W 10 najpoważniejsze błędy w korzystaniu z filtrem przeciwsłonecznym - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Jeśli korzystają z ochrony przeciwsłonecznej w ubiegłym roku, można filtrować tylko w słoneczne dni, a nie ponownie zastosować osłonę co dwie godziny, uważaj! Twoja skóra może być w niebezpieczeństwie!

Liczne kampanie na szkodliwymi skutkami nadmiernego słońca na skórę serwowane są corocznie w mediach. Ale faktem jest, że wiele osób wciąż popełniają błędy w czasie stosowania osłony i oszukiwać, aby myśleć, że są chronione przed działaniem promieni słonecznych. Wynik może trwać wiele lat, aby pokazać się, ale wierzcie mi, to wydaje.

Przepłukać filtr właściwie jest kluczowym czynnikiem w fotoochrony. Więc z pomocą dermatologa Hugo Weiss, mamy listę 10 najczęstszych błędów w czasie zdać ochrony przeciwsłonecznej. Sprawdź i zobacz, czy nie robisz żadnego z nich.

1. Nie należy stosować krem ​​do opalania na dobę

Do opalania należy stosować codziennie, nawet w pochmurne dni, bo ultrafioletowe (UV) promienie wpływa na skórę, niezależnie od pogody i pory roku, „to jest błąd, że dzieje się dużo. Dzień jest pochmurny, ja po prostu wyjść dość szybko. Istnieje wiele powodów, ale prawda jest tylko jedna: the ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane tak, na co dzień „, mówi dermatolog Hugo Weiss. Jest to również poważny błąd zdać tylko ochrony przeciwsłonecznej na plaży lub basenie. Chcesz chronić? Następnie używać go codziennie.

2. Wykorzystaj lecie ostatnim obrońcą

Jest to często chcesz ponownie użyć ochrony przeciwsłonecznej z poprzedniego sezonu, ale to wymaga opieki. Dermatolog radzi, że „jeśli produkt jest objęty terminem ważności, w zasadzie nie ma problemu. Ale pamiętaj, że substancje czynne filtra może ulec pogorszeniu, więc nie korzystać z ochrony przeciwsłonecznej z datą ważności. „Loser przeciwsłoneczne nie zapewnia odpowiedniej ochrony.

3. uwierzyć, że makijaż wystarczy pilnować

W dzisiejszych czasach istnieje wiele kosmetyków, które zawierają ochrony przeciwsłonecznej w ich formuły. Problemem jest to, ze względu na fakt, że makijaż nałożona warstwa nie obejmuje wszystkich części, które muszą być chronione przed słońcem. Ponadto warstwa jest zazwyczaj cienka, co nie gwarantuje pełnej ochrony. „To jest pół prawdy, zwłaszcza przez ilość zasady lub proszku, który jest stosowany na skórę, zazwyczaj bardzo cienka warstwa nie zapewnia ochronę przed słońcem”, mówi Hugo.

4. Przepuścić cienką warstwę ochronną skóry

Eksperci zalecają, że dorośli powinni używać około 30g krem ​​do odpowiedniej ochrony. „W przypadku ochrony przeciwsłonecznej, aby zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, gruba warstwa musi być stosowane na skórę,” prowadzi dermatologa.

Należy również pamiętać, jak ważna jest ochrona wszystkich części, które będą narażone na działanie słońca. Według Hugo, wiele osób zapomina przekazać ochraniacz na twarzy, uszu, szyi i stóp.

5. Nie należy ponownie zastosować krem ​​do opalania

Powszechnie uważa się, że jeden wniosek z filtrem przeciwsłonecznym wystarczy, aby chronić skórę przez cały dzień. Jest to wielki mit. „Do tego ochrona utrzymuje się przez cały dzień, krem ​​należy ponownie zastosować” prowadzi Hugo Weiss. Zaleca się, że filtr ponownym co 2 godziny lub po wysiłku, do wody.

Nawet w przypadku, gdy osłona jest odporna na działanie wody, ochrony jest brak po zetknięciu z wilgocią. W tym przypadku konieczne jest również, aby ponownie zastosować.

6. Użyj ochrony przeciwsłonecznej do innego rodzaju skóry

Praktyka ta uwidacznia problemy skórne, takie jak suchość, wyprysków i zaskórników. W związku z tym, musimy zwrócić uwagę na wybranym filtrem przeciwsłonecznym. Zaleca się stosować kremy i płyny do pielęgnacji skóry suchej, bezolejowy żele i płyny do skóry tłustej.

7. Przełożyć osłonę po opuszczeniu domu

Dla skutecznej ochrony przeciwsłonecznej powinny być stosowane od 15 do 30 minut przed ekspozycją na słońce, więc to może być wchłaniany przez skórę.

8. gry sportowe bez specjalnego ochronnego

Kto używa wspólnej ochrony przeciwsłonecznej do uprawiania sportu traci wszelką ochronę wraz z potem, że kapie z powierzchni skóry. Dla skutecznego zabezpieczenia zaleca się stosowanie ochrony zawierający dwutlenek tytanu i tlenek cynku w mieszance, ponieważ substancje te tworzą bariery fizycznej.

Rak skóry i zapobieganie

W 10 najpoważniejsze błędy w korzystaniu z filtrem przeciwsłonecznym - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Rak skóry jest spowodowane nieprawidłowym i niekontrolowanym wzrostem komórek tworzących skórę. Promieniowanie ultrafioletowe jest głównym odpowiedzialnym za rozwój nowotworów skóry, a w większości przypadków są związane z nadmierną ekspozycją na słońce lub wykorzystania łóżek opalających.

Dermatolog Hugo Weiss ostrzega, że ​​„tylko zastosować filtr nie oznacza ochronę.” Dla bardziej skutecznej ochrony zaleca się stosowanie kapelusz i okulary wraz z filtrem przeciwsłonecznym. Należy również unikać najsilniejsze godziny słońce jest krytyczna.

Pomimo wysokiej częstości nieczerniakowego raka skóry śmiertelność jest niska i może być łatwo utwardza ​​się, gdy wykryty wcześnie. Dlatego należy regularnie sprawdzać skórę i natychmiast zobaczyć dermatolog, jeśli zauważy plamy lub podejrzanych objawów.