Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

evde kullanılmak üzere Günümüzde saç boyaları yaygın ve uygulamak giderek kolaydır. En büyük sorun bugün doğru kullanımı için gerekli önlemlerin alınması ürünü nasıl uygulanacağını bilmektir.

boya deriye temas halı, havlu ve giysi yanında aynı zamanda noktalar oluşturur ve onlar iyi bir şey yapmak. tüm saça uygulanmadan önce, deride ürünü test etmek önemlidir böylece kuaför Güzel Cavalcante Maria Beleza salon göre, "boyalar hassas cilt üzerinde kızarıklık, kaşıntı ve tahrişe neden olabilir".

Profesyonel öneri daha az agresif olan cilt tonerler tercih etmektir boya etkilerini azaltmak ve dolayısıyla daha az alerji neden olur.

Ayrıca, lekeler bırakmak çok zordur. ciltte boyanın temizlenmesi için etkili olabilir evde sahip ürünlerle alışılmadık yöntemlerle Aşağıda:

1. Deterjan

parmak ile ovularak lekenin bölgesinde mutfak deterjan küçük bir miktar uygulanır. koyu noktalar olması durumunda, alan fırçalamaya deterjan ve suya batırılmış bir nemli doku ya da pamuk kullanımı, uzun süre cilt ya da bulunmaktadır.

Ayrıca Oku: saç boyası yaklaşık 7 genel soruları

En iyi sonuçlar için, bir bir macun deterjan iki parça ve iki parça sodyum bikarbonat ile karışım ve bir parmak veya pamuk sürterek bölgeye uygulamak.

2. Diş macunu

etkilenen bölge nemlendirip 30 ila 60 saniye boyunca ya da leke tamamen çıkarılana kadar dairesel bir hareket içinde sürtünme diş macunu bir miktar uygulanır. İşlemden sonra, kuru bir havlu ile sıcak su ve sabun ile yıkayın.

3. Vazelin

Benzer bir şekilde, yukarıdaki prosedürlere göre, vazelin bir miktar ürün uygun ile temas etmez, böylece dikkat ederek, leke yayıldı. Ürün nihai sonucu kadar temiz ve tekniğini başlatmak boya rengi, ise.

4. Bebek yağı

parmaklarınız ile bebekler için petrol yamalar üzerinde cömert bir tabaka uygulayın. Gece boyunca beklettikten sonra uyanmak ılık su ve sabun ile yıkayın.

5. Saç Jel

bir çubuk ile dairesel bir hareket içinde, sürtünme bölgesi lekeleri boyunca saç jölesi uygulanır. Gerekirse, yıkama ve leke yok olana kadar prosedürü başlatın.

Ayrıca okuyun: Forum saç boyası için daha uzun ömürlü?

6. Sirke

su ve sirke eşit parçalarının bir karışımını yapın ve pamuk yardımıyla lekeli bölgeye uygulanır. leke kadar dairesel hareketlerle Rub tamamen kaldırılır. Eğer sonuç vermezse, sirke karışımını konsantre ve işlemi tekrarlayın deneyin.

7. Sigara külü

Şaşırtıcı bir şekilde, sigara kül boya lekeleri çıkarmak çok faydalıdır. kül içinde bir pamuk nemlendirin ve bölgedeki ovalayın. Açık bir kap içinde boyama iki gün önce sigara külü kitabın güçlü bir koku önlemek ve küçük talk ekleyin.

8. Tatlandırıcı

Benzer bir şekilde, yukarıda sözü edilen, bu düşünceyi gerektiğinde işlemi tekrar, ürün içinde pamuk emmek ve leke etek kadar alan ovmak etmektir. Atık kaçınarak sonra cildinizi yıkayın hatırlamak önemlidir.

ciltte mürekkep lekeleri nasıl engellenir

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Başka bir çözüm pigmentasyon almak için cildi korumak amacıyla, boyamadan önce prosedürleri kabul etmek olduğunu saç boyası derinin iyi, temiz ve olmadan izlerini sağlamak için. Her zaman eldiven kullanın ve böylece bu bölgeler üzerindeki mürekkep önlenmesi, omuzlarında ve boyunlarına bir havlu destekler.

Güzel göre, koruyucu jelleri, kremleri, koşullandırma ve merhemler etkilenebilir bölgede Traditonal boya ve deri arasındaki bariyerin bir tür oluşturur uygulanır ve lekeleri yapışmasını önler. Buna ek olarak, mesleki da öneriyor: "şampuan antirresíduo ile alan aşırı mürekkep çıkarılmasını kolaylaştıran yıkayın."

Ayrıca Oku: tonu veya boyayı, hangisini kullanmak?

Tel boyama işlemine başlamadan önce cilt koruyucu Caprice. Lekelenme, istenmeyen lekeleri olmadan ipuçları ve garanti cildi takip et!