Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Düz demir, saç kurutma makinesi, kimyasal prosedürlerin kullanılması, güneşe çok sıcak su, pozlama ile banyoları, deniz, yüzme havuzu ... Her ne kadar sen telleri kırılgan oluyor ressacados, saç neden olan neredeyse günlük saldırıları acı kaçınıyorum olarak, kıvırcık ve cansız.

Kılcal çizelgesi (CC) verimli ve tamamen hesaba her durumda özelliklerini de alarak saçın en çeşitli canlılığını "kurtarmak" için önerisi ile daha sonra geldi.

Sylvio Rezende, Sylvio Rezende tarafından kuaför Tony Hall, bir olarak kılcal zamanlamayı tanımlar "saç için saç bakımı projesi tablo yeniden, hidrasyon ve kılcal kitle dönüşleri ve vitaminler."

Diğer bir deyişle, kılcal zamanlama kuaför Luis Eduardo Moreira, birim yöneticisi Jacques Janine'den tarafından talep edilen, "teller için gerekli besinler her zaman sağlıklı doldurmak için tedavilerin bir program" dir.

Bir ay içinde yapılır ve gerektiği kadar tekrar edilebilir tedavi bu sistem ile, teller, hidrate beslenmiş ve ürün ve farklı tonlarının haftalık dozlarda yoluyla, yeniden oluşturulur.

Ayrıca Oku: Co-yıkama: güzel saçları ve sulu yapar yıkama tekniği

O ikisini birden değil, karmaşık geliyor. nasıl zamanlama ve biraz sabır gereklidir bunun özellikle saçınızın ihtiyaçlarına yardımcı olacaktır anlamak ve istekli doğru tedaviyi takip etmek. avantajlar, genel olarak ağır basmaktadır: Tam parlaklık ve sağlıklı saçlarla, daha yumuşak.

Rao için, kılcal zamanlama çok verimli ve diğerleri arasında ilerici, rahatlatıcı, yumuşatma gibi kimyasal saldırı geçirmiş insanlar için süper tavsiye olduğunu. "Pratikte, diyelim ki, bir doktor tarafından önerilen bir tablo gibidir. Bu gibi kendi ilaçlar ve bunların saat ve kullanım şekilleri gibi. zamanlama düzgün kullanıldığı için, biz tellerin mükemmel bir iyileşme olacak, "diyor.

Moreira kılcal programım takip etmeleri gerekmektedir disiplin ve organizasyon olanlar için son derece değerli olduğunu ekler.

O bile saçınıza bakmakta yararlı olabilir nasıl kılcal programı ve eğer anlamak meraklı?! Aşağıda tüm bilgileri kontrol edin.

her şey Bilmeniz gereken: Nasıl CC

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sylvio Rezende saç hasar çeşit ile gitti tüm insanlar kılcal takvimi yararlanacaktır açıklar. "Bu saç ve bu lif yeniden hizmet edecek" diyor.

Oku da: saçı beslemek için evde ıslatma kapiler nasıl

Luiz Moreira zamanlama bir ay sürer olduğuna dikkat çekiyor. "Ipliklerini sağlıklı, parlak ve direnç olana kadar devam ihtiyacını olması, o tekrar edilebilir" diyor.

Rezende çizelgesi tüm esnekliğini ve sağlığını kurtarmak için, saç kütlesinin büyük bir kayıp durumlarında, üç aya kadar, ortalama olarak kullanılmış veya olduğunu göstermektedir.

Üç beslenme nemlendirici sekiz oluşan sözde "resmi kılcal planı" ve ayın bir rekonstrüksiyon olduğunu belirtmekte fayda vardır. Genel olarak bu prosedür ile başlayan olanlar için uygundur. Sonra, artık daha iyi bir görünüme sahip saçlı, tek bir özel programa bahse girebilirsiniz.

Şu anda, bu arada, zamanlamanın İnternet değişik tip bulmak zor değildir ve onlar özellikle yalnızca yeni başlayan kişiler için bir rehber olarak hizmet ama fikri kişi saçınızın ihtiyaçlarına tedavi adımları adapte olmasıdır. her zaman 48 saatlik prosedürler arasında minimum aralık saygı unutmamak gerekir.

Eğer detaylı kılcal programının üç süreçlerinde biliyoruz Aşağıda:

Ayrıca Oku: Nasıl saçını adım doğru yol adımını yıkamak

hidrasyon

Nasıl çalışır: Moreira hidrasyon suyu açıklıyor ve kullanılan krem ​​formülasyonu parçası olan bu besinleri geri yükler. Hemen saç dokunulduğunda daha yumuşak ve parlaktır.

Kim ihtiyacı var: Rao Tüm saç, hatta bakire saç, sulu gerektiğine ve vb güneş saldırganlık, plaj, havuz, kurutma makinesi, düz demir gibi Hasar böylece ölçekler açmak diğer sorunlar arasında bölünmüş uçları, görünür ve. Moreira hidratasyon haftada en az bir kez tüm saçlar için tavsiye edilir ekler.

Aşırı kullanım nedenleri: tel mümkün hasar. "Alınmalıdır bakım yağı ve döküntülere neden olabilir kafa derisi üzerinde kremler fazladır," Rezende kuaför diyor. Bu oturumlar arasında 48 saat asgari aralık uymak zorundadır ve krem ​​ürün paketinde öngörülen daha uzun saçlar kalamaz.

maddeler nemlendirici: Bitkisel gliserin, gliserin (glikol, gliserin, gliceryD) Bepantol protein elastin ve kolajen (hidrolize kolajen proteini), botanik ekstreler, pantenol, aloe vera, vitaminler, setil alkol, stearil alkol, sakaroz, yulaf proteini, pirinç proteini, ipek proteini, diğerleri arasında hidrolize edilmiş soya proteini, hidrolize mısır proteini, bal, çikolata,.

adım videosu adım: hidrasyon öğretici görmek için buraya tıklayın

Maskeler / Önerilen Ürünler:

Nerede bulmak için: Tresemmé Derin Nemlendirici / Haskell Manyok / Elseve Hydra-Kollajen Max / Haskell Jaborandi / Pantene Pro V Hidrasyon Yoğun / Natura Ekos Kestane / Elseve Arjinin Resist / Kanechom Aloe Vera / Head & Shoulders Nemlendirici / Acquaflora Antioksidan / Lola Ani Ölüm

Nerede bulmak için: Tresemmé Derin Nemlendirici / Haskell Manyok / Elseve Hydra-Kollajen Max / Haskell Jaborandi / Pantene Pro V Hidrasyon Yoğun / Natura Ekos Kestane / Elseve Arjinin Resist / Kanechom Aloe Vera / Baş & Omuzlar Hidrasyon / Acquaflora Antioksidan / Lola Ani Ölüm

beslenme

Nasıl çalışır: Moreira göre, ana beslenme hedefi tellerinin doğal yağlar dönmek için gerekli lipidleri değiştirmektir.

Kim ihtiyacı var: Kuru, opak tellerle ve hareket etmeden insanlar, Moreira vurgulamaktadır. Sonuç daha ipeksi saçlar, kilo ve parlaklığı.

Aşırı kullanım nedenleri: "Fazla yağ, yağlı ve ağır saç bırakarak" Moreira diyor.

besinler: seramid, shea yağı (Shea yağı), kakao yağı (Theobroma kakao yağı), tereyağı murumuru (Astrocaryum murumuru tohum yağı), cupuacu tereyağı (kakao yağı), (tereyağı avocato) avokado yağı, tereyağı, macadamia fındığı, tereyağı kemik iliği (ilik yağı), argan yağı, kemik iliği yağı, avokado yağı, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı.

adım video tarafından adım: öğretici beslenme görmek için buraya tıklayın

Maskeler / Önerilen Ürünler:

Nerede bulmak için: Dove Yağ Beslenme / Redken Curvaceous / Kerastase Elixir Ultime / Silikon Mix Bambu / L'Oreal Professionnel Mythic Oil Maske / L''oréal Professionnel Absolut Control / Pantene Fusão da Natureza / Elseve Óleo Extraordinário / Kérastase Nutritive / Lee Stafford Hair Growth / Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle

Nerede bulmak için: Dove Yağ Beslenme / Redken Curvaceous / Kerastase Elixir Ultime / Silikon Mix Bambu / L'Oreal Professionnel Mythic Oil Maske / L'Oreal Professionnel Absolut Kontrol / Füzyon Pantene Doğa / Elseve Olağanüstü Yağ / Besleyici / Lee Stafford Saç Büyüme / Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle

imar

Nasıl çalışır: Sylvio Rezende yeniden saç sertlik ve kuvvet dönen, teller kütle ve protein sıfırlar vurgulamıştır. Moreira telleri oluşturan ana keratin proteininin, nedenle ayda en az bir kez keratin şarj gerçekleştirmek için son derece önemli olduğuna işaret ediyor. saç daha dolgun ve güçlü olacaktır.

Kim ihtiyacı var: gözenekli gevrek telleri olan insanlar.

Aşırı kullanım nedenleri: Çok telleri sıkıştırın olabilir. Rezende aşırı protein tel bozunmasına neden olabileceği güçlendirir. "Proteini yerine bu süreç en azından her 15 günde yapılan (ve daha az), ancak teller kırabilir çok zor ve böylece olacaktır edilmelidir" diyor.

rekonstrüktif maddeler: keratin, arginin, kolajen, sistein, kreatin, amino asitler ve buğday proteini, vs.

adım video tarafından adım: rekonstrüksiyon öğretici görmek için buraya tıklayın

Maskeler / Önerilen Ürünler:

Nerede bulmak için: Elseve Arginin Restitüsyon Kütle / L'Oréal Professionnel Absolut Repair / Kérastase Resistance / Wella Repair Mask / Seda Reconstrução Instantânea / Bio Extratus Queravit / Redken Extreme Strength Builder / Tresemmé Reconstrução e Força / Elseve Reparação Total 5 / L'Oréal Professionnel Pro-Keratin / Dove Reconstrução Completa

bulmak için: Elseve Arginin Restitüsyon Kütle / L'Oreal Professionnel Absolut Onarım / Kerastase Direnç / Wella Onarım Maskesi / İpek Anında Yeniden / Bio Extratus Queravit / Redken Extreme Mukavemet Oluşturucu / Tresemmé Yeniden ve Kuvvet / Elseve Total Repair 5 / L'Oréal Professionnel Pro-Keratin / Dove Yeniden Tam

Önemli olan, imar aşamasında (veya geri) kişinin bir keratin doldurulmasını veya rekonstrüktif maske kullanmayı tercih edebilir. Ne tavsiye edilmez (halihazırda keratin var) zaten rekonstrüksiyon bir maske sıvı keratin koymaktır. aşırı keratin kopmasına yol açabilir sabit telleri oluşturmasıdır.

kuaför Aşağıda Luiz Moreira belirli durumlar için kılcal programları önermektedir. Hiçbir kural olduğunu, ancak, unutmayın. Fikir prosedürleri (hidratasyon, beslenme ve rekonstrüksiyon) bahis ve algılamak için yönetmek, saçların tepki gibi duygu gidin "diye en neye ihtiyaç duyar."

Kaynak: Kuaför Luiz Eduardo Moreira, birim yöneticisi Jacques Janine Copacabana

Kaynak: Kuaför Luiz Eduardo Moreira, birim yöneticisi Jacques Janine Copacabana

Moreira işlemleri arasında 48 asgari saat aralığını saygı kuvvetlendirmektir. Eğer 19h Pazartesi günü hidrasyon yapılmış Örneğin, yalnızca Çarşamba 19h sonra başka sıvı alımını, beslenmeyi veya yeniden yapabilirsiniz.

Islatma: ne olduğunu ve ne işe yaradığına?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sönüm kılcal programda beslenme sahne yapmak için bir yoldur. Bitkisel yağlar ve ezmesi denge ve sağlık sağlayan tellerin doğal yağ doldurmak, saç beslenme çalışmaları için kullanılmaktadır. Sonuç, tartı parlak ve düz, daha ipeksi saçlar olduğunu.

Tam olarak ıslatma ve kılcal beslenme arasındaki farkın ne merak ediyorsanız, cevap: ıslatma (benzersiz ıslatma dışında, beslenme için maske kullanılmasını hariç) yağlar veya bitkisel ezmesi ile münhasıran yapılmış bir beslenme olduğunu .

ıslatma, sadece saf yağlar veya bitkisel ezmesi (% 100 doğal) ile yapılabilir. Kolayca süpermarketler ya da eczanelerde sağlıklı yiyecek evlerde bulunan (örneğin hint yağı) ve en çok mal olmaz.

ıslanma için zamanında herhangi bir kural yoktur. Islak saçları almak için tercih edenler ve kuru saç yapmak için tercih edenler vardır. Her saç eşsiz olduğundan, test etmek ve (prosedürü yerine getirmede şekilde olarak, seçilen ürün ile ilgili olarak her ikisi) kendi teller için en iyisini bulmak en iyisidir.

Bununla birlikte, bilinen bir adım adım olduğu:

 1. saç temiz olması gerekmez ve kuru olmalıdır;
 2. ; Iplikçikler halinde saç bölün ve kökten uca kadar, bunların her birinde yağ / tereyağı uygulamak
 3. besinleri de absorbe saç derinize masaj;
 4. Yaklaşık bir saat bir buçuk bekletin;
 5. tercihen şeffaf şampuanla, teller yıkayın, kaldırmak, ancak zaten biliyor ve telleri kurumaz belirleyin.
 6. Tamamen eğer gerekirse birden fazla yıkayarak saç yağı çıkarınız.
 7. Son olarak, teller tırnak etlerini kapatmak için bir kremi kullanabilirsiniz.

yağlar arasında / en ıslatma işleminde kullanılan ezmesi şunlardır:

 • (Örneğin, ıslatma Lola Oliva) ıslatma özel maskeleri;
 • Hindistan cevizi yağı;
 • Tatlı badem yağı;
 • hint yağı;
 • sızma zeytinyağı;
 • avokado yağı;
 • Fındık yağı;
 • argan yağ;
 • ayçiçeği yağı;
 • beziryağı;
 • üzüm çekirdeği yağı;
 • Cupuacu yağı;
 • murmuru tereyağı;
 • kakao yağı;
 • Cupuacu tereyağı.

teller üzerinde yağ ile uyuyan bir gecede saçların ıslatma etkisi bırakmayı tercih edenler de vardır. Bu durumda, petrol orada birikir kalmaması bir havlu ile yastık korumak için tavsiye edilir.

saçım M, N veya R ihtiyacı nasıl anlarsınız?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

saç programa gelince Bu muhtemelen en yaygın bir sorudur. saç sıvı alımını, beslenmeyi veya yeniden yapılandırmaya ihtiyacı nasıl anlaşılır?

Moreira Ne gerekliliğini tanımlar tel koşulu olduğuna işaret: "o sağlıklı ise, oturumlar daha az ve daha hasarlı teller, daha seans gerekecektir. Herkesin iklimsel faktörler (rüzgar, kirlilik) doğrultma kimyasal faktörler (olsun, onları duyarlı ispatlayabilir bir süreçten geçer beri Ama ne olursa olsun, üç prosedürler, tüm saç tipleri için uygundur renklenmeler). "

saçların daha ihtiyacı olduğunu bilmek için, bunu düşünmelisiniz: Hangi devlet içinde değil mi? Sen bozuyorsun? Mat? Dengesiz? İnce? kırıklarını mı? Bu ve diğer noktaları gözden geçirin.

boya: Ne prosedürleri sizin teller geçti düşünmek için de önemlidir? Doğrultma? Renk değişimi? Progresif?

Saçlarınızı, yağlı vb kıvırcık, ince yumuşak, kalın ise Ve ayrıca dikkate

Bir kural hakkında konuşmak zor, ama aşağıda kurallar saçını şu anda en çok ihtiyaç anlamanıza yardımcı olabilir:

 • Saç donuk, silahlı, mahcup, ressacados: mutlaka onlar hidrasyon gerekir. Ve unutmayın: Tüm saç neme ihtiyacı vardır.
 • yanlış hizalanmış ve gözenekli bukle ile Saç: muhtemelen hidratasyon veya ıslatma gerekir.
 • Çift ve kırılgan ipuçları ile çok ince saçlar: muhtemelen yeniden gerekir.

Her saç noktada sıvı alımını, beslenmeyi ve yeniden gerektiğini hatırlatarak. Bir saç bugün burada bir ya da iki ay, daha fazla yeniden gerekebilir, örneğin, hidrasyon çok ihtiyacımız var.

Önemli bir faktör saç porozite değerlendirmektir. porozite tipi parçacıklarını yeteneği bir günlük bazda tedavi etmek ve onlar için bakım kullanmak (besler, nemlendirici) ayrıca su ve maddeler absorbe edilmesi gerekiyor anlamına gelir. İdeal denge: Çok az ne de gözenekli de.

gözeneklilik çok yüksek ise, bu saç bakım uygulamaları yapabilirsiniz teller tırnak etlerini, açık ama teller her zaman gerekli olanı korumak anlamına gelir. Gözeneklilik oldukça düşük ise gerekli maddeleri absorbe edilemez Diğer taraftan, cuticles tedaviye dayanıklıdır, sıkı bir şekilde kapatılır.

gözeneklilik testi

Saçınızın porozite değerlendirmek için, cam testi kullanın: sadece yedi dakika orada bırakarak oda sıcaklığında bir bardak su alıp içinde (herhangi bir ürün olmadan) temiz saç tutamını koydu.

Kılcal programı: Bir ayda saçlarınızı kurtarmak için nasıl

Resim: Kadın İpuçları

tel süzülüyor ise, düşük gözenekli var. sıkıca kapalı manikür ile, saç ürün geçişine bırakarak kremler ve yağlar muhtemelen dayanıklıdır. Petrol ve ısı müttefikleriniz olabilir. hidrat, örneğin, hindistan cevizi veya avokado gibi yağlar ile teller halinde buhar ve sonra maskeyi uygulayın senin kütikül açmak, ardından mühür sıcak duş almak zaman. Sabit ıslatma teller dengesini geri yardımcı olması açısından önemlidir.

İplik fincan ortasında olsaydı, normal gözenek var. Bu nedenle tedavi absorbe edilmesini sağlar, bunun üst deri hafifçe yükseltilmiş olup, idealdir. Bu teller beri öylesine sürekli hidrasyon gerektirmez Normal saç porozite olanlar, kolaylıkla nemi absorbe dikkati çekiyor.

tel battı varsa, gözeneklerinin çok büyük olması. Çok açık cuticles ile saç tedavileri sunulan maddeleri korumak için daha çok zorluk sahip olmanın yanı sıra, muhafaza edebilmektedir daha fazla nem çeker. Bu tür saçlar genellikle düzensiz doku vardır donuk kıvırcık ve kolay utanıyor. Bu durumda protein çok önemlidir. Ama tabii, abartısız, sonuçta, aşırı sert saçları bırakır ve kırılmaya yol açar.

saç program hakkında sıkça sorulan soruları

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Konuyla ilgili ana sorulara açıklık görebilirsiniz:

1. Hangi şampuan / saç kremi ben CC ayı boyunca kullanmalıyım?

"Önerilen onlar tamamlayacak şekilde ürün geliştirilmekte olduğu gibi, her zaman aynı üreticinin tam kapsamlı kullanmasıdır," Luiz Moreira diyor.

Kely Cristina Almeida, Piracicaba (SP) içinde kuaför, kılcal çizelgesi, zevk bir şampuan ve saç kremi sırasında kullanılmasını önermektedir. "Aynı marka şampuan daha iyi maske satın almak için fırsat var, ama size kalmış ise. Ama, genel olarak, ben şampuan antirresíduo kullanarak çok hasarlı saçları insanlar ... yeniden şeffaf bir şampuan fazla kullanması gerektiğini tavsiye etmiyoruz "diyor.

Bütün işleminden sonra 2. Genellikle saçımı yıkayıp kremi uygulamak?

"Süreçlerinde kullanılan kremler zaten şartlandırma fonksiyonu var, çünkü gerekli değildir," Moreira açıklıyor.

3. Sadece üç ürün (bir maske, sızma zeytinyağı ve sirke) ile ucuz bir CC yapabilir?

Kely göre, bu ürünlerin kullanımının iyi sonuçlar sunabilir, ancak tüm kişinin saç bağlıdır. "Her şey çok akrabası, orada beni iyidir sizin için doğru olmayabilir. böylece hasar görmemesine Saç tedavi bu tip yarar olabilir. Ama tamamen hasarlı, cansız saçlar durumunda, muhtemelen çok özel ürünlerle, daha karmaşık bir tedaviye ihtiyacı vardır. Yani Şüphe, her zaman profesyonel konuşmak güzel ise, "diyor.

4. Bir ay boyunca CC yaptıktan sonra, ne zaman yeniden yapmak için geri alabilirsiniz?

Moreira CC dokunma ve hareket etmek, parlak, sağlıklı, yumuşak olmasını saçlarından aylık tekrar edilebilir olduğunu açıklar.

5. Nerede kılcal zamanlamasını başlatmak için?

"Oldukça geçerli konuda araştırma ve böylece bilmek daha iyi saç o en alma ihtiyacı tedavinin ne tür anlamak vardır. Şüpheniz varsa, güvendiğiniz bir kuaför konuşun. Zaten tedavi daha aşina olduğunuzda Geçerli bir ipucu Sonra ... kılcal resmi programa başlamak, sen programınıza özelleştirmek için olsun. Her zaman her saç beslenme, hidrasyon ve yeniden yapılandırmaya ihtiyacı olduğunu hatırlamak, sonra iyi duygusu ile tabii ki, onlara bahis için hiçbir riski büyüktür, hiçbir şey abartı teller için iyidir, "Kely açıklıyor.

Görüşler: Yaptığım kılcal çizelgesi

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Juliana de Andrade, blog Kadınlar Mix yazarı, saç zamanda vardı ışıklarına yanı nedeniyle hasar gördü çünkü CC yaklaşık iki ay boyunca yaptığını söylüyor.

"Ben internet ve yaşadım başkalarına araştırılmış ürünlerle evde CC yaptı. yeniden Evre I keratinizasyon işlemi için, maske Restoratif Keratin ve Vitamin B5 onaylanmasına ve sıvı keratin kullanılır. Ayrıca Ekos hattı Murumuru Natura kullanılır. Adım beslenme, ben ıslatma işlemine hindistan cevizi yağı kullanılır. Ve hidratasyon adımında, maske Silikon Mix Bambu, Bepantol çözümü ve Gliserin kullanılan, "Juliana söyledi.

"Saç elastik ve süper kurutuldu için ışıklar ve kapiler planına olduğu, saç tamamen rejenere edildi. Bu astarlı, yumuşak ve çok dayanıklı idi "blogcu ekler.

Debora Coelho Lopes Neves, 29, beslenme uzmanı, üç hafta önce programa söylüyor. "Ben uçta uzun saçlı ve Kimya çünkü ben yapıyorum ve büyük saç özen kim var istiyor."

aşağıdaki gibi "İzlediğim zaman çizelgesi şu şekildedir: ilk hafta = hidrasyon, beslenme, rekonstrüksiyon; = Ikinci hafta hidrasyon, hidrasyon, beslenme; Üçüncü hafta = hayır keratin rekonstrüksiyon, beslenme ve hidrasyon; Dördüncü hafta = beslenme, hidrasyon, keratin rekonstrüksiyonu, "Deborah diyor.

"Ben kullanıyorum: Sonsuza Liss vernik banyosu Absolut Onarım Lipidium L'Oreal, Lola zeytin nemliliği ve Tarja Preta Lola," Deborah diyor. "DC sonucu harika, farkı ilk haftasında fark edebilirsiniz: hareketiyle megabrilhoso, gevşek saç, kabarmayı azalmıştır. Saçımı patlatılan değildi, ama harika bir sonuç vardı "diye bağlıyor.

Şimdi ünlü kılcal zamanlama ve ne tele sunabilir yararları biliyorum! Sen yumuşak bukle veya kırık uçlar olmadan güçlü saç, sahip olmak istiyorum?! Bir "tedavi programı" özel Bet ve daha sağlık ve güzellik için ihtiyacı olan tüm bu saçını ver!