7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: Unsplash

Jej szafa jest tak pełny, że boisz się otworzyć drzwi i być zaskoczony przez lawinę bluzki, spodnie i torebki? Nie można znaleźć coś w środku własnego bałaganu?

Więc nadszedł czas, aby to naprawić! Jeśli jesteś z tych ludzi, którzy są bardzo przywiązani do przedmiotów, to może być bardzo trudne do usunięcia elementu, nawet jeśli nie używać go więcej.

Myśląc o tym, mamy listę siedmiu bardzo pozytywne powody, aby podjąć odwagę i wreszcie pozbyć się tego kilka rzeczy, które po prostu zajmuje miejsce w szafie i swoim życiu. Sprawdź:

1. Będziesz zajmuje mniej czasu, aby przygotować

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Nie jest łatwo znaleźć idealny wygląd czasie, gdy kawałek szukacie jest pogrzebany pod górą ubrań niewykorzystanych. Zatłoczony szafa utrudnia wizualizację części, co może doprowadzić do opóźnienia więcej, aby znaleźć to, co chcesz używać.

Aby pozbyć się tych elementów, które nie są już używane, szafie będzie bardziej wolne i bardziej zorganizowane, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać idealny kawałek o wiele szybciej.

Przeczytaj także: 6 prostych wskazówek do organizowania szafy

2. zrobić miejsce dla nowych części

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Gdzie można umieścić swoje nowe buty, czy szafa jest już przepełnione? Jeśli tylko zdecydujesz się rzucić wszystko tam, buty mogą się pognieść, a nawet kształtować brak cyrkulacji powietrza.

To samo odnosi się do ubrania: z bardzo pełną szafę, trudno będzie zawiesić nową koszulę bez wychodzenia to nieładzie.

Tak więc, przed zakupem nowych części, lepiej zrobić miejsce w szafie, upewniając się, że trzeba będzie gdzie je pomieścić. W tym przypadku, Złota zasada brzmi: kiedy można kupić lub dostać nowy element, trzeba pozbyć się starej.

3. Będziesz tworzenia wiedzy na temat elementów, które już masz

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Kto nigdy nie wrócił do domu z nowym utworem i stwierdził, że miał identyczny, który został zapomniany w środku bałaganu? Prawdopodobnie, pieniądze byłyby lepiej wydać na wyjątkowym kawałku.

Przy pozbywaniu się nadmiaru, będzie bardziej świadomy o przedmioty, które mają, oszczędzając masz powtarzające się części lub przestać używać ich ubrania i akcesoria po prostu zapomnieli, że istniały one.

Przeczytaj także: części zastępczych dla bardziej funkcjonalną szafę

4. Aby odnowić energię i pozbyć się nagromadzonego kurzu

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Zatrzymaj energię nie zrobić dobrze: nieużywane obiekty, podarte i poplamione tylko służyć do zbierania kurzu, zajmowania miejsca i złapać energię z otoczenia. Mając tak wiele stojących wokół ciebie, może skończyć się uczucie mniej chętnych - czy mają kryzys nieżytu nosa.

Aby pozbyć się tego, co nie wykracza ponad ze swojej obecnej sytuacji, będzie ponownie ożywić swoją garderobę i pokój, i to z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w nastroju. Zrobić miejsce dla nowego powietrza z dotarciem ciebie.

5. Dołączyć graninha

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Masz praktycznie nowe części, ale z jakiegoś powodu zostały pozostawione nieużywane? Albo dlatego, że zmieniła swój styl, stracił na wadze, przybierały na wadze lub jakiegokolwiek innego powodu, to może się zdarzyć, aby gromadzić sztuk w idealnym stanie, ale że nie podoba ci już.

Jest to doskonała okazja, aby połączyć szybkiego złotówki! Jednym ze sposobów, aby to zrobić ogłasza jego części w wyspecjalizowanych miejsc w sprzedaży używanych przedmiotów lub nawet na Facebooku.

Albo, możesz dołączyć do przyjaciół, ułożyła kompletny bazar i zaprosić „klientów” do imprezy. Nie wspominając, że zawsze można zamienić części razem.

Przeczytaj także: Capsule Garderoba: metoda ułatwia wybór wygląd w szafie

6. Czy dobry uczynek

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Jeśli masz części w dobrym stanie, ale już nie używać, jak o dając chłodnego miejsca docelowego do nich i przekazać je osobom potrzebującym? Nie trzeba chyba wspominać, że, niestety, nie jest trudno znaleźć ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań, a nawet zastąpić bardzo starych części.

Jeśli nie bardzo dobrze, którzy dostarczają te części wiem, można wyszukać instytucję jako schrony dla wrażliwych dzieci, domach opieki i szpitalach charytatywne lub poprosić Prefektura swojego miasta.

7. Zmień swój styl całkowicie i rozpocząć nowe życie

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Ci zakończył związek, opuścił starej pracy lub przeniesienie do innego miasta? Do tego jest to doskonała okazja, aby odnowić swój styl i swoje życie! Usuń części szafy, które reprezentują swoje stare „ja” i pozwolić sobie na nowo siebie.

Przyjąć nowy styl może pomóc pozbyć się przeszłości i przyjąć nowe życie z marzeń i celów, które mają sens dla ciebie teraz. Czasami przemiana zewnętrzna jest pomoc, której brakowało nam do zakończenia przemiany serca.

Jak pozbyć się nieużywanych części i dać odpowiedni cel do nich

7 powodów, dla was puścić niektórych częściach garderoby

Zdjęcie: iStock

Jeśli Twoja szafa jest bałagan, to całkiem możliwe, że masz pewne trudności, aby pozbyć się nieużywanych częściach. Ale nie martw się, ponieważ nie jest techniką, aby pomóc w tej misji.

Przeczytaj także: 6 skuteczne porady przechowywania guru Marie Kondo

Pierwszym krokiem jest podjęcie części szafy, które nie są już używane przez długi czas. Następnie należy oddzielić trzy pola, w której ubrania będą klasyfikowane pomiędzy „naprawy”, „oddanie” i „wyrzucić”.

Jeśli nadal jak gra, ale nie udało się go używać, aby być descosturada z brakującym przycisk lub złamanym zamek błyskawiczny, umieścić go w pozycji uporządkować pudełku. To pole powinno być niezwłocznie doprowadzony do krawcowej lub szewca, albo ryzykujemy odłożenia go na zawsze.

Jeśli kawałek jest w dobrym stanie, ale nie używasz, aby być szczelne, czy bardziej swój styl lub przynoszą złe wspomnienia, to musi być umieszczony w datków pieniężnych, które będą przeznaczone na cele charytatywne wyboru.

Wreszcie, jeśli kawałek jest barwione lub podarte, lub jeśli jest to kameralny kawałek, umieścić go w trzecim polu - te elementy powinny iść prosto do kosza. Odwagi! Ta organizacja będzie tylko ty dobry!