uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

Fotoğraf: iStock

Hepimiz uyuyamadım o geceleri yüz yaşadım. Çok yorgun olabilir, ama sadece uykuya dalmak olamaz.

Belki önemli bir toplantının ertesi gün endişe, ezilme cevap vermedi çünkü üzgün olduğunu, yoksa seni on yıl önce geçirdim hangi utanç verici bir durum hatırladı çünkü utanıyor.

Ne olursa olsun uyumak mümkün olmadığı için nedeni, dakika beklemeyi uzun saatler geçirmek ve alarm hiç yardım geliyor.

Hiç sıcak bir banyo almış ise, uyku hızlı uykuya dalmak yardımcı olmak için ayrılmış bu 5 ipuçlarına göz alamaz hala siyah odadan gürültüyü ortadan vb.

görüntüleri rahatlatıcı değil koyunlar 1. Odak

uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

607502734Foto: iStock

Oxford Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada 2010 kanının aksine, koyun sayma uyku indüksiyon üzerinde hiçbir etkisi yoktur, bulundu. daha iyi bir çözüm olduğundan Ama bütün kayıp değildir.

Ayrıca okuyun: tedavi anksiyete, uykusuzluk ve hatta depresyon yardım 10 doğal sakinleştirici

araştırmacılara göre, bir plaj veya dağ dolu bir manzara gibi görüntüleri, dingin yerleri rahatlatıcı düşünmek, bize beyin sakin ve uykuya yardımcı olmak için çok daha verimlidir. Ortalama olarak, bu tekniği kullanılan çalışmada katılımcılar daha erken koyun sayılır veya hiçbir şey yapmadı olanlara göre uykuda 20 dakika düştü. Evet, değer görünüyor.

Bir şey mi söylemek gerekirse 2. geriye başlamak

uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

Fotoğraf: Getty Images

Eğer sadece uykuya dalmak için numaraları dahil etmek gerektiğini düşünüyorsanız, hile geriye doğru yapmak ve dizilerin yerine direkt dizilerin düşünmektir. Bu yerine ve 1 numaralı almanın 3'te 3 ilk sayım içine 1000 başlayarak ya da sadece tek sayı hakkında konuşurken, örneğin, yapabilirsiniz, uykuya süresiz saymak anlamına gelir.

Bu numara, beyne bir rahatsızlık olarak çalışır zor olmadan bizim ilgisini çeken ve koyun sayma aklımızı için çok kolay olduğu gibi hayal kırıklığı neden olabilir.

3. nefes tekniği 4-7-8

uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

Fotoğraf: Getty Images

Orada bu tekniğin bazı varyasyonları vardır, ama prensip aynıdır: Eğer teneffüs nefesini tutmak ve her bir eylemin yapılmasını zorunlu saniye sayısını kontrol nefes gerekir. Bu durumda, hüner tekrar tekrar, dört saniye ilham yedi havayı tutun ve sekiz nefes etmektir.

Başka bir teknik o zaman en rahat hissettikleri olanı seçebilir, üç saniye ilham ve altı için nefes etmektir. Bu standartların amacı nefesini yavaş ve oldukça patron veya hesaplar endişesi daha süreçteki hataları zihninizi odak yapmaktır.

Ayrıca Oku: 31 ipuçları uykusuzluk başa çıkmak için

4. Aktif hayal

uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

Fotoğraf: Getty Images

Aktif hayal aktif meditasyon andıran bir uyku güdüleyici bir tekniktir. Bu tüm vücudu, yavaşça nefes ve huzurlu hissettiren bir durum, nesne veya yer odak rahatlatıcı, rahat bir pozisyonda yerleşme içerir.

Bu tekniğin başarısı rastgele plaj hayal hiçbir faydası olduğu anlamına gelir, son derece bireysel olarak deneyime bağlıdır. işe aktif hayal için, bu tür çocuklarınızın odasında veya öğle yemeğinde babaannesinin evine kokusu olarak gerçekten heyecan verici rahatlatıcı ve sizin için olumlu olduğu durumlarda odaklanmalıdır.

5. Pratik düşünceler kesmek

uyuyamıyorsun zaman 5 şey yapmak

Fotoğraf: iStock

Sen, yatağında Yeni yıkanmış çarşaf ve yumuşak bir pijama ile uyku hazırız. Ama bunun yerine uykuya dalma, size eski bir kanca up 5 yıl önce adı geçen kafa yarın ya da saçma ile yaptığı toplantıda yanlış gidebilir her şeyi düşünüyoruz.

Bu durumda, rahatlatıcı bir görüntüye odaklanmak zor olabilir, ancak kullanabileceğiniz başka bir teknik yoktur. Bu düşünceler kafanızda devralacak zaman, bir sesli DUR düşünmelisiniz!, büyük harflerle, dev bir yol işareti sanki. Bu durum, bu endişeli düşünceler yönlendirmek için beyin yardımcı olacaktır. Eğer geri gelirlerse, tekniğini tekrarlayın.

biri var yoksa tatsız olmasına rağmen başka bir uykusuz gece, normaldir. Ancak, uyku alma zorluğu hayatında yinelenen bir sorundur, nedenlerini araştırmak için bir doktora danışın emin olun.

Ayrıca Oku: sağ yastık nasıl seçilir