Daenerys Targaryen (Game of Thrones). Fotoğraf: Oynatma / Keith Bernstein / HBO.

Daenerys Targaryen (Game of Thrones). Fotoğraf: Oynatma / Keith Bernstein - HBO.

Watch film, dizi ve diğer kurgunun eserleri yanı sıra eğlence için iyi bir yol olan, aynı zamanda öğrenme harika bir yol olabilir. O, tespit öğrenmek ve hikayeleri ve eylemleri ilham almaya expectadoras ile giriş film ve seri olarak inşa Birçok karakterler tam olarak yapmak captivate.

kurgu eserlerinde kadın karakterlerin inşaat, hiç de seyrek olmayan genellikle bir erkek tarafından, birbirleriyle rekabet, kaydedilecek bekleyen onlara sıkıntı gibi kırılgan varlıkları temsil eden kadınlara ilişkin önyargılar çoğalır ve iyi olan diğer standartlar görünür. Ancak, güçlü kadın karakterler ile bazı eserler, yapılı ve ilham bu kuralı vardır kırmak için vardır.

Genellikle bir dizi izleyin ya da güçlü kadın karakterler ile bir film kadın sorunları direnmeye ve karakteri ile tanımlamadan güçlerini bulmak için motive olmak ve böylece kendilerini tanımlamak ve yapar izle. bu hususu eğlendirmek için 20 güçlü kadın karakterleri bilin ve aynı zamanda onların mücadeleler, hikayeleri ve aşımları ilham alın. Check out:

1. Cristina Yang - Greys Anatomy

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Ah, güzellik lanet. Zekiyim. . Oynatma / Giphy: Beni memnun etmek istiyorsan, beynim "Fotoğraf övgü

Cristina Yang Sandra Oh tarafından oynanan bir kalp cerrahı. Bu karakter istediğiniz yere almak için çaba mükemmel bir profesyonel olmak güçlü ve ilham verici. özel hayatında çeşitli sıkıntıları geçmesi rağmen, asla işlerinde zarar olduğunu başarısız olur. Özgüven ve azim Cristina tanımlayan kelimelerdir.

2. Hermione Granger - Harry Potter

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Leviosa Leviosar değil, bu!" Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Hermione şüphesiz kurgudan en çok sevilen cadı olduğunu. Emma Watson tarafından oynanan, karakter gücü, zeka, zekâ ve özellikle dayanışma takdire niteliklere sahiptir. karakteri, hatta büyük savaşlarda, sevdiklerini yardımcı olmak için hiçbir çaba yedek. (Büyücü olmadan doğumlu) bir Muggle doğumlu cadı olmasına rağmen, bu Harry Potter destan en güçlü karakterlerden biridir.

Ayrıca okuyun: kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 TV dizisini

3. Katniss Everdeen - Açlık Oyunları

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Açlık Oyunları üçlemesinin Jennifer Lawrence canlandırdığı karakter Yaşadığınız yerin baskıya mukavemet ve direnişin sembolüdür. inandığı şey için ve üçleme boyunca mücadele Katniss sevdiklerini korumak ve haksız ve kötü niyetli gördüğü şeye karşı mücadele etmek istiyor.

4. Matilda - Matilda

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Ah, evet. . Ben "okumayı seviyorum Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Matilda adını taşıyan filmde Mara Wilson tarafından oynanan yaklaşık sekiz yıllık bir küçük kız vardır. arsa boyunca, Matilda sorumsuz anne olan ve kimin yönetmen soğuk, kindar kadını bir okulda okuyan güçlükleriyle karşı karşıya. Birçok zorlukların ortasında, kız çok akıllı onu çevreleyen tüm öğrenme isteği ve dayanışma dolu olduğu ortaya çıkıyor.

5. Daenerys Targaryen - Thrones Game Of

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Bana elini kaldırsın dahaki sefere Ellerin son kez olacak." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Daenerys sadece kitap ve Thrones Of serisi Game güçlü kadın karakterlerden biridir. serideki Emilia Clarke tarafından seslendirilen karakter öğretmek zorundadır en büyük ders irade tarafını izin vermeyin ve basınç erkek kullanıcıları vermek getirmemektir. Daenerys da cömert ve halkının refahı için mücadele eden bir liderin bir örnektir.

6. Jane Eyre - Jane Eyre

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Üreme

Jane Eyre Mia Wasikowska tarafından oynanır defteri ve kendi adını taşıyan film, bir karakterdir. karakter hikayesi hangi kadınlar maruz kaldığı rolleri yeri ve soruları aldığı zaman standartlarını aşıyor. karakterin geçmişi ile ilham ve kadınların bağımsız olması ve kendi çabalarının başarı elde olabileceğini göstermektedir.

7. Marquise de Merteuil - Tehlikeli İlişkiler

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Ve seni vereceğiz ... bir ödül." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

kitap ve film Tehlikeli İlişkiler karakter, Glenn Close tarafından oynanır Marquise de Merteuil, şirket hedefine iz izin vermeyin ilham veriyor. Kocasının ölümünden sonra karakter kadınlar kocalarının marjları üzerinde yaşadığı bir tam zamanlı zorlukları, onun ününü inşa etmeye çalışmaktadır.

Ayrıca okuyun: 12 ders biz inanılmaz kadınların videoları öğrenebilirler

8. Galadriel - Yüzüklerin Efendisi

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Küçük varlık bile geleceğin gidişatını değiştirebilir." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Galadriel filmde Cate Blanchett tarafından oynanır Halkalar filmler ve kitaplar. Karakter Efendisi üçlemesinde bir karakterdir, güçlü ve kasıtlı olduğunu. Bu zihin okuma, ama her zaman acıma ve şefkat ile akıllıca hediye ve yargıç başkalarını kullanmak gücün yeteneği var.

9. Josey Aimes - Kuzey Ülke

Fotoğraf: Basın Bülteni / Warner

Fotoğraf: Basın Bülteni / Warner

Josey Aimes gerçek hikayesine dayanan film Kuzey Ülke (Kuzey Ülke) Charlize Theron tarafından oynanır. Josey çünkü iki çocuğunu desteklemek için bir iş arıyor birçok fiziksel ve psikolojik istismar ve ıstırap kocasını terk güçlü bir kadındır. karakter erkekler tarafından çoğunlukla oluşan madencilik, sitedeki istihdamı yapılmaktadır. tarihin seyri, Josey mücadele taciz dost işçi ve ABD'de cinsel tacizden birinci sınıf hareket dava onların mücadelesi sonuçlarına göre yaşadı.

10. Trinity - Matriks

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Ondan uzak dur." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Trinity Carrie-Annie Moss oynadığı ve Matris film üçlemesinin görünür. Karakter işlem gerçek feats gerçekleştiren bir uzman korsan vardır. Buna ek olarak, o dövüş sanatları ve uçan araçlar, çoğu zaman erkek münhasırlık olarak kabul etkinliklere bir yetenek.

11. Prenses Merida - Valente

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Ben özgür olmak istiyorum." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Merida sunmak ve önbelleğe kadın ve kızları güçlendirici önemli bir faktördür gevşek kıvırcık saçlar, ilk Disney prenses. arsa sırasında yaşadığı toplum tarafından dayatılan kurallara aykırı prenses mücadele. prenses, kadınlık standartlarını egzersiz bir prenses gibi hareket ve yükümlülüğü sadece evlenmek reddediyor.

12. Shoshanna Dreyfus - Soysuzlar Çetesi

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Shoshanna Mélanie Laurent tarafından oynanır. Inglourious Basterds arsa sırasında Shoshanna cesur güçlü bir kadın, kararlı, olduğu ortaya ve bu marifet ile hedeflerinize arkasında çalışır.

13. Elizabeth Bennet - ve Gurur

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Sadece en derin sevgi evlilik için beni ikna edecek." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Keira Knightley oynadığı karakter Elizabeth Bennet, sosyal baskıların azalmaya ve sevdikleri için birini bulana kadar tek kalması ilham veriyor. bu biraz zengin sosyal statü değiştirmenin tek yolu olmasına rağmen yazar Jane Austen tarafından aynı isimli kitaptan esinlenerek filme sırasında, Elizabeth sağlam ve sadece ilgi için evlenmemek için kararını hala güçlü.

14. Claire Underwood - Kartlar House Of

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

karakteri, Soğuk hesaplanması ve iddialı Claire Underwood Robin Wright tarafından canlandırılan özellikleridir. Claire her zaman daha fazla güç istiyor ve imkansız ne isterseniz elde etmeyi mümkün kılar. Hatta kocasının karakteri hedeflerinize ulaşmasını önlemek için denemek cesaret.

15. Malefiz - Maleficent

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Maleficent Uyuyan hikayenin klasik kötü adam, bu film Angelina Jolie tarafından oynanır. çerçeve sırasında karakter kötü adam az izleri ve daha insani özelliklerin, nitelikleri ve kusurları ile resmedilir. Malefiz yanlış ve başka gibi kimse, çok değiştirmek asla geç olduğunu gösteren hasarı onarmaya çalışır. Karakteri de Bela ile kardeşlik hareket esinlenmiştir.

16. Annalize Keating - How To Get Away With Murder

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Kendinizi sorun: Eğer birisi gerçekten kim olduğunu?" Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Güçlü, seksi, iddialı ve kararlı; Viola Davis tarafından canlandırılan Annalise böylece karakter, tarif edilebilir. Annalise zafer elde çoğunlukla zor vakalarla uğraşan ve ünlü hukuk fakültesinde profesör olduğunu. İkna edici ve doğrudan, karakter her zaman istediğiniz yanıtları alın.

17. Claireece "Değerli" Jones - Kıymetli

Fotoğraf: Üreme

Fotoğraf: Üreme

Değerli genç siyah bir kadın, fakir, yağ, cinsel istismar acı babası ve annesi tarafından ihmal olduğunu. Gabourey Sidibi tarafından oynanır karakter, alternatif bir okula gönderilmek üzere hayatınızı değiştirmek için bir şans görüyor. karakter üzerinde taşımak ve daha iyi bir gelecek hayal devam etmek bile büyük sorun fırsatlarına bulmak için ilham veriyor.

18. Alice - Ölümcül Deney

kurguda 20 ilham verici ve güçlü kadınlar

"Adım Alice." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Alice Resident Evil franchising filmlerde Milla Jovovich tarafından oynanır. yoğu bu hayatını tehlikeye atması bile beş filmlerde gerçekleşir arsa, zombi içine insanlar güçlü şirket ve virüs olası insanların az sayıda ulaşır için Alice mücadelesi elinden kaçmayı döner bir virüs sırasında .

Öfkeli 19. Imperator - Mad Max

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Charlize Theron tarafından oynanan, bu karakter bir vizyoner ve doğmuş bir liderdir. Hikayenin sırasında, karakter diğer birçok karakterleri kaydeder ve her zaman bir öncelik olarak esenlik habersiz koyar.

20. Michonne - yürüyüş Ölü

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Michonne Danai Gurira oynadığı ve halen altıncı sezonunda, serinin üçüncü sezonunda görünür. dizi bir virüs değil etkilenen zombiler ve insanlar insanları dönüyor tüm dünyayı ne hayatta kalabilmek için her do isabet nerede bir gerçeklik gerçekleşir. Tek başına uzun süre hayatta Michonne, bir grup insan herkesin güvende tutmak için tüm güçlerini ve istihbarat kullanmak bulmak için.

kıyamet veya gerçeklik çok benzerdir fantastik dünyalar, içinde olun, bu 20 karakter olduğunu güçlü olmak göstermek kadın şeydir. Ve ilham favori kadın karaktere sahip?