Fotoğraf: Basın Bülteni / Netflix

Fotoğraf: Basın Bülteni / Netflix

Yaşam sanatı taklit? Veya sanat hayatı taklit? Bu sorulara ortasında, bir şey kesin: kurgu karakterler çoğunlukla sizin ve benim gibi sıradan insanların yaşamlarında ilham büyük kaynaklarıdır.

filmlere ve kitaplara ek olarak, televizyon dizisi öğreteceği çok şey vardır iyi inanılmaz karakterlerin beşikleri ve de vardır. Birkaç sezondur bölüm kalkınma çerçevesi sayesinde de olağanüstü kişilikleri inşa edebilir serisi anlatının parçası olanların karakterini geliştirmek.

Bu evrende, kadın karakterlerin odaklanmak ve tüm karmaşıklığı, profiller ve yönleriyle tasvir yapımları vurgulamak önemlidir. Sonuçta, televizyon nüfusun çok kültürel arka plan ve yapısöküm standartları ve toplum için önemli konuların tartışmaya kadınların güçlendirilmesi için araçlar olabilir serisi sorumlu bir araçtır.

Bu sadece bir detay gibi görünebilir ama bir kadın kahramanı sıradan değildir olabilir. uzakta erkeklerin hikaye anlatmak için sadece bir destek veya aksesuar olarak tasvir edilmez kendi arzularına ve hedefleri olan sunulmaktadır basmakalıp, çalıştırmak Kadınlar - tüm bu önemli değişime karşı bir adım olabilir küçük ekranda görmek .

Sonra, inanılmaz kadın karakterler merkezi arsa pozisyonlarına sahip 15 serisi seçilmiş. aktif görevde hala ya kapatılmıştır farklı türlerden, mahsulü ve bu bize çok şey öğretebilir araya ilham kadınları getir. Kontrol edin!

Ayrıca okuyun: Ünlü beden ve özsaygı yaklaşık 15 olumlu mantralarımızı

1. Gilmore Girls

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

iki kadın Oyuncular, Gilmore Girls Lorelai Gilmore (Lauren Graham) ve kızı Rory (Alexis Bledel) anlatıyor. arsa iki ve suç, komedi ve dram dengeleme ve iyi kişilikleri gelişmekte yakın ilişkidir. Lorelai kendini kızım yarattı genç bir anne ve Rory çok gayretli bir kız ve hedefleri ele alındı. Her iki hayal dolu ve ilham verici bağımsız kadınlar, kendi yöntemleriyle her biri.

Ana karakterlerin yanı sıra, gösteri, diğer şaşırtıcı kadın ve iki Gilmore dostane ilişkiler vurgular iyi inşa: Sookie (Melissa McCarthy), Lane (Keiko Agena) ve Paris (Liza Weil), hala Emily ile inişli çıkışlı eşliğinde Gilmore (Kelly Bishop), Lorelai'ın annesi.

Gilmore Girls 2000 ve 2007, yedi mevsim toplam arasındaki havada oldu. dizi "Daughter gibi anne gibi," unvanı ile, SBT tarafından Brezilya'da gösterildi.

2. parklar ve rekreasyon

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

2009 ve 2015 yılları arasında görüntülenen yedi mevsim ile, parklar ve rekreasyon kamuoyuna harika Leslie Knope (Amy Poehler) için sundu. Hikaye Leslie, Pawnee Şehri Parklar Dairesi ve Rekreasyon bir çalışan izler.

bölüm boyunca, komedi kariyerinize büyük önem vererek daha iyi şehri yapmak ve amaçlarına ulaşmak için hiçbir çaba yedek beceri dolu güçlü bir kahramanı, inşa eder. Kişisel alanda, Leslie da şaşırtıcı bir kadını gösterir: Bu ilgi çekici ve adanmış bir dost olağanüstü yararlıdır.

Ayrıca okuyun: 12 ders biz inanılmaz kadınların videoları öğrenebilirler

3. Yetim Siyah

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Aynı yüzle ve tüm - Kanadalı Yetim Siyah inanılmaz aktör, ancak birkaç getiriyor sadece. dizi klon olurken ve Sarah o kendisine özdeş bir kadının içine çalıştırmak için bu klonların biri olduğunu keşfeder zaman başlar gizemli bir deneye gelir.

Oradan, arsa tehlikeli durumlarda Sarah Cosima, Alison ve Helena sabit varlığı ile gelişir ve çoğu gerektiren (birçok!) Her becerileri. karakterler de güçlü bir destek ağı oluşturmak ve sarsılmaz bir ortaklık imzaladı.

tüm klon karakterleri Living, dizi tavırları, saçları ve aksan değişen, karakterizasyonu inanılmaz bir iş yapar aktris Tatiana Maslany sahiptir. Yetim Siyah 2013 yılında girmiştir ve dördüncü sezonu için de geçerli.

4. Orange Is the New Black

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

üç sezon bugüne kadar görüntülenirken, Netflix orijinal seri Piper (Taylor Schilling) gelmesinden, ABD'de bir kadınlar hapishanesinde birkaç karakterlerin hayatlarını anlatıyor.

Turuncu Yeni Siyah kamu büyük bir bina kişilikleri başvuran, derinlemesine her karakterin hayat hikayesini araştırıyor mı. Kadınlar komplo yıldız, bu gündem tartışmalı sorunlardır ve özellikle kadın cezaevlerinin durumuyla ilgili, önemli tartışmaları yükseltir.

Ayrıca Oku: çocukluktan beri yanınızda olduğunu dostunuza çok teşekkürler 10 yolu

5. My Mad Fat Diary

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Zaten kesinleşmiş, My Mad Fat Diary 2013 den 2015 kadar yayınlanan üç mevsim özellikli bir İngiliz dizi serisi Rae Earl (Sharon Rooney), sadece bir psikiyatri hastanesinde hastanede bir dönemden ortaya çıkmıştır bir genç izler ve hayatını dönmektedir.

dizi güzellik standartlarını sorar ve görünüm dayatılan tüm kuralları insanların yaşam ve sağlığı müdahale edebildikleri önemli bir etkiye gösterir. Rae bir günlükten yoluyla kamu Düşüncelerinizi, korkular, arzuları ve güvensizlikleri her paylaştı. My Mad Fat Diary kolay tespit etmek ve ona ilham verme, güçlü ve Rae zayıflığını araştırır.

6. Ebeveynlik

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"Sadece benim ne kadar destek olduğunu bilmek istiyorum." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

2010 ve 2015 yılları arasında Görüntülenen, Parenthood altıncı sezonunda sona erdi. Bu her bir bölümün her anne, baba, dedesi, çocuk ve torunlarının günlük yaşamı anlatan Braverman ailesinin merkezli bir aile dramı vardır.

Camille (Bonnie Bedelia), Sarah (Lauren Graham), Julia (Erika Christensen), Kristina (Monica Potter), Amber (Mae Whitman), Yasemin (Joy Bryant) ve Haddie (Sarah Ramos): Braverman'ın arasında, şaşırtıcı kadınları vardır. Onlar sıradan hayatlar yaşayan sıradan kadınlar - ama hiçbiri az olağanüstü. Çeşitli durumlarla tespit etmek kolaydır ve sağlamlık ve esnekliğin çeşitli örneklerle esinlenerek edilebilir.

7. Haber

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"Ben gerçekleri istiyorum ... herkes için üzülüyorum yok!" Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Takım gerçeği taahhüt ve yalnızca kitleye dayalı içeriği seçmek için başarısız olmasına karar verdiğinde Newsroom editoryal çizgi büyük bir değişim sonrası bir televizyon haberlerinin yazma destan söyler.

Bu değişiklikten sorumlu serisinin harika kadınlarından biri, MacKenzie McHale (Emily Mortimer), yetkin bir yapımcı ve bilgelik ve beceri ile ekibi çalışır. Yakından Maggie (Alison Pill) ve Sloan (Olivia Munn), yeni bir öneri kucaklayan iki parlak gazeteciler tarafından takip edilmektedir.

moda Aaron Sorkin tarafından yaratılan seri televizyon gazeteciliği dünyasına dalış ve onun anlatıyı inşa etmek (özellikle Amerikan) son tarihin gerçekleri kullanır. Bu bakılmaksızın çalışma alanının, meslek hayatında ilham isteyenler için iyi bir seçimdir.

8. Sense8

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Sense8 bağlı sekiz kişinin karmaşık bir hikaye, onlar gezegendeki farklı yerlerde olsalar bile duygu ve hisleri paylaşabilirsiniz söyler Netflix orijinal bir seridir. Güneş (Doona Bae), Nomi (Jamie Clayton), Kala (Tina Desai) ve Riley (Tuppence Middleton): Ana karakterler arasında dört kadın.

vurgulamak Güneş, aile iş çalıştırır ve dövüş sanatları ustası olan Koreli olduğu; ve Nomi, yüksek bilgisayar becerileri ile çapraz ABD ve aktivist. İki yüz farklı problemleri, sebebi yansıma ve gücü ve azim ilham vardır. Üst sekiz dışında, ayrıca Amanita (Freema Agyeman), kız arkadaşı ve Nomi desteğin ana kaynağını öne çıkmaktadır.

9. Kırılmaz Kimmy Schmidt

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Ayrıca Netflix üretimi, Kırılmaz Kimmy Schmidt o ve diğer kadınlar onları bir yeraltı sığınağında tuzağa tutulur bir kült kaçmak için yönetmek sonra Kimmy (Ellie Kemper) tarihine odaklanmıştır. Ücretsiz Kimmy New York'ta şimdi, onun hayata başlamak odaklanmıştır.

Tina Fey oluşturulması ile, seri keskin espri vardır ve feminizm de dahil olmak üzere çözüm bekleyen bir dizi getiriyor. Ayrıca, Kimmy iyimserlik ve dizi kendisinin ve halkın karakterleri hem ilham belirlenmesi iyi olduğunu.

Tara 10. Amerika Birleşik Devletleri

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

2011 yılında tamamlanan Tara Birleşik Devletleri üç sezon Tara (Toni Collette) hikayesi, dissosiyatif kimlik bozukluğu muzdarip bir kadın anlattı. arsa Tara bozukluğu ve aile ve meslek hayatı ile nasıl başa anlatan, diğer kimliklerin her gösterir.

inanılmaz karakteri yanında, dizi aynı zamanda birden fazla karaktere gözler önüne serer ve halkın durumunu yaklaşabilir Toni Collette, mükemmel bir performans sunmaktadır.

11. Bir zamanlar

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"İnsanlar size hayatı boyunca kim olduğunu söyleyecektir. Sadece cevap vermek zorunda. Oynatma / Giphy: Hayır, bu şimdiye "Fotoğraf buyum

Her zaman onları kurtarmak için bir prense bekliyor çaresiz prensesler hikayesini biliyor? Boşver! Bir kez ilham ve klasik masal güncellenmiş sürümünü bir dizi getiren Zaman, üzerine, dişi karakterler çok daha bağımsız Disney filmlerinden daha vardır.

Kar Beyaz (Ginnifer Goodwin) çok iyi kendini almak bakımı özen ve kendi hedefleri için savaşabilir belli prenses. Regina (Lana Parrilla) 2011. Emma (Jennifer Morrison) 'de serinin başlangıcından beri giderek geliştirdiği onun karakterini örgüsünün ana anahtarıdır vardır ve takma ad taşıyan büyük bir cani olduğunu "Kurtarıcı".

Yani Bir Zamanlar içinde, masal prensesi, bilinen anlamıyla yapıbozuma ve sahne kadındır.

12. The Good Wife

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"Eh, bu eğlenceliydi." Fotoğraf: Oynatma / Giphy

2009 yılından bu yana yayında, The Good Wife Alicia Florrick (Julianna Margulies) anlatıyor. arsa olarak, Alicia kocası yolsuzluk ve fuhuş aldığı bir skandalda yakalandıktan sonra tutuklandı. Oradan kahramanı iki oğlu yükselterek sorumlu olur ve bir avukat olarak kariyerine devam eder.

Alicia kocasına ne ile ilgilenir ve skandal üzerine ayakta kalır nasıl güç ve kararlılıkla onun profesyonel ve kişisel hayatının kontrolünü alır biri olarak ilham yanı sıra, seri de gösterir.

13. 2 Broke Girls

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"Ve sonra ben sanki: kimin umurunda? Ben büyük "Fotoğraf değilim: Oynatma / Giphy

2011 yılında girmiştir komedi New York'ta garsonluk olarak çalışan iki kadının hayatlarını anlatıyor. Caroline (Beth Behrs) her şeyi kaybeder ve hayata sıfırdan başlamak zorundadır rahat zengin yaşama alışkın bir kadındır. Azami (Kat Dennings) bugün Caroline konuksever ve sahip oldukları küçük neyi onunla paylaşarak.

iki iyi arkadaş ve aynı zamanda iş ortakları olurlar. bölüm boyunca, birçok engellere rağmen, onların hayallerini gerçeğe isteyen kahramanların tüm yörünge takip edin.

14. Veep

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Fotoğraf: Oynatma / Giphy

2012 yılından bu yana Görüntülenen, Veep Selina Meyer kariyerinde (Julia Louis-Dreyfus), ABD başkan yardımcısı odaklanan Amerikan siyaset sahnesini araştırıyor bir komedi.

arsa, Selina'nın profesyonel hayatlarını anlatıyor görevinden devam ve diğer politikacılar ile iyi ilişkiler sürdürmek için stratejilerini dahildir. Yanında, başkan yardımcısı personel şefi Amy Brookheimer (Anna Chlumsky) işi vardır.

15. Skandal

kahramanları olarak inanılmaz kadınlarla 15 dizileri

"Evet çözüldü" Fotoğraf: Oynatma / Giphy

Ayrıca siyasi arsa içinde tek ayağı, Skandal halkla ilişkiler Olivia Pope (Kerry Washington) mesleki geçmişi üzerine odaklanmıştır. dizi ona en iyisi bir ekibin başındadır son derece kalifiye bir uzman oluşturur.

Skandal 2012 yılından bu yana havada ve o zamandan beri Olivia ve ekibi tarafından çözüldü krizler ve sorunlar hastalıklarıyla ilgilenmektedir. kahramanı amaçlara ve sonuç büyük bir ilham liderlik ve odak olduğunu.

Neyse ki, başka var ve her galası, biz de listede alabilirsiniz yeni oyuncu bulmak için umut - Bunlar sadece şaşırtıcı kadın karakterleri sahip olduğu serinin bazılarıdır!