Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Dzięki ogromnej różnorodności produktów i procedur dostępnych włosy, często przewody tracą połysk, siłę i miękkość. I aby rozwiązać ten problem harmonogram kapilarnej wszedł na scenę.

Kapilara jest planowany odzysk harmonogram przędz zawierających trzy sposoby leczenia: wymiany płynów (wody), pielęgniarki (wymiana lipidów) i przebudowie (zamiennik białka).

Istnieją różne wzory na tej liście, zmieniając kolejność i ilość każdego zabiegu, wszystko zależy od potrzeb włosów. Oprócz różnic w rozkładzie etapów, istnieją różnice w sposobie wykonywania każdego etapu, mimo wszystko można zdecydować się na stosowanie produktów przemysłowych lub naturalnych.

W szczególności w etapie żywienia, którego celem jest przywrócenie naturalne olejki z drutów, procedura może być wykonana przez maski lub olejów roślinnych, co w tym drugim przypadku, nazwa zwilżania.

Dowiedz się poniżej jak zrobić zwilżania krok po kroku, co oleje, które mogą być użyte w tym leczenia i różne przepisy w celu zwiększenia jej nawilżenie i wykonać go w domu.

Przeczytaj także: kapilary Harmonogram: pełny harmonogram odzyskać nawet najbardziej zniszczone włosy

Jak zrobić podstawowe zwilżenie

Według dr Cristiane Braga Kanashiro, dermatolog Clinic Due zwilżania jest wskazana dla tych bardzo suchych przewodów, kędzierzawe i kruchych, a proces jest dość prosty.

Twoje włosy nie muszą być czyszczone lub mokry, wystarczy podzielić go na części i zastosować olej wzdłuż pasm ruchu kołowego w korzeniu. Ilość produktu zależy od tego ile masz włosy, ale ideałem jest, że jest on pokryty równomiernie przez olej.

Chociaż stosowanie u nasady może powodować lęki, włosy nie będą tłuste. Doskonalić olej stosowany do końcówek jest również dobra wskazówka, że ​​generalnie są najbardziej część wysuszonej sierści.

Aby zakończyć proces, wystarczy umyć włosy normalnie. W około jednej godziny można zobaczyć wyniki z oliwek, ale można zostawić go dłużej, niektórzy nawet wykonać nocnego zwilżania, gdzie mycie odbywa się dopiero następnego dnia.

W poniższym filmie można zobaczyć najlepsze stosowanie oleju na włosy, a także wskazówki i dane na temat procesu zwilżania.

Czytaj także: jednoczesne pranie: technikę prania sprawia, że ​​piękne włosy i nawilżona

Tłumienie powyżej Został on wykonany z oleju kokosowego, ale jest to tylko jeden z wielu olejów, które mogą być wykorzystywane do odżywiają przewody.

Oleje, które mogą być wykorzystane do nawilżania?

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Wraz z rosnącą popularnością bardziej naturalnych technik, aby dbać o przewody (Low Poo, Poo In, Co-wash), ilość informacji na temat składu i pochodzenia produktów do pielęgnacji włosów wzrosła proporcjonalnie.

Dermatolog poucza, że ​​przy wyborze oleju do zwilżania, konieczne jest, że są one w 100% pochodzenia roślinnego. „Oleje roślinne powrócić do drutów o zawartości lipidów” „To jest naturalne oleje z włosów.” Wyjaśnia.

Sprawdź listę niektórych z wymienionych olejów do wykonywania zwilżenie i gdzie można je znaleźć, aby kupić online:

 • extra-virgin oliwy z oliwek
 • olej z awokado, dla R $ 32,90 w różowy Pocałunek
 • olej Aloe Vera, dla R $ 38 na różowy Pocałunek
 • olej migdałowy, dla R $ 29,90 w różowy Pocałunek
 • olej andiroba, dla R $ 34.90 Natural Beauty w życiu
 • Olej arganowy, dla R $ 39,90 w różowy Pocałunek
 • Buriti olej do R $ 39.70 w domu Natural
 • olej szafranowy, dla R $ 35,90 w World of Oils
 • olej kokosowy, dla R $ 29,90 w Natue
 • Olej morelowy, dla R $ 19 na różowy Pocałunek
 • olej jojoba, dla R $ 35 w World of Oils
 • Pequi olej na R $ 25,90 w World of Oils
 • olej rycynowy, dla R $ 18,90 w World of Oils
 • Róży oleju, R $ 22,90 w World of Oils

Według dr Cristiane Warto podkreślić, że chociaż korzystne, nadmierne zwilżanie może prowadzić do powikłań, takich jak zwiększone wazeliniarstwo skóry głowy i skłonnością do łuszczenia się i opadają przewody.

Przeczytaj także: kapilary Hydratacji: jak leczyć przewody w domu

Mocny mix: 5 przepisów silne zwilżanie

Zdjęcie: Getty Images

Zdjęcie: Getty Images

Sprawdź wybór domowych receptur wykonane z prostych, naturalnych składników, ale oni mogą zostawić zwilżenie nawet mocniejszy:

 1. Zwilżenie olejem i octem: wymieszać 2 łyżki śmietany, 2 łyżki octu jabłkowego i 3 łyżki oliwy z oliwek, stosuje i pozostawić na 40 minut. Dobrze spłukać.
 2. Zwilżania z papai: mash pół papaja, wymieszać z 1 łyżka oleju roślinnego herbaty, 1 łyżeczka miodu, stosuje się na umyte włosy i pozostawić na 20 minut. Umyć i dokończyć normalnie.
 3. Zwilżenie olejem z awokado i miodem: wyjąć miąższ awokado i rozgnieść, dodać łyżkę miodu i 1 1 łyżka oliwy z oliwek. Nałożyć mieszankę na włosy i spłukać czystą po 30 minutach.
 4. Zwilżania z bananów, jaj i awokado: mash pół awokado i pół banana, dodać jedno jajko i dwie łyżki oliwy z oliwek, dobrze wymieszać. Nałożyć na suche włosy, pozostawić na 30-40 minut i spłukać zimną wodą.
 5. siły zwilżania: przepis wymaga 2 łyżek mleka kokosowego, 2 łyżki stołowe śmietany, 2 łyżek oliwy z oliwek, 1 nakrętka ciekłego Bepantol 2 łyżek nawilżającego. Wymieszać wszystkie składniki, należy zastosować przepis knot knota i spłukać po 30 minutach.

Kombinacja składników jest to świetny sposób, aby przynieść jeszcze więcej siły do ​​włosów, zwłaszcza gdy są to naturalne. Szukaj na właściwości każdego składnika i połączyć je z mocą żywienia preferowany olej roślinny jest to świetny sposób, aby wynaleźć zwilżania przepis idealny dla Ciebie!

Zwilżania krok po kroku wideo

Zobacz film instruktażowy różnych typów zwilżania zrozumieć proces z dalszymi szczegółami i dowiedzieć się więcej porad Nakręć:

Zwilżenie olej kokosowy

Tłumienie z oleju kokosowego jest bardzo drogi wśród wielbicieli zwilżania, pozostawia je lśniące i bardziej miękkie włosy i nadal ma wielką wartość dla pieniędzy.

Zwilżania z oleju arganowego i mleka kokosowego

Tłumienie tego tutoriala jest wykonany z dwóch składników, mleko kokosowe i olej arganowy, super lekka kombinacja, która poza odżywcze, pomaga rozwikłać przewody. Czas na działanie jest noc i nie zaleca się stosować mieszankę do korzeni.

Zwilżenie olejem

Oliwa z oliwek jest bardzo przystępne składnik, który zwykle ma w domu. Przychód mieszać części oleju w trzech częściach nawilżający i nie powinny być stosowane na korzeń. Poza tym samouczku wideo przynosi również wskazówkę do stosowania i zwiększenia efektu zwilżania.

Zwilżania z miodem i oliwą z oliwek

Jest to opcja, aby nawilżenie i procedury nawilżający w jednym procesie, który niesie ze sobą miód i oliwę z oliwek. Czas użytkowania nie powinna przekraczać 1 godzinę miodu do czyszczenia na sucho i jest utrudniony. Rezultatem jest włosy miękkie, błyszczące i ruch.

Zwilżania z dzikiej róży olej

Wykonane z olejkiem z dzikiej róży, to zwilżenie również nie powinna być stosowana u nasady. Chociaż nie jest powszechnie stosowany w leczeniu włosów, olej z owoców dzikiej róży jest regenerujące, nawilżające i zawiera wiele witamin i kontrola elektryzowaniu się włosów.

Castor Oil zwilżenie

Olej rycynowy przyczynia się do odżywiania przewodów, a także do wzrostu włosów. W uzupełnieniu do przepisu zwilżania, wideo uczy techniki kapilarnej inwersji, która stymuluje wzrost włosów.

Zainwestuj w zwilżania aby przywrócić połysk i miękkość włosów, zachować regularny odstęp między każdym realizacji, aby uniknąć negatywnego wpływu, a przede wszystkim poznać swoje włosy i jego specyficznych potrzeb.