Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

kılcal geçiş kimyasal veya termal işlemler tekrar doğal dokusunu ve berrak elde yara teller düzleştirme için terk edilir bir prosestir.

doğal doku kıvrılmış veya kıvırcık ile dinlenme düz saç kalırken bu tür durumlarda kökler, büyümek çünkü özellikle kalıcı kimyasalla saçlar için, basit bir süreç değildir. Termal doğrultma (düz demir veya fırça) veya daha az kalıcı kimyasal tedavilerin kullanmıştır olanlar için, sadece bu tedavilerin gitmek yakında doğal saç dokusu dönmek zorunda kalacak edelim.

İyi haber daha fazla kadın kılcal geçişi ve boldur onların bukleler ve kıvırcık dolayısıyla ilham keyfini böylece, sol tarafını doğrultma geçiş saç bakımı için öyküler ve ipuçlarını güçlendirici benimsemiş olmalarıdır bugün. Birkaç ipucu en iyi şekilde dönemi atlatmak için bu konuyu kontrol edin.

8 yapılacak geçiş yapmadan önce bilmeniz gereken

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Eğer saç geçişi yapmak için zamanı geldi sonucuna vardı, bir kaç şey bilmek ve bu yeni aşaması için hazırlanacak önemlidir. Check out:

1. yöntem uzunluğunda olabilir

Bu geçiş hakkında bilmeniz gereken ilk şey olabilir. Eğer başlangıçta büyük pirzola yapmak sürece saç büyüme hızına doğrudan bağlı olduğu, geçiş, gerçekleşmesi için uzun zaman alabilir. Yani, sabır sürecinde her şeyden önemlidir.

uyumadan önce yapmak 5 saç modelleri ve güzel uyanmak: Ayrıca okumak

2. kendini tanıma ve kabul dönemidir

teller yumuşatma uzun bir süre sonra, onun doğal dokusu olduğunu kaç kadın hatırlamıyorum yaygındır. kademeli olarak doğal doku kendini tanıma derin sürecini içeren ve bir sonraki aşama kabul edilmesidir ile yetiştirilen telleri bakın. Geçiş değişim süresi, her gün.

yardım motive güçlendirici 3. Raporlar

Kılcal geçiş terimi tarafından internet üzerinden hızlı bir aramada o yoluyla gitmiş veya hala geçiyor kadınların birçok durum bulmak mümkündür. bu kadınların deneyimlerini hakkında okuyun ve mümkün olan tüm ipuçlarını yazın. Yani süreçte yalnız hissetmeyeceksiniz ve çoğu devam güce sahip olacaktır.

4. Rutininiz değişecek

Her türü farklı bir saç bakım rutini gerektirir. saçın ürün x için uygundur önce şimdi bunun ihtiyacı başka olabilir edin. Yeni aşamasında yeni bakımı hakkında bilgi edinmek önemlidir. Ama düzleştirilmiş bölümü hala orada olduğunu unutmayın ve daha önce olduğu gibi aynı dikkat gerektirebilir. Geçiş iki doku için bakım gerektiren bir dönemdir.

5. Sağlıklı alışkanlıklar tutun

tellerin büyümeyi hızlandırmak için sağlık gün olmaktan daha iyi bir şey değildir. Gerekli tüm besinleri içeren bir diyet de yiyin, bu dışarıdan teller bakımı kadar önemlidir.

6. Her zaman kesme seçeneği var

İki dokuları ile saçınızın bakmak hoş değilse, kesmek için seçenek her zaman vardır. Müfreze kolay olmayabilir eteğine katılmak zorunda, zevk ve uzun saçlı alışkın olanlar için olduğu gibi, zor kısmı. geri hızla saçın doğal dokusunu getirmesini sağlamaya kararlı olanlar için, bu en iyi seçenektir.

Ayrıca okuyun: 6 esansiyel aksesuarları güzel saç modelleri ve kolay hale getirmek için

7. Isı tedavileri müttefikleriniz olabilir

Aynı saç kesim iki dokular varlığı endişe verici ve bir seçenek değildir? Düz demir ve saç maşası bu durumlarda yardımcı olabilir. saçın düzleştirilmiş kısmını rüzgar kıvırma demir veya diğer tekniklerin yararlanarak da gelip yeni doku alışması yardımcı olur.

bukleler vardır ve kıvırcık kraliçesi 8. Arazi adam

Tüm saç dokuları güzel ve senin irade ise her kadın, kendi doğal dokusunu korumak için değil hakkına sahiptir. Ancak, kılcal geçiş ve kıvırcık ve kıvırcık doğal saç bırakma eylemi, kabul edilecek yararları olduğunu biliyoruz. Bu tutum sen güçlü ve onun gücü öncelikle kendiniz için tanınan hak olduğunu göstermektedir.

Kılcal geçişi başlatmak için nasıl

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Birçok soru kılcal geçiş vardır ve zor olabilmesi için olup olmadığına karar anı tercih olduğunu yaygındır. o adapte yeni aşamasıdır ve çok şey değişecek çünkü Başlat geçiş yanıltıcı olabilir. Biz göz atın geçişi başlatmak için ipuçları listelenen kuaför Juliano Culkin, CKamura Campinas Hall, konuştum:

  • Bazı şampuan anti atık kullanın sürecini hızlandırmak için, daha kolay telini düzleştime;
  • Nemlendirici lipidler sürecini hızlandırmak ve saçın doğal hareketini geri katkı;
  • Kalıcı düzleştirilmesi için büyük pirzola geçişte erken yapılabilir;
  • çok girişim istemeyen kişiler için root biraz büyür ve sonra büyük pirzola gerçekleştirmek bekleyebilirsiniz.

Büyük pirzola X tedricen

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Ayrıca edebi çeviride geniş kesim olarak bilinen büyük pirzola, tüm saç kimyasal düzeltilmiş kısmını çıkarmak için yapılan radikal kesim verilen addır. "Belki de saç artık yapay doku isteyenler için en iyi seçenektir" kuaför Juliano Culkin diyor. Eğer kimyasal düzeltilmiş bölümü hakkında endişelenmenize gerek yoktur, çünkü aynı zamanda daha pratiktir: "saç kimyasal olarak işlenmiş teller daha doğal, daha sulu ve daha sağlıklı büyüyecek," Juliano yol gösterir.

Zaten yavaş yavaş geçiş, doğrultma kullanımını durdurulan kökleri istenilen uzunluğa kadar büyüyebilir ve ancak ondan sonra kimyasal olarak düzeltilmiş kısmı kesilmiş bırakarak olur yaptı. iki yöntem arasındaki en temel fark değişim hızıdır. Büyük pirzola ile değişim acil olduğunu ve "Pixie kesim ve hatta traş, süper yüksek - yanı sıra kıvırcık veya dalgalı tellerin kabul" yapmak için çeşitli yollar vardır Juliano gösterir.

Geçiş yapılan biraz yavaş yavaş gelmeye yeni doku takip etmek de telin çok uzun eki olanlar için ideal ve olduğunu. Eğer ipuçlarına kökü görünümünü yaklaşmak için saç maşası ve diğer teknikleri kullanabilirsiniz bu dönemde, çift doku korkuyorsun olanlar için.

Ben geçiş sırasında ne almalıyım?

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Geçiş hakkında bilmek en önemli şey o saçında yeni dönem, ama yine de, hala bir önceki saç özelliklerini taşıyan hangi olmasıdır. "En yaygın hata hidrasyon ve tellerin yeniden eksikliği," Julian söyledi. "Kimyasal olarak işlenmiş saç, yakında kesilecektir aynı bir, haftada iki kez ortalama hidrate edilmeli," kuaför ekledi.

Diğer bir yaygın hata ikinci Juliano kıvırcık ve kıvırcık saç gerek özel bakıma dikkat edilmez "bu saç özgün ayarını geri yağları veya ürünlerin kullanılması, özel bakıma ihtiyaç" kuaför söyledi. Bu nedenle, ne olursa olsun geçiş veya saç dokusunun akım için seçilen tekniğin, teller her zaman sağlıklı kalmak için bakım verilmelidir.

Ne blogcular bunu anlatmak

videoları blogcular deneyimlerini göz atın:

Julia Martins

Bu videoda, geçiş ile kendi kişisel deneyimlerinden, Julia Martins geçiş işlemini başlatmak için ipuçları verir, geçiş sırasında yapılacak ne yapacağını değil, ne gösterir ve aynı zamanda süreci tamamlamak için birini ilham önemine işaret daha kolay.

Nina Gabriella

Ayrıca kılcal geçiş Nina Gabriella diye başlayan ve "kamuflaj" geçişte çift saç dokusu için çeşitli yollar gösterir anlatıyor. Ana Nina ucu keşfetmek ve kendini yeniden icat zaman almaktır.

Natália Cassilo

Bu videoda vlog'cusu Natália Cassilo hesap nasıl geçiş, kullandığınız hileler oldu ve nasıl büyük pirzola oldu. video da geçiş olanlar için çeşitli öğreticiler saç modelleri gösterir.

Fotoğraflar: Önce ve geçişten sonra

Daha iyisi olamaz önce ve geçiş yoluyla gitti kadınların peşinde görmekten daha motive etmek. nihai sonucu kadar süreci uzun ve kötü günleri var, ama gösterinin altında fotoğraf var gücü için büyük nedenleri vardır ve bu onun irade ise devam ettiğini edebilirsiniz. daha önce ve geçiş yoluyla gitti inanılmaz kadınların peşinde şu yedi raporlarını ve fotoğrafları kontrol edin:

1. Bruna Caixeiro

Fotoğraf: Oynatma / Buh Clerk

Fotoğraf: Oynatma / Buh Clerk

üç yıl sürdü blogcu Bruna Caixeiro hesabı cari saç ulaşmak için. O zaman ve çeşitli saç keser sonra bu artık tamamlanmıştır geçiş sonucudur. O başlamak isteyenler için resim ve ipuçları ile, süreçle ilgili burada söyler.

2. Luciene Batalha

Fotoğraf: Oynatma / lubatalha

Fotoğraf: Oynatma / lubatalha

onların çeşitli aşamalarında kılcal resimlerini koymak lubatalha, Instagram üzerinde Profili. fotoğraflarınızın yorumlarında birçok kadın Luciene saçınızı geçişleri için ilham kaynağı olarak hizmet söyleyebiliriz. Geçerli saç Luciene ilk 2010 yılında yapılan üç büyük kesikler, sonucudur.

3. Duda Fernandes

Fotoğraf: Oynatma / Pretty Poison

Fotoğraf: Oynatma / Pretty Poison

Dona Pretty zehir Blog, Duda Fernandes sonra saçları geçişi neredeyse üç yıl tamamladı. Bu mesajda o bize anlatır ve dokular arasındaki fark başa çıkmak için ipuçları sağlar.

4. Ana Lidia Lopes

Fotoğraf: Oynatma / Just Ana

Fotoğraf: Oynatma / Just Ana

blogger ve vlog'cusu 2014 yılında doğal dokusunu yeniden karar verdi ve o zamandan beri, birbirinden kıvırcık ve kıvırcık saçlar için bakım üzerinde Mesajları yapmaktan, aynı zamanda okuyucuların önce koymak ve kılcal geçişten sonra blogunuzda bir etiket var.

5. Jessica Dantas

Fotoğraf: Oynatma / Yabancı Dantas

Fotoğraf: Oynatma / Yabancı Dantas

Blog sahibi Dantas ve uzun kilitler, Jessica düz demir ile telleri yumuşatma yıl sonra geçiş geçti konuşur. blogcu bir geçiş dönemi değişimi tellerin çok doğal bir doku yumuşatma ve bu da bu tip kimyasal olarak, doğal doku tamamen dönmek için tel düzleştirilmiş olarak, gerekli olduğunu söyler.

6. Maraisa Fidelis'in

Fotoğraf: Oynatma / Güzellik İç / İç Güzellik

Fotoğraf: Oynatma / Güzellik İç / İç Güzellik

blogun İç Güzellik Sahibi, Maraisa teller üzerinde kimyasal düzleştiriciler kullanılmaya devam etmesi kimyasal kesme sonuçlandı unutulmamalıdır. Görünen o ki, blogger ayrıca saç kesmek ve doğal olarak büyümesine izin için trajedi ivme olarak görev yaptı.

7. Carine Oliveira

Fotoğraf: Oynatma / Carmelites / Carmelitas

Fotoğraf: Oynatma / Carmelites / Carmelitas

Carmelitlerin Sahibi ve ayrıntılı günlüğü Geçişinize her anını planlanan Carine hesabı. Başlangıç ​​yana süreci büyük pirzola gün gelecek öğrendik ve Bugünü büyük bir zaman yaptı. Aksine, tek başına gitmek yerine, blogger büyük pirzola yapmaya istekli ve böylece hep birlikte empoderaram olan diğer kızlarla bir araya geldi.

şaşırtıcı ürünler işlemi sırasında kullanmak üzere

Zaten belirtildiği gibi, kılcal geçiş için saç ürünleri yeni tip gerekebilir bir dönemdir. Hiçbir ürün kural ve ne de geçiş aynı saçlar için iyi olabilir şunlara ait iyi olmayabilir. Nedenle, hangi ürünün tellerini olacak hem de tanımaya çalışmak esastır. Geçiş dönemi için blogcular kitleri tarafından önerilen en iyi ürünleri göz atın:

Kit İpucu 01

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Bu kit ürünleri blogcu Letícia Soares tarafından önerilmektedir. Leticia teller kimya maddelerin çıkarılmasını hızlandırmak için iki şampuan kullanımı ve anti ortak atık yapar. blogcu "Zaten onlar geri bukleleri getirmek yardımcı inanıyoruz çünkü% 100 henüz kıvırcık olmasa bile, kıvırcık saçlar için tasarlanmış ürünler kullanın.", geçiş sırasında kıvırcık saçlar için ürünlerini kullanmanın önemi üzerine yorum

Burada ürünün tam inceleme göz atın.

Kit İpucu 02

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Ben Aşkta ve ticarette R $ 78.00 arasında Modeler Tress Etkileri

Ben Aşkta ve ticarette R $ 78.00 arasında Modeler Tress Etkileri

Serum TRESemmépor R eczane Onofre içinde $ 16.45

Serum TRESemmépor R eczane Onofre içinde $ 16.45

Tanýmlayýcý Capicillin Mağazaların $ 15,99 için demet

Tanýmlayýcý Capicillin Mağazaların $ 15,99 için demet

LojasRede R $ 21.90 ile Elseve yağ jöle disiplin

LojasRede R $ 21.90 ile Elseve yağ jöle disiplin

Benim Odaya $ 107,90 R Mousse Wella Doğal Hacim

Benim Odaya $ 107,90 R Mousse Wella Doğal Hacim

Mağazaların $ 13.99 tedavisi krem ​​saç rejenerasyon İpek

Mağazaların $ 13.99 tedavisi krem ​​saç rejenerasyon İpek

Mağazaların $ 12,99 için TRESemmé bakım kremi

Mağazaların $ 12,99 için TRESemmé bakım kremi

R Tarak krem ​​Yamasterol tatbikatları ile ilgili olarak $ 03,96

R Tarak krem ​​Yamasterol tatbikatları ile ilgili olarak $ 03,96

Burada önerilen ürünler blogcu Jana Vítor gelen önerileri bulunmaktadır. bunun tarafından seçilen kiti kümeleri tanımını sağlayan çeşitli produtinhos oluşur ve aynı zamanda düzleştirilmiş doğal kök uzunluğuna uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, tabii ki, tedavi maskeleri. modelleyiciler ve aktivatör olarak bukleleri uyaran ürünlerin "Kötüye. Onlar düzleştirilmiş parçaları kurtarmak ancak gizlemeye ve önbelleğe kısmı dikkat çekmek için yardımcı değil, "blogcu önerir.

Burada ürünün tam inceleme göz atın.

Kit İpucu 03

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics Şampuan karşıtı atık Haskellpor R $ 28.89

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için Şampuan manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Casa Nostra Cosmetics $ 36.59 için yıkamaları manyok Haskell

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Aktivatör Haskell Casa Nostra Cosmetics $ 44.48 için demet

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Casa Nostra Cosmetics $ 29.59 Saç tonikleri Bio Extratus

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Mimos İthal at $ 45.00 için Aussie Serum

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Casa Nostra Kozmetik Ar $ 132,90 Silikon Mix Bamboo'ya Maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Crece By Boe Kozmetik R $ 44.90 için maske

Ben Aşkta ve ticarette R $ 78.00 arasında Modeler Tress Etkileri

Ben Aşkta ve ticarette R $ 78.00 arasında Modeler Tress Etkileri

Serum TRESemmépor R eczane Onofre içinde $ 16.45

Serum TRESemmépor R eczane Onofre içinde $ 16.45

Tanýmlayýcý Capicillin Mağazaların $ 15,99 için demet

Tanýmlayýcý Capicillin Mağazaların $ 15,99 için demet

LojasRede R $ 21.90 ile Elseve yağ jöle disiplin

LojasRede R $ 21.90 ile Elseve yağ jöle disiplin

Benim Odaya $ 107,90 R Mousse Wella Doğal Hacim

Benim Odaya $ 107,90 R Mousse Wella Doğal Hacim

Mağazaların $ 13.99 tedavisi krem ​​saç rejenerasyon İpek

Mağazaların $ 13.99 tedavisi krem ​​saç rejenerasyon İpek

Mağazaların $ 12,99 için TRESemmé bakım kremi

Mağazaların $ 12,99 için TRESemmé bakım kremi

R Tarak krem ​​Yamasterol tatbikatları ile ilgili olarak $ 03,96

R Tarak krem ​​Yamasterol tatbikatları ile ilgili olarak $ 03,96

Cabeleza R için post-ilerici Takımı Profesyonel Sırları $ 102.00

Cabeleza R için post-ilerici Takımı Profesyonel Sırları $ 102.00

R için kit Bio Plasti Nektar $ 104.00 in-isim mağaza

R için kit Bio Plasti Nektar $ 104.00 in-isim mağaza

R Güzellik Web $ 23.99 için Yenzah Aşık bırakın

R Güzellik Web $ 23.99 için Yenzah Aşık bırakın

R Şampuan Avon Hidrabalance Avon Store'da $ 12.49

R Şampuan Avon Hidrabalance Avon Store'da $ 12.49

Bu öneri blogcu Mariana Araújo olduğunu. O geçişin ilk üç ayda sonrası progresif ürünler kullanılarak devam ettiğini belirtti. "Ben yeni ürünler elde etmek ihtiyacını hissetmeye Aşamalı döneminde kullanılan aynı ürünleri kullanarak tuttu," Mariana söyledi. "Ve o kadar saçımı pürüzsüz veya doğal doku ile büyümeye başarısız" diye ekliyor. blogger ucu aynı sonrası kimyasal ürünler ile devam etmek ve daha sonra yeni bir doku belirli ürünlerin satın almaktır.

Burada ürünün tam inceleme göz atın.

En iyi saç geçiş sırasında kullanımı

İkili doku geçiş döneminde olan çok az sayıda kadın rahatsız edebilir. bunu aşmak için, orada parmak "(parmaklarınızla fitil kilitlemek ve kuru kadar basılı tutun kıvrılması), kıvırma demir, dağıtıcılar "gibi prosedürler" dokular maç için kullanılacak olası bazı yöntemler ve fitagem daha bir saç modeli isteyenler için iyi seçeneklerdir saç tipinize uygun, "Julian diyor.

saça dikkat çekmek istemeyen olanlar için, ipucu saçtan uzaklaştırarak odak çizmek için aksesuar ve / veya makyaj kullanmaktır "Özellikle büyük küpeler ve maksi tasmaları, aksesuarlar cesaret edebilir. Böyle bandanalar, afiş, saç bantları ve türbanlı olarak Aksesuarları kıvırcık veya dalgalı teller güzel, "hairtylist ekledi. geçiş telleri kullanmak için serin ipuçlarına bir göz atın:

Saç Modelleri ve hileler Paula Stephania tarafından kök gizlemeye

Bu videoda, Paula geçiş kim kök gizlemeye birkaç ilginç hileler öğretir. özel günler için dahi en karmaşık günden güne için saç beri. vlogger da teller düzeltmek için kesildi nedenleri bulunmaktadır.

Adyla Gonçalves tarafından geçişte sorunsuz bir bölümünü önbelleğe nasıl

kurutucu, kremler kullanılması ve parmaklarınızla saç scrunching tellerin düzgün bölümünü kıvrılabilir. Adyla ayrıca çeşitli ipuçları geçişte olanlar için idealdir kremler verir.

8 Basit saç modelleri ve Jéssica Gomes geçiş aksesuarlar

aksesuarlar üzerinde yoğunlaşırken, Jessica kolayca geçiş sırasında kök gizlemeye nasıl öğretir. vlog'cusu ayrıca eşarplar, saç bantları ve demirleme olarak geçiş olanlar için gerekli aksesuarlar, bahsediyor.

Ne olursa olsun geçiş tamamlanması için ne kadar uzun sürdüğünü, sonuç mutlaka şaşırtıcı olacaktır ve tüm çabayı gösterecektir. geçişi olmuştur ve kıvırcık bukleler veya inanılmaz spor her kadının arkasında, aynı zamanda zor zamanlar olduğunu unutmayın. henüz tam olarak belirgin olmasa bile, doğal doku ile çarpmak her zaman gücünü tanır ve.