Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Fotoğraf: iStock

Birlikte olmak, hafta sonları filmi bölmek, uyku bütün gece birbirine sarılan, iki hafta ortasında bir akşam yemeği çevirebilirsiniz. Onlar en flört için ortak faaliyetler gibi görünüyor. Ama zaman bu şekilde yapamaz olanlar var.

mesafeli ilişkiler farklı bir dinamik var. Genellikle bu meydan okumaya seven tercih kaybetme noktasına uzak bazı korkutabilir aşık iki kişi, ayırma yüzlerce kilometre.

o başka bir şehirde yaşayan birisi için bir taahhüt olması korkutucu olabilir de, devlet ve hatta ülke gerçekten çalışabilir. Hatta tüm arasında teması kolaylaştıran sosyal ağ ve sohbet uygulamaları çağında.

geçti ve ilişki bu tür içine riske da olmasa da ikilemle karşı karşıya asla olanlar için, yeni durum karşısında nasıl anlamak önemlidir. Dahası çift mesafe ve işin duygusunu azaltmak için neler yapabileceğini bilmek önemlidir. Ve her şeyden önce, onlar aynı yerde yaşamış kadar mutlu oluruz.

Buna geçiyor? Yani bu mesaj, ha size göre? Eğer düşünmesi gereken ilk şey bir partner mesafeyi yüz nasıl.

Ayrıca Oku: 10 ipucu evliliğinizin sağlığını korumak için

Nasıl mesafe kalma yüz?

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Uzun mesafeli bir ilişki fırsatta kim akla gelen ilk şeylerden biri şudur: korku. Korku bayan dayanamıyorum bu yeni dinamik vb başa değil, durumla karşı karşıya gelecek, nasıl işe Birçok kişi sadece ihtimali üzerinde kilitlemek o kadar çok korkular vardır.

Klinik Psikoloji ve çiftler terapist Adriana Nunes Doktor ana olanlardan biri kıskançlık ile ilişkili olduğunu işaret ediyor. "Çoğu insan fiziksel yakınlık doğru değil, ihanet engeller inanıyoruz. korku bu tür aşmak için, iyi iletişim anahtarıdır. "

Ve o sadece WhatsApp tarafından sürekli konuşarak söz etmiyordu. Gerçekten açık ve dürüst samimi iletişimi vardır. Ben iyi bir iletişim deyince "Ve bu çiftin üyeleri samimi olması gerektiği anlamına gelir hem önemli şeylerden (ilişkinin doğası, şüphe, belirsizlikler, beklentiler, gelecek planları ...) ve önemsiz konularda ilgili (gün ile gün örneğin her biri), "uzman açıklıyor.

Bu, ilişkilerin her türlü bulunması gereken temel bir prensip değil mi? Aslında bu iki yöntem ortak birkaç şey vardır Adriana açıklıyor: "Haberleşme zorluklar, her ilişkide doğasında olan kişi olsun, mesafedir. destek, güven ve bağlılık düzeyi eksikliği de sık görülür. "

Ayrıca okuyun: çiftlerin aşkı kutlamak 12 sevimli ve romantik videoları

Ama nasıl Bunu aşmanın? çift ​​sürekli görmüyorum hangi ilişkiler için orada bir başka önemli sorunu alın. "Önemli olan suç, yakınlık (sadece duygusal rağmen) destek ve saygı sahip olmaktır." Terapist söyledi. Buna ek olarak, güven bunlardan bir taahhüt için seçmesi olanlar için önemlidir.

Birçok kişi bir ortak uzağa diğerinden yaşadığı güvensizlik courtships gördüğünüz Sen öyle değil mi fark etmiş olmalı? Ama bu da ne motive eder? Adriana Nunes göre, böyle bir taahhüt kadar ciddi olmazdı efsanedir. Ya nedeniyle doğru değildir fiziksel temas, eksikliği ihaneti kolaylaştıracaktır.

"Başka bir tabu ki uzaktan ortakları ortağın hatalarını görmeye başarısız birbirini idolize yapar bulmak." Ayrıca terapist diyor. Ancak, yaşamla, hatta sanal yollarla ve telefonla, gösterilmeden ve buna oluşursa bu idealleştirme kırmak mümkün hale gelir.

Önemli bir ayrıntı değil mesafeyi kalma herkesin eşit olduğunu anlamaktır. Her randevu tektir Ayrıca, çünkü değil mi? "Bu bizzat birisini çıkıyorsun ve flört zaten şahsen bilmiyorum ortakların en karmaşık durum, mesafe başlatmak veya daha sonra bu ilişki, mesafe olur. Çok farklı" çiftler terapisti açıklar.

Yani Konuyla ilgili özel kurallar vardır. Önemli olan şu an uzakta birine aşık düştü ve bu aşkı yaşamaya karar varsa, çalışmak, böylece aranızdaki dinamikleri nasıl çalıştığını keşfetmek yavaş yavaş gitmeye izin verilmesi olmasıdır.

Ayrıca Oku: 7 işaretler sağlıklı bir ilişki içinde olduklarını

mesafe kalma zaman önemli hale 5 basit şeyler

Her ilişki tektir bir gerçektir. Ama yapılabilir ve bu durumda olup olmadığını size yardımcı olabilecek önemli ipuçları var. uzakta ilişki daha hafif ve lezzetli yapabilir 5 basit şeyler bakın.

1. Haberleşme

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Haberleşme birbirinden uzak olanlar için önemlidir. yaşam sonraki mümkün olmadığından, aranızda yakınlaşma biçimidir olmasıdır. Adriana Nunes elbette onların günlük faaliyetleri karışmadan, gün boyunca mümkün olduğunca konuşmak olduğunu gösterir. "Onlar WhatsApp, Skype veya Facetime konuşmaları, e-posta, hatta el yazısı harfleri (romantik olmak ve farklılık varsa) tarafından hızlı mesajlar olabilir."

Ama Aranızdaki rutin bozmaya ya da rutin zararlı herhangi bir rahatsızlığa neden olabilir değil, en iyi yolu çift arasında konuşulan ve kombine edilmelidir.

Ama konuşacak? "Konularında her türlü, gün (bunlar ancak önemsiz olan) önemli konular, problemler, korkular boyunca meydana şeyler hakkında konuşun: terapist tavsiye verir. Önemli olan paylaşmaktır. Ve birbirinden rutinlerini biliyorum. Bu kadar olsa, iletişimi kolaylaştıran ve aynı zamanda "mevcut". "

2. Do faaliyetleri birlikte bile fiziksel olarak ayrılmış

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Biz ilişkide olduğunda ortağımız ile bazı etkinlikler paylaşmak ister, değil mi? Peki mesafe bile bile, bir şey yapıyor dersiniz? terapist "vb aynı spor oynarken, bir fotoğraf kursuna ya da yemek yaparken, aynı televizyon dizisi bkz" Beraber yapılabilir bazı etkinlikler gösterir

Ayrıca Oku: 11 En büyük kötü adamlar ilişki

yakınlık duygusu getiren ek olarak, bu ortak konuları getirmek için bir yol olarak hizmet verebilir, hem de bir etkinlik olarak zaman birlikteyiz yapılacak.

3. ailenize daha yakın olun

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

bağlılık ciddiyetini gösteren ek olarak, diğer yaklaşım şehirden taşımaya karar bir parti durumunda yardımcı olacaktır, Adriana göre, çiftin ailesi başvurun. konağın ortağın ailenin sahip hayatında bu değişim için esastır.

4. tedavi, daha uzaktan halinde

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Gif: Oynatma / Giphy

Sürpriz hepsi iyi. Ve uzun mesafeli bir ilişki içinde olduklarında bunu anahtarıdır. "Hiçbir şey pahalı olabilir veya önemli bir tarihi olan gerekmez. Bazen basit bir kart, çiçekler, kitap veya tüm fark anlamı vardır herhangi bir başka nesnenin, "Adriana öneriyor.

Bu jest, sevgi bir gösteri olmasının yanı sıra, bir insanın hayatındaki bulunması için yardımcı olur.

5. birlikte olmak için çaba

Arkadaş mesafesi mümkün evet! Şunu kabul ve mutlu olmak öğrenin

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Bunları ayırmak kilometre alışması bile, varlık yakın o da lezzetli değil mi? Sonra bunun için çalışıyoruz. , Tatil yararlanmak uçak göz kulak, sık uçan programları keyfini peşin kadar programlamak için. Önemli olan mümkün olduğunca nostalji öldürmektir!

Bir partner mesafe al hatta uzun vadede tamamen mümkündür. Ancak, o iş yapmak her iki tarafın çaba, bağlılık ve sevgi alır.

Ve terapist Adriana Nunes ilk kez bu dinamik giren olanlar için süper önemli son bir ipucu verir: özlem sıkın zaman", istediğiniz gibi keyfini, sadece sizin için biraz zaman da güzel bir davranış bazen unutmayın : daha fazla okuyan arkadaşlar ya da aile ile asılı "vb, yeni hobiler edinme, işe adanmış

Yani ilişkinin bu tür korkuların ve deneyim nelerdir? yorum bize bildirin! hepimizi ile Böl iyi düşün!