Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

deneyimi yoktu olanlar için, yalnız seyahat fikri, ilk başta biraz korkutucu görünebilir. onlar yüzünden yalnız olmaktan gerçeğine ne olacağını korkusuyla seyahat sona erecek olsa Birçok kadın,.

Ancak, korkunun bu gerçeği daha fazla kadın kenara korkularını bırakıp maceralara ayrılıyor olarak, güçlendirme ve bağımsızlık dönüşebilir eğilimindedir ve kendilerini şirkette bir gezi sağlayabileceği sevindirdi.

Kadınların bağımsızlık yılda güç kazanıyor olmuştur ve trend daha fazla güvenlik iletmek orada olması gerekiyordu birisi dayanmadan daha fazla kadın daha fazla şeyler yapmak olduğunu, "Biz, hayatımızın ve tüm alanlarında özgürlük çok kazandı onunla, arzu bize eşlik mutlaka biri olmadan yeni ortamlar keşfetmek için, gerçekliğin bu bağımsızlık kanıtıdır, "Ana Maria Santana, Schultz Tur Operatörü operasyonel müdürü söyledi.

Planlanan dışarı olarak yolculuk için, bakım böyle hedef hakkında bilgiler gibi, gerekli belgeleri var ve peşin fiyatının yerinizi ayırtmak, seyahat her türlü için aynıdır.

Bir tur şirketi ilave bir güvenlik seçenektir Kiralama, ancak ardı. "Hiç kimse korkmayın ya bir macera yüz cesareti hissediyorum ki bir kadın bir caydırıcı olmamalı olma gerçeği bir iş, eğlence veya spor," Ana Maria ekler.

Ayrıca okuyun: 10 şehirler yurtdışında hayatında en az bir kez ziyaret etmek

10 ipucu yalnız bir yolculuk zevk için

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Eğer yalnız seyahat başlamak değil, nasıl başlayacağınızı arzu ederse, planlama ve seyahatinizi yürütürken yararlı olabilir bazı ipuçlarına bir göz atın. Buna ek olarak, Viajali seyahat sitesi hayatında en az bir kere yalnız seyahat her kadın, okunmaya değer olduğunu neden 10 nedenleri bir listesi vardır.

1. Hedef seçimi Hit

Şüphesiz seyahat etmek karar verirken aklınızda bir amacı var ve her hedef sunduğu seçenekler arasından doğru seçim sürer. gezgin bir genç ve amaç eğlence ve dil çalışması ise, bazı hedefler daha fazla dil çalışma eğlence parkları ve hatta yüksek okulları ile Amerika Birleşik Devletleri gibi gençlik eğlence seçenekleri var "hedefleri önerilir. Kanada aynı zamanda okullar için ve hatta daha erişilebilir bir fiyata iyi seçenek vardır, "Ana Maria diyor.

Sipariş de kültürel hayatı sarsılmış ise, bazı Avrupa ülkelerinde en çok tavsiye edilen bulunmaktadır. "Londra, Berlin, Paris, Amsterdam, ... büyük şehirleri olmasına rağmen, lokomosyon çok basit ve tüm İngilizce konuşur. Hatta İngilizce daha dirençli olmasına rağmen, iletişim mümkündür, Paris, "Ana Maria önerir. hedef seçin, nedenle kadınların hedeflerine iz ve daha avantajlı hedef seçimi önemlidir belirleyin.

2. Önceden bazı detayları planlayın

kader sonra bazı ayrıntılar planlanabilir. biletler düşük oranları şansını büyük satın alınır gibi herhangi yolculuğun olduğu gibi, niyet ise en kısa sürede, kaydedin. Eğer birinde kalmaya karar eğer aynı otel rezervasyonları için de geçerli. "İdeal önceden ortalama iki ay üzerinde, arayın" Ana Maria önerir.

Bir başka ipucu yolculuk için istenilen zaman o hedef için yüksek sezon olup olmadığını bulmaktır. Eğer öyleyse, hatta daha erken planlamaya başlamak gerekebilir.

Ayrıca okuyun: Çantanızı 15 ürün esansiyel

3. Belgelerinizi unutmayın

önceden kontrol belgeler böyle pasaport ve vize olarak seçilen hedef için gerekli olan. Özellikle uluslararası destinasyonlarda, onlarsız olmak mümkün karışıklığı önlemek için her zaman belgelerle yürümek önemlidir. Ayrıca kayıp veya hırsızlık olası durumlarda en az bir sertifikalı kopyasını tutmak.

4. güvenli bir yerde kalmak yapın

Harika bir yoldur otel ya da pansiyon güvenilir kalacak eğer öğrenmek için bu yerlerde kaldı insanların hesaplarını okuyor. Eğer deneyim olacak nasıl duygusu olacak, böylece kadınların haberlere özellikle dikkatli olun. Trip Advisor ve Hostel World ve otel ve pansiyonlar bir seçenek sunuyoruz gibi siteler de derecelendirme ve konuk hesapları göstermektedir.

5. yerel arkadaş olun

Hatta en çok bilinen yerler sadece yerel halk biliyor turizm seçenekleri saklayabilir. farklı bir şekilde yolculuk zevk için, Rent A Yerel Arkadaş Gibi bazı sitelerin hedef ve maç turları seçilmiş yerel insanlarla iletişim imkanı sunuyoruz. Size seyahat ederken yalnız hissettiklerinde kez o yerde ve aynı zamanda bir şirket hakkında her şeyi anlayan bir rehber olması gibi.

Couch Surfing gibi diğer siteler yerli evde kalma imkanı sunuyoruz. Bu hizmetleri kullanılan ve güvenli olduğuna emin olun olanlar raporlar okumak için Genellikle bu ve diğer benzeri siteleri değerlendirme seçenekleri vardır.

6. Yerel dil öğrenin

Hedef ülke dışında ise yalnız olacağım ve muhtemelen yerel sakinlerin bilgi istemek gerekir çünkü, usta en azından yerel dilin temelleri, çok önemlidir. Hedef Fransa ise, örneğin, ülke özellikle küçük şehirlerde ve uzak Paris'ten, İngilizce biraz zor olduğunu bilmek iyidir. Dilin bazılarını bilmek ve çanta içinde kullanışlı kelimelerin bir sözlük var kalmak kolaylaştıracaktır.

7. yalnız hissetmez için, bir pansiyon kalmak

Yalnız mutlaka tek başına tüm gezi harcama ile eş anlamlı değildir. Pansiyonlar Deneyim genellikle farklı yerlerden ve kültürlerden gelen insanlarla tanışmak için izin verir. Sık sık arkadaş olmak ve gezi şirketleri almak için büyük bir fırsat olduğu, aynı zamanda tek başına seyahat eden kişiler bulabilirsiniz.

8. telefonlar kullanışlı eller bulunsun

uluslararası seyahat durumlarında yeri veya turistik polis, size yardımcı olabilir Brezilyalı elçiliğe gibi bazı yararlı telefonları var. zorluklar durumunda onlarla temas kurmaktan çekinmeyin. Ayrıca kalıyorsun telefonla belirttiği yararlıdır.

9. Paranızı yönetmek öğrenin

Eğer yalnız seyahat unutmayın, bu nedenle de as'll ihtiyacını planlamak ve hep seninle kağıt üzerinde biraz para tutmak. Değil her yerde kredi kartları ve bir koltuk 24 bulmak zorlu bir görev olabilir. Uluslararası seyahatlerde durumlarında seyahate kullanmak için bankada kartlarınızı kilidini açmak için bir ihtiyaç olabilir. Söz konusu hedefin yerel para birimi nedir edin ve alışverişi yapmak. masraflar için ön ödemeli kartlar satın alma seçeneği de bulunmaktadır.

10. deneyin mümkün olan en az şeyler almak için

bavul yapma görevi zor ve umutsuz görünse kenara bazı şeyleri bırakmak zorunda ama objektif olmak ve yararlıdır yalnızca ne almak önemlidir edebilirsiniz. Ne kadar çok şeyler o kadar zorlaşır Çantanızı taşıyacak unutmayın. Özellikle seyahat sırt çantasıyla tarzı, hafif torba, daha rahat ulaşım vakalarda. çanta daha küçük, daha kolay orta büyüklükte küçükten yelpazesi sundu muhtemelen dolapları olarak, pansiyonlar içinde tutmak da.

yalnız seyahat etmek için 10 neden

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

yalnız seyahat sayısız avantajı vardır. harika bir seçim olacaktır şirketin olmadan seyahat seçeneği yapmak nedenlerini göz atın:

1. başkasıyla takviminizi planlamak için gerek yoktur

seyahat kapalı günleriniz arkadaşlar, aile veya erkek arkadaşı, (a) olanlar ile uyumlu olmayabilir. Eğer seyahat ve seçtiğiniz hedefe eğlenirken kapalı gün zevk için bu caydırıcı olmasına izin vermeyin. Tek başına seyahat ederken kimse kullanılabilirliği ama kendi beklemek gerek yoktur.

2. Tek başına seyahat etmek tehlikelidir

Genellikle güvensizlik yalnız seyahat eden kadınlar için büyük bir engeldir. riskler var olduğunu unutmayın, ancak bu riskler size eşlik veya olmasın ediliyor aynıdır. kullanışlı telefonlar kaydetti ve güvenilen konumda kalmakta olan, Sakin olun ve bu tür her zaman belgelerle yürürken herhangi bir gezgin verilir güvenlik ipuçları, izleyin.

"Tüm cinsiyetine bakılmaksızın olması Care. ülkelerden bazıları Arap kültürü, örneğin, olduğunda izlenmesi gereken yerel davranışlar gerektiren, "Ana Maria yönlendirir. "Biz kadınlar için daha da mahkûmların ortamlarda gelenekleri aşağıdaki her yerin kültürünü saygı göstermek zorundayız. Ancak bu bölgenin güzelliklerini yaşamaya caydırıcı olmamalı "diye ekliyor.

3. Gezinin hızını dikte

yalnız seyahat zaman istediğiniz gibi bizim gezi planı serbesttir. eşlik gezileri aksine, en uygun ve bu nedenle gezisi daha iyi şekilde kılan göre güzergah dikte.

4. Daha yerel kültürü emer

yalnız eşlik olsaydı farkedilmeden gitmek bazı ayrıntılar seyahat ederken size hiç fazla dikkat beri, zengin olmak. yalnız olduğunda yerel kültürde batırma işlemi kesinlikle çok daha derindir.

5. arkadaş olmak için olasılığı daha yüksektir

Eğer yeni insanlarla tanışmak için şans arkadaşlar, ailesinin bir grupla veya genellikle bir çift olarak seyahat ettiğinizde daha düşüktür. Tek başına seyahat ederken yerel halkı ya da yalnız seyahat insanlarla tanışmak için daha olasıdır.

6. Bu size tamamen adanmış bir zamandır

Yalnız tekrar bir araya gelir, bir bireysel öğrenme zamanı ve gün be gün içinde acele sizin harcanan enerjileri doldurmak için hizmet edebilir. Bu süre yararlanın ve sadece kendi vasiyet kendinizi adamak. Tek başına ve tüm uzağa Zaman size ruh ve yaratıcılık yayan günlük yaşama dönmek için güç verecektir.

7. Olağandışı Deneyimler

Birlikte seyahat ve, örneğin, tipik bir yerel incelik yeme etkisini dikkate almalıyız, cesaretini kimse olasılığı her zaman vardır. Aynı yapmak istediğiniz alışılmadık turlar ve her şey için geçerli. Eğer yalnız kaldığında Ama, kime yiyeceğiz ya tıpkı kendiniz ne belirler.

8. Hiçbir endişe ile dökülmek

Tek başına seyahat ederken anonimlik kesinlikle bir avantajdır. Aşağıdaki günlerde bunun için anılmasına endişe etmeden eğlenceli bir gece olabilir. Tek bir yolculuk da kimsenin seyretmiyormuscasina dans salıvermek ve kelimenin tam anlamıyla daha fazla özgürlük sağlar.

Yalnız 9. gerçekliği değiştirmek için yardımcı olur

Neyse eğilim daha çok kadın yalnız seyahat alışkanlığı almaya başlamak olmasıdır. sayısız avantajlara ek olarak, birçok kadın hala aynı şeyi ilham böylece canlı ve korkusunu gerçeği değiştiremez yardımcı olur. "Biz sadece pratikte bir gerçeği değiştiremez, böylece daha fazla kadın yolculuk, yeni bir kültürü tanımak bu eşsiz keyif insanlar için açılacaktır daha dünya" Ana Maria diyor.

Yapabilirsiniz 10.!

Bunun bir kadın olduğunu ve kadınların çaresiz oldukları için yalnız seyahat edemez söylese de, yapabileceğiniz biliyorum. Bu arada, her şey istediğiniz edebilirsiniz. Onların cinsiyet nedeniyle daha az yetenekli olmayan tüm dünyaya gösterin. Ne olursa olsun Brezilya'da veya başka bir ülkede seçilmiş hedefin, yalnız seyahat her zaman güçlendirici ve ilham veriyor.

iyi yerlere yalnız seyahat etmek

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Rezervasyon tarafından yapılan bir araştırma Eylül ayında bireysel seyahat 100'den fazla% artış dikkat çekti. Şu anda yolculuk avantajları düşük sezon olmanın ne olursa olsun hedef kalabalıklar varlığı yoktur, olmasıdır.

hareketin bir sürü gezilerin keyfini olmayanlar için, bu seyahat için en iyi zamandır. uçak biletleri ve otel şu anda daha düşük fiyatlar var gibi düşük sezon bir diğer avantajı, ekonominin olasılık.

Rezervasyon da () bireysel gezginler değerlendirmelerine göre, tek başına (a) seyahat etmek isteyenler için ilk 5 bölge seçildi. Check out:

  • Varşova (Polonya): Polonya'nın başkenti kendisini Dünya Savaşı derin izler korumak ve tarihin izlerini gözlemlemek seven gezgin için ideal bir yer. Şehir savaştan sonra reerguidos vardı saraylar ve müzeler doludur.
  • Zagreb (Hırvatistan): Bu hedef müzeler ve galeriler için kültürel turlar ve ziyaretleri arayan gezgin için idealdir ve çok sayıda şirin kafe sunmaktadır.
  • Verona (İtalya): Bu kasaba, çiftler için romantik idealler havaya rağmen, aynı zamanda bireysel gezginler için büyük bir yer. Kentin sıcak konukseverlik tarihsel manzara bu hedefe güçlü noktalarıdır birleştirdi.
  • Cape Town (Güney Afrika): Bu hareketli bir sosyal hayatı ile kombine plajlar, güzel doğal manzaralar, tarihi binalar ve tüm isteyen gezgin için ideal bir yer.
  • Belgrad (Sırbistan): Bu hedefin güçlü iyi yemek ve dost insanlar. Bisiklete binmeyi ve hatta nehir boyunca yürümek ve böylece şehrin bilmek, büyük bir sakin bir şehirdir.

İpuçları ve yalnız seyahat kadınların raporları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Jullie, dokuz yıldır yalnız seyahat: Ben bilinmeyene yürüyen korkusu özgürlük ve aynı zamanda duygu vardı. Ben bir arkeolog ve aynı zamanda akademik alanda değilim, benim geziler çok alanda veya kongre ve toplantı vardı, Brezilya'da çeşitli durumlar arasında gidip Arjantin zamanlar. Her deneyim biz de aynı değildir, çünkü onlar, daha iyi bir yer, her yerde eşsiz bile birden çok kez ziyaret ediyor olduğunu sanmıyorum.

mali Organize olun, özellikle yalnız seyahat başlıyor olanlar için çok önemlidir. aynı zamanda bazı imkansız seçimler gezi iklimi bitirmek ve hatta tehlikeli olabilir olarak para tükendi. başlangıçta planlanandan daha fazla harcama normaldir böylece beklenmedik, gerçekleşmesi, bu nedenle, bu ekstra despezas için marj hesaplamak hasta olur veya en zamankinden olur almak istiyorum güzel olduğunu hatırlatarak!

Camila, 5 yıl boyunca yalnız seyahat: Ben ziyaret ettik şehirler bugün muazzam bir sevgim var. Bana olarak değerli insanlardır. Ben Minas oldum, Pernambuco'da, Rio, Bahia, (I parça yapılan bazı yerlere almak için gün sürdü ve bu arada şehirlerde uyumak zorunda kaldı, Kraliyet Yolu aşağı indi birden fazla vesileyle birkaç tarihsel şehirler ziyaret) Paraíba, Rio Grande do Norte ve Uruguay'ı yapmak. Ben haksız düşünüyorum çünkü, biliyorsunuz en iyi olduğunu söyleyemem? Ama Uruguay'da Cabo Polonio deneyim hayatımın en ekstrem şeylerden biriydi.

Her zaman ben inanılmaz insanlar biliyorum ve gezici arkadaş olmak. Ama hep çantamı doldurmak için gelen bir bavul adamı var ... Ama bu doğru, eve geldiğimde çok farklı değil mi? yalnız seyahat başlamak isteyen kadınlar için benim ipucu o gider yerler hakkında olabildiğince tüm arar olmasıdır. Dahası, zaten dikkat çekmek için biliyorum, Brezilyalı olduğunu. Onlar Yaşadığınız kentte var aynı bakım vardır. Ama yine de ben yolda, sana bağırma edeceğiz, çünkü sezgi dinlenmesini tavsiye ediyorum. Bu yüzden gitme, o gün böyle bir yere gitmek değil diyerek o sesi duymak için.

Marina, üç yıl boyunca yalnız seyahat: Ben en büyük avantajı özgürlük olduğunu düşünüyorum! Sen ne istersen yap çizelgesinde tercih yere gidin. Buna ek olarak, insanlar birçok yeni arkadaşlar için fırsat veren, neredeyse anında konuşmaya gelir. Çeşitli milletlerden ve bazı Brezilyalı arkadaşlar çok tabii arkadaşlar edindim. Çok özgürleştirici oldu eşsiz bir deneyimdir ve hepimiz bunu düşünüyorum.

Ne yazık ki, hala, özellikle yalnız bir kadın için, bazı durumlarda güvensizlik kaçınılmaz duygusu düşünüyorum. Ne kadar geç bir taksi yakalamak için ya da gece geç saatlerde sokaklarda yürümek. Erkeklerin sözlü besieging nasıl Brüksel (Belçika) ve Iquitos (Peru) bana biraz rahatsız. Ben hareket görmek için alamadım olarak Arequipa çalınmasını rağmen, ben her zaman güvensiz hissetmedim. Ama bu Yaşadığım kentte sık sık, Brezilya'da geçirmek (veya geçirdim) farklıdır, her şey zaman yolculukları sırasında geçirdiği sanmıyorum.

Priscilla 10 yıldır yalnız seyahat: yalnız seyahat en büyük avantajları istediğiniz onların yolu programlama yapmak ve kimsenin görüşünü sormak zorunda kalmadan yol boyunca planlarını değiştirmek edebiliyoruz. Bu heyecan verici ve gerçek bir öğrenme var. özgürlük duygusu. Korkmayın. Zihnini aç ve izin verir. Tüm dünya keşfedilmeyi bekliyor.

Paula 5 yıl boyunca yalnız seyahat: Ben Avustralya ve ABD'ye yalnız gitti. ikisinde de ben birkaç ay geçirdikten ve hiç yaşadıysanız şey farklı olarak, ilk deneyim oldu çünkü Avustralya şaşırtıcıydı. Dışarıda zaman sert zaman Brezilya başvurun. Ama, yeni kültürler hakkında bilgi dünyadan insanlarla tanışmak zenginleştirici oldu, inanılmaz güzel bir yer, söz değil! Bu heyecan, kaygı, korku, güvensizlik ve sevinç karışımı oldu.

Ne zaman yalnız, şaşırtıcı dostluklar neden olabilir ve insanlarla tanışmaya her zaman daha açık var. Tüm kültürlerin farklıdır ve biz onlara saygı anlamak ve cesur olmalıyız sonra, gezi deldi düşmemeye önce onları iyi bakmak tavsiye yalnız seyahat başlamak istiyor kadın için. Değer mi!