Tłusta włosy mogą używać olej arganowy? - Kobiety Porady

Foto: Thinkstock

Kiedy oleju arganowego zostały włączone do rynku kosmetycznym, był wielki popyt na produkt kobiet i fryzjerskich w Brazylii. To dlatego, że tak zwany „złoty marokański” posiada właściwości nawilżające, przeciwutleniające i regeneracyjne działanie przewodów.

Rico również w witaminy A, D i E, olej arganowy oferuje znacznie większą miękkość, połysk i czyni je znacznie bardziej jedwabiste włosy. Pomimo korzyści z marokańskim złotem są znane, wiele kobiet z tłustych włosów wątpliwości, czy dany produkt nadaje się także do włosów.

Odpowiedź? Tak, to jest wskazane i powinno być włączone do codziennej pielęgnacji przewodów. Dermatolog Fernanda Casagrande, członek Towarzystwa brazylijskiej Dermatologii i American Academy of Dermatology, wyjaśnia, że ​​„chociaż druty więcej olejów wymagają szczególnej opieki, olej arganowy może rzeczywiście być wykorzystywane do uwodnienia włosów.”

Do dermatologa, marokański olej jest idealny dla przewodowych więcej olejów, w porównaniu z innymi warsztatami. „Oleju arganowego posiada unikalne właściwości, ponieważ jest on bardzo podobny do naszego naturalnego nawodnienia. Ze względu na te właściwości, to może lepiej przylegają do włókien, jednak bez obciążania lub nici oleiste. To odróżnia go od innych fachowcom, które mogą znacznie pogorszyć wazeliniarstwo „wyjaśnia.

Hydration dla włosów przetłuszczających się

Nawilżają włosy często jest to konieczne, gdyż nawodnienie (Home lub Professional) przynosi więcej Zdrowie i witalność włosów. Do włosów przetłuszczających się, dermatolog wyjaśnia, że ​​konieczne jest, aby analizować poziom wazeliniarstwo drutów, a następnie wybrać najlepszy balsam.

„Można wybrać do masek chroniących skórę głowy podczas uwodnienia i uniknąć robi tłuste. Oraz rodzaj nawodnienia, to powinien zostać wybrany z uwzględnieniem stanu włókna włosa „mówi.

wskazówki pielęgnacyjne dla włosów przetłuszczających się

Fernanda sugeruje również, że oprócz nawilżający z oleju arganowego, należy użyć co najmniej raz w tygodniu, anty-pozostałości szamponu. Dermatolog wymieniono również pewne codziennej pielęgnacji. Należy wziąć pod uwagę:

  • Nie należy używać bardzo gorącej wody do mycia włosów. Pod koniec czyszczenia drutu, zimna woda pomaga zapewnić kontrolę wazeliniarstwo.
  • Nie stosować odżywkę blisko skóry głowy.
  • Unikać czesanie krem ​​bez spłukiwania.
  • Nie należy stosować szampon z dużą ilością środka pielęgnacyjnego.

Według Fernanda, użyj szamponu do objętości jest także dobrym rozwiązaniem. „Oni nie pozostawiają tłustej i korzenie nie wyschły błonnika, który jest, co się dzieje w większości szamponów do włosów przetłuszczających się,” podsumowuje.