Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Bazen saç imdat. Kurutucu, yassı demir, yüzme havuzu, kimyasal işlemler ve teller üzerindeki işaretleri bırakacaktır günlük hayatta kullanılan ürünler dahi. çok bukle, düşük parlaklık veya utandırıcı çok kolay olan cansız Saç kuru, bir nemlendirme yapmak zamanının geldiğini işaret ediyor olabilir.

Ancak, sonunda su değiştirme yapma sorumlu hidrasyon, saçınızı tedavisi için tek yol değildir - ve diğer tedavi gerekebilir. kendi saçın ne gerek bilmek için ideal hızlı bir gözeneklilik testi yapmaktır. Bunun için bir saç ve su ile bir pot, kolay görüntüleme için tercihen hafif renkli pot gerekir. Sonra sadece su içinde tel koymak ve ne olduğunu görün: tel lavabo varsa, yeniden ihtiyaç; Eğer ortada kalmak, beslenme ihtiyaç; yüzüyor, ihtiyaç hidrasyon içindir.

ne gerek nemlendirici ise, iyi haber: evde tedavi basit ve pahalı değil dışarı yapmak. uygun fiyata pazarlamak için çeşitli ürünler hazır bulmak mümkün tüm cepler uygun aralıkları dışında, birçok doğal maddeler görevi yardımcı olabilir. Ne olursa olsun saç tutmak için tedaviyi yapmak için seçilen yöntemin ideal bir süreci kılcal rutin bir parçası ve belirli bir sıklıkta tekrarlanan olmasıdır sulu.

"Belli bir nemlendirici rutini sürdürmek için önerilir - Haftada en kritik durumlarda, veya her 15 günde yapılabilir kez. saç kimyasal sürecine maruz gelsin, hidrasyon daha da gerekli hale gelir. teller deniz suyu ya da havuz maruz kaldığında, de önemlidir, "Simone Andrade Rio de Janeiro'da kuaför Walter'ın Kuaför Merkezi önerir.

düz, kıvırcık, kıvırcık, yağlı, kuru, boyalı: Tüm saç tipleri (ve ihtiyaç) hidrasyon almak olabilir. Bu meselede ev yapımı tarifleri ile hazır olarak maskeleri ile hem evde, hidratasyon için ipuçları bulacaksınız. Kontrol edin!

saçlar test için 12 maske ve blogcular tarafından onaylanan: Ayrıca okumak

maskeleri ile Hidrasyon

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Evde saç nemlendirici yapmak için en yaygın yolu hazır maskeler kullanmaktır. Ürünler genellikle daha kalın bir krem, tellerin güzellik ve sağlık yeniden tek başına gerçekleştirmek ve erişilebilir - hem maliyet açısından ve bulmak için pratiklik ile.

Uygulama öteki değildir; Eğer baş ağrısı olmadan ve salona saçını sulu gereken her zaman gitmek zorunda kalmadan evde yapabilirsiniz. Tipik olarak, her maske kullanılması gerektiği ambalajın tarifname ile birlikte ve talimatları takip etmek önemlidir - tellerin ürünün "dinlenme" özellikle zaman.

Genel olarak, aşağıdaki gibi bir nemlendirici maske uygulanması için adım adım:

  1. şampuanla saçınızı yıkayın;
  2. iyice durulanır;
  3. Islak saça maske uygulayın;
  4. paketin üzerinde belirtilen zaman olarak ürün etmesi sağlanmalıdır;
  5. Durulayın ve her zamanki gibi bitirmek.

Piyasada seçenekler nemlendirici maskeler çoktur. Çok farklı fiyatlardan, tüm saç tipleri için ürünlerini bulabilirsiniz. Satın alırken, imalatçının belirttiği göz kulak ve saç tipinizi uygun olanı seçin.

"Ürünler daha teknik şekilde saçın çok türünü tanımakta güçlük olanlar için, kimlik etiketleri getirmek değil, aynı zamanda yardımcı olacak bir uzmandan yardım isteyin," Simone öneriyor.

Ayrıca okuyun: Kılcal Programı: Tam zamanlama bile en hasarlı saçları kurtarmak için

yatırım değerdir 12 nemlendirici maskeler

eczaneler, süpermarketler, kozmetik mağazaları veya online mağazalarda bulunabilir en tavsiye edilen nemlendirici maskeler, aşağıda galeri göz atın.

R tatbikatları ile ilgili olarak $ 5.69 için Yamasterol sarı

R tatbikatları ile ilgili olarak $ 5.69 için Yamasterol sarı

Ar ABD'de $ 11.90 tarafından Elsève Arjinin diren

Ar ABD'de $ 11.90 tarafından Elsève Arjinin diren

Ayrıca Oku: Co-yıkama: güzel saçları ve sulu yapar yıkama tekniği

Ikesaki içinde $ 21.20 için Pantene Pro-V yoğun hidratasyon

Ikesaki içinde $ 21.20 için Pantene Pro-V yoğun hidratasyon

Droga Raia de $ 8.37 için Tresemmé Derin Nemlendirici Nem Zengin

Droga Raia de $ 8.37 için Tresemmé Derin Nemlendirici Nem Zengin

R Natura $ 32.80 tarafından Natura EKOS Kestane

R Natura $ 32.80 tarafından Natura EKOS Kestane

R Apothecary içinde $ 38,69 tarafından Yerli SPA Manoi & Argan

Yerli SPA Manoi & Ar Apothecary içinde $ 38.69 için argan

Baş & Onofre R $ 8,02 için Nemlendirici Omuzlar

kafa & Onofre üzerinde $ 8.02 için Omuzlar hidratasyon

R sezon Kozmetik sırasında $ 63.20 Silikon Mix Bambu

R sezon Kozmetik sırasında $ 63.20 Silikon Mix Bambu

R tarafından Moroccanoil Yoğun Nemlendirici Maske Güzellik Web $ 322,90

R tarafından Moroccanoil Yoğun Nemlendirici Maske Güzellik Web $ 322,90

R Kerastase Maske Süper Güzel Kozmetik $ 189,13

R Kerastase Maske Süper Güzel Kozmetik $ 189,13

L'Oréal Absolut Repair Neofibrine por R$ 227,00 na Casa Nostra Cosméticos

L'Oreal Absolut Casa Nostra Kozmetik Ar $ 227.00 için Neofibrine tamir

R Schwarzkopf Bonacure Onarım Kurtarma Güzellik Web $ 101,99

R Schwarzkopf Bonacure Onarım Kurtarma Güzellik Web $ 101,99

Önemli olan, çeşitli tonları hidrasyon ek olarak birden fazla fonksiyonu var ve her saç tipine uygun farklı şekillerde reaksiyon gösterirler. en iyi yolu test etmektir için en uygun ürünü bulmak için.

Ev yapımı tariflerle Hidrasyon

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

pazarlanan maskeleri yanı sıra, birçok doğal ürünler tel hidrasyon yardımcı olabilir. Bu durumda, avantaj büyük etkisi olduğunu, daha sulu ve güzel iplikler ve hatta daha az (ya da hiçbir şey!) harcama zaten evde yalnızca ne kullanma.

Ev yapımı nemlendirici tarifleri bol ve malzemeyi en farklı türleri vardır. Test öncesinde, her zaman ürünün kalitesi uygulanacak. denetlemek "Ben bal, püre avokado ve zeytinyağı işaret, en doğal malzemelerle birlikte," Simone söyledi.

Birçok ev yapımı tarifleri hidrasyon eyleminin ötesine gidip de besleyici etkiye sahiptir. Bu durumda, ek olarak, lipidleri Yenileyici güzel saçları korumak ve hizalanmış yardımcı olacaktır maske uygulamak, nem teli doldurmak için. örneğin, yağlar önde gelen gelirler, bu çifte eylem var.

Doğal malzemelerle yapılmış 20 ev yapımı nemlendirici tarifleri kontrol edin:

yoğurt 1. Sıvı Alımı: yoğurt orta tencerede elma sirkesi ve bal bir çorba kaşığı karıştırın. 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın, saç uzatma uygulayın. Maske Ayrıca sadece yoğurt ile yapılabilir. Bu durumda 30 dakika bekletin.

zeytin yağı ile 2. Sıvı Alımı: mikrodalgada tüm saçınızın uzunluğuna ve ısı yağı yeterli miktarda ayırın. Birkaç dakika derisini masaj, kökten uca uygulayın. Sıcak bir havluyla saçlarını örtün ve bir gece veya en az 30 dakika bekletin. Şampuan ve saç kremi ile yıkamayı tamamlayın.

yumurta 3. Sıvı Alımı: İki zeytinyağı çorba kaşığı bal bir çorba kaşığı ile üç yumurta karıştırın. kafa derisi dahil tüm saç üzerinde uygulayın ve bir duş başlığı ile örtün. durulama önce 30 dakika bekletin.

sirke 4. Sıvı Alımı: Saçına her yerinde uygulamak için yeterli bir miktarda ayrı elma sirkesi. Bir pamuk yardımıyla, ipucu sirke kökü geçerlidir. Uygulamadan sonra beş ila on dakika süreyle saçlarınızı durulayın.

mayonez 5. Sıvı Alımı: iyi uçlarına derisini masaj, nemli saçınıza mayonez bir fincan geçerlidir. bir duş başlığı ile saç örtün ve bir saat mayonez hareket bırakın. Durulayın ve her zamanki gibi şampuanla yıkayın.

Sütlü 6. Sıvı Alımı: Bir pamuk kullanılarak, kök içeren saç uzatma genelinde süt (kaynatılmamış) uygulanır. bir saat durmak ve her zamanki gibi saçınızı yıkayın edelim.

avokado 7. Sıvı Alımı: bir olgun avokado soyup iyice ezin. zeytinyağı iki çorba kaşığı ekleyin ve kalın, homojen bir sıvı oluşturmak üzere karıştırılır. nemli saçınıza uygulayın zaten şampuanla yıkanmış olması. 30 dakika ve durulama bekletin.

bal ile 8. Sıvı Alımı: Yarım bal fincan ve zeytinyağı üç yemek kaşığı karıştırın. uçlarına derisi başlayarak saça uygulayın. Sıcak bir havlu ile baş sarın ve 30 dakika bekletin. şampuanla yıkama tamamlayın.

9. Sıvı Alımı jelatin: Bir bardak su, ısı ve lezzet jelatin bir paket ekleyin. jel bir tür oluşturmak üzere su ilave edilerek karıştırılır. şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra, teller ve kafa derisinde jelatin geçerlidir. ılık su ile durulama önce birkaç dakika bekletin.

10. Sıvı Alımı aloe: blender isabet bir aloe yaprağı çekirdek ve bir bardak su bir parçası olan bir meyve suyu yapmak. pamuk parçasıyla veya bir fırça yardımıyla, şampuan ile yıkanır saç aloe vera suyu uygulayın. durulayın ve saç kremi ile yıkamayı bitirmek, birkaç dakika bekletin.

bira 11. Sıvı Alımı: Zaten şampuanla yıkanmış saçlar üzerinde bira sprey ve doğal olarak kurumaya veya kurutma makinesi ile kurutun edelim. Bazı kuru saçlı bira kokusu.

muz 12. Sıvı Alımı: tek püresi olgun muz, badem yağı, bir çorba kaşığı ve pürüzsüz kadar bal iki çorba kaşığı karıştırın. Tüm saç uzatma üzerinde karışımı uygulayın ve 30 dakika bekletin. ılık su ile iyice durulayın.

papatya ile 13. Sıvı Alımı: o beklemeye bırakılması, orta papatya çayı bardağı hazırlar. zeytinyağı ve karışımın 1/4 fincan ekleyin. saç her yerinde uygulayın ve birkaç dakika bekletin.

Kabak ile 14. Sıvı Alımı: Yaklaşık 20 dakika boyunca bir dilimlenmiş kabak pişirin. Sonra bir püre kıvamına gelinceye kadar iyice yoğrulur ve pürüzsüz hale gelene kadar karıştırma, lezzet düz yoğurt ekleyin. saça uygulayıp, 15 ile 20 dakika arasında bekletin. Durulama ve şampuan ile yıkanır.

papaya ile 15. Sıvı Alımı: Ayrı bir kap kıyılmış papaya, kıyılmış muz bir cam, doğal yoğurt, bir cam, bal ve bir çorba kaşığı ve hindistan cevizi yağı ve bir çorba kaşığı. bir macun oluşturmak için birbirine karışır. teller uygulayın ve bir duş başlığı ile kapatın. 30 dakika durmak ve normalde saçını yıkamak edelim.

yağ, bal ve gliserin ile 16. Sıvı Alımı: bal iki çorba kaşığı, gliserin iki çorba kaşığı zeytinyağı iki kaşık karıştırın. Yıkama sırasındaki saç üzerine karışımın uygulanması ile, daha önce şampuanla yıkanmış olması.

yumurta akı ile 17. Sıvı Alımı: Ayrı yumurta akı, saçlarını örtmek için yeterli miktarda. teller uygulayın ve 20 dakika bekletin. normal olarak yıkama tamamlayın.

Hindistan cevizi yağı 18. Sıvı Alımı: iyi masaj saç uzatma ve kafa derisi boyunca hindistan cevizi yağı uygulayın. bütün bir gece boyunca bekletin. Sabah durulayın.

süt tozu ile 19 Sıvı Alımı: yumuşak bir hamur oluşturmak üzere süt tozu 1/4 su ekleyin. masaj, tüm saça üzerinde karışımı uygulayın. Sıcak bir havlu ile baş sarın ve birkaç dakika bekletin. Durulayın ve şampuanla yıkama bitirmek.

mayonez ve avokado 20. Sıvı Alımı: olgun avokado sevdi ve mayonez bir fincan iyice karıştırın. kökten uca kadar, teller karışımı uygulayın. 20 dakika boyunca bekletilir ve şampuanla yıkamaya edelim.

blogcular evde nemlendirme yapmak üzere

, Hidratasyon ev onun anı ilham blogcular maskeleri nemlendirici ve nasıl saçlarını bunları uygulamak için bazı ipuçları ve tarifler kontrol etmeye.

Rayza Nicácio

Bir ev hidratasyon hidrasyon sıvı Bepantol ve şeker bir maske kullanarak nasıl Rayza gösterir. Blogger'sanız saç maskesi uygulamak, karışım nasıl gösterir ve bitirmek için nasıl gösterir.

Julia Kapıcı

bu bir nemlendirici maske hazır uygulayarak kilitleri için başvuran ve uzak kökünden bir ayak elde ettiğini nasıl Bu videoda, Saç blogcu Kraliçesi gösterir. Maskenin uygulamasının yanında Julia da kurutucu ve bir silikon yağı ile bitirme içerir.

Mari Morena

aloe vera çekirdeğini ve uygulamaya maske hazırlanmasını nasıl dan - Mari Morena, aloe ile saç hidratasyon adım adım nasıl öğretir. blogcu hisseleri hidratasyon parlaklık ile hafif telleri bırakır ve hacimsiz saçlar bırakır.

Aline Amaro

Bu videoda, Aline Amaro tarifi ve uygulanması hazır, sızma zeytinyağı ve şeker ile yapılan bir nemlendirici maske öğretir. YouTube kullanıcısı belirtilmesi bu güzel saçları tutmak için haftada bir kez nemlendirici yapmaktır.

Mariana Ribeiro

Mariana Ribeiro ucu hidratasyon maskesi hazır, mısır nişastası, su ve şekeri alır davetiye çıkarıyor. blogger da geçerlidir ve saç bitirmek için nasıl gösterir. söz etkisi daha pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı telleri olan.

Dobruskii

Dobruskii özellikle konuları rengini bozabilir veya boyama kim kuru saçlı olanlar için bu hidrasyon önerir. Maskeyi hazırlamak için, sadece seçtiğiniz ve mayonez nemlendirici maske kullanın. Video hazırlama ve uygulama göstermektedir.

sağlıklı ve güzel bir görünüm saçınızı tutmak için uzun bir yol gidecek rutin hidrasyon ekleyin. Ev yapımı tarifleri veya hazır maskeleri kullanarak olsun, hidrasyon yapmak zor bir tedavi değildir. Enjoy ipuçları evde sürecine başlamak için!