günlük olarak stresi önlemek için 15 basit ipucu

Fotoğraf: iStock

Stres kuşkusuz "kötü zaman" dır. ona teslim olmamıştı birisi, böyle her şeyi sabır eksikliği ve etrafınızdaki herkes, uykusuz gece, aşırı yorgunluk gibi semptomlar açığa bulmak zor ...

Lizandra Arita, klinik ve kurumsal psikolog uzmanı terimi stres herhangi uyarıcı veya değişim harici veya dahili orta gerilim jeneratörü, fizikokimyasal özellikleri açısından, kişinin sosyo-psikosomatik bütünlüğünü tehdit biyolojik veya geçerli söylüyor psikososyal.

"Stres her zamanki ortamda bir uyarlama ya da değişiklik gerektiren bir şey neden olabilir. vücut zihinsel ve duygusal, fiziksel tepkiler, bu değişikliklere tepki, "psikolog diyor.

Durdurmak ve hatta çocuklar örneğin vb çalışmalarda, ortasında, yakın okul işin teslimi için yarışacaklar, stres, maruz düşünmek önemlidir Ama, tabii, sorun, genellikle insanlar belli aşamalarda, yerine getirmek ve birçok taahhütleri var sonraki yaşamında, daha yaygın olan bu yönde sert preslenmiş hissedebilirsiniz.

Ne genellikle stres neden olur?

günlük olarak stresi önlemek için 15 basit ipucu

Fotoğraf: iStock

Lizandra göre, stresin ana nedenleri şunlardır:

Ayrıca okuyun: 10 faaliyetlerini spor salonuna gitmeden 100 kalori yakmak için

 • düğün ve doğum günü partileri gibi önemli olayları Önizleme;
 • Bir tane sevilen Ölümü;
 • kalabalıklar;
 • trafik tıkanıklığı;
 • gebelik;
 • kazalar;
 • boşanma;
 • yeni iş;
 • tarihleri;
 • yasal konular;
 • finansal problemler;
 • Hastalıklar.

Fakat temel sorun stres ele nasıl? Bu kötülüğü kontrol etmek için bir çok yardımcı olabilir basit ipuçları vardır!

günlük olarak stresi önlemek için 15 basit ipucu

Bilgi grafiği: Kadın İpuçları

1. stresi artırabilir gıdalardan kaçının

Lizandra gıda kötüleştirebilir ve ayrıca stresin çerçeveleri artırabilir vurgulamaktadır. "Bu, günlük stres kötü beslenme ile güçlendirilebilir edilir" diyor.

"Alkol ve kafein, merkezi sinir sistemi üzerinde etkili uykusuzluk, baş ağrısı, anksiyete ve böyle mide yanması, mide ağrısı, gastrit, hazımsızlık gibi sindirim semptomları neden olarak ruh halini etkileyebilir. Ve artan metabolik aktivitesinin bir sonucu olarak, aynı zamanda kas yorgunluğu olabilir, "psikolog açıklıyor.

Bazı gıdalar bu tür alkolsüz içecekler, kahve, çay ve çikolata olarak artan stres içinde hareket ederler. "Bu yüzden sanayileşmiş ve, alkollü içecekler, sarı peynir ve rafine karbonhidratlar (ekmek, kek ve beyaz un, makarna) işlenmiş yanı sıra, bu gıdalar kaçınmak önemli," Lizandra açıklıyor.

2. sakince yiyin

belirli yiyecekleri kaçınmaya ek olarak, Lizandra o sakin bir ortamda ve gürültü olmadan, 3 saatte 3 yemek önemli olduğunu açıklar. "Stres yönetiminde çok yardımcı olur. Meyve, sebze ve bol sıvı da zihni rahatlatmak, vücut çalışması kolaylaşır. vücut hiç şüphesiz, sağlıklı olduğunda aklın sağlıklı "diyor.

Ayrıca okuma: bu kadar endişe gerektiğini 12 şey

3. sıklıkta ve zevkle egzersiz

basitçe "Ben her gün spor salonuna gidip" ve bu bir yük, bir zorunluluk olduğunu hissediyorum demek yeterli değil ... İdeal her kişinin Lizandra psikolog göre, rahatlatır ve stresi yumuşatır tanımlamak ne olduğudur.

Bir kişinin fiziksel aktivite uygulayan zaman", bu refahı ve zevk duygusunu artırmak kandaki çeşitli maddelerin tahliyesi edilir. Ana bir doğal sırasında ve fiziksel aktivite sonrası beyin tarafından üretilen endorfin maddedir. Bu, stres ve kaygıyı azalttığı gerginlikleri giderici ve hatta hafif ve orta depresyon tedavisi için tavsiye edilen, doğal bir analjezik olarak kabul edilir, "Lizandra açıklıyor.

4. sakin aktiviteler seçin

Birçok kişi, örneğin boks yaparken veya çalışırken yerleşmek, ama diğerleri yoga gibi sakin etkinlikler ile daha iyi olabilir veya rahatlatıcı masaj, meditasyon, akupunktur yapışmasını ...

İdeal çeşitli aktiviteler üzerinde arama ve gerçekten size zevk verecek birini seçin ve rahatlamak ve günlük endişeleri sorunları / günü unutmak izin vermektir.

5. stres kaynağı belirlemek

strese sokuyor düşün bunu önleyebilirsiniz sadece bu yüzden çok önemlidir. Cevap senin içinde muhtemelen, ama uzman yardımı almanız son derece önemli olabilir, bu yüzden bunu yapmak için çekinmeyin!

Ayrıca Oku: sadece 90 saniye içinde sağlığınızı artırmak için 15 yol

"Stres pratik konularda değil, aynı zamanda birçok duygusal sorunları ile ilgili olabilir ve uygun tedaviyi almaya, psikoloji uzmanları, terapistler ve psikiyatristlere belirtilmiştir," Lizandra söyledi.

"Psikolog ve terapist stresi tetikleyen neden anlamak hastaya yardım, duygusal kısmını görür ve psikiyatrist semptomlarının kontrol ve daha ağır krizler, ilaçlarla yardımcı olacak" psikolog ekler.

6. çakmak gün yapmak için Organize olun

Organizasyon değil daha fazla ücret için çok önemlidir, ancak beklentisiyle acı değil gününüzü daha hafif bir gün yapmak için teklifte ile artık odaklanmak.

Hareket halindeyken bir takvim var, sonuçta, bilirsin, her şeyden önce, ... yapmak önemli randevuları yere yazın zorundadır kesinlikle her şeyi hatırlamak gerekiyor ve yok ayrı bir "yarın neler yapılabileceğini" nin "bugün yapılması gerekenleri" ...

Ancak bu, ertelemek oldukça farklıdır! Yani görevlerin birikimini ve elbette daha fazla stres önlemek için kontrol altında programınıza tutmaya çalışın.

Ayrıca okuyun: 20 alışkanlıklarını 30'a önce hayattan ortadan kaldırmak gerektiğini

7. duyguların ötesine uzanan

sadece egzersiz değil, aynı zamanda profesyonellerle ya da arkadaşlarınızla ya, duygularını açığa onlar hakkında konuşurken bunu yapın.

Ama bunun ötesinde, gülümse! kahkaha ver! İyi şeyler hakkında konuşun pozitif (ve sadece sorunları hakkında konuşurken değil) göründüğü kadar klişe olarak ..., kahkaha hala en iyi ilaçtır!

8. Yavaş

Her kişi kendi ayak vardır, bu yüzden ona saygı öğrenirler. günlük yaşamda bunu çok daha üreten bir iş arkadaşınla mı? Sabır, bu onun hızını değil, kendi olduğunu!

Ayrıca, gün onların gün küçük alışkanlıklarını değiştirmek yemeğin tadını, sakince öğle yemeği; kahveni için birkaç dakika kenara; Nefes "burnundan nefes ve ağız yoluyla nefes" basit başka şeylerin yanı ortamı yatıştırmaya gerektiği kadar ünlü pratik başlar.

9. her şeyi ciddiye almayın

O bir eleştiri aldı? kaldırdı değil. Eğer büyük, / geçerli yapıcı olduğunu düşünüyorsanız Sakince ... bunu düşünmek, bu noktada geliştirmeye çalışmak ... Ama bunun sizin için değil düşünüyorsanız, basitçe görmezden.

küçük beklenmedik sıkıntılar ve sorunlarla ilgili bir bardak suda fırtına vermeyin.

10. sadece dinlenmek için günün biraz zaman ayırın

Aralıkları önemlidir. Sadece iş yerinde olsun, evde veya arabada, dinlenmek için günün en az 10 dakika ayırın. Ama şu anda, tamamen geri kalanından çıkarın: mobil, bilgisayar, TV vb

11. "hayır" demek için ve empoze etmek öğrenin

Onların hizmetinde yeni görevler almış ve hesap vermek değil söyleyebilir? bunu söylemek korkmayın! Kendine karşı dürüst ol ve belirli görevleri gerçekleştirmek mümkün değildir veya bunun için zamanım yok olduğunda itiraf.

O bir arkadaşımdan yardım isteği aldı, ancak bu noktada, yardımcı olamaz? ona açıklayın ve daha sonra dışarı çalışamaz sormak.

Eğer iş yerinde aşırı yüklü düşünüyorum? liderler konuşun maruz ... Her zaman değil başkalarının hayatında ve içinizde neler biliyoruz.

12. hoşuna giden birşey yapmak için en az birkaç saat haftada İzin

Alışverişe gidin arkadaşlar veya erkek arkadaşı ile bir bar ya da restoran için dışarı çıkmak, ... Evde bir film ya da dizi izlemek süre ile ilgili olarak ücret talep etmeksizin hepsini yap!

Genellikle bu kadar zevk küçük anları sadece hafta sonu için "ayrılmış", ancak böylelikle daha hafif ve lezzetli hale yanı hafta boyunca bunları yaşamak güzel.

13. İyi hafta sonları

İşten özellikle kesmek hafta sonu üzerinde. Seyahat, arkadaşlarıyla dışarı çıkmak ailesi ile bir araya Daha fazla uyumak ... şey her türlü mı, görünürse görünsün basit, sana zevk verdi.

14. Çok fazla bakır

Eğer görevin belirli bir tür gerçekleştirmek mümkün olmadığını anladıkları zaman kötü hissetmeyin. Hiç kimse her şeyi iyidir. gerektiğinde Ayrıca yardım isteyin. Ben birilerinin yardımına ihtiyaç söylemeye korkuyor ya Utanma.

Kendini affedin ve kendinizi affetmeyi izin: Bir sonraki mağaza zarar vermek değil ve yaptığınız şeyleri kara kara ve pişman çalış.

Ve çok önemli: İş yerinde çalışmayı bırakın. Evden işe Özellikle, programları ayarlamak ve onlara sopa.

dinlendirici bir uyku için 15. Cherish

örneğin, sabah çalışma harcamak istemiyorum. günde yaklaşık 8 saat boyunca, iyi uyku önemini öğrenin.

Yatarken, TV, telefonu kapatın ve bu uyku gelir ve gerçekten ferahlatıcı yüzden düşüncelerini "sakinleştirici" yavaş git!

Tüm bu basit ipuçları, ancak gündelik hayatın acele insanlar yüzünden kilo vermeyin.

Ama stres birçok durumda fazlalaştı, profesyonel yardım da gerek! "Kişi şey bilmeden esnekliğine sahip veya basit durumları bırakmazlar, bu tür peşin, olumsuz düşünceler ağrı gibi bazı duygusal işaretler tarafından vurgulanmaktadır tanır" Lizandra söyledi.

"Esneklik eksikliği, hiç şüphesiz, en büyük ipuçlarından biridir. şey planlı düzeninin çıkarsa, o rotayı değiştirmek için esneklik ve bel oyun var olamaz. Yani stres seviyesini bilmek iyi bir ipucu, "psikolog ekler.

Üstelik Lizandra fiziksel belirtiler de içerdiğini açıklıyor: baş, boyun ve omuz, uyku güçlüğü, aşırı yorgunluk ve kas yorgunluğu güçlü ve tekrarlayan ağrı. Bunlar klasik belirtiler ve stres yüksek düzeyde bulunmaktadır. Yani, eğer, profesyonel yardım istemekte tereddüt yok!