Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

dakika Sayma o özel birini görmek; onu şirket olmak sadece mutlu olmak; dakika sonra, "tanışmak için can" oldu, veda edip; Bir sonraki hafta sonu için ve ayrıca gelecek için pay planları ... Bazı sevgi ve sevilmek gerçekten iyi duygulardan biridir derler!

aşk karşılıksız olduğu zaman, durum genellikle acıya neden olabilir ve bir kişinin özgüvenini düşürebilir ... çoğu zaman farklıdır.

Ve her ne kadar sadece, platonik aşk karşılıksız sevginin bir türüdür. O imkansız uzak ulaşılamaz bir aşk, fikri ile ilişkilidir ...

En çok ergenlik eşsiz bir duygu olduğuna inandığımız, çoğu insan platonik aşka duymuş, ancak birkaç aslında henüz ne anlama geldiğini biliyor.

biyolojide ve kitabın enerji ve holistik terapiler, acquântica terapist, uzman personare ve yazarın çeşitli formlarda oluşturulan Ceci Akamatsu, "olur For Love," bu platonik aşka gelince, genellikle kişi denir söylüyor ergenlik, idoller tarafından tutkuları süresi veya kız ya da en popüler çocuk, yaşlı kişi, öğretmenler vb Ama aynı zamanda hayatın diğer safhalarında ortaya çıkabilir.

Ayrıca okuyun: "Sevgi" Bir ilişkide her şey değildir

hala var çünkü "Genellikle platonik aşk daha o kadını aramak gerekir adam bile sadece bilinçsizce bile, inanç olduğunu, kadınlar ile ilişkilidir. Adam aktif sevgisini doğrulama takip ederken kadın genellikle, eşleştirilecek bekliyor. Bunun üzerine, kadının bu platonik aşkı bekliyor oluşturarak biter, "Ceci söyledi. "Ama biz, erkek ya da kadın her yaşta, platonik aşkların tabidir. Bu tutum olan kişiler daha, utangaçlık olduğu gibi, affektif yaşamda daha az proaktif, çekilen platonik aşka daha fazla maruz elde sonunda, "diye ekliyor.

Sonuçta, hangi platonik aşk anlamına?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ceci süreli platonik aşk aşk ayarları hakkında felsefi bir diyalog getiriyor kitabın Platon'un "Ziyafet", geldiğini açıklıyor. "Aşkın Çeşitli yüzleri Ancak ele alınmaktadır, güzel ve iyi için arama gibi sevdiriyor Sokrates olduğunu. Yani sen yoksun ne için, yok ne için arama olurdu "diyor.

Sevgiyi fethetmek kez daha istiyorsanız", hiç kimse fazla sever, ancak, yani hala zamanı var sevgi, ne eksik olması gelecek ne isterseniz gidin . Bu ulaşamayacağımız daima sevgi arayışı fikrini geliyor ile, "uzman ekler.

platonik aşk genellikle ulaşılamaz bir imkansız aşk fikri ile ilişkilidir. "Bu mesafe ve başarısızlık güvensizlik ve reddedilme korkusu bir iç bariyerle basitçe yaş farklılıkları, sosyal, kültürel, önyargı meydana, veya," Ceci söyledi.

Neden platonik aşk olur?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ceci özelliklerinden platonik aşka biri sevilen kişinin ilişkin hayranlık olduğunu açıklar. "Biz hayal ve sevgi gerçekleşme olacağını nasıl hayal, onu idolü olarak bir kaide üzerinde bir kişi koydu. Bu yanılsama yaşamış idealize sevgidir "diyor.

Ayrıca okuyun: "Anne, ben çıkıyorum": Ergenlik çocukların kalma nasıl başa

Uzman genellikle bir kendine istiyorum tam olarak ne diğer hayran olduğuna dikkat çekiyor. "Başka bir deyişle, biz onlar bizim eksik olduğu düşündükleri hayranım. Bu yüzden senin kendi içimizde ortaya çıkarmak için bir yol bulmak değil ne başka aramaya gidiş sona erdi: vb güzellik, sevinç, zeka, zenginlik "diyor.

Kim platonik aşka büyük olasılıkla?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

platonik aşk daha çünkü her zaman kadını almalısınız adam olduğunu inancın kadınla ilişkili olduğunu unutmayın. Bu anlamda, bekliyor may bazı kadınlar bu platonik aşkı bekliyor oluştururken, eşleştirilecek. erkekler her yaşta aşklarına ve herkes de yaşayabilir Fakat bu, kural uzaktır, buna tabidir.

Ceci aşklarına eğilimini tetikleme sona bazı faktörler gösterdi:

  • utangaçlığı;
  • ret korkusu;
  • diğerleri arasında Eski travmalar,.

"Ancak, biz her zaman özgüven ve kişisel gücün yokluğunda korku ve güvensizliklerini kök bulmak olacak" diyor uzman.

Ceci aşk kendisi kendine değer görmek ve pozitif ve negatif kadarıyla kendini çekmek için yeteneği duygusu getiriyor olduğunu açıklar. "Genellikle güzel bulunca biz özgüvenini ilgilidir, ancak bundan çok daha fazlasıdır. Kendi hatalarına ve zayıf Kabulü yüksek benlik saygısı için çok önemlidir. Kişisel güç yakından özsaygı ile bağlantılıdır, bu koşullar ve dış dünyaya karşı giderse bile, bizim gerçeğin sağlam durmaya yeteneğimizi tarafından gücümüz ve azim ile temsil edilir "diyor.

Ayrıca okuyun: 10 eylemler bunun içinde olduğunu göstermektedir ki onun

Bir platonik aşk zararlı olabilir?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ama sonuçta, bir "imkansız aşk" isteyen bir problem mi var?

Ceci kişi platonik aşk beslemeye yaşamı ve kişisel ilişkiler yaşamayı başarısız olursa, bu onun gerçek hayatta aşk zorlukları uzak çalıştıran bir işareti olabileceğini açıklıyor. "Mükemmel, idealize aşk kavramını atmak bir direnç temsil edebilir ve zorluklarla dolu gerçek aşkı, yaşamak için" diyor.

Sanal dünyada, uzman göre, sen eşleşti ve gerçek hayatta mümkün görünmektedir rağmen, hayali bir yol tecrübeli olduğunu, bu platonik aşkların çoğunu görebilirsiniz. "Biz Gerçek ve hayal arasındaki eşikte olma, gerçeğe çok yakın yanılsamalar yaratmak. sevginin sahte yerine getirilmesini besleyen gizli gerçekliğin hayalleri vardır. Yani ayrıca yanılsama yaşamış ve tutmak seviyor şunlara 'ne' Platonculuğun, "diye ekliyor.

Bu bağlamda, Ceci bir platonik aşk özel bir durum o en platonik aşkların zaman yaşıyor veya eğer olup olmadığını değerlendirmek anlamına işaret ediyor. "İkinci durumda, ancak kişisel güç ve özgüven güçlenmesine yardımcı ve böylece daha gerçek ve daha az idealize şekilde yaşamak başlamak için, büyük yardım aramaya terapötik yardımın olabilir," diye açıklıyor.

platonik aşkı yaşamış olanlardan Raporları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Beatriz Silva MANTONI, 28, reklam, yıllarca aşklarına yaşadığını söylüyor. "O zaman, tabii ki, ben, bazı arkadaşlar beni uyarmaya çalıştık rağmen fark etmedi. Ben sadece açıkça 'ulaşılamaz' insanların ilgi ve tam, yani eğer bir oğlan benimle ilgilenen olduğunu bilerek edildi edilmektedir 'gerçek' ilişkilerinden çalışan, hatta başka sevdim çünkü onunla bulaşmaman söyledim kendime o elde edilemez "olduğunu "diyor.

Ayrıca okuyun: bahar aylarında erkek arkadaşı ile yapılacak 10 faaliyetlerini

Beatriz bugün çok net bu aşklarına geliştirmeye açan nedenler gördüğünü söylüyor. "Özellikle benim görünümü ile son derece güvensiz oldu. Herhangi oğlan uzun süre benimle ilgilendiğini olabilir inanıyoruz ... Bu yüzden olası bir ret ile doğrudan uğraşmak zorunda değil, imkansız aşkları icat etmek çok daha kolay değil mi, "diye açıklıyor.

"Bu benim 23 yıllık aşklarına yaşadığı için söyleyebiliriz, ama şimdi çok güvenli hissediyorum ve platonik aşkla beni tekrar beslemek asla beklemiyorum, ben gerçek bir ilişki yaşamak ... deneyim olarak tüm görmek, bütün bu anlamak götürdü," Beatrice ekler .

Kelli Sanches, 30, öğretmen, ayrıca bazı aşklarına yaşadığını bildiriyor. "Ben 14, 15 yıl oldu, yalnızca bile bilmiyordum çok yaşlı erkek tarafından ilgimi ben mevcuttu. Birkaç yıl sonra ben internette erkeklerle (mesafe) ilişki başladı, ben ... biliyorum ben gerçekten doğru da bir flört yaşayabilir beni ve kim ilgilenen birini bulmak için götürdü lazım asla "diyor.

platonik aşkı önlemek için nasıl

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

"Hiç bir kez daha ulaşılmaz insanlardan daha aşık oldun mu Var", Kendi içine bak ve şans eseri, platonik aşka çekti, eğer anlamanıza yardımcı olabilir birkaç soruya yanıt; "Eğer başkasına ilişkilendirmek çok zordur inanıyor musunuz?"; "Aşık mısın sen kişi için var hayranlık hoşuna diğer değil çok olumlu özelliklerini görmezden yapar?" Vb

"Biz her zaman bizi izliyor ise, içimizdeki bizi bize doldurup tatmin edecek olanı arayan, bizim öz saygısı ve kişisel gücünü güçlendirmek isteyen, dışarıda dünyadaki tüm bu aramaya ve sevilmek değil bize yardımcı olur. Böylece, biz platonik aşkı yarattı şansını azalttı, "uzman Ceci varır.

Sonuçta, en iyisi ortak sevgidir. ilişki her şeyden önce, gerçek düzlemde kalır iyi ve kötü zamanlarda gider, ama.