Buying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywa

Zdjęcie: iStock

Nie jest tajemnicą, że owoce i warzywa są niezbędne dla zdrowej diety. Czas, aby je kupić, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka punktów, w rzeczywistości korzystać z najlepszych korzyści, które te produkty dostarczają.

Jamile Nogueira żywienia Wszystkie Clinik (RJ) mówi, że w warzyw, na przykład, są obecne w różnego rodzaju związków są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. „Przykładem może być witamina A, ważne w zwalczaniu zakażeń i zdrowia wizualny, obecne w żywności, takich jak dyni i marchewki. Ponadto warzywa mają włókna, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit, „mówi.

„To ważna wskazówka dla wyboru warzyw jest wybór tych zbiorów, ponieważ będą one mniej narażone na pestycydy i większych ilości składników odżywczych, a koszt jest niższy,” powiedział Jamile.

Carla Mourilhe, dietetyk Wszystko Clinik (RJ), który podkreśla znaczenie włączenia różnych warzyw w żywności wynika z wypełnieniem wymogów witamin, minerałów i błonnika. „Te mają działać w celu wzmocnienia odpadków spożywczych w przewodzie pokarmowym, co zwiększa sytość i sprzyjające czynności jelit. Ponadto zaburzać wchłanianie glukozy i cholesterolu, zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym i cukrzycy. I nadal mają bardzo niskie kalorii. Oprócz tych wszystkich zalet, wiele warzyw mają różne związki fitochemiczne, które mają właściwości zapobiegania chorobom i promocji zdrowia „, mówi.

W przypadku owoców, Yasmin Gonzalez, dietetyk Wszystko Clinik (Barra da Tijuca - RJ), wskazuje, że zawierają one witaminy i minerały, niezbędne składniki odżywcze dla dobrego zdrowia. „Są one bogate w fitochemiczne, naturalne związki produkowane przez własne owoce. I każdy owoc ma typ fitochemiczne. Najbardziej znane są flawonoidy, likopen i antocyjany, beta-karoten, które są odpowiedzialne za działanie antyoksydacyjne, profilaktyka raka prostaty, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, wśród innych korzyści, „mówi.

Czytaj także: 12-kalorii owoce, aby jeść swobodnie

„Innym ciekawym korzyść konsumpcji owoców jest wysoka zawartość błonnika mają, tym samym wspomagając prawidłowe funkcjonowanie jelit,” dodaje dietetyk Yasmin.

Yasmin podkreśla jednak, że aby cieszyć się wszystkimi korzyściami, istotne jest, aby zmieniać owoce w menu, dzięki czemu można uzyskać dobry wybór składników odżywczych. „Bardzo ważne jest również zdecydować się na owoce w zbiorze, jest to okres, gdy owoc jest u szczytu ich wartości odżywczej” przewodników.

Chcesz wiedzieć, jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie owoców i warzyw? Sprawdź prowadzenie dietetyków.

Jak wybrać owoce

Dietetyk Yasmin wyjaśnia, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze głównych rodzajów owoców:

Buying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywaBuying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywa

Porady Woman: Obrazek

awokado: to nie może być zbyt twardy, ani zbyt miękki. Poczuj owoce i poczuć, jak to jest. Awokado można nawet kupił ponad Durinho ponieważ będzie dojrzewać i być w sweet spot dla konsumpcji.

Czytaj także: 13 wskazówek, aby zażegnać głód w zdrowy sposób

ananas: tym bardziej żółknięcie lepiej! Jeśli zielony nie jest dobre do spożycia i bardzo brązowym, może być przeszłość. Jedna wskazówka jest, aby pociągnąć płatek od połowy korony ... Jeśli zostawisz łatwe, jest dobre; jeżeli trudno jest wyciągnąć, to nie jest dobre do spożycia.

banan: ideałem jest, że banan jest dobrze gra w klasy bez żadnych plamkami i zielone kropki na końcu. Jeśli masz wiele brązowych plam jest sygnał dojrzewania.

persimmon: powłoka powinna mieć żadnego pęknięcia, a jego kolor powinien być pomarańczowo-czerwony.

Coco: dla świeżego kokosa wiedzieć, czy masz zbyt dużo lub zbyt mało wody, po prostu wstrząsnąć kokosowe do ucha ... Jeśli słychać szum wody, to znak, że ma trochę wody, to najlepiej nic nie słychać! Na suchym kokosa, zdecydować się na cięższe, znak plus miąższ. I spróbuj trafić w uchwyt noża, jeśli dźwięk jest pusta, nie jest dobra; Jeżeli wysoki dźwięk, jest to znak, że owoce są świeże.

Figo: tym bardziej fioletowy, tym lepiej. A kiedy można zauważyć drobne zmarszczki na skorupie wskazuje, że optymalne dla konsumpcji.

Przeczytaj także: Jak zamrażać i rozmrażać żywność prawidłowo

guawa: delikatnie ścisnąć skórki, owoce powinny dać trochę; w przeciwnym razie będzie to bardzo zielono. Ale unikać kupowania tych, które są całkowicie miękki, prawdopodobnie będzie „zmarł”. Jedna wskazówka jest, aby zdecydować się na guawy które z intensywnym i przyjemnym zapachu.

pomarańczowy: wybrać najbardziej trwałą i ciężki, co będzie miało więcej soku. Rodzaje pomarańczowy, które mają najlepszych i gładką korę są bardziej soczyste.

cytryna: jeśli kora jest gładka to jest wskazanie, że ma wystarczającą ilość soku.

papaja: wybrać Papaya z żółtym / pomarańczowym kolorze. Jeśli jesteś ranny i brązowymi plamami, to nie jest dobre do spożycia.

manga: istnieje kilka rodzajów mango, ale ogólnie rzecz biorąc, owoce muszą mieć słodki zapach i czerwonawo-żółty kolor. Jeżeli skóra pomarszczona, starty i pozornej cieczy, to znaczy, że może być przekazywana.

Czytaj także: niedokrwistość: co oznacza, objawy, leczenie i zapobieganie

Passion Fruit: jego kora musi być mocne, jasne i gra w klasy. Jedna wskazówka jest wstrząsnąć i czuć, jeśli nie jest miazga zbyt dużo lub zbyt mało. Gdy skóra jest pomarszczona i ciemny kolor żółty, to jest dobre do spożycia.

kiwi: dobry sposób, aby stwierdzić, czy kiwi nadaje się do konsumpcji jest delikatnie wycisnąć owoc, plon owoców i powrócić do pierwotnej formy, to świetnie!

apple: Powinien on być twarde w dotyku. Jeśli miękkie, nie nadaje się do spożycia. Zasada patrząc na kolor nie ma zastosowania do Apple, jednak w zależności od rodzaju jabłek, to może być bardziej czerwone lub bardziej zielone, jak z zielonych jabłek.

arbuz: skóra powinna być gładka, jędrna i nieskalany. Trochę kurek na skraju arbuza, jeśli dźwięk jest przytłumiony, jest gotowy do spożycia.

melon: skóra powinna być firma bez cracka i dobrze kolorze żółtym. Po zakończeniu odtwarzania, aby dać w dotyku, to jest dobre dla konsumenta, ponieważ będzie to bardzo dojrzałe.

Pera: gdy jest zbyt zielony, mięso jest nadal trudne. Im więcej w klasy i brązowe pigmenty, bardziej doskonały do ​​spożycia!

brzoskwinia: zapach powinien być słodki; jego bark, gładka i bez pęknięć. Kolor nie powinien zawierać zielone plamy, ponieważ jest to znak, że owoc nie jest dojrzałe.

mandarynka: kolor powinien być bardzo silny pomarańczowy. Jego kora powinny być gładkie i niezbyt gruba ... Są to wielkie oznaki, że owoc jest dobry do spożycia.

winogrona: wskazówka jest delikatnie wstrząsnąć kilka, spadając wiele winogron, to nie jest dobre do spożycia.

Jak wybrać warzywa

Sałata, szparagi, brokuły ... wiesz, jak wybrać? Sprawdź dietetyk wskazówki Carla:

Buying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywaBuying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywa

Porady Woman: Obrazek

boćwina: liście powinny być bardzo zielone i jędrne. Dać pierwszeństwo do tych z sercem pakietu najbardziej zamkniętych i białawy, a unikać tych, z żółtymi kolorami i znakami owadów.

rzeżucha: liście powinny być jędrne i ciemnozielone łodygi.

seler: liście powinien być ciemny zielony i jasny bez żółtawe plamy. Ważne jest, aby oddzielić łodyg, aby zobaczyć czy brązowego lub czarnego wnętrza. Dać pierwszeństwo dla cięższych paczek.

karczoch: liście muszą być zamknięte, bez czarnych plam. Aby ocenić odpowiedni punkt dla konsumpcji karczocha, należy trzymać go delikatnie potrząsając bazę i elastyczność macierzystych wskazuje, że chodzi o to, aby być spożywane.

sałata: liście powinny być mocne, silne i lekko ostre kolory. Należy unikać pakiety z zwiędłe liście i brunatnych barwach. Sałata liście ma świecić na zielono; ponieważ gładka i kręcone sałaty mieć bardziej giętkie arkusze.

lucerna: liście muszą mieć jasny i białawy kolor zielony bez nadmiaru wilgoci.

cykoria: liście powinny być zielone, twarde i bez ciemnych plam.

szparagi: pędy powinny mieć jasny kolor zielony, są twarde w dotyku, ale miękkie. Czubki kolce muszą być zamknięte z lekkim odcieniem purpurowej lub ciemnej zieleni. Unikaj tych z łodyg żółty, barwione lub nie zwiędły kwiaty.

bertalha: liście powinny być ciemnozielone, powinny być czyste, bez plam i żadnych śladów błędów. Należy unikać tych pakietów z żółtym, zwiędłe liście i podarte.

brokuły: Należy wybrać te z ciemnej zieleni, zamknięte pąki kwiatów, silne łodygi i świeżych liści. Należy unikać kupowania warzyw, kiedy jesteś otwarty lub żółtawe kwiaty.

szczypiorek: liście powinny być zielone, jak również i bez wgnieceń. Należy unikać tych, z żółtymi i zwiędłych liści.

cykoria: liście powinny być twarde i zielone i bez znaków owadów. Należy unikać produktów z żółtawych i / lub zwiędłe liście.

kolendra: liście powinny być bardzo zielony, żadnych plam i chrupiące łodygi. Unikać bukiety z żółtymi liśćmi i miękkie łodygi.

kapusta: liście powinny być ciemnozielone, twarde i nieskalany.

szpinak: liście powinny być bardzo zielone i jędrne, bez części zwiędłe. Należy unikać produktów z żółknięcia liści i łodygi przebarwione.

escarole: liście powinny być bardzo zielone i jędrne, bez skaz lub zwiędłe i bez znaków owadów.

mięta: liście powinny być zielone, jak również i bez ciemnych plam.

bazylia: liście powinny być gładkie, bez plam i czarnych plam.

musztarda: liście powinny być bardzo zielone i jędrne. Należy unikać produktów z pożółkłych i zwiędłych liści.

rukola: liście powinny być bardzo zielone i jędrne. Unikaj tych warzyw, które są pożółkłe, zwiędłe lub z małymi czarnymi kropkami.

Salsa: liście powinny być zielone, jak również i bez ciemnych plam.

taro: liście muszą mieć ciemnozielone, muszą być mocne, bez łez i bez zaciemnionych lub żółtawych obszarach.

„Pamiętaj, że warzywa mają niską trwałość i powinny być spożywane zaraz po zakupie, aby uniknąć utraty smaku i składników odżywczych. Sezonowość jest zawsze ważne, do podjęcia decyzji o zakupie produktów, nawet dla kwestia gustu „, radzi Carla.

Jak wybrać warzywa

Dietetyka Jamile podkreśla ważne punkty w wyborze główne rodzaje warzyw:

Buying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywaBuying Guide: Naucz się wybierać owoce i warzywa

Porady Woman: Obrazek

dynia: muszą złożyć jędrna i gładka skóra. Również, gdy sprzedawane cięcie, musi mieć barwę od żółtej do pomarańczowej dyni jasnym w zależności od rodzaju produktu.

cukinia: musi mieć mocną skórkę, bez widocznego uszkodzenia i mieć kolor od białego, jasnozielony i ciemnozielonej.

czosnek: nie powinny stanowić wygięcia lub stłuczenia; To musi być w stanie nienaruszonym, zachowane z muszli, nie zostanie opróżniony.

bakłażan: Musisz mieć pełną i błyszczącą powłokę, bez widocznego uszkodzenia.

burak: Należy wybrać te, nie bardzo duże, z przetargu i bujnych liściach. Jeśli więdną to znak, że jedzenie jest wieku.

cebula: Nie należy przedstawić wgniecenia lub siniaki i skóra powinna być dobrze zachowane.

marchew: Nie należy zwiędłe lub z uszkodzoną powłokę. Dobrym testem jest przełamanie końcówkę i sprawdzić, czy jest sztywna ... The więdnięcie marchew nie łatwo pęknąć.

chuchu: należy wybrać te, zielonej powłoki bez drobnych kolców (wskazujących na starzenie żywności).

kalafior: Nie powinno być z oddziałów z żółtawym kolorze, kwiaty powinny być szczelnie zamknięte, a liście powinny być zielone i miękkie.

Ziemniaki w ogóle: Muszą mieć pełną powłokę bez te brązowe lub zielone kropki wskazują, że jedzenie jest stary.

Wahoo: Powszechnie sprzedawane cięcie. Zatem, powinno być białe wewnątrz, bez żadnych plam lub brązowymi plamami. Powłoka musi być cienka i łatwo odkręcić.

jiló: powłoka powinna być jednolicie zielony; żółtawe plamy wskazują na starzenie się żywności.

kukurydza: Jest to delikatny pokarm. Fasola musi być kompletny, jasny kolor. Słoma powinna być jasna zieleń, żadne znaki żółte.

rzepa: skóra powinna być gładka i pełna, powinna być biała lub lekko zielonkawy.

ogórek: obserwować wygląd powłoki, jeśli jest gładka i bardzo zielone.

Yam: skóra powinna być twarda, z małych korzenie wychodzi, nie są pomarszczone i małe pąki.

pieprz: musi mieć mocną i błyszczącą skórę; najrzadziej mają niższe stężenie pestycydów.

okra: Powinien on być intensywny zielony i być stanowczy i nieskalany (wskazując pogorszenie żywności). Im mniejsze są mniej włóknistą.

rzodkiewka: trzeba mieć mocną skórkę, bez widocznego uszkodzenia takich jak czarne kropki. Liście powinny być zielone i delikatne bez żółtych znaków, które wskazują, że jedzenie jest stary.

maxixe: To musi być w kształcie owalnym, z nienaruszonymi kolce ciemnozielonej. Ci, żółty to prawdopodobnie już wieku i prawdopodobnie będzie włóknisty.

Na koniec, warto wspomnieć: każdy żywność ma swoją specyfikę, ale w ogóle zdecydować się na te „czasu” jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dobrze, że jedzenie będzie mniej narażony na działanie pestycydów u szczytu jego wartości odżywczej i przy niskich kosztach.