Jak podzielić obowiązki domowe z partnerem - Women Porady

Dzielić swój dom z mężczyzną i nie ma zastosowania do krajowej pomocy przy pracach domowych? Można i dzielić tych obowiązków, a więc ciężar opieki dla domu nie będzie o tobie wszystko, co jest bardzo fair. Sprawdź tutaj trzy kroki można podjąć, aby wykonać swoją rolę zarówno jeśli chodzi o czyszczenie i organizowanie dom.

Krok 1 - wszystko to, co jest do zrobienia w domu

Pierwszym krokiem do podjęcia podzielić zadania z partnerem rzetelnie, bez wychodzenia najgorsze dla niego ani dla ciebie, jest notować wszystko, co należy zrobić w domu. Z tej listy w ręku, staje się łatwiejsze do zorganizowania i porozmawiać o tym, kto co robi i kiedy.

Krok 2 - Dyskusja o tym, co każdy chciałby zrobić

Po określeniu zadań do wykonania, należy omówić i starają się osiągnąć porozumienie w sprawie tego, co każdy zrobi. Można również wybrać najgorsze zadania i starają się rozpowszechniać je zarówno do pracy, więc nie ma potrzeby robić trudniejsze zadania niż inne. Inną opcją jest zrobić najmniej przyjemnych zadań razem, więc może być w stanie zrobić to, aby stać się mniej bolesne.

Jeśli nie masz preferencje dla niektórych działań, można oddzielić prace domowe do pomieszczeń. Na przykład, jeden z was czysty pokój i łazienka, a drugi sprząta kuchnię i salon, i tak dalej. Pamiętając zawsze, że ważne jest, aby zachować poczucie sprawiedliwości i braterstwa czasu, aby ten podział.

Krok 3 - Uporządkuj swoje prace domowe

Przy podejmowaniu decyzji, kto co robi, można umieścić razem plan organizowania zadań. W tym planie można wskazać dni i godziny, aby wykonać każde zadanie, jeśli chcą być bardziej szczegółowe. Albo może po prostu zostawić tego planu wymienione zadania i kto powinien uruchomić je co tydzień, jeśli chcą być bardziej elastyczne.

Alternatywy dzielić obowiązki z rodziną

Wy mogą również wybrać, aby nie dzielić pracę, ale czy je razem i rozprowadzać je w czyn. Jest to praktyczny sposób i pozwala zarówno do pomocy, a także, że dwa na zmianę rodzaju zadań robią każde czyszczenie.

Inną opcją jest aby co tydzień jeden z was jest odpowiedzialny za czyszczenie i organizowanie dom. Warto zauważyć, że w tym przypadku ważne jest, aby nie cieszyć się to tydzień inny czysty, aby najwięcej brudu i bałaganu w domu. Zawsze bierze pod uwagę innych i zachęcić go, aby mieć tego samego rodzaju postawy.

Być sprawiedliwe dzielenie obowiązków w domu i nie będzie powodować negatywnego wpływu na życie pary.