Uważność: poznać zalety tej techniki, która łagodzi niepokój

Zdjęcie: Kaboompics

Ty zawsze działa z jednej strony na drugą, śmiertelnie zmęczony, a pod koniec dnia, nie mogę spać, bo martwisz się o problemach, które borykają się jutro?

Albo, czy czujesz się niespokojny i zestresowany z pracy, relacje, rodziny i siebie, tak że wyzwania życia skończyć patrząc nawet większe?

Powinieneś wiedzieć, że nie jesteś sam w tym, bo stres jest prawdziwe zło naszego pokolenia. I nie może być inaczej: jesteśmy codziennie bardziej obciążony produktywności, czujemy się winni za to, że do opuszczenia rodziny w tle i często znajdujemy się w relacji, które nie spełniają naszych oczekiwań.

W środku tego zamieszania, musimy skorzystać z pewnych praktyk w celu łagodzenia stresu i niepokoju, zanim freak out raz i kończy się zachorowaniem. Jeśli jesteś w potrzebie pomocy, aby zmierzyć się z życiem w jaśniejszy sposób, końcówka dzisiaj jest poznanie techniki uważności.

Czym jest uważność?

Uważność: poznać zalety tej techniki, która łagodzi niepokój

Zdjęcie: iStock

Mimo, że staje się coraz bardziej popularna, uważność ma swoje korzenie w filozofii buddyjskiej, który istnieje od tysiącleci, i stał się bardziej znany tutaj w połowie 1970 roku.

czytaj również: 10 naturalne środki uspokajające, które pomagają w leczeniu lęku, bezsenność, a nawet depresję

Uważność Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza „napełnienie umysłu”, i to właśnie ta technika ma na celu: wypełnić swoje myśli ze świadomości tego, co się dzieje, co robisz i gdzie jesteś.

To może nawet wydawać się banalne, gdyby nie fakt, że kiedy odłączyć od naszego ciała i to, co dzieje się wokół nas, nasz umysł natychmiast przechodzi w cykl obsesyjnych myśli o jakichkolwiek obaw mamy. I to, oczywiście, pozostawia nas niepokój.

Więc uważność jest nasza zdolność do rzeczywiście obecny, świadomy tego, gdzie jesteśmy i co robimy, bez zaostrzonych reakcje i nie pozwalając nam prasę za to, co się dzieje. Problem polega na tym, jak ta zdolność jest naturalne, czasami musimy trenować ją za to manifestować.

Jeśli zauważyć pewne podobieństwo między uważności i praktyk Zen takich jak medytacji i jogi, wiem, że jesteś całkowicie w porządku, ponieważ jest to jeden z tych filozofiach, które prowadzą poszukiwania naszej wewnętrznej jaźni.

Potrzeba wiary, aby ćwiczyć?

Uważność: poznać zalety tej techniki, która łagodzi niepokój

Zdjęcie: iStock

Uważności jest w żaden sposób związane z dowolnej religii lub przekonań. Tym samym, nie ma nic mistycznego lub niejasne ta technika, i to nawet poparte dowodami naukowymi. Dlatego nie ma potrzeby, aby mieć jakiś rodzaj wiary skorzystania z uważności.

Czytaj także: lęk: Ile to jest dopuszczalne?

Nawet Warto wspomnieć, że zgodnie z artykułem opublikowanym w tym roku, techniki medytacyjne są bardziej korzystne dla kobiet niż mężczyzn - jeszcze jeden powód, aby zaryzykować na tej praktyki.

Korzyści z uważności

Uważność: poznać zalety tej techniki, która łagodzi niepokój

Zdjęcie: iStock

Jednym z pozytywnych efektów, że lek ten praktyka przynosi naszym życiu jest, aby nauczyć się być obecny „ciało i duszę” w każdej chwili. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać nasz czas, promując naszą produktywność.

Inną korzyścią zdobyliśmy od tej praktyki jest, aby nauczyć się pracować cały czas w sposób pozytywny, nawet obracając najbardziej rutynowych czynności w procesach terapeutycznych.

Pomyśl o tym, kiedy prysznic: wystarczy wlać wodę z mydłem w organizmie lub w następstwie uważności, można skupić się na temperaturę wody, która mieści się na skórze, mydło perfumy, za naciśnięciem każdej kropli spadających z prysznicem w gąbki tekstury, miękkość w ręcznik ... To może być stosowany do jakiejkolwiek aktywności życia codziennego, zawsze szukając wrażeń odnowy biologicznej.

Wreszcie kluczową zaletą tej techniki jest to, aby pomóc nam regulować uwagę, dzięki czemu istnieje także regulacja emocjonalna. Poprzez samopoznania, możemy lepiej zrozumieć, dlaczego my reagujemy w określony sposób przed zdarzeniem i pomaga podjąć rzeczy, które pojawiają się w naszym życiu, nie tyle prób i ze zrozumieniem, że doświadczenia są częścią toku życia.

Przeczytaj także: Jak medytacja może pomóc swoją karierę

Jak o próbie niektóre z tą techniką?

Uważność: poznać zalety tej techniki, która łagodzi niepokój

Zdjęcie: iStock

Gdybyście byli ciekawi o tej praktyce i są gotowi, aby spróbować go zobaczyć, jak się czujesz, pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca do medytacji - mimo wszystko, jest to praca, która wymaga nie tylko umysł, ale także nasz organizm.

Aby to zrobić, usiąść na krześle, ławce lub na sofie, która oferuje wsparcie dla pleców. Należy zwrócić uwagę na nogi: jeśli siedząc na poduszce, przejechać je przed; jeśli jesteś w fotelu, starają się zachować swoje nogi dotykania ziemi.

Wyprostuj plecy, ale bez zbyt dużej siły - trzeba czuć się komfortowo - i niech brodę i oczy, czy wskazują one nieco w dół. Od tej chwili skupić się na oddychaniu, zwracając uwagę na uczucie wdechu i wydechu.

Nieuchronnie, twój umysł będzie przesunięcia punktu ciężkości oddychaniu i zaczynają wędrować. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że właśnie ponownie skupić się na oddychaniu. Dla początkujących zaleca się, aby zatrzymać się w tej działalności przez 5 do 10 minut.

Pamiętaj, aby być dla siebie łagodny i umysłu: Nie zadręczaj się, jeśli zgubisz się w myślach i nie daj się obsesją ich treść. To normalne, że tracą ostrość, a następnie zaakceptować ten fakt i wznowić koncentrację. Im więcej ćwiczysz, tym więcej umiejętności uważności będzie się rozwijać.

Przeczytaj także: Yoga: praktyka, która łączy korzyści dla umysłu, ciała i ducha