9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Fotoğraf: iStock

o basit ve rutin bir parçası olan bazı insanlar için ne, olabilir ... kamu iletişim, başkaları için bir kabus! Birçok kişi zor kamu konuşmak bulabilir veya onu iyi yapamaz düşünüyorum - okul veya üniversitede böyle iş yerinde gibi birçok kaygıları ve gündelik ortamlarda bile belli kayıplar, getirebilir hangi.

özgüven eksikliği: Tiago Porto, versate Enstitüsü, hoparlör, danışman ve lider takımların iletişim uzmanı, kurucusu ve CEO'su "önünde konuşma korkusu," aslında, bir ya da aşağıdaki kombinasyonu olabileceğini yorumlar (sınırlayıcı inançların), soruları, makyaj, kişisel etkileşim durumlarında pozlama, utangaçlık, rahatsızlık ve inhibisyon korkusu, duygusal kontrol eksikliği cevap rapor verecek güvenmiyorum, o her zaman hatırlar güvenmiyorum.

James, bu korku onu gerçek bir sorun gizler ve tanımak bir maske, anlamak ve gerçekten nerede sorunu çözmek için yardımcı olduğunu. "Biz toplum içinde konuşma korkusu analiz eder ve o bulabilirsiniz, aslında, böyle utangaçlık, kibir, pozlama korkusu, yargı korkusu gibi diğer kişisel özellikleri basit ifadesidir. Ancak bu nedenler hala analiz edilebilir ve başka bir kaynak, iki kök nedenleri kombinasyonunu belirtmek istiyorum, güven ve konaklama eksikliği "diyor.

"Düşük güven kişi o önünde konuşma korkuyor olduğunu fark neden güvensizlik, kaygı ve diğer belirtiler ortaya çıkabilir. Buna karşılık, güven iyi bir seviyede olduğu zaman, uzman çünkü biliyor ki o, yani o size güveniyor ne olursa olsun durum iyi yapıyor dikkat, almak ve bu şekilde olacak, kişi korkusu yoktur, diyor Sen önünde konuşma korkusunu fark yoktur.

Zaten konaklama, insanlar alışık olmadığı bir şey yapmak gerekir gerçeğini ilişkilidir. "Duygu konaklama her zaman çok az görünürlük, ayrılmıştır bir devlet bırakarak devletin değişikliğini içeriyor çünkü bir kişinin hata toleransı ile, toplum içinde konuşacak zaman paramparça ve karşıt duruma gidiyor, tutulması ve bu ( teorik olarak) hata yapma izni olmadan. Bu değişiklik genellikle iyi böylece önünde konuşma korkusu algısını neden ağırladı böylece her zaman daha güvenli bir devlet aramaya şartına ve zihin tarafından teslim alınmamaktadır.", Uzman söyledi.

Ayrıca okuyun: Eğer güvensizlik aşabilmesi için 10 basit adımı

Bazı insanların ille önünde konuşma bu abartılı korku hissediyorum, ama yine de bu görev ile "rahatsız" hissetmek ya da sadece bu beceriyi geliştirmek isteyen, ya da iyi konuşmak için umut yok dikkati çekiyor (daha iyi) kamu.

İyi haber ise, bütün bu durumlarda, birkaç ipucu gerçekten toplum içinde iyi konuşmak kişiyi yardımcı olarak bir fark yaratabilir olmasıdır. Check out:

güven içinde 1. Invest

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

Birincisi, James diyor, senin içinde ve kafanızda güvenmek önemlidir. "O her zaman müttefiki olacak ve size ihtiyacınız cevapları verecektir ona güveniyor gerekir. Bir kişinin zihnini güvenmez ettiğinde onu sabote edebilir "diyor.

Bunu yapmak nasıl?! açıkça durumu analiz etmeye çalışın. Sorunun önünde konuşma bile korku ise, (tam olarak korkularının ne) olup, başlangıçta düşünmek hem sizi rahatsız ediyor; Daha sonra binlerce insan her gün yapmak gibi, herkesin önünde bir konu hakkında konuşmak hazır ne kadar yansıtır; Kamu iyi konuşan ve siz de yapabilirsiniz inanmak kişilerde ilham!

ya da bu sebepten için Ama, eğer, onların hazırlanması yatırım "hazır değil" hissediyorum (bunu yapmak için birçok yolu vardır)!

Ayrıca Oku: Bir kişi içe dönük olan 8 belirtileri

2. Tren

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

James hayatta bilginin diğer birçok alanda olduğu gibi, eğitim üstünlüğe ve bu durumda, öneri ağırlıklı size algı ve dikkat eğitmek olduğunu açar, söyledi.

Bir kişinin maruz kaldığında", topluluk önünde konuşma, zihni böyle tonu gibi fiziksel yönlerine dikkat azaltmak sonuçta çevreye ve cevapları, örnekler, mecazlar arayışında düşünme onların devlet dikkat ve çok enerji ayırdığı sesli işaret edildiği gibi, yolu vb sahnede hareket ediyor, ses hızını kullanan , Yapacak, size bu dikkat Tren gerçek zamanlı olarak, kişi bu algıyı pratik olabilir ve doğru mikrofona nefes edilecek riske yerine otomatik durumda vücut bırakmak, ihtiyacınız olduğunu fark etmek, hareketli komik şekillerde, aşırı ceplerine ellerini tutarak ... "James söyledi.

3. Oranı Kendinizi

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

Birkaç basit ipuçları kamu iyi konuşan ve / veya bunu yapmanın korkularını kaybetmek isteyenler için bir fark yaratabilir: Söz konusu içerik üzerinde çalışma, sizin için bu deneme için belki de ciddi, aynanın karşısına prova ve sakince değerlendirmek. konuşma, duruş, jest yasal değildir ve hatta korku temel ölçüsüdür neden olur ve tüm fark yaratacak öğrenmek için deneyin neyi tanıdınız!

4. Çalışma

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

James mutlaka halkın becerilerini bilemek için bir kişinin etkinleştirebilirsiniz Dünya üreten içeriğinde iletişim ve hitabet üzerine araştırma ve çalışmanın bir bütün alan olduğunu belirtiyor. "Bu iletişim becerileri, konuşma, diğerleri arasında dil, görgü, kişisel sunum, etki, ikna, uyum, öğrenmek için bu alanda ciddi ve yetkin eğitim için kontrol edilmesi tavsiye edilir. Ben alıntı örneği Enstitüsü versate Master Konuşma oluşumdur "diyor.

uzman ekler "büyük ölçüde bu profilin gelişmesine yardımcı olabilir, takip kurs sonrası destek için de eğlenceli bir ortam ve teşvik uygun yapısıyla tanıma ve yaşama deneyimine sahip eğitmenler ile teorik ve pratik programı ile eğitim, katılın" .

Ayrıca okuyun: utangaçlık kaybetmek 10 Tricks

5. Size yatırım, konferanslar Katılacak

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

Hiçbir zaman çok fazla biliyorum ya da vaka hiçbir çözümü vardır diye düşünüyorum. Kamu iyi konuşmak ve dikkatle onları dinleyerek, size yatırım edileceğine inanmak için size yardımcı olmak için eğitilmiş insanlar olduğunu bilin.

Büyük seçimler onlar elbette daha yüzeysel ve bir kurs daha hızlı olmasına rağmen ... Bu bağlamda, bir kişinin yetenekleri teşvik etmek, bu hedefe sahip görüşmelerin kamuoyuna iyi konuşan, onlar her zaman zaman "bir şey daha" teklif ünlü profesyoneller tarafından yol açtı. Sonra, elbette, onları boşuna olamaz yardımcı!

Orada yardımcı olabilir internette videolar da vardır, ama öğretmek için eğitilmiş insanlara göstermek olanlar için bak!

6. yetinmeyin

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

korku çalışırken durdurmak izin vermeyin. fırsat kaybetmeyin. Eğer iyi düşünülmüş ve / veya bir hata yapmış kamuda bir sunum yaptı ve yapmadıysanız, sonraki bırakın! geliştirmek mi istiyorsunuz, ancak (bu durumda, topluluk önünde konuşma olarak) gerekçe gösterme onların hatalarını ve küçük ayrıntıları yapmıyoruz. Eğer bunu daha fazla kez, o kadar çok görev ile güvende hissetmek unutmayın!

ana noktaları not edin 7.

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

iş veya çalışma nedenlerle bir sunum yapacak ve bu kendi notlarınızı alabilir?! Tabii ki, toplum içinde iyi caizse, bunu okurken olmayabilir. Ama bir ipucu, bir kağıt ya da ben sunu en önemli konular yazabiliriz elinde bir tablet sahip olmaktır.

Ayrıca Oku: Anksiyete: kabul edilebilir ne kadar?

, Sunu içeriğin en önemli noktaları içeren bir slayt sunumu kullanmak mümkünse başka ipucu da, bu anlamda olduğunu.

Bununla, eğilim çok daha sessiz hissetmek olmasıdır - içeriği unutmadan korkusu - konu içinde "göz isabet" ve zaten iyi konuyu gelişebilir.

8. Gerekirse bir tedavi yatırım

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

davanız tam önünde konuşma korkusu olduğunu ve bu birçok yönden sınırlar olduğunu kabul ederse, örneğin, bir terapi tedavi aramaya çekinmeyin.

"Bir tedavi kişinin düşük özgüven aşmak için zorluk yüksek derecede tanıdığı durumlarda tavsiye edilir. Bu durumda, en hızlı ve en etkili tedavilerden biri hipnoz geçer. hipnoterapi seansları bu aşılması ve diğer kısıtlayıcı nedenler de gerekli desteği sağlayabileceğini belirten "James söyledi.

9. fırsat olarak görüşmelere Face

9 Adımlar kamu iyi konuşan ve birçok fırsat sağlamak için

Gif: Oynatma / Giphy

buna birçok kişisel ve mesleki fırsatlar getirebilir, çünkü kamu iyi konuşan bu hediye yatırım değeri ne kadar şüphem yok.

kamu konuşma dendiğinde", genellikle bir aşama, seyirci, mikrofon ve benzeri tasarlanmıştır ve bu senaryo sadece sanatçılar ve ünlüler için geçerli olduğunu hayal ama yanılmışız! kamu konuşma yeteneği sıradan bir kişinin günlük yaşam, örneğin, bir aile toplantısında konuşan şirketin bir toplantıda konuşan en fazla bulunan anlara önemlidir, sen yaşayabilirsiniz bir çakışma çözünürlüğü yürütmek veya tanık. Anlar diğerleri gibi kişisel ve mesleki fırsatlar kadar zengin olduğunu ve kesinlikle aynı becerileri, teknikleri ve duygusal kontrolünü gerektiren, "James söyledi.

korku olumsuz sonuçları ile ilgili olarak ve / veya kamu iyi konuşamıyorum, ana biri, tabii ki, fırsatların kaybıdır. "Doğal bir kişinin kitlenize, seyirci tarafından bilinçli veya bilinçsiz, fark değerli ve takdir ediliyor kamu konuşma nedeniyle topluluk karşısında konuşmaya Anlar pozlama, fırsatlar açısından zengin değerli anlar vardır. Bu senaryo, kişisel ve mesleki fırsatların ortaya çıkmasını ne olursa olsun konuyu veya halkı destekliyor. topluluk önünde konuşma için bir boşluk varsa, fırsatlara bir seyirci adına beklenti ve dolayısıyla açık olduğunu, "James söyledi.

Bir video sürecinde size yardımcı olmak için

Aşağıdaki videoda, yine de çok daha güvende hisseder ve kamu daha iyi konuşmak yardımcı olacak bazı topluluk önünde konuşma becerilerini görüşmek:

toplum içinde iyi bir iletişim yatırım çok önemlidir! profesyonel olsun, kişisel düzeyde ya - iyi konuşun kamu farklı fırsatlar ve, şüphesiz üretir, başarılarını yürütmek için bir kişi yardımcı olur.