Aşırı kıskançlık kontrol etmek 4 adım - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

Psikolog Michael Vincent Miller göre, olumsuz duygusal deneyimler bir tarafında yaşadığı edildiğini ilişki ilişkinin gelişimini etkileyebilir. gibi Tutumları sahiplik duygusu ve fazla kıskançlık, Miller, bir kaynaklanmaktadır güvensizlik Derin, genellikle çocukluk döneminde aile ilişkileri kökenlidir. Miller genelde yetişkinlikte de bu tür davranışlarda olan insanlar sorunlu bir çocukluk ve ergenlik ve veliler ve en yakın muhtemelen zor ilişkiler vardı söylüyor.

kıskançlık insanın uygun bir anlamda, ama bir olmak sadece sporadik duygu olmaktan çıkar andan itibaren bir sorun haline gelir takıntı sabiti.

Bir ilişki hayatınıza pozitif değerler eklemek için bir yol olarak görülmelidir. Hayatın boyunca çeşitli durumlarda şirket ve destek olması için hizmet veren, ancak duygusal travma veya önceki kayıpların neden sıkıntısı tedarik "koltuk değneği" olamazlar. Biz başkalarının bireyselliğini saygı ve o bir insan yapar bir dizi faktör olduğunu anlamalıdır. Bu faktörler onların geçmişe ilişkilidir, onların arkadaşlıklar, deneyimleri yaşamış ve ortak tarafından kontrol edilemez sayısız diğer detaylar.

en bir döngü olarak sahiplenme ve patolojik kıskançlık sürecini kabul edelim. Düşük benlik saygısı ve kendini sevme eksikliği kişi daha çirkin, daha az zeki veya başarılı alt modunu görür hale getirir. aşağılık Bu duygular o kişinin dahil olduğu ilişkilerde güvensizlik yol açar.

Bu durumda ortak - Bu güvensizlik ağırlıklı "nesne" sevdiklerini kaybetme korkusu ile ilgilidir. kıskanç ve dolayısıyla daha iyi birileri tarafından değiştirilecektir "sevilmeyi hak etmiyorsun" inanmak geliyor. sırayla Güvensizlik güvensizliği oluşturur: insanlar şüpheli ihanet başlar ve başlıca sorunlar olarak ilişkinin gündelik gerçekleri görüyoruz. büyük bir "değişim" yakın, alt benlik saygısı şüphesini - ve böylece döngü daha geri her zaman derinleşen, başlatın.

Ama ne kadar karmaşık bu duygularla başa yapmalı?

1 - özsaygı özen

İlk başkaları tarafından sevilmek sonra sevmek gerekir ve maksimum mükemmel burada uyuyor. ana nitelikleri bir listesini yapın ve görünür bir yere yapıştırın - Bilgisayar başında ayna veya duvar olabilir, fikri size çok iyi olduğunu hatırlamak için bir gün birçok kez görmektir.

Herkes kusurları, hatta başarılı insanları, güzel ve samimi vardır. hüner mümkünse bunları geliştirmek için çalışıyor, onlarla birlikte yaşamayı öğrenmektir, ancak şehit onları sahip olmak. Sen çarpık parmak var? Ronca? Bu sakar? kendini alay, kusurlarını bulup onlara gülerler. Hiçbir şey iyi mizah yener - ve uzun vadeli etkileri özsaygı için harika.

Erkekler de yüksek ruhlu kadınları seviyorum. Aksine güzel bir kadın geçti ve onun erkek arkadaşı göz köşesi görünüyordu çünkü asık alma yerine, olayın mizahi yorum yapmak. O en çok sevdiğin geçirecek ve ilişkinin kalitesi o aptal ve gereksiz tartışmalar olmadan, yukarı gidecek.

2 - Releve

Açıktır alır: insanlar dikkat çekiyor ne olduğuna bakın. Babasının görünüyor amca unlu görünüyor arkadaşları bak, bak. Neden sonra, erkek arkadaşınla farklı olurdu?

Elbette diğer kadınlara kayıtsız olmaya eşinizin gerektirecek istemiyorum güzel, hayret içinde olağanüstü bir şey yoktur. daha fazla ilgi olun saygı kendisi. Biz kişisel bir mesele çünkü ya ihanet betonu affet gerektiğine söylemiyoruz. Ama o bir popo görünüyordu çünkü yaygara yapmak ya dedi çünkü o Megan Fox bir kedi düşünür yoktur. saygısızlık olup sade bir insan unsur nedir nedir ayırt etmek öğrenin.

3 - Kendine hakim

Eğer olursa - o olacak - on ton - Bu x durum saygı eksikliği değildi ama yine de bir tartışma başlatmak gibi hissediyorum, bine saymak belirtmek için. Hiçbir şey bir kitap okumak, zihinsel kum çivi bir şarkı söyle. kendini kontrol Egzersiz. Bu zor, ama zamanla Bir kişi, özellikle kendi sağlıkları için sevgilisine fayda olan daha rahat ve daha az kaygılı hale geliyor göreceksiniz.

4 - profesyonel yardım isteyin

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra, bunu ilerletmek için başarısız fark, bu her zaman iyi bir terapistin yardım isteyen değer. Bazı travmalar ve eksiklikler yüzden yalnız onlardan kurtulmak için zor olduğunu akılda etiketlendiklerinde. Bir psikolog veya psikoterapist daha iyi görmenize yardımcı olabilir Onların güvensizlik nedenleri ve onunla başa çıkmak için en iyi yolu bulmak.