciecz Fisiogel mydło przez R $ 54,63 w Onofre

Nawilżający SPF 15 Epidrat ręce do $ 32.07 w Panvel

Nawilżający SPF 15 Epidrat ręce do $ 32.07 w Panvel

Nawilżanie skóry Ergetic Nuit Soin HYDRATANT Unisex przez R $ 199,00 w SEPHA

Nawilżanie skóry Ergetic Nuit Soin HYDRATANT Unisex przez R $ 199,00 w SEPHA

Nawilżanie ciała Granado mleczan amonu przez R $ 50,99 w Netfarma

Nawilżanie ciała Granado mleczan amonu przez R $ 50,99 w Netfarma

Iso-Urea Mleczko do $ 59,90 w La Roche-Posay

Iso-Urea Mleczko do $ 59,90 w La Roche-Posay

Mydło w Phebo Glycerin Bar dla R $ 2,37 w Submarine

Mydło w Phebo Glycerin Bar dla R $ 2,37 w Submarine

Z tych wszystkich porad i opieki, jest o wiele łatwiej mieć zadbane skóry przez cały rok. Jego ręce są wdzięczni!