Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Sızdırmazlık saç sağlığını geri tedavi seçenekleri arasında başka bir alternatiftir. Zaten iyi bilinen ve Brezilya, yordamın temel araç keratin, kurutucu ve tahta en güzellik salonları mevcuttur.

teknik fonksiyon yumuşak saçların, bazı durumlarda, kabarmayı azaltmaya yardımcı olur teller, derisini kapatın ve daha hacimli daha az tabi olmaktır. o etkiyi "yumuşatma" sahip olsa da, sızdırmazlık Formaldehit alır ve pürüzsüz ama telleri nemlendirmek ve yeniden inşa etmek için tasarlanmamıştır.

hairstylist ve renkçi Claus Pita için, mühürleme büyük bir fayda hasarlı saçların yeniden yapılandırılmasıdır. "Bu tedavinin temel bir bileşim keratin olup. Sağlıklı tekrar saç mühür döner parlaklık, düzgünlük yeniden inşası ve yaprakları ek olarak, "profesyonel diyor.

ışıklar, beyazlatma, boyama, doğrultma - Nedeniyle telleri yeniden yapılandırmaya yüksek potansiyele, sızdırmazlık özellikle kimyasal saç tedavi etmiş olanlar için önerilir. saç üzerinde hiçbir kimyasal vardır ama her iki kuruma veya elastik ve kauçuk yönü ile daha derin bir tedavi ihtiyacını, hissedenler, ayrıca mükemmel bir alternatif sızdırmazlık bulabilirsiniz.

Bu meselede, prosedür hakkında sızdırmazlık ve cevapları sorular olduğunu öğrenirler. Kontrol edin!

mühür kapiler nasıl

mühürleme işlemi adımlarından oluşan ve yapılacak dikkatli sorar ancak karmaşık değildir edilir. Bütün kablo cuticles açmak için bir derin temizleyici şampuan ile yıkama ile başlar. Sonra mastik uygulaması ve bir kurutucu ve / veya kurulu ısı yardımıyla, tırnak etlerini kapanış süreci geliyor.

sonucu isabet sırrı uygulama zamanından ürünü dağıtmak için dikkatli olmak ve ne zaman pranchar saç her kilidi unutmamak için.

teknik genellikle salonlarında yapıldığı gibi adım en yaygın adımı göz atın:

  1. şampuan antirresíduos ile saçınızı yıkayın;
  2. Bir havlu ile fazla su çıkarın;
  3. saç etrafında dolgu macunu sürün;
  4. Bir kurutucu yardımıyla saçınızı kurutma bitirin;
  5. saç boyunca tahta geçmek;
  6. Ürünü çıkarmadan, saçınızı yıkayın;
  7. Bir termal koruyucu ve bitiş kurutma ve geçen tahtası uygulayın.

Çünkü adımların sayısının, mühür biraz zaman alıcı olabilir. "Zamanın prosedürü büyük ölçüde müşteri vardır saç boyutu ve miktarına bağlıdır. Ortalama olarak, oturum 1h30min alır "Thay 'anna, kuaför Esansiyel Güzellik söyledi & Saç.

diğer sızdırmazlık teknikleri ayırt

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

progresif fırça veya dağlama gibi teknikler sızdırmazlık karışıklık yaygındır. Ancak, aynı ürünleri kullanmak ve farklı amaçlara yok farklı yöntemler uygulanmaktadır. tekniklerin her bilerek sizin için en uygun seçim ve ayrıca saç tam olarak ne istediğinizi yapacak emin olmak için gereklidir.

ilerleyen ve fırça conta arasındaki temel fark, sırayla olduğu: kapatıcı işlem bir yapılanma ise, ilerleyen tedavi etmek için bir işlevi vardır. kullanılan ürünlerin yapısı da farklıdır; conta, keratin taban yaptı ve yavaş yavaş formaldehit, tel ve kurutma zarar bir madde neden olmaktadır. Buna ek olarak, ilerici amaçları mühürleme olmaz tel, yapısını değiştirerek saç düzelir.

Koterizasyon zaten sızdırmazlık en güzel ve sağlıklı telleri yapmak için bir tedavi olma ile ortak sahiptir. Bu sızdırmazlık ve aynı zamanda teller zarar vermez bir teknik daha benzer amacıdır. "Koterizasyon, saç esnekliğini geri kazanılması telin, etlerini korteks hareket etme özelliğine sahiptir. Yani, tellerin ölçekler mühürler ve kabarmış saç görünümünü ortadan kaldırır kırık uçları, yumuşatan derin su kaybı, "Thay diyor.

İki teknik arasındaki fark sadece dağlama hidrat çalarken conta, saç daha pürüzsüz bir görünüm bırakır olmasıdır. kokan prosedürü için aralığı da iki değişmektedir: üç ay Sert conta kadar, koterizasyon, bir ay ya da daha az bir tekrar edilebilir iken.

Bakım ve kontrendikasyonlar

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

Kim kapatabilir? "Hiçbir özel bakım sızdırmazlık önce yoktur. Bu herhangi bir kimyasal ile uyumludur, "Thay söyledi. kimyasal usullere saça giren insanların en uygun olmasına rağmen yıpranmış bakire telle olanlar değil, aynı zamanda tedaviden yararlanabilir.

Ancak, sanat geçmeden önce dikkate alınması gereken saçın koşuludur. yüksek sıcaklıklara çok hassas bir derisi olan Kim, örneğin, teller cuticles kapatmak için hesap kullanarak ısıyla sızdırmazlık kaçınmalıdır.

tedavisinde kullanılan maddeler olası alerjik reaksiyonlar da dikkate alınmalıdır. "Şüphe, bir doktor veya güvenilen kuaföre danışmak emin olun eğer herhangi bir estetik ve saç bakımı yapmadan önce, sen acı herhangi bir alerji, tahriş ve reddedilmesine dikkatli olmalı ve unutmayın," Claus devletler .

Ayrıca Thay tekniği emzirme ve çocuk altında on yaşında olan hamile kadınlarda kontrendikedir konusunda uyarıyor.

mühürlendikten sonra kuaför kişi tedavisinde kullanılan aynı çizginin saç ürünlerini kullanmaya devam etmek olduğunu gösterir. Ayrıca kaçınmalıdır çok zarar görmüş saçlı Kim, mühürleme sonra, bu tür düzeltme veya boyalar gibi yeni kimyasal prosedürleri uğrarlar.

Sık sorulan sorular

Fotoğraf: Getty Images

Fotoğraf: Getty Images

giderek popüler olmasına rağmen, sızdırmazlık hala tekniği ile ilgilenen kim bazı şüpheler neden olur. İncelemeler Aşağıda uzmanları tarafından açıklık bunların ana bulacaksınız.

1. saç hasarları Sızdırmazlık?

Birçok yapabilirsiniz sürecinin bir parçası olarak kurutma makinesi ve ütü kullanma gerçeği sızdırmazlık tellerine zarar inanıyoruz. Ama bu doğru değildir. Thays mühür saça zarar vermez" açıklıyor. Tam tersine, doğal olarak düz saç isteyenler için en iyi seçenektir. Bu kadar düzgün ve besinleri döner ve şöyle saça parlaklık. "

2. Hamile kadınlar sızdırmazlığı yapabilir?

formaldehit kullanılarak Değilse, sızdırmazlık hamile kadınlar için en iyi seçenek değildir. kimyasal zinciri içinde olan bir prosedür olduğundan" Ben tavsiye etmiyoruz. Ben hamile bir kadın nemlendirici veya koterizasyon yapmak için seçtiği düşündürmektedir, "Baba önerir.

3. kıvırcık saçlar kim kapatabilir oldu?

Claus göre, "keratin hacmi ve bukle azalmaya yol açan, açık derisini kapatır çünkü mühür rağmen saçı yumuşatmak için bir prosedür olmayacaktır, bunun etkileri, bunu gerçekleştirmek için katkıda sonunda."

Yani ilk Hedefleriniz ne analiz etmeliyiz kıvırcık saçlı kim. Hatta tamamen pürüzsüz olmadan, mühür gevşek bukleler bırakın ve hacmini azaltabilir. Arzu tellerinin doğal şeklini değiştirmek için değilse, diğer tedavilere tercih etmek daha iyi olabilir.

teknik 4. tekrarlanabilir ne sıklıkla?

aşırı derecede tekrar edilemez sızdırmaz sağlıklı ve yararlı bir tedavi olmasına rağmen. profesyoneller tarafından önerilen teknik yaklaşık üç ay içinde tekrarlanır olmasıdır. Baba uyarı "Tek fazlası ile dikkatli olmalı, aşırı keratin onları daha kalın ve sağlıksız saç, sonuçta, mühür kimya, bir tür ederek, karşı etkisi olabilir".

mühürleme hangi ürünleri kullanılabilir 5.?

Her adım için gerekli ürünlerle, sızdırmazlık için pazar hatları üzerinde bulabilirsiniz. Genel olarak, bu antirresíduos gerekli olacaktır, bir şampuan ya da derin temizleme sıvısı, keratin, bir maske kuvvetli nemlendirici ve bir ısı kalkanı olan. nemli saça kullanılabilir tercihen biri - Ayrıca, böyle bir saç kurutma makinesi ve bir tahta gibi araçları kullanmak gerekecektir.

Proceso veya post-mühürleme kullanılabilecek bazı ürünler göz atın:

Termal sızdırmazlık Felps Profesyonel Web Güzellikte $ 67.99 için

Termal sızdırmazlık Felps Profesyonel Web Güzellikte $ 67.99 için

Web Beauty $ 135,97 için Cadiveu Profesyonel Kiti

Web Beauty $ 135,97 için Cadiveu Profesyonel Kiti

Web Beauty bitkisel dolgu Acquaflora R $ 86.99

Web Beauty bitkisel dolgu Acquaflora R $ 86.99

R Pantene şampuan antirresíduos ABD'de $ 19.99

R Pantene şampuan antirresíduos ABD'de $ 19.99

Kit + Lola Cosmetics $ 64.00 için onarıcı Lola Kozmetik maske Sıvı Keratin

Kit + Lola Cosmetics $ 64.00 için onarıcı Lola Kozmetik maske Sıvı Keratin

R Şampuan antirresíduos C. Kamakura Güzellik Web $ 28.99

R Şampuan antirresíduos C. Kamakura Güzellik Web $ 28.99

Netfarma R $ 21,49 tarafından Sıvı Keratin EICO

Netfarma R $ 21,49 tarafından Sıvı Keratin EICO

R tarafından Sıvı Keratin Yenzah Web Güzellikte $ 18.99

R tarafından Sıvı Keratin Yenzah Web Güzellikte $ 18.99

Termal koruyucu, eczacı $ 21.59 için de özen

Termal koruyucu, eczacı $ 21.59 için de özen

Kozmetik Ikesaki içinde $ 23.50 için Termal koruyucu Avora

Kozmetik Ikesaki içinde $ 23.50 için Termal koruyucu Avora

Sephora de $ 72.00 için termal koruyucu Phil Smith

Sephora de $ 72.00 için termal koruyucu Phil Smith

Sıvı Keratin Niely Altın tatbikatları ile ilgili olarak $ 9.72 ABD için

Sıvı Keratin Niely Altın tatbikatları ile ilgili olarak $ 9.72 ABD için

Eğer tedavi etmek ve hasarlı saçları yeniden istiyorsanız, sızdırmazlık harika bir seçenek olabilir. Keratin saça besin döndürür bukle ve hacmini azaltmaya yardımcı olur ve saça daha fazla parlaklık ve yumuşaklık verir. pürüzsüz saç etkisi de mührün bir özelliğidir, ancak bu tedavinin birinci amacı olmadığını pekiştirmektedir.