Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

termal su minerallerle zenginleştirilmiş, su, artarak daha güzel bir cilde istemek Kim gibi düşmüş bir üründür. Sıradan su tüketimi daha yüksek minerallerin bir konsantrasyona sahip olarak, daha sağlıklı bir cilt sağlamak sayısız fonksiyona sahiptir.

dermatolog Renata Domingues, termal su kayaların içerdiği ve yaylar şeklinde yüzey üzerinde ortaya çıkan, örneğin sodyum, magnezyum, çinko, bor gibi mineraller ve manganez ile zenginleştirilmiş yeraltı suyu belli bir tip olarak kabul edilir. "Sıcaklık 5 ° C'nin vardır bölgedeki ortalama bir ortam ile aştığında sıcak su olarak sınıflandırılır" ilave edildi.

onun yararlarından bazıları anti-inflamatuar eylem, şifa vurgulanan ve kirlilik, sigara ve güneşin oluşturduğu serbest radikalleri mücadele gibi. "Cilt besleyici nemlendirici içinde ve aynı zamanda bu tür makyaj veya güneşe fazla maruz kalma, aşırı kullanımına lazer epilasyon ve cilt temizliği gibi prosedürlerden sonra iyileşme, yardımcıları" Tatiane Galhanone, kozmetikçi gösterir.

16 iyi nedenler termal su kullanımını benimsemeye

Yine bu ürünün verimliliği hakkında sorularınız mı var? Termal suyun çeşitli kullanımlarını kontrol edin ve popülerlik kazanmıştır nedenlerini biliyorum:

1. Daha doğal makyaj bırak: baz, kapatıcı, bir toz ve allık ile cilt hazırlandıktan sonra, ısı su uygulanır ve aşırı nemi emmek için yüzünde hafifçe bastırarak bir doku kullanın. Bu, daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Ayrıca okuyun: farklı marka ve fiyat 10 Kozmetik Çıkarıcılar

2. bir tonik olarak kullanın: termal su kızarıklık azaltmak ve gözenekleri kapatan, cilt arındırmak ve yatıştırmak için bir arada çalışan ve doğal antioksidanlardır selenyum ve silikat açısından zengindir.

3. makyaj Güvenli: Eğer ayrıntılı makyaj daha uzun ömürlü olduğunu istiyorsanız, üretimin sonunda termal suyu uygulayın. Bu sabitleme yardımcı olacaktır.

4. uyku Amaze: uykulu konum zamanlarda, yüzünde sıcak su uygulamak ve uyandırmak için yardımcı bir "asansör" ürünün neden olduğu yüz, tazelik kafein kadar etkili olduğunu tutun.

5. Dövüş kızarıklık: Tıraş sonrası bölge tahriş ve kırmızı oldu? sitede termal suyu uygulayın ve birkaç dakika içinde Rahatladım.

6. pişik tahliye: ve bölgeyi nemlendirir yardım, pişik bölgesinde yanma hissi rahatlatır.

Ayrıca okuyun: 10 Güzel makyaj kombinasyonları temel size çıkmak

7. kuru cilt Nemlendirici: veya uzun uçuş sırasında veya görevden dolayı klima uzun süreli kullanımı soğuk iklimlerde, sıcak su sulu tutmak ve pürüzsüz cilt derhal hissetmek sağlayarak korunan cildi bırakır.

8. ateş ve bulantı belirtileri rahatlatmak: termal su tarafından sağlanan tazelik nedeniyle ateş veya mide bulantısı rahatsızlığı gidermek yardımcı olur.

9. yapılması yeni bir dövme uygula: iyileşme süreci ne en çok istediği yeni dövmeli nokta çizilmeye olduğunu. Sıcak su bu dürtü savaşmak yardımcı olacaktır.

güneş yanığı yanan 10. Tahliyesi: güneşin overdid? yanık alanda ürünü uygulayın. Deride kaşıntı ve yanma hissi yerini alacak.

11. Karbonat gövdesi: yüzünde kullanılabilir olmasına rağmen, termal su büyük beden hidrasyon ile birleştirilir, bu dirsek ve diz veya hidrasyon gün muhafaza etmek amacıyla kuru alanlarda bulunmaktadır.

12. Uç yüz Temizleyici: Uzun bir günün ardından, bir makyaj çıkarıcı yardımıyla makyaj kaldırmak ve herhangi bir ürün kalıntısı kurtulmak için sıcak su uygulayın.

13. sivilce iyileşmesini hızlandırmak: termal su içerdiği minerallerin faydalarından biri yüzünde sivilcelerin iyileşmesini ve küçük çürükler hızlandırmaktır.

14. Azalma koyu daıreler Bir pamuk soğuk termal su uygulayın ve yaklaşık 5 dakika boyunca kompres yapmak. Bu süre sonra, derinin bir yönünü bulmak ve dinlendirici çanta azalmış olacaktır.

15. cildinizi rahatlatın: Böyle botoks, pul pul dökülme, hatta yüz olarak bekletilen son kozmetik işlemler, kaplıca suyu mümkün tahrişleri önleyerek, cildi yatıştırır.

saçların daha parlak ve yumuşak Let 16.: yanı deri gibi, sen önemli maddeleri yerine kabarmayı azaltır ve saçı daha fazla parlaklık ve yumuşaklık yapmak saçlarında termal suyu kullanabilirsiniz.

Termal suyun farklı olası kullanımlarını bilerek, bizim cildin günlük bakımında bu ürünü eklemek için önemini anlamak kolaydır.

3 termal su da blogcular tarafından

Bunlar çeşitli markalar, fiyat ve boyutlarda pazar kaplıcalar bulunmaktadır. Bazı ünlüler ve blogcular tarafından tavsiye edilen şöhret kazanmıştır. 3 seçenek ve tavsiye edilen termal suyu ve onlar hakkında blogcular görüşünü göz atın:

1. Vichy Eau Thermale

Onofre de $ 60.93 için Vichy Eau Thermale 150ml

Onofre de $ 60.93 için Vichy Eau Thermale 150ml

üretici tarafından tarif edildiği gibi bu termal su kısıtlama olmaksızın tüm cilt tiplerinde kullanılabilen çok yönlü bir üründür. yatıştırıcı özellikleri ve güçlendiriciler için Fransız Tıp Akademisi tarafından tanınan, cildin doğal savunma uyarılması üzerindeki etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır ve kullanım 4 gün sonra ciltte bir iyileşme fark etmek mümkündür.

Ju Lopes, Faiz Çizim günlüğü:

"Ben, kullanmak acıma olmadan bütün gün kullanmak ve ancak özellikle asitleri kullananlar için, dermatolojik tedaviler yapanlar için ve hassas cilde sahip olanlar için, O, bir fark, çok fazla yardım yapar ve herkese çok etmektedir. ".

Ürün üç paket boyutları, yani 50ml, 150ml ve 300ml geliyor.

2. Avène Eau thermale

sezon Kozmetik sırasında $ 63.90 için Avene Eau Thermale 150ml

sezon Kozmetik sırasında $ 63.90 için Avene Eau Thermale 150ml

Üreticiler sağlam tüm yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliklerini korur doğrudan kaynaktan ekstre bir su, bir yöntem olarak bu termal su açıklanmaktadır. Minerallerin Onun kompozisyon eylem sakinleştirici, yatıştırıcı ve antioksidan vardır. Termal Su Avene, özellikle hassas ciltler için, tüm cilt tipleri için uygun hiperduyarlı veya alerjiktir.

Nah Cardoso:

"Ben ÇOK günde bir spritz vermek en az 3 kez kullanıyorum. Temiz ve hidratlı yumuşaklık, duygusu verir. Serin, biliyor musunuz? Bir zevk. "

Bu şişeler 50ml, 150ml ve 300ml versiyonları mevcut.

3. La Roche Posay Eau Thermale

Mağaza La Roche Posey de $ 59.90 için La Roche Posay Eau Thermale 150ml

Mağaza La Roche Posey de $ 59.90 için La Roche Posay Eau Thermale 150ml

imalat şirketi raporları olarak bu termal su, güneş, rüzgar, kirlilik ve klima gibi dış faktörler tarafından saldırıya deri yumuşatmak için ve cilt yaşlanmasını önlemek için endikedir. Hassas veya duyarlı ciltler için güneş yanığına ve kabartmalardan rahatlama hissediyorum, dermatolojik prosedürler, yazı, post-tıraş veya epilasyon için de kullanılabilir. Hiç faydası kısıtlama yetişkinler, çocuklar ve bebekler için endikedir etmiştir.
Tüm cilt tipleri için, hatta en hassas.

Marina, Diva şeyler:

"Normalde makyaj çıkardıktan sonra makyaj uygulamadan önce ve gece sabah 2/3 günde kullanın. Her zaman su cildin doğal kurumaya ve sonrasında nemlendirici uygulayalım. "

Ayrıca şişeleri 50ml, 150ml ve 300ml versiyonları mevcut.

Şimdi bazı seçenekleri biliyoruz, ihtiyaçlarınıza karşılık gelen boyutunu seçmek ve zaten favori üzerine bahis!

profesyoneller tarafından cevap 5 genel sorular

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Termal suyun kullanımına ilişkin doğabilecek şüpheleri aydınlatmak almayı amaçlayan dört uzmanları Bu ürün hakkında sorulan en sık sorularını yanıtladı. Check out:

Düzenli olarak termal suyu ile 1. daha nemlendirilmiş bir cilt alacak?

Rosane de Franco, güzellik uzmanı: Evet. Termal su işlevlerinden biri daha hidratlı cilt sonucu, derinin su manto tutmaktır.

2. termal suyu uygulamak için daha uygun bir zaman var mı?

Renata Domingues, dermatolog: Günün herhangi bir saatinde uygulanabilir. endikasyon bazı örnekleri agresif güneş kremi geçirmeden önce, kurtarma ve sahilde yardımcı olmak için bir işlemden sonra, cildi temizlemek için yatmadan önce vardır.

3. Her bir kadın (karışık ya da kuru yağlı cidarlı kadın) termal su kullanabilir?

Helena Costa, dermatolog: Kesinlikle, hiçbir kontrendikasyon yoktur! hidratlar genelde nemlendiriciler uygun olmayan cilt lipid (yağ) tutmak için harika bir göstergesidir Dahil.

termal su özellikleri kullanarak 4. Başka hangi olasılıkları?

Murilo Drummond, dermatolog: termal su rüzgâr, güneş ve toz gibi dış faktörler tarafından onları daha az kırmızı ve daha az tahriş hale getirmek için hassas ciltler için bir kaşıntı ya da mukus zarları, bir kaşıntı, yatıştırıcı olarak kullanılabilir. Ayrıca daha az kırmızı ve daha az tahriş olmuş cildi bırakarak, rosacea en aza indirmek için kullanılabilir.

Termal su 5., makyaj başlangıcında uygulandığında, düzeltmek için yardımcı olur?

Tatiana Galhanone, kozmetikçi: o yağlarda yardımcı olur ve gözenekleri kapatarak olarak Evet. makyaj başlamadan önce uygulanan emniyete yardımcı olur. Onun Uygulama ayrıca temizlik ve nemlendirici için makyaj sonra belirtilir.

hidrasyon, beslenme, yatıştırıcı veya sakinleştirici eylem arayan mi, termal su komple bir ürün tedavi veya sağlıklı ve güzel bir görünüm cildi korumak için yeteneği ile vardır. Bet!