Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

"Deri temizleme deri yatırılır ölü hücreleri, komedonlar (siyah nokta), fazla yağ ve diğer kirlilikleri atmak dokuların sağlığa zararlı mikroorganizmaların çıkışını kolaylaştırmak, yüzeysel ve derin detoksifikasyon hale getirmeyi amaçlar "Dr Inaê Cavalcanti, dermatolog DOM Kişiselleştirilmiş Tıp açıklıyor.

Prosedür bazı cilt hastalıklarının önlenmesinde ve yüz görünümünü iyileştirmek, Gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak da uzmana göre, yararları, yüz ve boyun derisinin güzellik ve sağlık için hem dikkat çekicidir.

Profesyonel cilt temizleme dokunuş, tonda, anti-enflamatuar, komedonlar ve akne, iyileştirici ve rahatlatıcı etkisi önleyici antiseptik etkisi vardır ve cilt beslenme geliştirir ve doku ve yumuşak bir cilt elde uyarılmasını teşvik kadifemsi, dermatolog göre.

biz evde yüz düşünmek zaman, akla gelen ilk şey şudur: siyah nokta ve sivilce sıkmak. Ancak bu doğru bir yol değildir. komedonlar çekimi uzmanları tarafından ve bu amaçla doğru ürünlerle uygun bir rutininde sadece yapılmalıdır. Yani, hiçbir şey cildinizi sıkmak istiyorum, yüzünüzde lekeler neden ve kaldırmak zor işaretleri alma sona erebilir.

Iyice cildi temizlemek ve günün ilerleyen uyanmak: gece yağ bezleri daha fazla çalışması ve zaman en yoğun hücre yenilenme vardır zamandır.

Ayrıca Oku: 8 tarifleri ev yapımı bir kese yapmak için

Evde yapabileceğiniz cilt temizleme temizleme, esfoaliação ve tonlama dokuyu, tüm ev kullanımı, yani uygun ürünlerle yapılan içeren biridir, cildinizi zarar vermez ürünlerin düzgün eylem.

tıbbi dermatolog ayrıca frekans profesyonel yüz ayda bir kez, ortalama olarak, olmasını sağlamak için olduğunu vurgulamaktadır. Ama İdeal o prosedürün en uygun sıklığını gösterir böylece dermatolog danışmaktır.

Zaten temizlemek ve evde cilt, günlük sorun yapılabilir sesi ister. "İyice cildi temizlemek ve günün ilerleyen uyanmak: gece yağ bezleri daha fazla çalışması ve en yoğun hücre yenilenmesi olduğunda, zamanı" diyor uzman.

Adım adım işlem aşamaları: Evde cilt bakımı

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Cildiniz temizlik yapmak için karar verirken, temizlik sırasında tutmak için de önemlidir. Eğer etkisi cilt bakım kuyu, istenilen temiz ve böylece yapmalıyım bütün bir rutin var. Evde tam bir cilt temizleme yapmak için adım adım kontrol edin:

  1. soyulma: Eksfoliasyon özellikle yüzde, nazik peeling ile yapılmalıdır. Çok kalın boncuk ürünler kaçının ve uygulamak ve ürünü masaj zorlanma yok.
  2. temizlik: Tamamen safsızlıkları uzaklaştırmak, pamuk ped yardımıyla jel, sabun, tonik veya derin temizleme uygulanır.
  3. tonlama: Cildiniz için Bununla birlikte, sulu tutun ve temizlik eylemini kurtarmak ve pul pul dökülme bir nemlendirici tonik uygulaması veya bir termal su için esastır. Hatta yağlı cilt türü için spesifik ürünlerle ancak, bu adımı yapmalıdır.
  4. koruması: Güzel cilt UV ışınlarından korumalı bir cilt olduğunu unutmayın. Cildinizi temizledikten sonra eve ayrılmadan önce güneş koruyucu uygulamak asla unutmayın.

dermatolog tarafından yönetilen gibi haftada bir adım temizlik tarafından bu adımı, veya. Günden güne için, cildi temizlemek için tavsiye edilir ve yatmadan önce en az bir kez sabah ve bir kez nemlendirir. Bu siyah noktaların görünümünü önemli bir nedenidir olarak yatmadan önce makyajını çıkarmak için her zaman hatırlamak, atık birikiminden arınmış cildinizi korumak için esastır.

Ayrıca okuyun: Derin Cilt Temizliğin

Ev yapımı yüz tarifleri

Fotoğraf: Thinkstock

Fotoğraf: Thinkstock

Başka bir seçenek yerine dermatolog hizmet alımı ev temizleme işlemini yapmak veya estetisyen ev yapımı tarifler vardır. Ancak, her zaman profesyonel cilt temizleme ev yapımı temizlik daha etkili birçok durumda, meyve farklı sonuçlar ayı ve gibi uzmanlardan da yardım için önemli olduğu dikkat çekicidir.

tarifi 1

hafif bir sabun kullanarak yüzünüzü yıkayın ve bir havlu ile iyice kurulayın. Bir kapta, mix:

  • 1 yumurta sarısı;
  • bal 1 çorba kaşığı;
  • ½ kaşığı unu;
  • ½ fincan sade yoğurt.

Karışım homojen hale gelene kadar iyice karıştırınız. karışıma bir pamuk batırın ve tamamen kaplıdır kadar, yüz geçmesi yavaşça. Gözleri ve dudakları karışımı uygulamayın. 20 dakika boyunca bekletilir ve daha sonra suyla yüzünüzü yıkayarak maskeyi kaldırmak edelim.

tarifi 2

Yüz kirleri çıkarmak her zaman dairesel hareketler yaparak, tonik losyon batırılmış bir pamuk parçası ile atıkları bu losyon kaldırmak için bir temizleme losyonu kullanmaya başlayın. Sonra bir kase sıcak su dökün ve ayrıca papatya ve okaliptüs kullanabilirsiniz biberiye veya kekik koyun.

Yaklaşık 10 dakika boyunca buhar ile temas halinde kalmak için bir havlu ile ve havza yüze yakın başınızı örtün. buhar gözenekleri açmak ve siyah noktaların çıkarılmasını kolaylaştırmak için bir işlevi vardır. nemi ve kiri temizlemek için bir havlu ile yüzünüzü silin. siyah nokta yüzey çıkarılması için sıkıştırıcı losyon bir deri temizlemede uygulanması tamamlayın. "Sıkma" tekniği sayesinde derin siyah noktaların çıkarma evde yapılmamalıdır dikkat çekicidir.

Ayrıca okuyun: Roaccutane anlayacak izotretinoin akne mücadele nasıl çalıştığını

Videolar: profesyonel cilt temizleme ve ev

Aşağıdaki videoda, dermaticista Juliana Martins profesyonel cilt temizliği nasıl yapılır adım adım açıklıyor. Kullanılan ürün ve teknikler profesyoneller için uygun olduğunu hatırlatmakta fayda var, evde işlemi tekrarlamak kalkmayın. Check out:

Bu videoda, blogcu Lu Ferreira Chata Galoshes ev yapımı cilt temizleme sistemi Clinique ile deneyiminizi hesabı ve ürünler doğru yolu yapmak için ipuçları verir yok.

Başka bir ev yapımı yüz seçenek kildir. Aşağıdaki videoda, estetik öğrenci ve blogcu Julia Forti cilde komedon (siyah nokta) ve diğer saldırgan uygulamalarının çıkarma içermez prosedürü nasıl yapılacağı açıklanır.

Ürünler ev yapımı yüz yapmak

cildinizin özelliklerini değerlendirir ve temizlik optimal kombinasyonlarını önermek ve sizin için nemlendirici böylece daha temiz yatırım önce, tavsiye dermatolog aramak. Bu amaçla önerilen seçeneklerden bazıları aşağıda galeri göz atın:

Allık blog Geçme Ürün İnceleme

Ayrıca okuyun: Her cilt tipi için ideal bir sabun

109 $ Clinique için Clinique 3 adımlı bir sistem

Allık blog Geçme Ürün İnceleme

Kamu Beautylidade blog ürünü inceleyin

$ 87 için Adcos içinde Nötr Temizleme Jeli Yeşil Çay

Kamu Beautylidade blog ürünü inceleyin

Ürün İnceleme blog Düzenli Kız olursa

Mary Kay da R yerine 1 TimeWise® $ 58 Krem Temizleyici 3

Ürün İnceleme blog Düzenli Kız olursa

Femenina Evet blog ürünlerin İnceleme

Temizleme hattı ve yüz bakımı Clearskin avon

Femenina Evet blog ürünlerin İnceleme

Dış Dani blogda Ürün İnceleme

Dermage içinde $ 23.40 barda Secatriz sabun

Dış Dani blogda Ürün İnceleme

Diva şeyler blog Ürün İnceleme

La Roche Posay R $ 26,90 için Effaclar arındırıcı dermatolojik sabun

Diva şeyler blog Ürün İnceleme

Yani unutma: derinlemesine temizlik prosedüründen sonra cilt nemlendirici içerir. Böylece, sonuçları tatmin edici olmasını sağlamak. Ve asla, asla, bu cildinize onarılamaz hasara neden olabilir, evde siyah nokta ve sivilce sıkmak.