Kuvad sendromu: baba "hamile" olduğunda - Kadınlar İpuçları

Fotoğraf: Thinkstock

lezzetleri ve gebelik sırasında yaşanan zorluklar geleneksel olarak bir münhasırlık kadındır. Uzmanlar kuvad sendromu dediğimiz gelişimine yatkın olabilir erkek nüfusun küçük bir bölümünü ise yoktur.

Sempatik Gebelik Gebelik ya Phantom gibi bazı ülkelerde bilinen sendrom, hamilelik bir kadınla birlikte yaşamak erkekleri etkiler. Gerçekten bir hastalık, ancak hamile kadının arkadaşı tarafından belirtilerin bir dizi sunum değil.

Bazı araştırmalar gelecekteki Papalık yaklaşık% 54 doğrudan gebelikle ilgili herhangi bir belirti geliştirmek olduğunu göstermektedir. belirtilerin sıklığı ilk kez veliler daha sık görülmektedir ve pozitif beklenen bebek ile nişanlandı.

Baba "biraz hamile"

Sabah bulantı olabilir bu sendroma geliştirir adam, belirli gıdalar, önemli kilo alma, hazımsızlık ile ilgili arzular, uyku bozuklukları, aşırı durumlarda, mide-bağırsak sistemindeki değişiklikler, sırt ağrısı, baş ağrısı önce var ve vermedi hormonal doğada bile değişir. Bazı erkekler istisnai hatta hamile karnına ne benzer bir büyüme deneyimi.

Bu meraklı devlet psikolojik alanda 1970'lerden beri çeşitli araştırmacılar tarafından tarif edilmiştir, çalışmalar belirtileri büyük bir kaygı ile bebek bekleyen çiftlerin daha sık görülür, ya da önce düşük uğramış ya çünkü kadın vardır çünkü olduğunu göstermiştir bazı zorluk hamile. Ayrıca, çoğunlukla duygusal hisler çok hızlı ve yoğun deneyimli beklenmedik bir hamilelik, söz konusu olmuyor.

Zaten biyolojik bağlamda, bazı göstergeler kadın, nefes yoluyla, bazı hormonal arabulucular onun arkadaşı tarafından kesiliyor sonuna kadar uzak ihtimali yüksek. Memelilerin ve böceklerin Araştırmaları hormonal iletim bu tip gerçek ve oldukça sık kayda değer olur kanıtlanmıştır. erkek enjekte edilmesi ile, kadınlarda, özellikle madde, aynı fiziksel alanının yalnızca bölme bir yakın temas zorunda kalmadan benzer semptomlar mevcut gitti. Ancak bu çalışmalar, insanlara göre kesin değildir.

Bazı tıbbi raporlarda, hamile eşin durumunu bilmiyordum adamlar bile kadına önce garip semptomlar ve kaç kez açıklanan kendini eğer gebelik belirtilerinin bu hesap.

babalık varsaymak yatkınlık gebelik erkek kadına sırasında hormon düzeylerindeki değişiklikler,: Ne bilim kanıtlamıştır sendromunu açıklamak için çok az olduğunu. Bu değişiklikler, ancak, gebelik döneminde kadına çok daha karşılaştırılabilir adamı bırakır sendromu ile hiçbir ilgisi yoktur.