tygodniowe menu: jak zaplanować tygodniowe posiłki - Women Porady

Foto: Thinkstock

Obecnie wiele osób próbuje przestrzegać zrównoważonej diety - nie tylko problem estetyczny, ale również z powodu większej troski o ich zdrowie i jakość życia.

Ale jest też faktem, że niektórzy ludzie komentarz, że nie przestrzegać zdrowej diety, ponieważ mają one „nie ma czasu” a nie „kreatywność”, aby przygotować swoje własne jedzenie. Tak kończy się jedzenie lub robi w domu, co wydaje się bardziej praktyczny.

W takich przypadkach, to jest oczywiste, że z większą organizacji, a tym samym, z trochę więcej czasu, tacy ludzie mogli śledzić zdrowszą dietę, jedzenie i / lub decydując się na gotowych posiłków tylko na specjalne okazje.

Ale jak zorganizować tej kwestii? Być może jest to Twoja sprawa teraz. A odpowiedź jest znacznie prostsza niż myślisz: po prostu zaplanować żywności z góry, jazdę na tygodniowe menu!

Jak ułożyła tygodniowego menu?

tygodniowe menu: jak zaplanować tygodniowe posiłki - Women Porady

Foto: Thinkstock

Większość ludzi skorzystać z odpoczynku niedzielnego skonfigurować tygodniowego menu i trzeba je kupić w supermarkecie. I to jest dobra wskazówka!

Jest to bardzo ważne, że planowanie menu odbywa się według wytycznych przekazanych przez dietetyka. Ale jeśli nie zostały jeszcze skonsultować z dietetykiem, należy rozważyć tę możliwość! Profesjonalny może pomóc partii, w tym planowania tygodniowego menu.

„Dietetyka ma szeroki widok składników odżywczych i nie pozwól żadnej z grup żywności niezbędnych w zdrowej diety Miss lub powtórzyć”, wspomina Paula Crook.

Również według profesjonalny, menu obiad i kolacja musi złożyć:

1. Sałatki: „Przy projektowaniu menu należy zadbać, aby pamiętać, że sałatka jest wykonany z produktów, które nie składają się inne preparaty,” dodaje dietetyk. Powinny one wynosić od:

  • Liście: sałata, cykoria, cykoria, rukola, rzeżucha, rzodkiewka, itp
  • Surowe warzywa: marchew, rzepa, buraki, rzodkiewki i tym podobne;
  • gotowane warzywa: buraki, ziemniaki, marchew, itp;
  • Inne: ser, owoce, itd.

2. Danie główne: Powinien on składać się z jakiegoś białka: wołowina, kurczak, ryba lub jajko. „Trzeba mieć różne preparaty mięsa tego samego dnia i modyfikować rodzaje cięć w ciągu tygodnia,” powiedziała Paula.

3. Podstawowy kurs: Powinien on składać się z węglowodanów: ryż, fasola, soczewica, jęczmień perłowy, quinoa, groch, maniok, ziemniaki, słodkie ziemniaki, itp

4. Wyposażenie: A warzyw lub gotowane na parze lub duszone warzyw lub palone.

Ekspert zwraca również uwagę, że ułożyła menu, musi istnieć równowaga pokarmu iw konsekwencji odżywczych. „Innymi słowy, nie powinien powtarzać dużo jedzenia. Ponadto, musimy utrzymać harmonię barw, smaków i tekstury żywności, które składają się z menu, „mówi.

lunch i kolację sugestie dotyczące tygodniowego menu

tygodniowe menu: jak zaplanować tygodniowe posiłki - Women Porady

Foto: Thinkstock

Poniżej można zobaczyć tygodniowe menu próbki (obiad i kolacja), gdzie używane są zdrowe, zróżnicowane i smaczne potrawy.

lunch

  • Opcja 1: Suchego mięsa z cebuli; Sałatka z sałaty, pomidorów i czarnych oliwek; brązowy ryż brokuły, groch, parzona kapusta.
  • Opcja 2: pieczonej steki; rukolą i pomidorem; brązowy ryż, fasola i gotowane na parze brokuły z czosnkiem.
  • Wariant 3: ryby z grilla z sosem musztardowym; zielone liście sałaty, surowe buraki i pomidory; Ziarna 7 ryż, groch i Braised Kolczoch.
  • Wariant 4: Grillowany filet z kurczaka; liściaste zieloną sałatą i pomidorami cherry; makarony pełnoziarniste w sosie pomidorowym i brokuły.
  • Wariant 5: Omlet z cebulą i pomidorem; liściaste zielona sałata, pomidor i dłoni serce; brązowy ryż z brokułów, fasoli i kapusty parzona.
  • Wariant 6: Rolka z kurczaka z marchwi i sezamowy; kręcone sałata, rzeżucha, rzodkiewka, ogórek, pomidor i orzechy; brązowy ryż; fasola i cukinia na parze.
  • Opcja 7: Dorsz pieczony z ziołami w piecu; sałatki sałata, rzeżucha, wióry mango chia nasion; quinoa; gotowane na parze szparagi.
  • Opcja 8: Grillowany stek z sosem grzybowym; kręcone sałata, endywia, buraki, ogórki, pomidory i kiełki wiśnia; chipsy z porów; grillowany bakłażan.
  • Opcja 9: Uda z kurczaka z ziołami; sałata, rukolą, marchew, pomidory i liście mięty; ryż soczewica; parzona zielona fasola.
  • Opcja 10: Halibut w piecu; czerwona sałata, rzeżucha, kapusta i pomidor pejibaye; brązowy ryż szpinak; pieczona dynia.

kolacja

  • Opcja 1: tuńczyk; liściaste zielona sałata, pomidory i marchewki startej; 7 ziarna i ryż gotowane buraki.
  • Opcja 2: filet rybny z marchwi i ziemniaków; Sałata z pomidorów; Biały ryż i kapusta parze.
  • Wariant 3: Polędwica wołowa; Sałatka z sałaty, rakietowych i pomidory; brązowy ryż; cukinia z kukurydzy i marchewki w piekarniku.
  • Wariant 4: Mielone mięso wołowe z cukinii; rzeżucha sałata z pomidorów wiśniowy; 7 ziarna ryżu; duszona marchewka.
  • Wariant 5: Klopsiki piekarniczego; rocket sałatka z mango i pomidorami cherry; puree słodkie ziemniaki; duszone groch.
  • Wariant 6: Mielone wołowe polędwiczki; czerwona sałata frisée sałata, rzeżucha, pomidor i figi; puree słodkie ziemniaki; gulasz Kolczoch z pietruszki.
  • Opcja 7: Kurczak z grilla; ostry sałata, rukola, marchew i buraki; puree maniok; gotowane na parze brokuły.
  • Opcja 8: Filet z morszczuka z rozmarynem w piecu; sałata, rzeżucha, pomidory, serca palm i sezamu; brązowy ryż z brokułów; marchew puree.
  • Opcja 9: Omlet z warzywami; ostry sałata, rzeżucha, kapusta i fioletowy marchew starta; 7 ziarna ryżu.
  • Opcja 10: zupa jarzynowa z kurczaka i słodkie ziemniaki, ostry sałata, cykoria, ogórki, rzodkiewki, ciecierzycy i mięty.

Czego nie może zabraknąć w menu i co należy unikać

tygodniowe menu: jak zaplanować tygodniowe posiłki - Women Porady

Foto: Thinkstock

Dietetyka Paula wspomina żywności, które powinny i nie powinny być spożywane w diecie tych, którzy starają się przestrzegać zdrowej diety. Wytyczne są bardzo ważne, po raz ułożyła swoje tygodniowe menu!

  • Czego nie może zabraknąć: Sałatki na bazie liści, różne warzywa i jeśli to możliwe, wymień biały ryż o pełnych, siedem ziaren lub quinoa.
  • Co należy unikać: Żywność tłuszczowe, takie jak smażonych, mięsa (kiełbasa, kiełbasa, mortadela i salami), kwaśnej śmietany, preparatów zawierających zbyt dużej ilości oleju lub masła, mięsa tłuszczowych (żebro garb, kleszcze, udo, spódnica stek), skóry, kura, ser żółty i kremowy, ze słodkim kremem i bitą śmietaną i węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym i ubogich w błonnik (cukier, przygotowanych potraw z mąki rafinowanej jak torty, makarony, chleb).

Jak przechowywać żywność jeść przez cały tydzień?

tygodniowe menu: jak zaplanować tygodniowe posiłki - Women Porady

Foto: Thinkstock

Jakie są potrzeby opieki, przez cały tydzień, z zachowaniem żywności (zwłaszcza warzywa i owoce)? Jest to bardzo częste pytanie.

Paula Crook wskazuje, że owoce i warzywa powinny być przechowywane w lodówce, bo zimno spowalnia proces pogorszenia jakości, zapewnienia jakości przez dłuższy czas. „Idealna temperatura przechowywania to około 10 ° C, ponieważ te produkty są bardzo wrażliwe na niskie temperatury, to spalić" liście warzyw i spowodować plamki na owoce. Tak powinno być umieszczone na dnie lodówki, „wyjaśnia.

Również zgodnie z dietetykiem, owoce i warzywa powinny być pakowane indywidualnie, bez mycia, w wentylowanych pojemnikach plastikowych. „Mamy warzyw, takich jak sałata i rukolą powinien mieć luźnych liści, oczyszczone, wysuszone i przechowywane w przewiewnych pojemnikach plastikowych lub przezroczystych worków wypełnionych powietrzem”, dodaje.

Zalety planowania tygodniowego menu

Paula Crook, dietetyk PB Consulting Nutrition, zwraca uwagę, że planowanie menu jest ważne, aby zmieniać przygotowań i kierować spożywcze.

Ale nie koniec! Poniżej można zobaczyć te (cytowane powyżej) i inne zalety zainstalować tygodniowego menu:

  • Zmienność pokarmu: jak już podkreślono dietetyka Paula, planowanie menu jest ważne, aby zmieniać przygotowań. Po tym wszystkim, nikt nie może przejść na dietę, w której można jeść codziennie o tej samej żywności!
  • gospodarka: z tygodniowego menu w ręku może iść do supermarketu i kupić tylko to, co jest konieczne, unikając w ten sposób niepotrzebnych wydatków.
  • czas: z tygodniowego menu w ręku, nie tracić czasu w ciągu tygodnia, idąc do supermarketu itd. kup jeden składnik lub inny, że nie udało się przygotować pewną potrawę. Wystarczy użyć składników, które są już w domu, aby dokonać pewnych pokarmów już w menu.
  • żywienie: uwzględniając tygodniową menu ułatwia uniknąć ewentualnych „pokus” (takich jak słodycze, fast food, przekąski). „Brak planowania prowadzi ludzi do spożywania produktów łatwego przygotowania i niskiej jakości odżywczej, jak to ma miejsce z makaronem, bryłek, mrożone lasagne, pizzy itp Jeśli menu jest łatwiejsze do naśladowania diety „, mówi dietetyk Paula.
  • Nie odpadów: chodzić do supermarketu z tygodniowego menu w ręku, kupują tylko to, co jest konieczne, unikając w ten sposób także marnotrawstwa psujących się produktów spożywczych.
  • skupić: To brzmi głupio, ale akt tygodniowym sit i zorganizować się ich jedzenie przez cały tydzień - co będzie zawierać wszystko, czego chcesz (oczywiście, ale jest to również zdrowe) - pozostawi bardziej zmotywowani do przodu z Twoja dieta.

Podobnie jak wskazówki? Teraz już wiesz, aby zaplanować tygodniowe menu mogą być bardzo przydatne w życiu codziennym i na tyle przyczynia się do dobrych wyników swojej diety! Pamiętaj, aby zawsze mieć przy akompaniamencie dietetykiem, aby pomóc w tym procesie!